Popüler Konu Yumurtalık Rezervinde Azalma Olupta Tüp Bebekte Başarılı Olanlar

Ard arda ikinci kere bebeğimi kaybettiğimi öğrendim kürtaj olmak zorunda kalacağım yaşım 34 artık sadece yumurta kalitesizliği yuzunden olduğunu düşünmeye başladım, çünkü ilk kayıp sonrası yaptırdığımız ayrıntılı testler normal çıkmıştı, tüp bebekten fayda görür müyüm bu konuda bilgisi olan anneler var mı tekrarlayan kayıplarda tüp bebek işe yarıyor mu?

2016 yılında bu konuyu hep okurdum. Şimdi üç çocuk annesi oluyorum.((ilk ikiz tüp Bebek, üçüncü kendiliğinden)) amh 0.14 sizlere de umut olsun kardeşlerimm.
Masallahh...tebrik ederimm..🤗🤗ozel bir tedavi uygulandimi sizde peki..benimde amh.0.38 ve az yumurta olusuyo ..kalitesiz embriyo olusumu oluyo..

Umudumuzu kaybetmeyin ben 0.02 ki 2 buçuk sene önceydi bu deger şuan 3. Hamileligim ilk 2 si düşük ve kalp atışı durdu ama pihtilasmadan dolayı şimdi 3. Hamileyim iğne ilaç la inş. Kucagimiza almak nasip olacak sadece kafadan atmak ben ise başlayınca tum. Stresti unuttum ozaman hamile kaldım
Paresilaaa Paresilaaa parem bak :KK33:

Neden bakmadı doktor anlamadımki sadece tsh ve prolaktin bakmış
Eğer prolaktin yuksekse oda adet döngüsünü etkiliyor diye biliyorum örneğin prolaktin süt hormonu mesela yeni doğum yapan kadınların bu hormonu yüksek oluyo ve 6 ay hatta 1 sene adet olmayan anneler oluyo tsh bilmiyorum ama benim fsh çok yüksek olduğunda adet olamiyodum amh fsh e2 lh prolaktin progesteron ve usg görüntüsü bunların hepsini yaptirabilirsin

herkese uzun bir aradan sonra merhaba,
epeydir sisteme giriş yapmıyorum ,bu sayfada çok yazmışlığım var umarım herkes başardı yeni gelenlerde başaracak...
umudunuzu asla kaybetmeyin.

Masallahh...tebrik ederimm..🤗🤗ozel bir tedavi uygulandimi sizde peki..benimde amh.0.38 ve az yumurta olusuyo ..kalitesiz embriyo olusumu oluyo..
Tüp bebekte rutin ilaç tedavisi aldım. İkizler oldu. Son gebelik tam bir sürpriz hiçbir şey yapmadım yani🤷

Can sıkıntısından sayfaya bakarken burayı gördüm ve yıllar önce ben de az tüp bebek sayfalarında gezmedıgımı hatırladım. Rezerv azlıgı, gsh yüksekliği, fsh 18 ile tüp bebek yapıldı. İlk deneme bingo tuttu. Oğlum oldu. Oğlum yedı aylıkken ve biz de aman bizim zaten normal hayatta olmaz modunda rahat davrandık çünkü ben hep kendimi kısır gibi gördüm ilk bebek de tüp bebekti. Oğlum 7 aylıkken normal yolla hamile kaldım. Şok olduk. 2. De erkek oldu... Tabi aradan yıllar geçti ben de kız çocuk hasreti başladı. Doktora gittim gene rezsrvın az amh bir testte 1 cıktı, 3 ay sonraki testte 0.80 cıktı. Gıttıgım normal bir drdu kafana takma, 2.cocuhun normal olmus 1 amh ile normal kalabilirsin rahat ol dedı, al şu prowoman kullan dedı, benı yolladı zaten cocugun var tüp bebege ne diye para vereceksin diye de azarladı.. Ben tabi durmadım en ünlü tüp bebek ilerde gittim hele biri senın nasıl cocugun olmus deyıp benı aglattı. 1 yumurta görüyorum dedı. Pes etmedim Baska tüp bebekcıyw gittim o da uzun bir ılac tedavisi önerdi. Ben de tüp bebek oden cıkınca aman dedım bir daha dra gitmeyeceğim. En iyisi şu prowoman alayım kullanayım ne var dedım. İlk Gıttıgım Dr 3 ay kullan olmassa öyle tup bebek düsun dedı.. Eczanede cok pahalı geldi aman salla dedım. Sonra netten aldım 1 kutu kullandım... Hıc aklımda da yok.. Ben de uyku halleri elim ayagım tutmuyor.ama daha adete 1 gun var. Test yaptım 2 cızgı cıktı. Yuh dedım hemen ertesi gun bana ilacı öneren dra. Muane etti hem de karından kesmeyi gördu. Erken döllenme. Drun dedıgi rezerv az olan kadınlar adet biter bitmez ılıskı yasamalı. Erken yumurtlama olabiliyor. Seninki de oyle olmus ılac da yumurtanın guclendırmıs. Çok rahat gecen bir gebelik yasadım. Gene kızı bulamadım. Gene oğlum oldu bin şükür. Yani asla kafaya cok takmayın şimdi diyeceksiniz ki tabı sana demesi kolay ama ben de ilk bebegım tup bebek surecinde cok aglamıstım neler neler. Ama ınanın drlsrın da dedıgi kafa rahat olunca ister gsh yuksek ister tek yumurta olsun ve Allah ol dedikten sonra oluyor. En kısa zamanda bebıslerınıze kavuşun ınşallah

Merabalar benımde 0.11 amh ilk tup bebek tedavısınde gecen hafta negatifle sonuclandı. Elimızdede bir tane emrıyo kaldı. Onun ıcın eylule kadar biraz dinlencem maddi ve manevi olarak çok yıprandık.

Merhaba benim geçen kasımda amh 1.19du aşılamaydı pandemiydi filan anca tüp bebeğe geçtik ultrasonda 3 tane folikül göründü ama sadece bi tanesi toplandı. Bugün 3. Günü embriyonun. Aradılar hastaneden 5 hücreliymiş geriden geliyormuş. Çok üzüldüm. Bu durumu yaşayan var mı? Bir de eğer 5. Güne gitmezse ankarada bir merkeze gidiym diyorum önerebileceğiniz bir klink var mı?

Merhaba benim geçen kasımda amh 1.19du aşılamaydı pandemiydi filan anca tüp bebeğe geçtik ultrasonda 3 tane folikül göründü ama sadece bi tanesi toplandı. Bugün 3. Günü embriyonun. Aradılar hastaneden 5 hücreliymiş geriden geliyormuş. Çok üzüldüm. Bu durumu yaşayan var mı? Bir de eğer 5. Güne gitmezse ankarada bir merkeze gidiym diyorum önerebileceğiniz bir klink var mı?
Ankara Murat Sönmezer

X