Yumurtalık kisti ameliyatı olanlar var mı ??? Ameliyattan sonra tekrar etmeyen var mı genelde tekrar ediyor diyorlar hep mi tekrar ediyor ?

mommm

a coffee lover ☕️
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
5.072
2.468
13 cm lik bir kist var ameliyat diyorlar olmak istemiyorum ama 4 kadın Doğum doktoruyla görüştüm hepsi de ameliyat dedi ne kisti olduğunu bilmiyorum henüz umarım iyi huyludur çok stresliyim ve hep tekrar ettiğimi okudum ameliyat olup tekrar etmeyenler varsa içim birazda olsa rahatlayacak.

13 cm lik bir kist var ameliyat diyorlar olmak istemiyorum ama 4 kadın Doğum doktoruyla görüştüm hepsi de ameliyat dedi ne kisti olduğunu bilmiyorum henüz umarım iyi huyludur çok stresliyim ve hep tekrar ettiğimi okudum ameliyat olup tekrar etmeyenler varsa içim birazda olsa

13 cm lik bir kist var ameliyat diyorlar olmak istemiyorum ama 4 kadın Doğum doktoruyla görüştüm hepsi de ameliyat dedi ne kisti olduğunu bilmiyorum henüz umarım iyi huyludur çok stresliyim ve hep tekrar ettiğimi okudum ameliyat olup tekrar etmeyenler varsa içim birazda olsa rahatlayacak.
Öncelikle geçmiş olsun. Varmı bir gelişme?

Çok geçmiş olsun benimde 10 cm lik bir kistim var pelvik mr verdiler birde CEA kan tahlilleri falan sizede yapıldı mı bunlar acaba boyutu büyük olduğu için tümör den suphelendiler

Çok geçmiş olsun benimde 10 cm lik bir kistim var pelvik mr verdiler birde CEA kan tahlilleri falan sizede yapıldı mı bunlar acaba boyutu büyük olduğu için tümör den suphelendiler
Sağolun ben acil ağrıyla gidip tomografiye girmiştim 13 cmdi benimkisi kan tahlilleri şükür temiz çıkmıştı dermoid kist çıktı ameliyat sonrası pataloji sonucunda. Sizin nerede bulunuyor direk niye tümörden şüphelendiler ki

16 cm müsinöz kistim ameliyat sonrası tekrar etmedi. 4 sene olacak.
Yaaa ne güzel darısı başıma benimkiside dermoid kist çıktı inşallah tekrar etmez sizinki hangi bölgedeydi ? Benimkisi sağ yumurtalıktan kök almış dışından karın içine doğru uzanıyordu

Sağolun ben acil ağrıyla gidip tomografiye girmiştim 13 cmdi benimkisi kan tahlilleri şükür temiz çıkmıştı dermoid kist çıktı ameliyat sonrası pataloji sonucunda. Sizin nerede bulunuyor direk niye tümörden şüphelendiler ki
Sol yumurtalık yanında gözüküyor dediler eğitim ve araştırma hastanesi hep stajyerler var doktoru görmedim bile daha biri geldi vajinal ultrason cekri inin aşağı dedi tekrar ultrason çekildi tabi burdaki tavırlarını görmeniz lazımdı resmen insanı denek gibi görüyorlar. Birde resmi olarak bakilmamis kaydı bile yok e nabız da tekrar bakalım dediler hayır dedim tekrardan pelvik emar verdiler o da 40 dk falan sürüyormus galiba doktorumu değiştirecek insanda moral falan bırakmadılar. Bende ztn hiç bir şikayet yok ne ara kanama ne de adet düzensizliği

Şimdi baktım e nabiz sonuçları çıkmış
Ca 125 68
Ca 15 3 10
Ca 19 9 2
Cea. 2.39

2022.25 temmuz da ameliyat oldum dermoid kisti iki taraflı hem sağ hem sol yumurtalık da vardı.
Çok şükür ameliyat başarılı geçti doktorum dan çok memnun kaldım.
Açık ameliyat oldum.
Muayeneye gittim geçen ay çok şükür tekrarlama yok yumurtalık lar da çok iyi durumda.
Dermoid kistin çok nadiren kötü huylu tümör olabilme ihtimali var. Ve tek çaresi ameliyat.

Sol yumurtalık yanında gözüküyor dediler eğitim ve araştırma hastanesi hep stajyerler var doktoru görmedim bile daha biri geldi vajinal ultrason cekri inin aşağı dedi tekrar ultrason çekildi tabi burdaki tavırlarını görmeniz lazımdı resmen insanı denek gibi görüyorlar. Birde resmi olarak bakilmamis kaydı bile yok e nabız da tekrar bakalım dediler hayır dedim tekrardan pelvik emar verdiler o da 40 dk falan sürüyormus galiba doktorumu değiştirecek insanda moral falan bırakmadılar. Bende ztn hiç bir şikayet yok ne ara kanama ne de adet düzensizliği
Evet bende bu süreçte araştırma hastanesinde dediğinize benzer olay yaşadım buçuktum gittim en son özelde doktorum vardı sağolsun hemen aradım iyi ilgilenen insanı rahatlatan bir doktor olmalı bu süreçte beni her gittiğim yer aşırı korkutmuştu bende de yoktu adet düzensizliği kanama tam tersi tam günümde oluyordum

2022.25 temmuz da ameliyat oldum dermoid kisti iki taraflı hem sağ hem sol yumurtalık da vardı.
Açık ameliyat oldum.
Muayeneye gittim geçen ay çok şükür tekrarlama yok yumurtalık lar da çok iyi durumda.
Dermoid kistin çok nadiren kötü huylu tümör olabilme ihtimali var. Ve tek çaresi ameliyat.
Çok şükür gelmiş geçmiş olsun. Doğuştan da olabiliyormuş bu dermoid kistler sizinki ne zaman oluşmuş belli mi doktorunuz ne dedi tekrar etme olasılığı ne kadarmış söyledi mi .

Karşılaştırdınız mı referans değerlerle
Evet ca 125 yüksek brz ama aile hekiminize danistim bugün panik yapma kist olduğu için yüksek olabilir veya sigara kullaniyorsan dedi ama doktorunu değiştir guvenebilecgin bir doktor bul kendine dedi

Evet ca 125 yüksek brz ama aile hekiminize danistim bugün panik yapma kist olduğu için yüksek olabilir veya sigara kullaniyorsan dedi ama doktorunu değiştir guvenebilecgin bir doktor bul kendine dedi
Evet çikolata kistinde de yüksek çıkabiliyormuş belki odur bencede iyi bir doktor bul bi görüş bakalım doktordan doktora çok fark ediyor

İnşallah canım inşallah kötü birşey değildir.İnsanin morali ne kadar önemli imiş bu gibi durumlarda hayırlısı tekrardan geçmiş olsun sizede 🤲bende hayırlı sonuçlarımı yazarım buraya en kısa zamanda 😇🌺🌼💞

Açık ameliyat oldum.
Mrb kaç cm di acaba nasıl geçti ameliyat sonrasi sureciniz

X