Yumurtalık enfeksiyonuna ve sistite kesin çözüm

gm_seda_sn

Guru
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2007
37
0
48
Yaklaşık 6 sene önce doktora gittiğimde yumurtalıklarımda kronikleşmiş iltihap olduğunu öğrenmiştim. Antbiyotik,iğne,vitamin ve adını hatırlayamadığım ağır bir ilaç vermişti. Günde iki defa iğne vuruldum. En az 6 ay kalçalarım karıncalanmış,uyuşmuş bir şekilde dolaştım. İlaçların hepsini de bitirdim.

Ama işe yaramadı. :1no2: Üstelik hayatımda yaşamadığım sistit rahatsızlığyla tanışmış oldum,yaşayan ne sıkıntılı olduğunu bilir. Eşimle dışarda dolaşırken kendi topladığı otları paketleyip satan bir amcaya denk geldik. Rahatsızlığımı direkt söyleyemedim. Sadece enfeksiyon var dedim. :eek: Amca bir paket kantoron ve altın otu verdi. Karıştır,kaynat,iç dedi. Her gün en az 2 fincan içtim. Bir ay geçtiğinde baya iyileşmiştim. Sistit de geçmişti. :sm_cool:

En güzel yanı o günden beri asla enfeksiyon kapmadım,tekrarlamadı. Bildiğim kadarıyla sistit tedavisi zor olan bir hastalık ve yumurtalıklara da enfeksiyon bulaştırıyor. Denemekten de bir şey kaybetmezsiniz yerimseniben

En az bir ay ve en az iki fincan içerseniz faydasını görürsünüz ama tavsiyem 2 ay devam edin ve 2-3 fincan için. Abartmayın tabii ki :)

Taze kantronun tadı olmaz bayatlamışsa tadı çok acı olur içemezsiniz. Bir de çok kaynatmayın ki etken maddeler etkisini kaybetmesin. Umarım bu siteden birisinin işine yarar.:1rolleyes:

öncelikle hayatım çok geçmiş dlsun diyorum vallahi san nasıl desem bilmiyorumki

bende aynı durumda idim ne yaptımsa bir çare bulumadam sonunda burda bulunan bir aktara gitti ve durumumu sıkılarakta olsa anlattım ve bana
bunun için çok basit bir öneri verdi

100 gram çörek otu yağı ile bu sorunumu çözdüm

Kullanım şekli öncelikle bir enjektör aldım eczaneden ve çörek otu yağını buraya 10 ml grm çektirerek
vajinal bölgeye zerk ettim ve bacaklar havada kalacak şekilde 20 daki ka bekli yorsun gün aşırı uyguluyorsun hertürlü beyaz akıntı ve kahverengi akıntılarda ortadan kalkıyor ve yumurtalıklardaki kist sorunumda ortadan kalktı

tekrar geçmiş olsun canım
zor vallahi

bende sistit oldum adını hatırlayamadığım bi ilaç verdi eczacı hemen geçti.Bilmiyorum belki benimki başlangıç aşamasında olduğğu için çabuk geçmiştir.

bende aynı durumda idim ne yaptımsa bir çare bulumadam sonunda burda bulunan bir aktara gitti ve durumumu sıkılarakta olsa anlattım ve bana

Kullanım şekli öncelikle bir enjektör aldım eczaneden ve çörek otu yağını buraya 10 ml grm çektirerek
vajinal bölgeye zerk ettim ve bacaklar havada kalacak şekilde 20 daki ka bekli yorsun gün aşırı uyguluyorsun hertürlü beyaz akıntı ve kahverengi akıntılarda ortadan kalkıyor ve yumurtalıklardaki kist sorunumda ortadan kalktı

zor vallahi

Dediğim gibi çeken bilir yerimseniben Senin çözümünü ilk defa duydum. Hiç yanma olmadı mı? Acımsı bir yağ yakar diye düşünüyorum. .) Evde de ne için aldığımı unuttuğum bir çörekotu yağı var.

Evde binbir çeşit yağ var. Hepsi de işe yaradı :1rolleyes: Benim favorim limon yağı :)

Doğada her şeyin çözümü var. Bilimsel yöntemi de denedim önce. Ama bitkilerden şifa buldum. :)

hayır yanma olmadı ve nekadar içerde akıntı ve irin gibi ne varsa dışarıya attı
allaha şükürler olsun şimdi iyiyim

hayır yanma olmadı ve nekadar içerde akıntı ve irin gibi ne varsa dışarıya attı
allaha şükürler olsun şimdi iyiyim

arkadaşım nasıl yaptın anlatırmısın günde kaç defa ve ne kadar kullandın bende polikistik over rahatsızlığı var oda kist belki faydasını görürüm ya yazarmısın nasıl yaptığını

bende yoğurt suyunu duymuştum enjekte ediyormuşsun ama denemedim hassas bir bölge çekindim açıkçası iyi olalım derken dahada kötüleşmeyelim kızlar dikkat edin her ilaç her bünyede aynı etkiyi vermez allah herkese şifa versin amiiiiin

yogurt suyu falan rısklı bence.corek otunu bılmem.ph dengesını bozarsınız ozaman sureklı enfeksıyon olur.ordakı ph dengesı bozuluncada enfeksıyon olur.sebamedın femınıne ıntımate wash kullanıyorum ben hergun.dengede tutuyor.cok memnunum.

arkadaşlar bende brokoli suyunu tavsiye ediyorum sistite her yakalandığımda 10 tane penisilin iğnesi oluyordum 8 senedir hiç olmadım allah herkeze şifa versin

arkadaşlar bende brokoli suyunu tavsiye ediyorum sistite her yakalandığımda 10 tane penisilin iğnesi oluyordum 8 senedir hiç olmadım allah herkeze şifa versin

arkadasim brokoli suyunu nasil kullaniyorsun bir aciklama yaparsan sevinirim....................

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx nin ürünlerini duymuşssunuzdur..orda cranberry diye bir ürün var..benimde geçmek bilmeyen kronik sistitim vardı..onun sayesinde geçti..bunu alınca antibiyotiğe bile gerk kalmıyo..ama sadece bu ürünü almanız gerekiyo..içinde başka ek bir madde olmayacak..diğer adı yaban mersini..

Son düzenleyen: Moderatör:
250g brokoliyi bir litre su ile 15 dakika kaynat sabahları kahvaltıdan yarım saat önce aç karna 5 gün bir bardak iç televizyonda bir doktordan duyup uygulamıştım hala dua ederim sizde şifa bulursunuz inşallah

zor vallahi

Ph dengende bir bozulma olmadımı?

Bende de kronik sistik ve polikistik over teşhisi vardı. Yaklaşık 2 ay kadar önce bir aktardan içinde mısır püskülü, kiraz sapı ve avakado yaprağı olan bir karışım alarak her gün bir demlik içtim. ( yaklaşık 2-3 fincan) içilmesi da oldukça kolay bir karışım. kullandıktan kısa bir süre sonra iltihap türü döküntülerim oldu ve bir daha sistitim tekrarlamadı ve ilgisi var mıdır bilmiyorum ama reglim daha kolay oldu. Bende onlarca antibiyotik kullanmaktan kurtuldum. Tavsiye ederim.

BENDEKİ İLTİHAPLANMADAN DOLAYI HERGÜN KANAMA AKINTI OLUYORDU DOKTORUM GAYET İYİ ÇIKTI 1 AYDIR HİÇ DURMAYAN KANAMAMDA DURDU AKINTIDAzemuszemus İLAÇ İSMİ VERMEK YASAK SANIRSAM AMA:1ninca: EĞER BÖLE Bİ SORUNU OLAN VARSA İLAÇ İSİMLERİNİ PAYLAŞIRIM TABİ DOKTORUNUZUN İZNİYLE:eek:

zor vallahi

çörekotu vajinana herhangi bir zarar vermedimi?ilerde çocuk oluşumuna engel değilmi.PH bozulmadımı herhangi bir sorun yaşamadıysan kullanılabilirde o yüzden soruyorum canım...

zor vallahi

bu kolaymıs denemek ıstıyorum tesekkurler

zor vallahi
Ben de uzun zamandır aynı sorunu yaşıyordum. Doktora gittim kültür aldı tahlil yapıldı oana göre antibiyotikler verdi ama hafif bir iyileşme sonra en ufak üşütmede tekrarlama. İlaç da fayda etmiyordu sanki. Artık canıma yetmişti internetten araştırma yaparken bu çörekotu yağı tedavisini okudum. Aman dedim zaten acı çekiyorum ne olacaksa olsun o derece gözüm kararmıştı, yazıyı okuduğumun akşamına hemen yağ ve şırınga aldım gece de denedim. Tabi çok hafif bir yanma oluyor ilk anda, Sabahına biraz rahatlama hissettim sonra burada yazdığı üzere bir gün ara verip ertesi gün tekrar yaptım. Gerçekten faydası oldu. şu an rahatsızlığım kalmadı. Ama devam edicem sanki hafif birşey var gibi hala

Sevgili sxixrxixm, brokoli tavsiyen için çok ama çoookkkk teşekkür ederim. Allah gönlüne göre versin, her konuda yar ve yardımcın olsun.
Üç yıldır sistit rahatsızlığı çekiyorum ve denemediğim, kullanmadığım sistit ilacı, antibiyotik kalmadı. Hiçbir işe yaramıyorlar. Sistoskopi de oldum ama bir şey bulamadılar. Bir yıl boyunca sistit olmadım diye seviniyordum ki, dört gün önce idrar yollarımda feci bir acı ve yanma oldu. Dört gündür iki farklı antibiyotik kullanıyordum. Yanında da idrar yolları antiseptiği. Yine hiç faydasını görmedim. Senin brokoli tavsiyeni okuyunca akşamın bir vakti açık market aramaya koştum ve brokoliyi alıp hemen o akşam kaynatıp içtim.
Sonuç: Muhteşem... Mucizevi şekilde hiçbir antibiyotiğin yapamadığını yaptı. Bugün çok rahatlamış durumdayım. İltihap daha o sabah resmen idrar yollarımdan akmaya başladı. Brokoli suyunu içmeye devam ediyorum. Fakat merak ettim; kaç gün kullanmamız gerekiyor?
Tekrar teşekkür ederim... Hep sağlıklı kalman dileklerimle. :)

X