Çamaşır ve Kurutma Makineleri yorgan yıkayabileceğim büyüklükte çamaşır makinası tavsiyesi

blankenese

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2011
118
80
Merhabalar, en azından tek kişilik yorgan yıkayabileceğim büyüklükte bir çamaşır makinası almak istiyorum. 7 kiloluk Arçelik yada Samsung çamaşır makinalarında yorgan yıkayabilir miyim yoksa daha büyük bir şey mi almam gerekir?

9 kiloluk almalısınız. Yorgan diye de bir ayarı olmalı. Benimkinde yok o ayar. Ben sıkmayı tamamen kapatıp yıkıyorum. Girişte oturduğumdan sulu çıksa dahi asıyorum balkona damlarsa da problem olmuyor.

Merhabalar, en azından tek kişilik yorgan yıkayabileceğim büyüklükte bir çamaşır makinası almak istiyorum. 7 kiloluk Arçelik yada Samsung çamaşır makinalarında yorgan yıkayabilir miyim yoksa daha büyük bir şey mi almam gerekir?
Ben çift kişilik yorgan bile yıkıyorum. Arçelik StainPro 10124D 10 kg

Çift kişilik yün yorgan elyaf hepsini yıkıyor. Yorgan programı var. Hatta yolluk kilim filan hepsini yıkıyorum

Benim 9 kilo çift kişilik tam sığıyor daha küçüğe sığmaz gibi

Sebebi neymiş zarar vermesinin?
o kadar büyük hacimde kazana az çamaşır koymak yıpratıyormuş kazanı, özellikle sıkarken. Ben genel olarak tek kişilik çamaşır koyacağım havluları falan biriktiririm sorun değil ama tshirtleri vs fazla biriktiremem o nedenle tedirgin oldum. Ama bir yandan da aldığım makineyle yorgan vs yıkayabilsem çok iyi olur.

9 kiloluk alin muhakkak 7 kilo yorgan battaniye icin cok az

o kadar büyük hacimde kazana az çamaşır koymak yıpratıyormuş kazanı, özellikle sıkarken. Ben genel olarak tek kişilik çamaşır koyacağım havluları falan biriktiririm sorun değil ama tshirtleri vs fazla biriktiremem o nedenle tedirgin oldum. Ama bir yandan da aldığım makineyle yorgan vs yıkayabilsem çok iyi olur.
Hiç duymamıştım böyle birşey🙄 Ben de sorayım bu konuyu.

9-10 kiloluk çamaşır makinelerinde daha az kiloda çamaşır yıkamak makineye zarar veriyor diyorlar ama siz az çamaşır da yıkıyor musunuz?
Yıkıyorum bazen acil gerekiyor 2-3 parça bile yıkadığım oluyor. Ama dediğiniz gibi bir durum yok. Arçeliğin bu makinesi zaten yıkanan çamaşırı yoğunluğuna ağırlına göre su ve enerji kullanıyor. Aynı durum bulaşık makinelerinde de geçerli. Yarısını yıkamak için ayrı programları var. Bir sıkıntı olmuyor

Böyle bir durum yok hanımefendi. Belki modelden modele fark vardır orasını bilemiyorum. Benim teyzemde aynı modeli kullanıyor. Kız kardeşim 9 kilo olanı kullanıyor.

Siemens 9 kiloluk çamaşır makinem var üzerinde yorgan yıkama ayarı var. Tavsiye ederim.

Arçelik 9 kiloluk çamaşır makinası tavsiye ederim yorgan da yıkarsın 2 kişilikte tek kişilikte buhar programı felan var leke programı var aşırı memnunum

X