Yok sayılmak...

Size göre yok ama konu sahibine ve ailesine göre varmış işte
konu sahıbı konusunda once dugune falan oyle cok onem vermeyız dedı kendısı de pek onem vermezmıs o yuzden kuzenlerınkıne bıle gıtmemıs
aslında onem vermıyormus ama kapı onu tantanası onemlıymıs onu yaparmıs gelenekmıs onem vermese de
ıkı kere eglence yapıcak olmamız sevgılımın gozune battı dıyor sen boyle hesap cıkardın ama bunun yemesı ıcmesı daha bırsuru gıderı var bosa masraf gezerız onun yerıne dedı agladım cok agladım dıyor

konu ılk sayfada , orada yazıyor hepsı :)

Kültür dediğimiz şey böyle bir şey değil ama. Bir bölgede yaygın olarak yapılan şey kültürdür. Türkiyede 2 düğün diye bir kültür yok. Daha demin de söyledim Benim kültürüme göre de bana cartier bileklik alınması gerekiyor o zaman. Soran olursa mirta kültüründe böyle derim :dondurma:

Eee adama görede yokmuş yapcak bir şey yok . Sonuçta adam yapıyor ikinciyi gerek duymuyor yapmıyor olsa aile istiyor yapmalı dersiniz. Madem ailesi istiyor bir zahmet ellerini ceplerine atacaklar öyle keyfi 3 gece eğlence istemeye yüzleri olur

ben adam kötü biri demedim ki bana göre adam kendifikirlerini tutturan eş olacağı insanın düşüncelerine önem vermeyen biri
Size göre de konu sahibi anlayışsız biri olabilir
İşte pek önem verilecek bir düşünce biçimi olarak görmedim ben konu sahibininkini. İlk sayfaya yazdım evleneceğim insan bana böyle bir taleple gelse git onu yapacak birini bul der geçerim. Tartışmaya açılacak bir fikir bile değil bence çünkü.

:KK70: zaten bu konuda kına da dugunde yapılacak konu sahıbının ekstra 2. kınası ıcın sevgılısının gorusu gereksız harcama oldugu yonunde ve konu sahıbı diretiyor. kulturumuzde 2 ayrı kına yok parası olan da ısterse 5 tane yapabılır buna karısan yok
konu sahıbı sımdıden para bırıktırsın cok ıstıyorsa kendı kendıne kapı onunde ayrı mahallede ayrı muhtarlık bınasında ayrı sokak eglencesı duzenlesın
Pandemi devam ederken böyle bir şey istemesi tam anlamıyla fecaat. Ayrıca 50 bin borcum var diyor, aile desteği yok diyor, ülke freni patlamış kamyon gibi yarınımız belirsiz, çocuk gibi tutturduğu şeylere ve ailesinin tavırlarına isteklerine de güldüm. Ailesinin de kızlarına ne yaptığını, yapacağını veya düğünde ne takacağını merak ettim açıkcası.

Ben olsam nikah dışında bir şey yapmam, abuk törenlere harcayacağım bütçelerle, takılan paralarla ve ufak altınlarla derhâl borçları kapatırdım. İmkânı olsa neyse diyeceğim o da yok, hadi sınırları zorlayacak ayrı ayrı törenlere ne gerek var.

hanımlar niye hararetlisiniz anlamadım konu sahibi ben değilim bu da benim fikirlerim gördüklerim yaşamımdaki deneyimlerim işte ..
N nscckts KudrAlobar KudrAlobar elektra elektra beni yıldırdınız:KK70:

konu sahibi de gelsin fikirlerini savunsun aaaaa
konu sahıbının kendını savunacak halımı kaldı :KK70: ıstemem onemsemem deyıp 2 kına ıstıyor ne ıstedıgı bellı degıl
beyaz esya bıle almayıp paraları havaya sacıyor
ne desın bence demesın bırsey konuyu okusun ve mantıklı olsun

Kültür dediğimiz şey böyle bir şey değil ama. Bir bölgede yaygın olarak yapılan şey kültürdür. Türkiyede 2 düğün diye bir kültür yok. Daha demin de söyledim Benim kültürüme göre de bana cartier bileklik alınması gerekiyor o zaman. Soran olursa mirta kültüründe böyle derim
Diyebilirsiniz en doğal hakkınız zaten mesela ben size de saygı duyarım
tanıdığım bir gelin iki kapılı buzdolabı olmazsa olmaz dedi buna da saygı duyarım. Sonuçta sizin bu istekleriniz karşı taraf tarafından yadırganmayıp yapılıyorsa ne ala yok size ben sana cartier almam (şimdi internette baktım bilmiyordum:KK53:) ray bilezik alırım en fazla yoksa sen bilirsin derse ayrılırsınız cartier alanla evlenirsiniz :KK70:

konu sahıbının kendını savunacak halımı kaldı :KK70: ıstemem onemsemem deyıp 2 kına ıstıyor ne ıstedıgı bellı degıl
beyaz esya bıle almayıp paraları havaya sacıyor
ne desın bence demesın bırsey konuyu okusun ve mantıklı olsun
Bunu birakip baska birini bulsun
Olmuyosa olmuyo ulkede erkekmi tukendi
Kendi kulturune uyan 3 dugun yapacak birini bulsun mesela

Eee adama görede yokmuş yapcak bir şey yok . Sonuçta adam yapıyor ikinciyi gerek duymuyor yapmıyor olsa aile istiyor yapmalı dersiniz. Madem ailesi istiyor bir zahmet ellerini ceplerine atacaklar öyle keyfi 3 gece eğlence istemeye yüzleri olur
Evet bence de ailesi yapmalıydı kınayı
Adama göre gerek yoksa ev konusunda bile anlaşamamış bu çift ayrılsın

İşte pek önem verilecek bir düşünce biçimi olarak görmedim ben konu sahibininkini. İlk sayfaya yazdım evleneceğim insan bana böyle bir taleple gelse git onu yapacak birini bul der geçerim. Tartışmaya açılacak bir fikir bile değil bence çünkü.
işte zaten bu dönemler bu yüzden yok mu anlaşamıyorlarsa ayrılmalılar

tanıdığım bir gelin iki kapılı buzdolabı olmazsa olmaz dedi buna da saygı duyarım. Sonuçta sizin bu istekleriniz karşı taraf tarafından yadırganmayıp yapılıyorsa ne ala yok size ben sana cartier almam (şimdi internette baktım bilmiyordum:KK53:) ray bilezik alırım en fazla yoksa sen bilirsin derse ayrılırsınız cartier alanla evlenirsiniz :KK70:
Bi Ara internette bi video dolasiyodu
Geline yuz gorumluk arabadan inmesi icin altin veriyo kaynana, gelin hayir inmem ben bilezik istiyorum bu benim hakkim diye diretiyodu, o videoyu bulursam burayada koyarim
Iki kapili buzdolabi isteyen gelin görünce aklima o geldi

Geline yuz gorumluk arabadan inmesi icin altin veriyo kaynana, gelin hayir inmem ben bilezik istiyorum bu benim hakkim diye diretiyodu, o videoyu bulursam burayada koyarim

Ahandda buldum

hanımlar niye hararetlisiniz anlamadım konu sahibi ben değilim bu da benim fikirlerim gördüklerim yaşamımdaki deneyimlerim işte ..
N nscckts KudrAlobar KudrAlobar elektra elektra beni yıldırdınız:KK70:

konu sahibi de gelsin fikirlerini savunsun aaaaa
Konu sahibi adama bu kadar taviz verme mesajlarından sonra gaza gelip 3. düğünün planını kuruyor şu an. Sen de burda milletle cebelleş :KK70:

ay ben saygı duyamam az ye de para bırıktır ustunu sen tamamla o zaman derım
ınsanlar ellerınden ne gelırse onu yapar
kendısı 2 kapaklı buzdolabı olmazsa olmaz dıyorsa
adamda saatim altın olmazsa olmaz desın o zaman :)
evlenırken karsı taraftan ne koparsak kar mantıgını kabul edemıyorum sonucta sıkıntıya gırecek ve o sıkıntı bırlıkte cekılecek

Ahahah evet o kız ne inatlaşmıştı ben çok gülmüştüm ona
Ben karşı taraftan hiçbir şey istemeiştim evlenme zamanını zorla öne alınca ypacak gücümüz yok biz bekleyeceğiz dedim ikimizde yeni işe girmiştik biz yapaccağız dediler eşyaları aileler aldı yoksa onu bile istemiyordum hiç altın sormadım sadece babasıgil ne aldıysa oydu ama isteyene saçma isteyemezsin diye düşünmüyorum

Konu sahibi adama bu kadar taviz verme mesajlarından sonra gaza gelip 3. düğünün planını kuruyor şu an. Sen de burda milletle cebelleş :KK70:
Cidden düğün zamanı istediklerinin sonradan burunlarından getirilmeyeceğine üstelik isteyince değer göreceklerine inanıyorlar ya, çok gülüyorum.

Cidden düğün zamanı istediklerinin sonradan burunlarından getirilmeyeceğine üstelik isteyince değer göreceklerine inanıyorlar ya, çok gülüyorum.
Koca kendilerine değer vermeyince sorunun evlenirken adama masraf yaptırmamak olduğunu düşünmeleri çok ilginç :işsiz: sanki şatafatlı bir şekilde evlenselerdi adam ya ben bu kadına çok masraf ettim bundan sonra ömür billah başımın tacı diyecekti

İşte kültür farklılığı deniyor buna kına gecesinde kadınlar toplanır o gece uyunmaz eğlence olur size göre müsriflik başkasına göre gerekli istenilen bir şey olabiliyor bnde istemedim ama isteyene yapamazsın demek bana yanlış geliyor bu gösteriş merakı değil çünkü yapılan normal bir etkinlik bana göre

sokakta mı sabahlayacaklar ayol🙄

X