Yiyici erkek arkadaş:Herkese ibret olsun

Geçmiş olsun diyecek sö yok maalesef. Bundan sonra daha dikkat li ve daha mutlu olmanızı dilerim

Geçmiş olsun canım. Zararın neresinden dönersen kardır. Hemen psikolojik destek al. O adamla iletişimi tamamen kes. Gerekirse şehir değiştir. Allah yardımcın oldun.

Durdukça, düşündükçe kafam almıyor. İntihar etmek üzereyim o derece tıkandım. Nefes bile alamıyorum. Hikayemi daha evvel de tam detaylı olmasa da paylaştım. Düşündükçe içim içimi yiyor, herkes bu kadar dertli mi acaba diyorum. Daha evvel yazdıklarımı detaylandıracağım.Eğer okumaya zamanları olursa bu her genç kıza ibret olsun.

Ben gayet yüksek bir bölümü yüksek bir dereceyle bitirmiş üniversite mezunu bir kızım. Geçen sene bir adamla tanıştım.daha ilk görüşte aşık oldum. yakışıklı biriydi, geçmişinde zor şeyler yaşadığını, ailevi problemler geçirdiğini bu yüzden okuyamadığını vs anlattı bana ilerleyen dönemlerde , çok iyi arkadaş olduk. Lise mezunuydu, önceden çok işler yaptığını ama ortaklarıyla arasının bozulduğunu falan anlattı bana onun adına üzüldüm. Sonra bana evlilik vaadiyle sevgili olmamızı teklif etti kabul ettim.
Daha ilk zamanlar bana bir kahve ısmarlar mısın , cebimde param Yok vs diye mevzular başlamıştı. Göremedim. O zamanlar cafeleri giderdik hep ben ısmarlardım bir gün telefonunu bana göstermiyor diye tartıştık cafe çıkışı kalabalık bir sokakta herkesin içinde telefonunu yere çarptı küfrederek. Ben donup kaldım. Bu onun ilk hatasıydı. Dedim ki herkes yapar olur öyle şeyler, belki sinirlendi.
Biraz Zaman geçtikten sonra hep benimle olmak istediğini ayrı kalmak istemediğini belirtti ve beni yakın bir erkek arkadaşının evine götürdü.
O zamanlar pansiyonda kalıyordum. Her akşam pansiyonda kalmak yerine o erkek arkadaşının evine gidip orada vakit geçirmeye başladık. Tüm yemeklik malzemeyi alıyor yemeği ben yapıyordum , yeri geliyordu çocuğun evini temizliyordum. KOSGEB’le iş kuracağım falan diyordu o zamanlar, ben işe gidiyordum , kendi anne babasının evine asla gitmiyor, gün boyu o arkadaşında yatıyordu benim gelmemi sigarasını almamı, yemek yapmamı bekler oldular. Zaman ilerledikçe neden KOSGEB’e falan başvurmuyorsun dedim. Kavga ettik her şeyi kırıp döktü. O zamanlar işten çıkarılma mevzum vardı, işten çıkarılırsan sana işsizlik maaşı bağlanması için başvururuz falan demişti, kendi ben bakarım vs demedi diye alınmıştım.kavga sırasında itişip kakışırken, parmağım kırıldı tam iki ay öyle yaptım işimi gücümü , ayrılmayı istedim o zamanlar . Arar anne babana kızınız akşamları arkadaşımın evine geliyor derim. Seni s..tir ederim bu şehirden falan dedi. Aptal gibiydim.
İlerleyen dönemde hala işsizken aynı eve çıktık. Bu hala yatıyor tabi evde. Ben iş seyahatlerine gidiyorum bu evde yatıyor. Dedi ki çalışacağım ama arabam Yok. Kredi çektim kendi adıma olan bir arabayı aldım bu kullandı bir firmanın getir götürünü yaptı.o zamanlar kendi sigara parasını karşıladı diye çok sevinir olmuştum.
Neyse gel zaman git zaman hakaretler , yol ortasında bağırmalar arttı. Evin faturalarını,yemekleri hep ben karşılıyordum . Ailesiyle beni pikniğe götürüyordu eti falan ben alıyordum. Kendime maaşımla bir kıyafet bile alamıyordum hesap soruyordu. Kendine de kıyafet ayakkabı falan istiyordu, ben almayınca da sana alıyoruz da neden bana almıyoruz diyordu. Kardeşime ve aileme para gönderemez olmuştum. Boğazıma kadar borca batmıştım. Bazen bağırıyor çağırıyor kapıları yumrukluyor evden seni terkediyorum diye çıkıyordu ama arabanın anahtarını da alıp gidiyordu. Geceleri dışarılarda, arkadaşlarına falan veriyordu arabayı, kendi devamlı geziyordu.Ay başında maaşım yattığında paramız yattı mı diyordu hemen. Vermezsem parayı kavga çıkarıyordu.Bu bu şekilde aylar sürdü ben hep korkuyor cesaret edemiyordum ayrılmaya,en son haziran ayında ayrılmak istedim . Arabamı aldı gitti , hesap kartlarım da onda kaldı ev anahtarım da hepsini alıp gidemedim, şartlar yüzünden Manisa’ya bayrama ailemi ziyarete geldim.
Geri döndüğümde benim gönlümü etmeye çalıştı yalanlarla iyi bir iş kuruyorum falan diye. En son bir 15 gün falan evvel, bana dedi ki çok acil iş kurup seni istemem gerek annenlerden çünkü işim iyi gitmeyebilir, karambole getirip evlenmeliyiz. Dedim ki peki evlendikten sonra işin iyi gitmezse kim bakacak bize ben mi çalışacağım yine ? Bağırdı çağırdı sen çok para gözsün dedi.bıktım para isteğinden senin dedi. Benden borç istedi akabinde ben de veremem senin yüzünden kardeşime bile para göndermiyorum dememle evdeki ne varsa kurdı döktü tekmeledi. Paranın da sneinde a.koyayım deyip çekip gitti. Arabamın anahtarını evde unutmuştu. Çok sevindim. Hemen telefonlarımı vs kapattım bir daha kabul etmedim görüşmeyi. Kapıma geldi beni tehdit etti,sen görürsün dedi gitti.
Ve sonra abimin okulunu arayıp abime benimle olan biteni anlatıp kardeşinin bana borcu var demiş. Ödeyin yoksa kötü olur demiş. Geçen gün ablama ulaşmış, ona da kardeşiniz borçlu bana demiş. Şu an işsizim. Onun yüzünden işimden ayrıldım. Kredi borcum var .devamlı ailemi rahatsız ediyor. Savcılığa verdi hem abim hem ablam. Benim elimde delil Yok. Çünkü telefonda bana hakaret vs etmedi. Ama ben de ifademi vereceğim. Ayrıca zaten sabıkalı çıkmış. Neyse kıssadan hissem:

1.Kimseye güvenmeyin.
2.Aile, daima herkesten önde olsun. İnsanlar aç kurt gibi saf buldular mı parçalarlar.
3.Size daima çok saf ve temizsin diyen insanlara ön yargılı olun , genelde sizi alttan alta kullanıyorlar.
4.Sizi gerçekten seven bir erkek arkadaşının evine vs götürmez.genç kızlar gitmeyin şakın.
5.Bir erkek bir davranışı yapıyorsa, siz tepki verseniz de vermeseniz de devamı gelir. Hoşunuza gitmeyen, toplum tarafından ahlaki karşılanmayan davranışları varsa bırakın.
6.eğer bir erkek benim için aileni karşına al derse , almayın.( Alma dese de almayın da)Zaten adam gibi adam olan kusurları olmayan adam öyle bir laf söylemez bunu diyende vardır bir b.kluk.
Ben çok aptallık ettim , hata bende ki kendimi kullandırdım. Maddi manevi kullanıldım. Psikolojik olarak kötü bir haldeyim. Borçlarımı nasıl temizlerim bilmiyorum , ya da bu aptallığımı nasıl unutabilirim? Birileri size vurunca ne yakın arkadaşım dediğiniz kişiler yanınızda duruyor ne de etraftaki insanlar. Olayı , tehdit şantajı bilenler bile bilmezden geldiler. Kısacası düşündükçe dertleniyorum.
köyde yaşayan kızlar bile daha akıllı sizden konu sinirlerimi bozdu gercekten 15 yas olsan neyse ki simdi onlar bile uyanik ...Yani adam babani ararim diye tehdit etmis hala birliktelige devam etmissiniz basiniza geleni cekin her sey sizin hataniz..Sadece ailenize uzuldum kimbilir ne kadar canlari yandi maddi manevi ..

Bende sizleri anlamıyorum, anlamayacağım da. Yanlış seçimlerinizi kadere de yüklemeyin bir zahmet. Yüce Alkah’ım beyin veriyorum kullarıma akıl veriyorum tepe tepe kullansınlar diyor. Ama siz ne yapıyorsunuz? Aklınız, beyniniz varken bu seçimler neden?

Hayır geri zekalı mısınız? İnsan kişiliğini, karakterini sinyalini ilk başlarda verir ve mantıklı davranılır. Ben insanoğlunun bu kadar saf davranmasına anlam veremiyorum. Neyin sevgisi? Neyin aşkı? Aşk, sevgi bu değil. Bu tarz karaktersiz, kof insanlara aşık olunmaz. Kölelik ve sahibelik hastalığı var bilir misiniz o hastalığa yakalanmışsınız.
Adamı şımartmışsınız, her dediğini yapa yapa rahat yaşamaya alışmış. Tabii bu rahatlığı kaybetmek koyar tehtid eder. Her neyse, umarım borçlarınız kapanır, yeni hayatınız da mutlu olursunuz.

Bende sizleri anlamıyorum, anlamayacağım da. Yanlış seçimlerinizi kadere de yüklemeyin bir zahmet. Yüce Alkah’ım beyin veriyorum kullarıma akıl veriyorum tepe tepe kullansınlar diyor. Ama siz ne yapıyorsunuz? Aklınız, beyniniz varken bu seçimler neden?

Hayır geri zekalı mısınız? İnsan kişiliğini, karakterini sinyalini ilk başlarda verir ve mantıklı davranılır. Ben insanoğlunun bu kadar saf davranmasına anlam veremiyorum. Neyin sevgisi? Neyin aşkı? Aşk, sevgi bu değil. Bu tarz karaktersiz, kof insanlara aşık olunmaz. Kölelik ve sahibelik hastalığı var bilir misiniz o hastalığa yakalanmışsınız.
Adamı şımartmışsınız, her dediğini yapa yapa rahat yaşamaya alışmış. Tabii bu rahatlığı kaybetmek koyar tehtid eder. Her neyse, umarım borçlarınız kapanır, yeni hayatınız da mutlu olursunuz.
Siz kimsiniz ki geri zekalı diyorsunuz ? Bu hakkı size kim verdi? Siz de pek zeki sayılmazsınız, okuduğunuzu bile değerlendirmeyecek kadar akli dengeniz gelmişmemiş besbelli . Ben kadere mi yüklemişim suçu? Kendime yüklemişim ibret olsun demişim, yeri gelmiş yorumlarda aptallık ettim demişim. Sizin başınıza ne geleceğini Allah biliyor. Tamam Allah cc insana cüzi bir irade vermiştir. Ama insan akılsızlık edip kullanmayabiliyor .kimseye kötü bir şey dilemem. Ama umarım bir gün siz de anlarsınız. Kınadığınız şey başınıza gelmeden ölmezsiniz bunu unutmayın. Buraya konuyu açtım elbette ki kötü eleştireler de gelecek, yapıcı olanlar da yaşınız kaç bilmiyorum ama kaç yaşınızda olursanız olun o yaşın adamı değilsiniz. Geri zekalı lafını da size iade ediyorum. Hayatta benim başardığım hiç bir şeyi başaramamış , hiç bir şeyi görmemiş tek yeteneği burada 3-5 yorum yazan biri olduğunuza veriyorum laflarınızı.

köyde yaşayan kızlar bile daha akıllı sizden konu sinirlerimi bozdu gercekten 15 yas olsan neyse ki simdi onlar bile uyanik ...Yani adam babani ararim diye tehdit etmis hala birliktelige devam etmissiniz basiniza geleni cekin her sey sizin hataniz..Sadece ailenize uzuldum kimbilir ne kadar canlari yandi maddi manevi ..
Siz de visenyaa nın bir tanıdığısınız sanırım, ya da aynı kafada olan biri. Size de ona yazdıklarımın aynını yazıyorum. Ayrıca konuda benim hatam değil , ben hatasızım da demedim. Yorumlarda yeri geldi aptalım dedim, konunun başında böyle hataya nasıl düştüm diye içim yanıyor geç uyandım yazmışım. Neyse, Allah okumaya bile aklı olmayıp fikri olanlardan korusun.

Kinayanlar var ama insan bazen cok buyuk aptalliklar yapabiliyor, birseyler oluyor devam ediyor iste...

Buyuk bir tecrube olmus. Bundan sonrasinda asla seni kandiramayacaklar. Bazen yasanmayinca ogrenilemiyor
Hayatta her şeyin hayırlısı. Elbette daha dikkatli olmak gerek, geç gördüm. Buradaki hiç bir eleştiri beni kırmadı, kınayanlar da adabıyla kınadılar İnan’ın. Sadeece şu son iki mesaj beni çileden çıkardı, kınamak değil hakaret etmek kimseye düşmez. Adabı bilmeyen insanlar yapıyor işte klavye başında sallıyor. Yapacak bir şey Yok. Bu Arada inşallah dediğiniz gibi olur , hayatta bir daha hiç kandırılmam, teşekkür ederim.

Biz kadınlar böyle oldukça, birbirimizi suçlarımız için ezdikçe , bir Tokat’ta biz vurdukça, bu memlekette ne kadın hakları gelişir ne de çağdaş bir düzeye ulaşırız. Hatalar biz insanlar için var. İlahi hatasız kul olmaz , bazılarının hatası çok bazılarınınki azdır, bazılarınınki aptallık boyutundadır. Allah cc “Günahlarınız olmasa ne değeriniz vardı ki” diyor, ayrıca bir günah için “Salih tövbe eden kullarım o günahı hiç işlememiş gibidir” diyor. Allah hepimizin , pişman olduğumuz günahlarını affeder inşallah. Konuyu buraya açtım ve farkındaysanız ne yapayım, sizce nedir vs dediğim bir konu değil bu. Sadece başıma bunlar geldi ben aptallık ettim üst üste sizin başınıza da biri bile gelse uzak durun dedim genç kızlara. İllaki buraya yazıyorum diye olumsuz eleştirileri de bekliyordum . İnsan daima alkışlanmaz hayatta bazen eleştiri de alır , kendi hatalarını kavrar. Olumlu olumsuz eleştiri yapan , cevap yazan geçmiş olsun dileyen herkese teşekkür ederim. Ama nolur haddinizi aşmayın bir iki arkadaş gibi. Kimseye fikrini sorduğum bir başlık değildi. Hakaret edecek olan önce kendine baksın. İlk taşı günahsız olanınız atsın Kısacası.

Yeniden, yepyeni bir insan olarak; farklı bir farkındalık seviyesinde hayata başlamak için en güzel noktalardan birindesin. Dalga geçmiyorum, ciddi söylüyorum, 27 yaşında bu kadar kör isen, gözün ancak böyle bir olayda açılırdı, bu gerekti ve bundan sonrası kademe kademe daha iyiye gidecek. Çok da emin söylüyorum çünkü benzerini yaşadım. Biz de bu akıllara, sürüne sürüne geldik, kurdunu gözünden tanıyıp parmakta döndürüp gerisin geri kuyruğunu kıstırtıp ormanına salmayı, ısırıla ısırıla öğrendik. :)

Anlatmazdım ya, konunu okuyunca aklıma geldi, anlatasım da var; sıkılıyorum zaten.
Zannedersem 20 yaşındayım, kendimden 8 yaş kadar büyük biri ile takılmaya başladım, okuduğum şehrin kafesinin tekinde tanıştık, sürekli gider gelirdim, bu tip de orada çalışırdı. Eğitimi yarım yamalak, ailesinden uzakta, orada burada kazandığı parayı ezen faydasız biri işte. Ben toyum daha; yüksekten yüksekten konuşmalar, eh biraz da bilen biriydi, o bilgili halleri beni etkiledi.

Öğrenciyim, tek başıma kalıyorum evde; bu vatandaş da kirasını ödeyemez haldeymiş, ev arkadaşları buna kazık atmış falan filan, nasıl mağdur... Ben de iyilik meleği, kelebek kafa bi şeyim, evimi açtım buna "Ya dert etme, benim kapısı kapalı kullanmadığım bi odam var fazladan, eşyalı da. Orada kalırsın kendine uygun bir yer bulana kadar" diye, oysa yani anası babası var, öyle düşkün de değil markasından sigarasından ödün vermez, salağım ama o sıralar, süzmeyim. Hiç "Ya olur mu olmaz mı?" demek de yok he "Yaaa sen nasıl mükemmel bir insansın" diyerek atladı zaten.

Geldi bir güzel yerleşti evime, kira derdi yok, alış-veriş derdi yok, fatura derdi yok. Adam full beleş takılıyor.
"Ev baktımdı bulamadımdı, yok şunla konuştumdu olmadıydı, ne yapacağım ben, maaşım kuş kadar kalıyor, sana da yük oluyorum böhüğğ" filan diye diye de beynime girdi, merhamet tuşuma bastı. "Lafı mı olur ya, duymayayım, zorunda hissetme kendini illa bi yer bulacağım diye, nasıl olsa öyle de böyle de ödeniyor buranın kirası" diyorum. Hee ödeniyor, babam ödüyor. Hayırsız evlatmıymışım neymişim, adam "Kızım biraz daha rahat etsin" diyerek dişini tırnağına takarak çalışsın para yollasın, ben elin züppelerine yedireyim.

Neyse, bu güya ev bulacak adam, işinden de ayrıldı. Sebep de neymiş "Bıkmış"... Maaşını alamamışmış. İyi de o yeni adidaslar, o saat nereden geldi? :)) Gördüm, ama görmemeyi tercih ettim. Çünkü "Gangsta canı kalmış almıştır boşver" dedim.

Sonra bu beyefendinin sigaralarını alır olmuşum haberim yok :KK70:
Adamın canı bira çekmiş, beni aramış okul çıkışıma "Gelirken şunu şunu alsana" diye listelemiş.
Kontörünü yükleyivermişim.

E uyanacağım ya bi yerde, bana da bk gibi davranır olmuş, kredi kartı muamelesi görüyorum yetmiyor, bi de ota mka kıskanıp olay çıkarıyor. Birinde bi küfür etti ki işte en nefret ettiğim şeyle gözüm sonuna kadar açıldı, kimse bana karşı bazı hakaret cümlelerini-kelimelerini kullanamaz. Adamı yırtarım.

"Eşyalarını topla, 1 saat içinde evimden defolup gitmiş olmazsan polisi ararım!" dedim.
Direkt telefonumu elimden aldı, duvara attı parçaladı, bilgisayarımı da kırdı, kapıyı da kilitledi "Hadi şimdi ara polisi, seni burada kıtır kıtır keserim onlar gelene kadar" dedi.

Kafamdan tonlarca plan geçiyor, bir yandan kalbim küt küt atıyor; "Şimdi geldin mi annenin lafına" diye de giydiriyorum bir yandan kendime, sen tanımadığın elin herifini, bu kadar -ben güvenilir insan değilim- diye bağıran hareketlerine rağmen evine alır mısın? Ömürlük derstir bana.

Kendimi yere atıverdim "Başım dönüyor, niye böyle olduk biz, biz birbirimize aşıktık, çok kötüyüm" diyerekten bildiğin bırakıverdim kendimi olduğum yere... Adam bocaladı, anlamadı ne oluyor, "Tamam kendine gel, hadi kalk bi yüzünü yıkayalım" filan hallerinde... Ağır ağır kalktım, doğru zamanı bekledim, boşluğuna getirip mutfağa girip elime bıçağı almamla birlikte "Kim kimi keser laann!" diye bağıra bağıra, cam çerçeveyi indirerek, gözüm dönerekten... Sandalyeyi pencere camına sallayarak (Komşu mahalleli herkesi toplamaya garanti için)... Yanına alabildiğini alıp, bir kaçışı vardı ki evden...

Ama göze aldım ölmeyi, şok geçiriyordum sanırım, ya da "Nasılsa öleceğim, onu da öldürüp ölürüm, belki ona sapladığımda gücü kesilir, ben yaralı kurtulurum" filan böyle planlar ya... Sanırım bi çeşit şoktu yaşadığım.

Bu da böyle bir anımdır, bana hayatımın dersidir; ilk ve sondur. 20 yaşında gözümü açmayı geç, 5 duyumu sarsıp beni kendime getirmiştir.
Eh, böyle olması gerekiyormuş, yoksa anlamazdım, 27,28,29... Belki35,36 yaşlarımda bile parça parça sömürülen, saf kafa, yanlış tercihlerinden dönüş için cesaretsiz, kendini güçsüz hisseden "Kaderimse çekerimci" bi tip olup çıkacaktım belli mi olur? En ağır nasihatten daha ağır bir şey oldu, beni tazeledi, yeniledi, değiştirdi, öldürmeyen şey, güçlendirdi.

Sen de geçersin, merak etme. En zor kısmı geçmiş.
:KK57: İyi cesaretmiş sizinki. Sonradan peşinize düşmedi mi adam peki? Ya aileniz?Sonradan öğrendiler mi bu olanları?

Siz kimsiniz ki geri zekalı diyorsunuz ? Bu hakkı size kim verdi? Siz de pek zeki sayılmazsınız, okuduğunuzu bile değerlendirmeyecek kadar akli dengeniz gelmişmemiş besbelli . Ben kadere mi yüklemişim suçu? Kendime yüklemişim ibret olsun demişim, yeri gelmiş yorumlarda aptallık ettim demişim. Sizin başınıza ne geleceğini Allah biliyor. Tamam Allah cc insana cüzi bir irade vermiştir. Ama insan akılsızlık edip kullanmayabiliyor .kimseye kötü bir şey dilemem. Ama umarım bir gün siz de anlarsınız. Kınadığınız şey başınıza gelmeden ölmezsiniz bunu unutmayın. Buraya konuyu açtım elbette ki kötü eleştireler de gelecek, yapıcı olanlar da yaşınız kaç bilmiyorum ama kaç yaşınızda olursanız olun o yaşın adamı değilsiniz. Geri zekalı lafını da size iade ediyorum. Hayatta benim başardığım hiç bir şeyi başaramamış , hiç bir şeyi görmemiş tek yeteneği burada 3-5 yorum yazan biri olduğunuza veriyorum laflarınızı.
Hayatta başardıklarımı, yeteneklerimi saysam dudağınız uçuklayabilir üzgünüm. Gerçekler acıdır. Tek övüneceğiniz şey “iyi köklü bir üniversite okuduğunuz” halleriniz içler acısı. İyi akşamlar.

Yeniden, yepyeni bir insan olarak; farklı bir farkındalık seviyesinde hayata başlamak için en güzel noktalardan birindesin. Dalga geçmiyorum, ciddi söylüyorum, 27 yaşında bu kadar kör isen, gözün ancak böyle bir olayda açılırdı, bu gerekti ve bundan sonrası kademe kademe daha iyiye gidecek. Çok da emin söylüyorum çünkü benzerini yaşadım. Biz de bu akıllara, sürüne sürüne geldik, kurdunu gözünden tanıyıp parmakta döndürüp gerisin geri kuyruğunu kıstırtıp ormanına salmayı, ısırıla ısırıla öğrendik. :)

Anlatmazdım ya, konunu okuyunca aklıma geldi, anlatasım da var; sıkılıyorum zaten.
Zannedersem 20 yaşındayım, kendimden 8 yaş kadar büyük biri ile takılmaya başladım, okuduğum şehrin kafesinin tekinde tanıştık, sürekli gider gelirdim, bu tip de orada çalışırdı. Eğitimi yarım yamalak, ailesinden uzakta, orada burada kazandığı parayı ezen faydasız biri işte. Ben toyum daha; yüksekten yüksekten konuşmalar, eh biraz da bilen biriydi, o bilgili halleri beni etkiledi.

Öğrenciyim, tek başıma kalıyorum evde; bu vatandaş da kirasını ödeyemez haldeymiş, ev arkadaşları buna kazık atmış falan filan, nasıl mağdur... Ben de iyilik meleği, kelebek kafa bi şeyim, evimi açtım buna "Ya dert etme, benim kapısı kapalı kullanmadığım bi odam var fazladan, eşyalı da. Orada kalırsın kendine uygun bir yer bulana kadar" diye, oysa yani anası babası var, öyle düşkün de değil markasından sigarasından ödün vermez, salağım ama o sıralar, süzmeyim. Hiç "Ya olur mu olmaz mı?" demek de yok he "Yaaa sen nasıl mükemmel bir insansın" diyerek atladı zaten.

Geldi bir güzel yerleşti evime, kira derdi yok, alış-veriş derdi yok, fatura derdi yok. Adam full beleş takılıyor.
"Ev baktımdı bulamadımdı, yok şunla konuştumdu olmadıydı, ne yapacağım ben, maaşım kuş kadar kalıyor, sana da yük oluyorum böhüğğ" filan diye diye de beynime girdi, merhamet tuşuma bastı. "Lafı mı olur ya, duymayayım, zorunda hissetme kendini illa bi yer bulacağım diye, nasıl olsa öyle de böyle de ödeniyor buranın kirası" diyorum. Hee ödeniyor, babam ödüyor. Hayırsız evlatmıymışım neymişim, adam "Kızım biraz daha rahat etsin" diyerek dişini tırnağına takarak çalışsın para yollasın, ben elin züppelerine yedireyim.

Neyse, bu güya ev bulacak adam, işinden de ayrıldı. Sebep de neymiş "Bıkmış"... Maaşını alamamışmış. İyi de o yeni adidaslar, o saat nereden geldi? :)) Gördüm, ama görmemeyi tercih ettim. Çünkü "Gangsta canı kalmış almıştır boşver" dedim.

Sonra bu beyefendinin sigaralarını alır olmuşum haberim yok :KK70:
Adamın canı bira çekmiş, beni aramış okul çıkışıma "Gelirken şunu şunu alsana" diye listelemiş.
Kontörünü yükleyivermişim.

E uyanacağım ya bi yerde, bana da bk gibi davranır olmuş, kredi kartı muamelesi görüyorum yetmiyor, bi de ota mka kıskanıp olay çıkarıyor. Birinde bi küfür etti ki işte en nefret ettiğim şeyle gözüm sonuna kadar açıldı, kimse bana karşı bazı hakaret cümlelerini-kelimelerini kullanamaz. Adamı yırtarım.

"Eşyalarını topla, 1 saat içinde evimden defolup gitmiş olmazsan polisi ararım!" dedim.
Direkt telefonumu elimden aldı, duvara attı parçaladı, bilgisayarımı da kırdı, kapıyı da kilitledi "Hadi şimdi ara polisi, seni burada kıtır kıtır keserim onlar gelene kadar" dedi.

Kafamdan tonlarca plan geçiyor, bir yandan kalbim küt küt atıyor; "Şimdi geldin mi annenin lafına" diye de giydiriyorum bir yandan kendime, sen tanımadığın elin herifini, bu kadar -ben güvenilir insan değilim- diye bağıran hareketlerine rağmen evine alır mısın? Ömürlük derstir bana.

Kendimi yere atıverdim "Başım dönüyor, niye böyle olduk biz, biz birbirimize aşıktık, çok kötüyüm" diyerekten bildiğin bırakıverdim kendimi olduğum yere... Adam bocaladı, anlamadı ne oluyor, "Tamam kendine gel, hadi kalk bi yüzünü yıkayalım" filan hallerinde... Ağır ağır kalktım, doğru zamanı bekledim, boşluğuna getirip mutfağa girip elime bıçağı almamla birlikte "Kim kimi keser laann!" diye bağıra bağıra, cam çerçeveyi indirerek, gözüm dönerekten... Sandalyeyi pencere camına sallayarak (Komşu mahalleli herkesi toplamaya garanti için)... Yanına alabildiğini alıp, bir kaçışı vardı ki evden...

Ama göze aldım ölmeyi, şok geçiriyordum sanırım, ya da "Nasılsa öleceğim, onu da öldürüp ölürüm, belki ona sapladığımda gücü kesilir, ben yaralı kurtulurum" filan böyle planlar ya... Sanırım bi çeşit şoktu yaşadığım.

Bu da böyle bir anımdır, bana hayatımın dersidir; ilk ve sondur. 20 yaşında gözümü açmayı geç, 5 duyumu sarsıp beni kendime getirmiştir.
Eh, böyle olması gerekiyormuş, yoksa anlamazdım, 27,28,29... Belki35,36 yaşlarımda bile parça parça sömürülen, saf kafa, yanlış tercihlerinden dönüş için cesaretsiz, kendini güçsüz hisseden "Kaderimse çekerimci" bi tip olup çıkacaktım belli mi olur? En ağır nasihatten daha ağır bir şey oldu, beni tazeledi, yeniledi, değiştirdi, öldürmeyen şey, güçlendirdi.

Sen de geçersin, merak etme. En zor kısmı geçmiş.
Olay korkunc ama senin anlatiminla valla gulerek okudum..cok gecmis olsun

Eski is yerimde bir arkadasim vardi aklima o geldi sizinkini okuyunca. Kizi eski erkek arkadasi dolandirmis, dunya kredi cekmis ve eleman paralarin ustune yatmis tabi ispat edilemez bir sey. Sadece borcuna calisiyordu cok fena :KK43: yillardir da calisiyordu ve yarisini bile odeyememisti. Evlenemiyordu vs.. tabi isin maddi boyutu bu, manevi boyutu da beter fakat kabullenmisti artik.

Siz sanki manevi olarak daha yaralisiniz ve bence- kendinizi suclamaktan vazgecip yani durumu kabullenip, sindirip, maddi kisimlari cozmeye baslamaniz gerekiyor.

:KK57: İyi cesaretmiş sizinki. Sonradan peşinize düşmedi mi adam peki? Ya aileniz?Sonradan öğrendiler mi bu olanları?

Cahil cesareti deniyor buna tam olarak.
Düşmedi, düşemedi. Muhtemelen o beni korkutmaya öyle dedi, sinmeyip aksine adamın üzerine ciddi ciddi ben yürüyünce o korktu, hop kuş gibi uçuverdi. Korksun da, ya ben kafaya taksaydım da peşine düşseydim, ne bilecek, belki ben psikopatım keserim; öyle sandı zaar. :))
Ailem benden öğrendi, olayın hemen ardına ayaklanan komşulardan birinden aradım anlattım, aynı gece çıkıp geldiler.
İlk kez başımı belaya bu kadar ağır soktum, yoksa başımı belaya sokmalarım meşhurdu 20-21 yaşlarına kadar... Bu ağır bir ders oldu, o anın "Böyle mi, bu şekilde mi öleceğim?" düşüncesi yetti.

Son düzenleme:
Cahil cesareti deniyor buna tam olarak.
Düşmedi, düşemedi. Muhtemelen o beni korkutmaya öyle dedi, sinmeyip aksine adamın üzerine ciddi ciddi ben yürüyünce o korktu, hop kuş gibi uçuverdi. Korksun da, ya ben kafaya taksaydım da peşine düşseydim, ne bilecek, belki ben psikopatım keserim; öyle sandı zaar. :))
Ailem benden öğrendi, olayın hemen ardına ayaklanan komşulardan birinden aradım anlattım, aynı gece çıkıp geldiler.
İlk kez başımı belaya bu kadar ağır soktum, yoksa başımı belaya sokmalarım meşhurdu 20-21 yaşlarına kadar... Bu ağır bir ders oldu, o anın "Böyle mi, bu şekilde mi öleceğim?" düşüncesi yetti.
Belki de hayatta böyle dersler gerekiyor bazen. Ben 18 yaşındayım, şahsen yaşadığınız bu olaydan çok dersler aldım.Güzel bir şey yapıyorsunuz anlatarak,genç kızlara tecrübe oluyor.

Belki de hayatta böyle dersler gerekiyor bazen. Ben 18 yaşındayım, şahsen yaşadığınız bu olaydan çok dersler aldım.Güzel bir şey yapıyorsunuz anlatarak,genç kızlara tecrübe oluyor.

Olsun tabi; her hıyarım var diyene tuzlukla koşmamak gerek.
Ben laf dinlemezdim, dinler gibi, uyar gibi yapar, üzerini örter kendi bildiğimi okurdum.
Annem zilyon kez uyarmıştır yani, "Yabancı birinden kutu kola bile alma, kapalı diye alırsın, adamlar açma halkasının dibinden şırıngayla uyuşturucuyu içine karıştırmış olurlar, sakın güvenme"lere kadar neler neler... Bilmez miydim, bilirdim ama "Bana bi şey olmaz" kafasındaydım, dinlenilenler-okunanlar hikaye gibi gelir kimine, kendi başına gelene kadar gençlikte, bi de "Herkes özünde iyidir, doğru cümlelerle her insana ulaşılır, kimse isteyerek kötülük yapmaz-o hale itilmiştir" filan gibi safça- pür sevgiyle kucaklayan düşünceler olur kiminde.

Dünya öyle bi yer değil işte.

Olsun tabi; her hıyarım var diyene tuzlukla koşmamak gerek.
Ben laf dinlemezdim, dinler gibi, uyar gibi yapar, üzerini örter kendi bildiğimi okurdum.
Annem zilyon kez uyarmıştır yani, "Yabancı birinden kutu kola bile alma, kapalı diye alırsın, adamlar açma halkasının dibinden şırıngayla uyuşturucuyu içine karıştırmış olurlar, sakın güvenme"lere kadar neler neler... Bilmez miydim, bilirdim ama "Bana bi şey olmaz" kafasındaydım, dinlenilenler-okunanlar hikaye gibi gelir kimine, kendi başına gelene kadar gençlikte, bi de "Herkes özünde iyidir, doğru cümlelerle her insana ulaşılır, kimse isteyerek kötülük yapmaz-o hale itilmiştir" filan gibi safça- pür sevgiyle kucaklayan düşünceler olur kiminde.

Dünya öyle bi yer değil işte.
Abla( Abla diyorum yaşınız büyük olduğu için) Bizim yaşlarda birlikte olmak vs. bana yanlış geliyor artık. Yani yanlış anlamayın dini boyutu yüzünden değil.Yani ne bileyim sakıncalı gibi geliyor. Ama çevremde erkek arkadaşlarıyla birlikte olan çok arkadaşım var. Siz tecrübelisiniz,ne düşünüyorsunuz bu konuda? Ben mi geri kafalıyım yoksa:110:

Bir erkek paranın lafını yapıyorsa eğer koşarak uzaklaşırım oradan.İlk buluşmalardan anlaşılıyor aslında erkeğin kumaşı.Çok bağlanıp gözü kör etmemek lazım.

Siz de visenyaa nın bir tanıdığısınız sanırım, ya da aynı kafada olan biri. Size de ona yazdıklarımın aynını yazıyorum. Ayrıca konuda benim hatam değil , ben hatasızım da demedim. Yorumlarda yeri geldi aptalım dedim, konunun başında böyle hataya nasıl düştüm diye içim yanıyor geç uyandım yazmışım. Neyse, Allah okumaya bile aklı olmayıp fikri olanlardan korusun.
Kendisi kuzenim olur evet bizde akıl genetik :)

X