Yenidoğan bebek ne zaman yıkanır?

Hastanede yıkadılar doğduğu gecenin ertesi gününe. Bana hem doktor hem de yenidoğan hemşiresi göbeği düşene kadar yıkama dediler, 6. günde düştü. O gün bugündür ya her gün ya iki günde bir yıkıyorum. İki üç yıkamada bir şampuan kullanıyorum. Zaten bizimkilerde de "balık suda büyür, her gün yıkansın" anlayışı olunca aileyle de çok çatışmadık.

Bezdim yemin ederim
Söylemediğini söyledin gibi lanse ediyorlar, özellikle uyardığının tam tersini söylemişsin gibi davranıyorlar
Anneanneme babaanneme sorarsan 40 gün su değmeyecek çocuğa hala bunu savunuyorlar bir de bana 10 yıl önceki bilgini satma diyorlar ya
Herkes doktordan çok biliyor
Bi on yıl döngüsü aşılsın yıkanmaz mı bebekler mal mısınıza dönüşcez az sık dişni ☠️

Kim tavsiye ediyormuş onu ya
İlk banyosunu doğunca hastanede yaptı, taburcu olduğumuz gün eve gelince yıkadım pakladım hastane mikrobu gitti sonra da hergün yada gün aşırı yıkadım, 10 yaşında şuan 10 yıldır hergün yıkanıyor
Kakasını çişini altına yapıyor hergün altını yıkamanız havalandırmanız gerekiyor zaten, onun dışında yetişkin gibi kirlenmiyor hergün şampuan kullanmadan şöyle bir suyun altında masaj yapmanız bebek için inanılmaz faydalı. Spor yapmış oluyor, serpiliyor, kasları gelişiyor, bağırsakları kan dolaşımı hareketleniyor, stresini atıyor,gevşiyor, mikroplardan arınıyor…..daha sayayım mı?
Saç kurutma makinesini düşük ısıda düşük ayarda tutarak banyo sonrası bir dakika göbeğine tutmanız arada boşta olan elinizle hava akımını kontrol ederek göbeğini kurutmanız yeterli
Bebeği saran verniks kazeozadır. Bu tabaka bebeğin ısı koruması, bakterilerden koruma gibi bir çok faydası var. İsterseniz araştırın.
Göbek kordonu için de saç kurutma makinesi bebeklere önerilmiyor size kim tavsiye etti bilmiyorum.

Bana da göbeği düşünce yıka dediler. Öyle yaptım. Lakin ona rağmen hiç su değmemesine rağmen göbeğine, göbeğin içinde bir parça kalmış. Yakıldı sonra…
Baksan ıslak kalmasın, göbek sağlıklı düşsün diye yıkamayın diyorlar ama parça kalacaksa su değmese de hiç gene oluyor yani…
Bizimkinde ne enfeksiyon vardı ne ıslaklık. Ama parça kaldı mı ? Kaldı. Yakma işlemi de basit bir işlem. Ağlamadı bile. 2 dk da halledildi yani

Bebeği saran verniks kazeozadır. Bu tabaka bebeğin ısı koruması, bakterilerden koruma gibi bir çok faydası var. İsterseniz araştırın.
Göbek kordonu için de saç kurutma makinesi bebeklere önerilmiyor size kim tavsiye etti bilmiyorum.
Satırlarca yazdım tekrar yazayım tavsiye aldığım insanların tamamı profesördü
Bana bilmediğim birşey söylemiyorsunuz neyini araştırayım
Bu tabaka üzerine su dökülünce arınmıyor siz bunu bilmiyorsunuz herhalde

Satırlarca yazdım tekrar yazayım tavsiye aldığım insanların tamamı profesördü
Bana bilmediğim birşey söylemiyorsunuz neyini araştırayım
Bu tabaka üzerine su dökülünce arınmıyor siz bunu bilmiyorsunuz herhalde
Lütfen prof. adını yazar mısınız

Hele ki saç kurutma makinesindeki radyasyon 😳

Göbek mikrop kapabilir enfekte olabilir . Zaruri bir durum olmadıkça yıkamamakta fayda var . Risk almaya değecek bir durum değil bence. Bizim göbek düştü ama yeri tam kurumamıştı 2 kez yaktı doktorumuz . 1 haftalıkken de sünnet oldu onun için de yıkamadık bekledik 5 gün kadar sonra sünnet bölgesine kakası bulaşınca mecbur yıkadık artık . 2 haftalıkken yıkanmış oldu.

yooo bebeğimi hastanede yıkanması gereken bir durumu olduğu için yıkadılar cahil manyaklar oldukları için değil yada sizin kadar bilmedikleri için değil
Benim bebeğim hasta doğdu ve bu tavsiyeleri veren doktorların tamamı profesör, bebeğimin hayatını kurtaran insanlar ne yazık ömürlerini bebeklerin güvenliğine sağlığına adamış ölene dek kendilerini bu konuda geliştiren insanlar sizin kadar bilmiyor vay be
Sebep? Neden yıkanmaz? Bu doktorların profesörlerin bilmediği ama sizin bildiğiniz sebep ne de göbeği düşene kadar yıkanmıyor?
Odadaki annenin babanın elinden düşmeyen bebeğin burnuna kadar sokup fotoğraf video çektikleri telefonlar tabletler bilgisayarlar bebeğin oyuncağındaki piller beşiğin başındaki dönencenin pilleri bebeğin başucundaki kamera dijital saat çok zararsız ama yalnızca birkaç gün en fazla 30 saniye verilecek oda 40 cm den verilecek ılık hava korkunç öyle mi
Yenidoğan bebeğe pis diyen kim lütfen derhal gösterin yenidoğan bebek pistir hergün şampuanla ovuştura ovuştura yıkanmalıdır diyen kim?

Hastanede doğar doğmaz şöyle bir sudan geçirdiler. Kan vardı üzerinde sezeryanla doğdu çünkü. 2 gün hastanede kaldık Hatta gözlerini acamadi 2 gün bebeğim o beyaz tabaka kirpiklerini yapıştırmış kurudugundan. Yıkanınca gözleri açıldı .3 çocuğumuda doktor yıkamayın diye bişey söylemedi eve gelir gelmez yıkadım her gün ve gün aşırı 4-7gun arası göbek bağları düştü. Hiç bir zararı olmadı yikanmanin aksine uyandırmak da zorlanıyordum emzirmek için.
Arkadaşlar o verniks ne kadar kalırsa o kadar faydalıdır çocuk için. Ayrıca göbek bağı enfeksiyon kapabilir su değerse. Bir sizin çocuklarınız doktor görüyor bizimkiler zaten evde doktor görmüyor hatta ahırda doğuruyoruz tövbe ya abssjsk 3ünü de Acıbademde doğurdum ordan çıkarken de oranın çocuk doktoru ve bebek hemşireleri de aynısını söyledi. Demek ki bi şey biliyorlar artık eski yöntemler yok.
Ayrıca bizim kendi çocuk doktorumuz da yenidoğan profesörü, kendisinin de 3 çocuğumda da söylediği şey: “göbek bağı düşünce her gün suyla, haftada 1 şampuanla” zaten göbek bağımız 3 ya da 4.gün düştü tüm çocuklarımda.
Ayrıca hastalıkla ilgili bir şey diyemem. Hastadır yıkanır vs ama bu işe gönül veren hastaneler anne bebek dostu hastaneler yani çocuğu yıkamıyorlar hele ailesine sormadan hiç yıkamıyorlar.
Zaten herkesin kendi çocuğu beni hiç alakadar etmez. Benden bu kadar .

Hele ki saç kurutma makinesindeki radyasyon

Arkadaşlar o verniks ne kadar kalırsa o kadar faydalıdır çocuk için. Ayrıca göbek bağı enfeksiyon kapabilir su değerse. Bir sizin çocuklarınız doktor görüyor bizimkiler zaten evde doktor görmüyor hatta ahırda doğuruyoruz tövbe ya abssjsk 3ünü de Acıbademde doğurdum ordan çıkarken de oranın çocuk doktoru ve bebek hemşireleri de aynısını söyledi. Demek ki bi şey biliyorlar artık eski yöntemler yok.
Ayrıca bizim kendi çocuk doktorumuz da yenidoğan profesörü, kendisinin de 3 çocuğumda da söylediği şey: “göbek bağı düşünce her gün suyla, haftada 1 şampuanla” zaten göbek bağımız 3 ya da 4.gün düştü tüm çocuklarımda.
Ayrıca hastalıkla ilgili bir şey diyemem. Hastadır yıkanır vs ama bu işe gönül veren hastaneler anne bebek dostu hastaneler yani çocuğu yıkamıyorlar hele ailesine sormadan hiç yıkamıyorlar.
Zaten herkesin kendi çocuğu beni hiç alakadar etmez. Benden bu kadar .
Bizim hastaneler doktorlar anne bebek düşmanıysa demek…..,

Bizim hastaneler doktorlar anne bebek düşmanıysa demek…..,
Daha bu tabiri bile bilmiyorsunuz. Mesela doğar doğmaz kordon kesmeyip geç kleplenme ile bebeği annenin kucağına vermek doğjm şekli ne olursa olsun, bakımını, doktor kontrolünü annesinin kucağında yapmak. Odaya beraber çıkmak, Plasentasını vermek. Bebeği bakım adı altında alıp götürmemek. Anne hazırlanırken babanın kucağına vermek, ten tene temas vs haberiniz bile yok bunlardan. Doğar doğmaz yangından mal kaçırır gibi bakım adı altında alıp götürmek yıkamak evet anne bebek düşmanı oluyor.

Sebep?
Yalan söylediğimi ima ediyorsunuz ve bunu ispatlamak için benden isim istiyorsunuz
Terbiyesizsiniz
Kesinlikle yalan söylediğinizi ima etmedim neden saldırganlaştınız ki?
Siz bana sorsanız kendim Recep Has a gittim
Bebeğimi Aygün Dündara götürdüm mesala.
Keşke uzunca yazacağınıza doktor adı yazsaydınız

Daha bu tabiri bile bilmiyorsunuz. Mesela doğar doğmaz kordon kesmeyip geç kleplenme ile bebeği annenin kucağına vermek doğjm şekli ne olursa olsun, bakımını, doktor kontrolünü annesinin kucağında yapmak. Odaya beraber çıkmak, Plasentasını vermek. Bebeği bakım adı altında alıp götürmemek. Anne hazırlanırken babanın kucağına vermek, ten tene temas vs haberiniz bile yok bunlardan. Doğar doğmaz yangından mal kaçırır gibi bakım adı altında alıp götürmek yıkamak evet anne bebek düşmanı oluyor.
Offf biliyorum bu tabiri hanımefendi siz anadilinizi özelliklerini biliyor musunuz
Benim doğum yaptığım hastane de anne bebek dostu bir hastaneydi
Kimin neyden haberi var yok nerden biliyorsunuz müneccim misiniz
Her doğumda bunların yapılabilir olduğunu mu sanıyorsunuz gerçekten

Kesinlikle yalan söylediğinizi ima etmedim neden saldırganlaştınız ki?
Siz bana sorsanız kendim Recep Has a gittim
Bebeğimi Aygün Dündara götürdüm mesala.
Keşke uzunca yazacağınıza doktor adı yazsaydınız
Hayvanlar saldırır insanlar değil
Neden “saldırganlaşayım’
Neden doktor adı vereyim? Hasta bebeğiniz mi var? Yoksa karşılarına geçip siz yanlış biliyorsunuz mu diyeceksiniz? Yaklaşık 12 kişiden oluşan bir profesör grubu bebeğimin bakımını nasıl yapmam gerektiğini anlattılar bana isim verecek olsam 12 kişinin adını mı yazacam buraya

X