Yeni kiram 🙄

Purpplee

Dünya kaç günlük deyip sarılmalı bugüne..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
12.935
15.148
Bugün her şey üst üste geliyor.Normal apartmanda oturuyorum,bina 40 yıllık,muhit çok iyi ne ararsan var,bütün ihtiyaçlarımi burada karsilayabiliyorum.Kiram kiralar ucmadan hemen önce geçen Şubat'ta artarak 1300 olmuştu.Az önce ev sahibi vekili aradı 5000 dedi,o kadar da beklemiyordum dedim, ödeyemem dedim,memur maaşlarına yüzde yüz zam geldi dedi bir senede.Oyle böyle derken zorla 3500 e indik.Yuzde 25 in lafı bile geçmedi aramızda, lafını da etmezdim ama aradaki makas bir fazla olmadı mı sizce de ?

1300 TL den birden 5000 TL ye cıkarmak da cok fazla bana göre.

Benzer evler ne kadar ?
Dün sarı uygulamaya baktim bana yakın bir daire gördüm 5300 ,ben 4 yıldır buradayım o eve sıfırdan giren 5300 e giriyorsa ben daha az olmalıydım

3500 bana makul geldi.

Ev sahiplerinin yeni gundemi sanirim deprem risk analizi olacak bir sure. Sabahtan beri kiracilardan talepler geliyor. 2000 senesinden sonra yapilan binalarin analizleri ucrete tabi. Haliyle tek seferlik de olsa ev sahiplerine bir gider kalemi daha eklendi.

Gerci bu olmasa dahi 3500 makul.

Dün sarı uygulamaya baktim bana yakın bir daire gördüm 5300 ,ben 4 yıldır buradayım o eve sıfırdan giren 5300 e giriyorsa ben daha az olmalıydım
5000 diye diretmemiş ev sahibiniz 3500 cok da fazla değil. Muhitten memnunmuşsunuz bu cok önemli .

Bu yaz yüzde 25 de kalkıyor ondan sonra ne olacak bakalım :KK43:

3500 normal artık. Muhit iyi diyorsunuz.
Asgari ücretin yarısından bile düşük.
Muhiti kötü bodrum katlarına bile ondan fazlasını istiyorlar.
Eski kiracı olarak beklenti biraz düşük oluyor ama 3500 fena değil artık napim gönderdim gitti

Bana 5000 de makul geldi açıkçası (artış oranı olarak fazla ama kira olarak normal) kiralar fecahat durumda. Ki yazın %25 kalkıyor, daha da fena olacak
Yüzde 25 e kimse bakmıyor ki zaten,bakmamalari da normal ayrı mesele

3500 gayet iyi bir kira, 1300 tl kira ödemek zaten sürdürülebilir bir durum değildi.
1300 e devam edilmezdi tabi öyle bir beklentim olamszdi da 3000 vardı aklımda neyse ortayı bulmuş olduk

5000 diye diretmemiş ev sahibiniz 3500 cok da fazla değil. Muhitten memnunmuşsunuz bu cok önemli .

Bu yaz yüzde 25 de kalkıyor ondan sonra ne olacak bakalım :KK43:
Yüzde 25 e kimse bakmıyor,bak ben lafını bile etmedim mesela,adil degil bir kere yüzde 25.

X