Yemek alışkanlığı

Cikolataparcacigi

🫣
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
3.685
3.644
Baba evinde yemekte mutlaka pilav olur bizim. Bazen çorba, ana yemek, pilav, bazen salata. Herkeste öyle sanıyordum. Evlenip dışarı çıktığımda Farklı yemek alışkanlıkları olduğunu gördüm. Her zaman pilav yapmıyorlar. Bizim için çay saati yiyeceği olan yemekleri akşam yemeği olarak tüketiyorlar vesaire

Sizde de böyle mi. Akşam yemeklerinde mutlaka pilavınız olur mu

Baba evinde yemekte mutlaka pilav olur bizim. Bazen çorba, ana yemek, pilav, bazen salata. Herkeste öyle sanıyordum. Evlenip dışarı çıktığımda Farklı yemek alışkanlıkları olduğunu gördüm. Her zaman pilav yapmıyorlar. Bizim için çay saati yiyeceği olan yemekleri akşam yemeği olarak tüketiyorlar vesaire

Olmaz. Annemlerde olur ama mutlaka.
Cay saati yiyecegi cok nadir olur. Hatta boyle ayirmiyorum aslinda. Ne yapayim,ne seviyorlar,evde ne var diyerek plan yaparim.

Yoo, ben hatta çok nadiren pilav yaparım. Annem hiç yapmazdı mesela pilav. Ben genelde çorba arıyorum sofrada ama eşim aramaz. Çorbayı ben içiyorum genelde, eşime tek çeşit yapsam yetiyor. Bazen dediğiniz gibi çay saatimiz akşam yemeği olabiliyor börek ya da kısır gibi.

Hergun pilav yapmıyorum.
Pilavı severim bulgur, pirinç fark etmez ama hergun olmaz ya.
Menemen,kızartma,hamur,kahvaltılık da yeriz yani.

Pilav biz çok çok severiz ama her akşam olmaz.

Akşam yemeğinde de çay saati yiyecekleri olabilir. Bu akşam menümüzde komşumuz kısır verdi,çay ile onu yiyeceğiz inşallah.

Benim Annem ve akrabalarımda sizin değdiniz gibi genelde çorba , ana yemek yanında ya pilav ya erişte ya makarna yada kuskus vb birde salata. Bu kadar yemek yapmak çok yorucu o yüzden ben bu kadar yemek yapamıyorum bazen bir çeşit bazen dışardan bezende annemde gördüğüm gibi

Yoo, ben hatta çok nadiren pilav yaparım. Annem hiç yapmazdı mesela pilav. Ben genelde çorba arıyorum sofrada ama eşim aramaz. Çorbayı ben içiyorum genelde, eşime tek çeşit yapsam yetiyor. Bazen dediğiniz gibi çay saatimiz akşam yemeği olabiliyor börek ya da kısır gibi.

Hergun pilav yapmıyorum.
Pilavı severim bulgur, pirinç fark etmez ama hergun olmaz ya.
Menemen,kızartma,hamur,kahvaltılık da yeriz yani.

Benim Annem ve akrabalarımda sizin değdiniz gibi genelde çorba , ana yemek yanında ya pilav ya erişte ya makarna yada kuskus vb birde salata. Bu kadar yemek yapmak çok yorucu o yüzden ben bu kadar yemek yapamıyorum bazen bir çeşit bazen dışardan bezende annemde gördüğüm gibi
Böyle örnekleri görmek içimi rahatlattı. Şu an ailemin yanındayım Annem bir süredir evde yok. Mutfağı ben ele geçirdim haliyle. Bizim için alışılagelenden farklı şekilde menü oluşturuyorum bende hem seçenek de çoğalmış oluyor böyle

Bizde de her gün olmazdı aile evimde evlendim ben de her gün yapmam ama bazı yemekler pilavsız olmuyor tabi kuru fasulye vs gibi o zaman yaparım. Bir de pirinci çok sık tüketmek pek sağlıklı değilmiş bulgur ona göre daha sağlıklı bilginiz olsun 😊

Merhaba,
Bizde sürekli pilav olmaz , aslında hiç bir yemek sürekli olmaz, onun yerine bol yeşillikli patates salatası , kısır veya bazen mezelik bir şeyler yaparım. Aynı şeyleri sık yiyemem ben, evdekiler de öyle alıştı. Canımız nasıl isterse öyle yiyoruz, bazen akşam yemeğinde kahvaltı ederiz, bazen restaurant havasında şık bir yemek :) Annemler de böyleydi zaten. Ama düzensiz değiliz hep birlikte düzenli saatlerde yeriz.

Kışın kesinlikle akşam yemeğinde çorba olur ama yazları hep salata yiyoruz. Her mevsim pilav bizde de genellikle olur. Bir de sabah-akşam kavramı bizde pek yok bazen akşam kahvaltı yaparız bazen sabah mantı yerim ya da dün geceden kalmış doğum günü pastası veya gün tabağı 😂

Annem hayattayken günde 2 çeşit yemek olurdu ben tek çeşit yaparım karışık yiyemiyorum.En fazla 2 çeşit.Dediginiz gibi hamur işi yemeyi ana öğünde sevmem.

Konu super ya hep yikildik gunlerdir oyle dertlendim ki hanimlar yazdi okudum kizdim sinirlendim ama bu konu cok hosmus.
Benim kardesim disiplinli bir sporcu. Evde pilav olmazsa olmaz bizim. Kahvalti haricinde mutlaka her ogunde isitilir yenir. Jasmin pirincle yapilan pilav favorim😄

Konu super ya hep yikildik gunlerdir oyle dertlendim ki hanimlar yazdi okudum kizdim sinirlendim ama bu konu cok hosmus.
Benim kardesim disiplinli bir sporcu. Evde pilav olmazsa olmaz bizim. Kahvalti haricinde mutlaka her ogunde isitilir yenir. Jasmin pirincle yapilan pilav favorim😄
Çok teşekkür ederim:) ilgiden dolayı bende güzel bir konu açmışım heralde diye düşündüm😁😅

Bende bir ayı aşkın süredir spor yapıyorum pilavla aşk yaşamama rağmen düz karın için pilav yemeyi bırakmıştım hata mı ettim acaba kas oluşumuna daha mı çok Yardımcı oluyor nedir pilavın spora etkisi bu esarete son verir pilava abanırım bende :KK70:

X