Yaşasaydınız Ne Yapardınız?

Kendileri çalıp size mi iftira attılar da o kadar sinirlendiniz? Kutlama yapılan odadan tek ayrılan kişi sizseniz okların size çevrilmesi doğaldır. İlla birileri lavaboyu, tuvaleti kullanmıştır. Diğerlerinin odadan çıkmadıklarını sanmıyorum. Su-i zan yapmaları doğru değil. O evdeki herkes suçlu adayı sonuçta.

Hırsızın kendisi itiraf etmedikçe veya parmak izi kaldıysa izden bulunmadıkça siz baş şüpheli olmaya devam edeceksiniz maalesef. Ne siz ne karşı taraf suçluyu bu koşullarda artık bulamazsınız.

Bir de ben evlendikten sonra olay patladı. Nikahıma geldiler alkış tuttular.. O kadar yüzsüzlük 😅

Bir de eşime söylememem için akıl verdiler. Boşanma sebebim olurmuş söylersem.. Kendi yaptıkları b.k ortaya çıkmasın diye..oyunlar oyunlaaar… 😅

Benzer durum bizde de yaşandı. Hala emin değilim o konuda ama şüphelendiğim tek kişi var.

Şimdi çocukları evlense düğününe de giderim ki halamınki çalındı benim olaydan sonra. O kişi kesinlikle o şahıs. Şüphelendiği kişiyle hala görüşüyoruz. Düğününe de gitmiştik. Ne var ki bunda? Zanlı olduğunuz için ömür boyu sizinle konuşmayacaklar, görüşmeyecekler mi sandınız?

Etrafın haberi olursa rezil olur ve eşinin haberi olursa onu boşar diye sessiz kalmayı halam da yaptı. Yıllar sonra itiraf etti birine de ben öyle öğrendim. Hırsız olanın yüzüne daha söylemedi.

Başıma böyle bir iftira gelse o gün kendimi aklamaya çalışırdım ama o an aklıma gelmeyebilirdi tecrübesiz olduğumdan dolayı, benden de şüphelenecek halleri yok diye düşünürdüm muhtemelen. Beni yakından tanıyan zaten hırsızlık yapmayacağımı bilir. Bilmiyorsa da delil bulunana kadar suçlu ben olacaktım büyük ihtimalle. Kendi fikirlerini değiştiremezdim sonuçta ama etrafta lafı edilirse atağa geçerdim. O zaman dava edebilirdim. Tek misafir ben değildim sonuçta. Kendileri de dahil herkes şüpheliydi.

Bir de ben evlendikten sonra olay patladı. Nikahıma geldiler alkış tuttular.. O kadar yüzsüzlük 😅

Bir de eşime söylememem için akıl verdiler. Boşanma sebebim olurmuş söylersem.. Kendi yaptıkları b.k ortaya çıkmasın diye..oyunlar oyunlaaar… 😅

Düğüne çağırmazdım ben osam. O an şokal tepki verememek normal ama lafımı sokardım bir daha da görüşmezdim. Bunllar ne utanmaz insanlar hem iftira atmışlar bir de tembih mi yapmışlar:sinirli: Belki de eşi kumarda sattı yedi ihale sana kaldı asla görüşme sil hepsini gitsin.

Aynen öyle. Zaten ben parmak izi alındığını duydum. Araştırmalarım sonucu 80 yıl boyunca alınan parmak izinin arşivden silinmediğini öğrendim. O gün orada bulunan herkesten parmak izi eşleşmesi yapılacak dediğimde geri adım attılar..
Madem parmak izi aldirmislar isi tamamina erdirselermis yillarca sizi suclamak yerine.

ne kadar üzücü ne kadar gurur kırıcı bir şey. sucsuzsun ve bunu ispat edemiyorsun. ustelik hakkında 8 yıl hırsız doye konuşuluyor çok çok ayıp. adınıza çok üzüldüm. elbette tüm baglarimi koparır ve asla muhatap olmazdım. hatta geçtikleri yoldan gecmezdim. evlerine aldıkları hırsız arkadaşlarını almayacaklar o zaman evlerine. hadsizlige bak. dilerim yasattiklarini yaşamadan olmesinler. çünkü bu gerçekten çok büyük bir vebal.

Şimdi çocukları evlense düğününe de giderim ki halamınki çalındı benim olaydan sonra. O kişi kesinlikle o şahıs. Şüphelendiği kişiyle hala görüşüyoruz. Düğününe de gitmiştik. Ne var ki bunda? Zanlı olduğunuz için ömür boyu sizinle konuşmayacaklar, görüşmeyecekler mi sandınız?
Bu yüzsüzlük işte

Kuzeninizle çok iyi anlaşıyorsunuz. Kuzeniniz evli ve siz bekarsınız.
Bir gün toplanıp özel bir kutlama için kuzeninizin evinize gidiyorsunuz (10-12 kişi ile birlikte) Telefonunuz çalıyor ve kuzeninizin oturma odasına gidiyorsunuz orada telefonla konuşuyorsunuz..
Birkaç gün sonra kuzeninizin eşi fark ediyor ki yatak odasındaki takılarında eksik var. Polis çağırılıyor parmak izleri alınıyor vs ama sonuç yok..

8 yıl sonra öğreniyorsunuz ki o takıları çalan kişinin siz olduğunu düşünülmüş, yıllarca size o sıfatla bakılmış. Telefonla odaya konuşmaya gittiğiniz için hırsızın siz olduğu düşünülmüş.
Ne yapardınız 🤗
Söz konusu para olunca kimseyi tanıyamıyorsun valla.anana babana bile güvenme demişler ki beler neler gördük bu yaşımıza kadar.ki aldatma olaylarında da asla yapmaz denilen kişilerden neler neler çıkıyor.bu para konusu da öyle.insanları suçlayamıyorum o yüzden.gözü kapalı güvenebileceğiniz kaç kişi var hayatımızda ki on kişilerden bile neler neler çıktığını haberlerden öğreniyoruz.ben iletişimi falan kesmem.bir daha böyle şaibeli bir durumda kalmamaya çalışırım sadece.insanlar bence haksız değil.sadece sizden değildir ki herkesten süphelenmişlerdir.başkaları hakkında da konu geçmiştir muhtemelen.

Bir gün toplanıp özel bir kutlama için kuzeninizin evinize gidiyorsunuz (10-12 kişi ile birlikte) Telefonunuz çalıyor ve kuzeninizin oturma odasına gidiyorsunuz orada telefonla konuşuyorsunuz..
Birkaç gün sonra kuzeninizin eşi fark ediyor ki yatak odasındaki takılarında eksik var. Polis çağırılıyor parmak izleri alınıyor vs ama sonuç yok..

8 yıl sonra öğreniyorsunuz ki o takıları çalan kişinin siz olduğunu düşünülmüş, yıllarca size o sıfatla bakılmış. Telefonla odaya konuşmaya gittiğiniz için hırsızın siz olduğu düşünülmüş.
Ne yapardınız 🤗
O kadar insan varken benim yaptığımı söylemeleri düşündürürdü beni,acaba kim yaptıki demek yerine tek bir isim belirlemek enteresan,ya eşinin borcu vardı aldı takıları örtpas etmek içinde iftira attı yada başka bir sebep var,ben böyle birşeyi görmezden gelemezdim,fevri olmamak lazım bu gibi konularda,zamanında çok eşyam çalındı ama artık gözümle görmeden asla bu yaptı şu yaptı demem,sadece bir kere bir insandan şuphelendim o değilmiş,kimseye söylememiştim zaten ama yinede çok utanmıştım bidaha asla bu konuda önyargılı olmam,bu çok ayıp birşey bir insanı zan altında birakıp yüz kızartıcı bir suç ile itham ediyorlar,yaptıkları ayıbı herkese anlatırdım ben ve benim hakkımda bu şekilde dedikodu yaptıkları için tamamen onları destekleyen kim varsa tavır alırdım.

Kendileri çalıp size mi iftira attılar da o kadar sinirlendiniz? Kutlama yapılan odadan tek ayrılan kişi sizseniz okların size çevrilmesi doğaldır. İlla birileri lavaboyu, tuvaleti kullanmıştır. Diğerlerinin odadan çıkmadıklarını sanmıyorum. Su-i zan yapmaları doğru değil. O evdeki herkes suçlu adayı sonuçta.

Hırsızın kendisi itiraf etmedikçe veya parmak izi kaldıysa izden bulunmadıkça siz baş şüpheli olmaya devam edeceksiniz maalesef. Ne siz ne karşı taraf suçluyu bu koşullarda artık bulamazsınız.

Benzer durum bizde de yaşandı. Hala emin değilim o konuda ama şüphelendiğim tek kişi var.

Etrafın haberi olursa rezil olur ve eşinin haberi olursa onu boşar diye sessiz kalmayı halam da yaptı. Yıllar sonra itiraf etti birine de ben öyle öğrendim. Hırsız olanın yüzüne daha söylemedi.

Başıma böyle bir iftira gelse o gün kendimi aklamaya çalışırdım ama o an aklıma gelmeyebilirdi tecrübesiz olduğumdan dolayı, benden de şüphelenecek halleri yok diye düşünürdüm muhtemelen. Beni yakından tanıyan zaten hırsızlık yapmayacağımı bilir. Bilmiyorsa da delil bulunana kadar suçlu ben olacaktım büyük ihtimalle. Kendi fikirlerini değiştiremezdim sonuçta ama etrafta lafı edilirse atağa geçerdim. O zaman dava edebilirdim. Tek misafir ben değildim sonuçta. Kendileri de dahil herkes şüpheliydi.

Hırsız olanın yüzüne daha söylemedi.
Halanız gözüyle görmüş mü, ispatı var mı ? Kendi kafanızda o kişi her kimse yargılamış, bir de "hırsız" damgası yapıştırmışsınız. Ya o kişi değilse ? Aldığınız vebali ödeyebilecek misiniz ?

Ne yapardınız 🤗
Bundan sonra bütün ilişkimi keserdim.

Ne yapardınız 🤗
Kuzenimle görüşmeyi keserdim :KK70: iki yüzlülük, yüzüme sen mi aldın diye demelerini beklerdim

İftiraya uğramak çok kötü bir his.Hani yap da utan başka.Ben de ogrencime tokat attığım ile ilgili iftiraya ugranistim.Kizin sevgilisi,müdür ve kızın babası üstüme gelmeye başlamıştı.Sonra müdür yardımcısına ben bu kizi dovecegim ,çünkü yapmadığım birşey için değil,yaptığımın bedelini öderim dedim.Kiz sonunda itiraf etti.bir de o gün çok hasta okula gitmiştim.Simdi asla ne kız ne erkek öğrenciyle bire bir kalmam.

Psikolojinizin bozulması,üzerine düşünmeniz normal.Ama insanların çoğu böyle.Gerekli şartlar oluştuğunda herkes birer pislik

Ne alaka ki? Belki adam çaldı. Benim kuzenimin ( amca oglu) evinde altınlar kayboldu. Baya polis geldi parmak izi çıkmadı. Sonra olay dayımın üstüne kaldı çünkü orda kalmıştı iki gün. Baya da altın. Ardından teyzemin evinde de bisiler kayboldu gene oklar dayıma çevrildi. Teyzemin kızının künyesi kaybolmuş Baya kalın. Meğer ilkinde altınları kuzenim almış. Polis falan çağırma hikaye çünkü başka parmak izi cikmayacak biliyor. Kadınla boşandı kuzenim 7 yil sonra, bosandiktan sonra itiraf etti yedirmedim ona diye. Teyzemin evindeki künye olayında da yine kocası çıktı. Teyzemin kızının kocası yani. Adamın sevgilisi varmış kaç yıldır eski nişanlısı ona hediye etmiş. Şeytanın aklına gelmez. Olan rahmetli dayıma oldu. Dayımın adı çıkınca fırsat bu fırsat diye adam almış kunyeyi mutfaktan cebe atmış.

Kimi neyi savundun simdi? Senin de kafa karisik herhalde

Halanız gözüyle görmüş mü, ispatı var mı ? Kendi kafanızda o kişi her kimse yargılamış, bir de "hırsız" damgası yapıştırmışsınız. Ya o kişi değilse ? Aldığınız vebali ödeyebilecek misiniz ?
Aptal değilim ki kesin diye belirtmişim. O hafta 3 farklı evden paralar kayboldu. Hepsinde aynı şahıs vardı. Bu kanıt olamaz tabii.

Halam, kapı çalınca elindeki paraları örtü altına koymuş. O kişi oturmaya gelmiş kısa süreliğine. İkramda bulunmuş halam. Sonra kalkıp gitmiş. Halam parayı almak için örtüyü kaldırınca paraların alındığını fark etmiş. Kimseye söyleyememiş. Harcadım paraları demiş. Cinler alıp götürmediyse kimin aldığı belli. Evde yalnızmış.

Diğer evde de o şahıs el yıkamaya lavaboya gitmiş. Lavabonun orada portmanto var. Tuniğin cebindeki paranın azaldığını fark etmiş. Ev sahibinin ne diye kontrol ettiğini hatırlamıyorum. Olayı 8-10 senesi var.

Onlar, akrabamız diye susmuş. O an rezil edebilirlerdi. O şahıs farkına varıldığından bihaber. Başka meseleden suçlanıyor şimdilik.

Ne alaka ki? Belki adam çaldı. Benim kuzenimin ( amca oglu) evinde altınlar kayboldu. Baya polis geldi parmak izi çıkmadı. Sonra olay dayımın üstüne kaldı çünkü orda kalmıştı iki gün. Baya da altın. Ardından teyzemin evinde de bisiler kayboldu gene oklar dayıma çevrildi. Teyzemin kızının künyesi kaybolmuş Baya kalın. Meğer ilkinde altınları kuzenim almış. Polis falan çağırma hikaye çünkü başka parmak izi cikmayacak biliyor. Kadınla boşandı kuzenim 7 yil sonra, bosandiktan sonra itiraf etti yedirmedim ona diye. Teyzemin evindeki künye olayında da yine kocası çıktı. Teyzemin kızının kocası yani. Adamın sevgilisi varmış kaç yıldır eski nişanlısı ona hediye etmiş. Şeytanın aklına gelmez. Olan rahmetli dayıma oldu. Dayımın adı çıkınca fırsat bu fırsat diye adam almış kunyeyi mutfaktan cebe atmış.
Olabilir. Ev sahibi de olabilir. Olamaz mı dedim? Evde kimler varsa herkes olabilir.

Benim akraba işine gelince de diğerleri şüpheli ama 4 meselesi kesin. Birinde karakola da götürülmüş. Kuyumcuda yakalanmış. O vakası yüzünden yine de kızı suçlayamıyorum çünkü ortamda başkaları da vardı.

X