Deri ve Cilt Hastalıkları Yanık izi nasıl geçer

Geçen ay yeğenimin üzerine sıcak su döküldü tabii bizde soğuk su döktük. Sonra öğrendik ki, Yaptığımız en büyük yanlış yanmış cildimizin üzerine soğuk su dökmekmiş, o an iz kalmaması için süt dökülürmüş yada patates 2 ye kesilip yanan yere bastırılırmış.
Yaa 😣 iz kaldımı peki yeğeniniz de

Kantaron yağı sürün yara kapandıktan sonra yani hassaslığı gittikten sonra cont....ex kremini sürebilirsiniz ameliyat yaralarına bile iyi geliyor

Geçen tv de Kadir ezildi programında bir bayan yüzünde yanık olmuş yumurta sarısının yağını sürüp geçirmiş sonda internette baktım yapılış videoları vardı bakın isterseniz ..
Bir kaç Yumurtayı haşlayıp tavada sadece sarışını ezerek bir bizle yağ çıkartıyorlar araştırın geçmiş olsun

Yaa 😣 iz kaldımı peki yeğeniniz de
Daha belli olmaz soyuldu ama yara tamamen geçmedi,şu an kırmızı gözüküyor. 2. Derece yanıkmış, normalde 2. Derece yanıkta iz kalma ihtimali büyükmüş fakat daha çocuk olduğu için yıllar geçtikçe azalır büyüyünce bişey kalmaz gibi konuştu. Ve yanık kremleri verdi. Sizin durumunuz doktorluk olmadıysa büyük değildir belki ama soğuk suyu dökmeseydiniz keşke :KK43:

Halamin bi tarifi var bu beyaz mumu eritip zeytinyag ile karistirip merhem elde ediyorsun. Kivami viks gibi. Iyilesiyor. Yara kapaninca contratubex faydali olabilir iz kalmamasi icin.
Daha belli olmaz soyuldu ama yara tamamen geçmedi,şu an kırmızı gözüküyor. 2. Derece yanıkmış, normalde 2. Derece yanıkta iz kalma ihtimali büyükmüş fakat daha çocuk olduğu için yıllar geçtikçe azalır büyüyünce bişey kalmaz gibi konuştu. Ve yanık kremleri verdi. Sizin durumunuz doktorluk olmadıysa büyük değildir belki ama soğuk suyu dökmeseydiniz keşke :KK43:
Vallahi o an nasıl olduda çay döküldu idrak edemiyorum öyle bağirmışim ki komşular geldi eşimde direk suya tut falan deyince bilsem yapmazdim aslında olmadı yarın bir sağlık ocağına giderim kabarma falan olmadi da leke kalmasindan korkuyorum inş yeğeninizde de leke kalmaz geçmiş olsun

Vallahi o an nasıl olduda çay döküldu idrak edemiyorum öyle bağirmışim ki komşular geldi eşimde direk suya tut falan deyince bilsem yapmazdim aslında olmadı yarın bir sağlık ocağına giderim kabarma falan olmadi da leke kalmasindan korkuyorum inş yeğeninizde de leke kalmaz geçmiş olsun
Öyle çok dert etmeyin bence hafif bi leke kalsada lazer tedavisiyle yok edersiniz. Geçmiş olsun 🌹

Halis kantaron yağı bulabiliirseniz kırmızı renk olandan yanığa birebirdir. Benim de elime kaynar su dökülmüştü. Puf böreği gibi kabarıp deri tamamen soyulmuştu. Sürekli kantaron yağı sürdüm. Şu an iz filan yok. Çabuk iyileştirme özelliği vardır. Ben kendim yaparım sürekli. Geçmiş olsun.

Geçen hafta kahvaltı yaparken 1 buyuk su bardagi kaynar çay bacagima kasık tarafıma döküldü şort vardi uzerimde eşim şortu indirdi hemen soğuk suyun altina tuttum 10 dakka falan hametan krem aldirdim tanıdığım bir ecz. un serpirştir dedi kremler kabuklandiriyo dedi un sürdüm gerçekten kabarması kızarmasi geçti 2 gündür buyuklugu türk kahve fincaninin ağzi kadar bir kısım rengi baya kırmizi kaldi öyle kasiniyor ama kabuk falan yok nasıl geçer leke kalirmi bacaklar8m çok beyaz belli oluyor hametan da kullandım ama leke kalırmı
Bi dermatoloji randevusu alsanız daha iyi olmaz mı? Zaten doktora göründüyseniz verdiği tedaviye aynen devam edin. Ev usulü formüllerin faydadan çok zarar verme ihtimali var her zaman. Başkasında çok işe yarayan bi yöntem sizi olumsuz etkileyebilir; yanığın yerine, derecesine, nasıl oluştuğuna, etkilediği bölgenin büyüklüğüne, kişinin cilt yapısına göre değişiyo çünkü neyin ne kadar işe yarayacağı.

Lutfen saglikla ilgili seyleri burda sormayin doktor harici de herseyi denemeyin kiz kardesimde virtiligo başlangıcı vardi . Ilk zaman cok korktu yayilacak diye herkes bisey soyledi kantaron yagi hint yagi kremler galan derken yuzunde kocaman bir kitle oluştu 1 yildir o kitle icin tedavi görüyor birine iyi gelen size de iyi gelecek diye bir sey yok iyi yapalim derken daha kotusune sebebiyet vermeyelim

Geçen hafta kahvaltı yaparken 1 buyuk su bardagi kaynar çay bacagima kasık tarafıma döküldü şort vardi uzerimde eşim şortu indirdi hemen soğuk suyun altina tuttum 10 dakka falan hametan krem aldirdim tanıdığım bir ecz. un serpirştir dedi kremler kabuklandiriyo dedi un sürdüm gerçekten kabarması kızarmasi geçti 2 gündür buyuklugu türk kahve fincaninin ağzi kadar bir kısım rengi baya kırmizi kaldi öyle kasiniyor ama kabuk falan yok nasıl geçer leke kalirmi bacaklar8m çok beyaz belli oluyor hametan da kullandım ama leke kalırmı
Elma suyu hiç iz bırakmıyor diye çok kişiden duydum

Contractubex

Madecassol krem izlerin yok olmasında etkili evde bittikçe yenisini alırım koluma kızgın ütü yapışmıştı naylon poşet gibi büzüldü kaldı ilk zamanlar düzenli kullandım sonra aklıma geldikçe sürdüm sadece şimdi hiç izi kalmadı aynı şekilde Kazanlı ütü ile ütü yaparken dalginliğima gelip ütünün kablosunu düzeltirken buhar düğmesine basmistım bacağımın üst kısmı haşlandi resmen ondada iz kalmadı daha bir çok ütü kazam var hepsinin izi kalsaydı harita gibi olurdu heryerim bu yüzden evden eksik etmedigim tek krem

Lutfen saglikla ilgili seyleri burda sormayin doktor harici de herseyi denemeyin kiz kardesimde virtiligo başlangıcı vardi . Ilk zaman cok korktu yayilacak diye herkes bisey soyledi kantaron yagi hint yagi kremler galan derken yuzunde kocaman bir kitle oluştu 1 yildir o kitle icin tedavi görüyor birine iyi gelen size de iyi gelecek diye bir sey yok iyi yapalim derken daha kotusune sebebiyet vermeyelim
Çok geçmiş olsun Allah şifa versin kullanığı şeylerden mi oldu şimdi malum korona var vakalar yine uçtu ondan hastaneye gitmek istemedim

X