Water wasting( Su orucu) hikayem-Güncel

Hic kimse ermis degilki ihtiyaclari bir tek allah tarafindan gökten insin. Ayrica tibba güvenmemeni düsündercek hic birsey dedigimi düsünmüyorum.
Daha yukarda
Çünkü maliyetsiz,modern tıbbın ilaç sanayinin yan kolu gibi çalışmak zorunda bırakılmasindan.
denildiği için bu işten para kazanıyor olan insanları haklı bulmanız çelişkili. Neticede o da kazanmalı ki kendisini geliştirsin.
Tıbba güvenme meselesi şöyle, kitabın yazarının düşünceleri güvenmemek yönünde olduğu için siz de onu rehber edindiğiniz için değindim (karşı çıktığı uygulamaları yazdığım için tekrar etmeyeceğim.)

akisinin boyulmamisi
Ok, takipteyim

Daha yukarda

denildiği için bu işten para kazanıyor olan insanları haklı bulmanız çelişkili. Neticede o da kazanmalı ki kendisini geliştirsin.
Tıbba güvenme meselesi şöyle, kitabın yazarının düşünceleri güvenmemek yönünde olduğu için siz de onu rehber edindiğiniz için değindim (karşı çıktığı uygulamaları yazdığım için tekrar etmeyeceğim.)

Ok, takipteyim
Çelişki?
Bahsettiğim tıp mı yoksa amacı müşterinin! iyileşmesi değil hayatta kalarak ürünleri satın almasını isteyen ilaç sektörü mü bir daha okuyun.

Çelişki?
Bahsettiğim tıp mı yoksa amacı müşterinin! iyileşmesi değil hayatta kalarak ürünleri satın almasını isteyen ilaç sektörü mü bir daha okuyun.
Sizden bahsetmiyorum. Konu sahibine yazdım, size katılıyorum dediği için sizin cümleyi alıntıladım bağlama bakmanızı rica ediyorum.
Modern tıpla “ilaç sektörü” önlem-teşhis-tedavi-stabilizasyon üzerine ayrı düşünülemeyecek bir bütündür.
Konu sahibi otofajiyle ilgili konu akışının bozulmasını istemediğini açıkça belirttiği için cümlemi sonlandırıyorum.
Allah bütün hastalara şifa versin.

Selam arkadaslar... Gün 20. Kilo 76.1...
Ve bugün itibariyle orucumu sonlandirma karari aldim. 3, 5, 7 diye ciktigim bu yolda 21 göremesemde, sizlerle 20 yi devirdik...
Sebebi tamamen kisisel nedenlerden. Haftaya önemli bir is ile ilgili aktiviteye katilma planim olustu bu nedenle gün bazinda carsambaya kadar birseyler icebilicek durumda olmam gerektiginden bügün sonlandirmam gerekiyor.
Aslinda son 3-4 gündür yogun bir acikma istegide gelmisti. Sanirim vucudum icinde yeterli bir süreyi kendisine tanidim.

Öncelikle neyle orucumu sonlandiricam ondan bahsetmek istiyorum.
20 gündür vucudum yogun bir ketosiz fazinda.
Acikcasi bu durumu bir süre daha kaybetmek istemiyorum. Hala olmam gereken saglikli kilo degerlerinde degilim. 1.72 boyuda yaklasik 65 kilo olmam benim en ideal halim. Yani verilmesi gereken 10-11 kg daha var. Bu nedenle bu akisi bozmadan gerekli kiloyu verip normal bir yasam düzenine gecmem en mantiklisi.
Sonuc olarak ketosizden cikmamak adina bir süre ketojenik yasam bicimiyle beslenicem.
Bu nedenle tavsiye edilen meyve suyu yerine kendim bir metabolizma hizlandirici icecegimi yaptim.
Icerisinde sarimsak var ama sarimsagin k.hidrat degeri oldukca yüksek oldugundan onu bile kisitli koydum.

Kür su sekilde;
5 kg limon suyu+10 dis sarimsak+1 kasik zerdecal+1 kök(4 parmak boyutunda) zencefil+ 1 demet maydonoz+3 kg su= karistir+mikserden gecir+20 dk kaynat+ süz --> babbababbamm:)
Icine kirmizi tuz attim ben ama az olmasina dikkat ettim.
Bunu 2-*3 gün suyla karistirip icicem, sonrasi bakicam.

Gün itibariyle kilo artimi olcaginin farkindayim. Bunu minimumda tutamak ve en kisa sürede atlatmak icin seker alimini desteklemiyorum. Tabi ufaktan da spora basliyacagim.
Gün ve gün kilo artisinida yazarim. umudum 2 gün falan sürmesi ardindan gene düsüse gecerim.

Gelelim bu 20 günde sagligimda neler oldu.
Notlarima göre ilk zamanlar asiri agrimlarim oldugu net. Belimden tutun dizlerim bacaklarim...
Ketoflu dan da kayananlanan bu durum 10 gün itibariyle gecti arkadaslar. Vucut inanilmaz bir makina. Ve kendini gercekten tamir edebilir.
Onun disinda yemek yeme düsüncesi aliskanligimi birakmak benim yaklasik 5-6 günümü aldi. Bu durumda gercekten kendinize bunu gececegini sürekli telkin etmeniz. Iradenizle herseyi asarsiniz.

Sonuc itibariyle;
Biyolojik olarak:

-Yasima ragmen kollarimda kalcamda ve yüzümde cikan sivilclerimden (pürüzlülük de denilebilir) kurtuldum. (Tamamen vucuttaki insulin ile alakali olusuyor bunlar zaten). Herkesin söyledigi cildin inanlmaz duruyor.
- Benim kadin yollarindanda sikayetim vardi. Anlatmasi zor bir durum ama, akinti durumunda renginde ve kivaminda inanlmlmaz degisiklikler gördüm dostlar. daha detayli bahsedemicem ama ben gözlerimie inanamadim.
-Tam 6 yil once dizimi vurup zedelemesinde sebep olmustum. O gün bu gündür burktugumda sizlar arada beni engellerdi. Bazi dönüsleri asla yapamazdim ve simdi herseyi yapabiliyorum...Sanki eser kalmadi.
- EEEEEEnnn onemlisi sigarayi biraktim :) Kokusu bile br garip geliyor. Bunu bilimsel aciklmasida aclik halinin stress ve büyüme hormanlarini düzenlediginden stress olussa bile uyarici maddeye olan ilgi azaliyor. Bir anlamda hücrelerim nikotinin unuttu ve stress de bile eksiklik hali hissetmiyorum.
-Adet oldum gecenlerde. Tabi bu nedenle hacamat isi gene yatti :) Nasip diyelim... Beni bilen bilir adte olunca dünya benim icin dururdu arakadslar. Yüzüm gözüm bembeyaz kesilir. Agrilari dizlerime kadar vurur. Kanamammi pedler yetmezdi. en az 2 gün günde 3 adte agri kesici mutlaka icerdim cünkü beni uykumdan uyandiridi.
Ben yeni adet durumu görünce bir durdum ve kendime dedim ki "Sen yillardir kendine ne yapmissin".
Ilk gelmeye yakin ufak bir sanciyla kendini göstersede ardindan ne bir sanci ne bir agri. Tertemiz bir kan gelisi...
-Sac dökülmem durdu!! 20 gündemi diceksiniz. Inanin 10 günde diyebilirim hatta.
-Ben cok yogun bir is temposunda calisirim. Yillardir yogunluktan sandigim teshiside konuslmus "sisli beyin" rahatsizligimdan eser kalmadi. Ha bire birseyler arar durudrum masamda evde arabada...:) kafa hep birseylerle mesgül olunca günlük akisi takip edemiyorsunuz ister istemez. Meger bu böyle olmak zorunda degilmis. Acliga ragmen dikkatim ve algimda inanilmaz bir artis oldu. Süküüür...:)

Ay masallah. Ilk sayfada bes gün diye okudum. O bile uzun gelmisken bi baktim ki 20 gün sürdürmüssünüz :KK9: Iradenize hayran kaldim. Aralikli orucu ben de yapiyorum ama su orucuna cesaret edemiyorum. Bu basligi okuyunca motive oldum.

selam arkdaslar uzun bir ardan sonra is seyehatinden yeni döndügümden malesef güncelleme yapamadim. Ama orucu biraklai 10 gün oldu.
ilk 3 gün tamamen limon suyu karisimimla beslenmekle yetindim. agzima yanlislikla peynir attigim gün neredeyse fenalasicaktim. yani bu iste orucu tutmak kadar bitirmenin de ne kadar önemli oldugunu anladim o an.
4 gün corba 5 gün salata derken 10 günde kati gidaya tamemen gecis yaptim.
Tabikide eski yeme aliskanliklarimdan tamamen vazgecmis durumdayim.
Istesemde porsiyonlarim kücüldü yada tek oturusta bitiremiyorum.
Daha önemlisi saglikli olmayan hic birseye karsi sempati duymuyorum.

bu sirada ketojenik beslenmeye calistim. Tabi uzun zaman sonra yemek yiyince ister istemez caniniz bazi seyler cekiyor..
Ama onlarida tadini bakmakla yetinmeyi kendime asiladim. Örnegin cikolata bagimlisi olan ben en fazla kucuk parmagimin tirnagi kadar tadina bakiyorum. Gün gün test sonuclarina göre hala ketosiz fazindayim. Asiri kacirdigim günlerin ertesi günü omad tarzi besleniyorum.

Tabi ilk bu sürecte yaklasik 3 kg geri aldim. Yemek ymekten degil kaybedilen tuz ve glikojenden. Vucudum ödem tutmaya basladi. Farkedince hemen tuzu azaltip detox yaptim. ve dün itibariyle kilo verme fazina geri döndüm. Toplada 11 kg vermis oldum yaklasik 1 ay gibi bir sürecte. Ama benimde en bastan dedigim gibi maksat kilo degil saglikti.

Saglik degerlerim hayatimda olmadigi kadar iyi cikti dostalrim. En güzel tarfida bu sonucu görmek oldu. Hala sigara kokusundan dahi rahatsiz olucak bir bicimdeyim. Gecen icmeye calissamda cigerlerim resmen almadi. Ilk sigara iciyormusum gibi öksürük tuttu ve ikinciyi icemedim. En cok da buna seviniyorum.

Ayin basinda 3 günlük bir oruca tekrar niyet ettim. Bu sekilde ayda 1 kez 3 günlük aclik haline kendime bir prensip haline getirmeye calisicam.
Isteyen varsa beraber tuttalim mi?

Ay masallah. Ilk sayfada bes gün diye okudum. O bile uzun gelmisken bi baktim ki 20 gün sürdürmüssünüz :KK9: Iradenize hayran kaldim. Aralikli orucu ben de yapiyorum ama su orucuna cesaret edemiyorum. Bu basligi okuyunca motive oldum.
Ilk orucumu acarken video cektim. aialeme yolladim. duygularimin ne kadar gercek olduguna sasa kaldirlar. Inan bana acmak istemiyorsun bir noktadan sonra. Zorunda olmasam acmazdim bir kac gün daha. bir baslaman yeterli canim benim.

X