Vitiligo

Seda_gul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2018
155
103
32
9 aylik bebegim var 2 ay once poposunda beyaz bi leke olustu dermatoloji wood ışığı ile bakti degil ama bir ay sonra gel dedi 15 gun sonra yine gittim yine degil dedi sonra yuzunde de belirdi yasaktan sonra tekrar gidicem içim hic rahat degil cok üzülüyorum bebeginde olan var mi lütfen bakar misiniz cok endise ediyorum
20210511_171854.jpg

Eklentiler

• 20210511_110047.jpg
    20210511_110047.jpg
    132,3 KB · Görüntüleme: 1.979
  • 20210510_134743.jpg
    20210510_134743.jpg
    43,1 KB · Görüntüleme: 980
9 aylik bebegim var 2 ay once poposunda beyaz bi leke olustu dermatoloji wood ışığı ile bakti degil ama bir ay sonra gel dedi 15 gun sonra yine gittim yine degil dedi sonra yuzunde de belirdi yasaktan sonra tekrar gidicem içim hic rahat degil cok üzülüyorum bebeginde olan var mi lütfen bakar misiniz cok endise ediyorum Eki Görüntüle 2848651
Hiç korkma canım benim yeğenimde de var oda mavi ışınla bakıldı değildi bazı bebeklerde doğum lekesi oluyor hamileyken vücuduna kullandığın bir kremde yapmış olabilir

Hiç korkma canım benim yeğenimde de var oda mavi ışınla bakıldı değildi bazı bebeklerde doğum lekesi oluyor hamileyken vücuduna kullandığın bir kremde yapmış olabilir
Cevabin icin cok sagol canım yüzündeki bende benzetemedim ama sonradan olusunca korkuyorum yaa aklimdan hic çıkmıyor

Babamın vefatından sonra bende vitiligo oldu. Antalya’da dermatolog Seda Erdoğan’a gittim. Çok ayrıntılı megapikselli fotografımı çekti. Cilde rengini veren pigmentler varmış. Bu beyaz bölgelerde onlar çok azmış. Elidel ve advantan verdi. Bu vitiligo bağışıklık sistemi hastalığıymış. Selenyum takviyesi de aldım. Şu an daha iyi durumdayım.
tabii sizin bebeğiniz daha küçük. Tedavisi de farklı olur muhakkak.

Eklentiler

• B79125DB-9DC0-4969-A244-96A7A3D98C58.jpeg
    B79125DB-9DC0-4969-A244-96A7A3D98C58.jpeg
    56,6 KB · Görüntüleme: 1.247
Babamın vefatından sonra bende vitiligo oldu. Antalya’da dermatolog Seda Erdoğan’a gittim. Çok ayrıntılı megapikselli fotografımı çekti. Cilde rengini veren pigmentler varmış. Bu beyaz bölgelerde onlar çok azmış. Elidel ve advantan verdi. Bu vitiligo bağışıklık sistemi hastalığıymış. Selenyum takviyesi de aldım. Şu an daha iyi durumdayım.
Peki yayilma nasil oldu yani bizim doktorumuz wood ile baktıktan sonra degil dedi yuzundekilere bakamadi daha gitmedik. Ben şüphe duyuyorum yuzundekiler yavas yavas acildi rengi mesela ilk basta ben fark ettim herkes yok dedi. Hatta doktora da söyledim wood ile bakti leke yok dedi. 2 ay olacak iste bu kadar acildi yüzü. Popodaki birden oldu direk hic acilma olmadi. Anlam veremiyorum ama içim içimi yiyor. Sizdeki lekeler nasil oldu birden mi oldu yoksa yavas yavas mi acilmaya basladi

Benim 4 yaşında kızımın bacaklarında da var beyazlıklar dan bazen kayboluyor bazen tekrar geliyor doktora götürdük olabilir demişlerdi eşimde de varmış küçükken büyüdükçe geçmiş sizin ki de geçer inşallah sıkıntı yapmayın üzmeyin kendinizi

Benim 4 yaşında kızımın bacaklarında da var beyazlıklar dan bazen kayboluyor bazen tekrar geliyor doktora götürdük olabilir demişlerdi eşimde de varmış küçükken büyüdükçe geçmiş sizin ki de geçer inşallah sıkıntı yapmayın üzmeyin kendinizi
Sadece bacakta mi var? Yani eğer vitiligo ise bu yayilma cok hızlı oldu inşallah değildir. Size nasil teşhis koydu doktor wood ışığı yeterli mi teşhiste

Bu iyileşmiş hali değil mi daha önce nasildi

Peki yayilma nasil oldu yani bizim doktorumuz wood ile baktıktan sonra degil dedi yuzundekilere bakamadi daha gitmedik. Ben şüphe duyuyorum yuzundekiler yavas yavas acildi rengi mesela ilk basta ben fark ettim herkes yok dedi. Hatta doktora da söyledim wood ile bakti leke yok dedi. 2 ay olacak iste bu kadar acildi yüzü. Popodaki birden oldu direk hic acilma olmadi. Anlam veremiyorum ama içim içimi yiyor. Sizdeki lekeler nasil oldu birden mi oldu yoksa yavas yavas mi acilmaya basladi
Bende bir anda oldu. maske taktığım için ona yordum. Sonra doktora gittim. Krem verdi. Yatmadan önce onları kullandım. Yayılma olmadı. 3 ay sonrasında tamamen yok olmadı ama o beyaz renk daha normale döndü.

Bu iyileşmiş hali değil mi daha önce nasildi
Yukardaki ilk haliydi. Son hali bu. Benim bembeyaz değildi. Yine biraz renk pigmenti vardı. Bebek için nasıl bir tedavi uygularlar bilmiyorum. Kan tahlili de istiyorlar. Bağışıklıkla alakalıymış.

Eklentiler

• 71F38C97-6C2F-4C15-8001-65C364E06EB3.jpeg
    71F38C97-6C2F-4C15-8001-65C364E06EB3.jpeg
    124,3 KB · Görüntüleme: 948
Sadece bacakta mi var? Yani eğer vitiligo ise bu yayilma cok hızlı oldu inşallah değildir. Size nasil teşhis koydu doktor wood ışığı yeterli mi teşhiste
Evet sadece bacakta var yuvarlak yuvarlak bı kav yerinde wood ışığı baktı sorun yok demişti olabilir bu şekilde demişti bı gidiyor beyazlıklar tekrar geliyor

Bende yıllardır vitiligo var. İlk başta boynumda vardı sonra ufak tefek yüzüme kalçama koltuk altıma elime attı ama sadece boynumdaki belirgin, tacrolin elidel locoderm gibi kremleri düzenli kullanınca yavaş yavaş beneklenerek kapanmaya başlıyor ama çok uzun bir süreç istiyor, resimlerdekiyle benimki benziyor ama en iyisini doktor bilir. Farklı bir doktora gidebilirsiniz. Umarım kısa zamanda geçer.

Merhabalar acaba hangi şehirdesiniz?hangi doktora gittiniz ?bugün birden bire bebeğimin kolunda gördüm beyaz leke aklım çıktı ne yapacağımı bilmiyorum

Merhaba siz yeniden doktora gittiniz mi acaba ne dedi ? Benim bebeğimin kolunda vardı bizde gittik değil dedi kontrol et artarsa yine gel dedi bugün farkettim diz kağanın üzerinde nokta kadar oluşmuş

X