Vatanım Sensin Kanal D

Cevdet nasıl anladı yunan askerini öldürdü? ?
Yaa insan biraz yorum yapar dimi
Kendi kendime yorum yapıyorum Reklam arası geyik bölümünde takılıyorum :işsiz:

Yunan askerinin sorduğu soruyu duydu.Zaten birilerinin yaptığını ama kimin yaptığını bilmiyordu.Yunan askerin o sorusu Cevdetin beklediği şeydi.Ben Azize karşılaşınca ne yapacak,Cevdete söyleyecek mi falan filan diye düşünürken Cevdet çekti ve vurdu.Bu kötü günleri atlatmaları için bu gerekiyordu..

Sira geldi bebege. Yalniz ben bir sahneyi kacirmisim. Azizeye tecavuz edildiginde hamilton oradaymis. Bu adi herif azizeyi niye kurtarmadi.

Tepeden izliyormuş,kurtaramazdı belki ama neden suskun kaldı.Başından beri herşeyi biliyormuş.Ama belki içlerinde Azize olduğunu bilmiyordu.Gerçi İngilizin bu kadar yadımcı olması falan filan pek normal gelmiyor.Hamilton dan bir yamuk bekliyorum

Tepeden izliyormuş,kurtaramazdı belki ama neden suskun kaldı.Başından beri herşeyi biliyormuş.Ama belki içlerinde Azize olduğunu bilmiyordu.Gerçi İngilizin bu kadar yadımcı olması falan filan pek normal gelmiyor.Hamilton dan bir yamuk bekliyorum
Hamilton baldizina asikti ya. Yunanlilar baldizi oldurunce turklerle bir oldu yunana karsi. Azizenin yasadigini cevdete soyleseydi cevdetin butun amaci savasi dusunmeyip bunu yapanlarin pesine dusmesi olacak diye sakladi.

Aynen hamilton tevfik gibi dönege benziyor
Cevdet zaten hamilton dan şüpheleniyor

Hamilton bulmadi bebegi. Yunan askeri spirro buldu sakladi. Sonrada azizelerin evin kapisinin onune birakti.
İşte Azizelerin kapıya bırakan Spirro değildi.Hamilton Spirro ile konuşup bebeği ne yaptın diye sordu ve o getirip bıraktı..Çok net hatırlıyorum Spirronun bebeği ağacın kovuğuna bıraktığını söylemesini.Onun gücü yetmezdi zaten ordan kimin aldığını bulmaya

İşte Azizelerin kapıya bırakan Spirro değildi.Hamilton Spirro ile konuşup bebeği ne yaptın diye sordu ve o getirip bıraktı..Çok net hatırlıyorum Spirronun bebeği ağacın kovuğuna bıraktığını söylemesini.Onun gücü yetmezdi zaten ordan kimin aldığını bulmaya
Hamiltonun biraktigini gormedim ben. Spirro azizenin yasadigini ogrenince cevdeti falan ogrenince gitti birakti biliyorum.

Çocuğu köylüler bulup kapıya bıraktı sanıyordum ondada mı hsmoltonun eli varmış :KK64:

Hamiltonun biraktigini gormedim ben. Spirro azizenin yasadigini ogrenince cevdeti falan ogrenince gitti birakti biliyorum.

Bak burda anlatıyor sonra bebek kapıya bırakılıyor.Spirro nun gücü onu ordan kimin aldığını bulmaya da getirip bırakmaya da yetmezdi.Birde neden Hamiltona anlatana kadar Azizenin Cevdetin eşi olduğunu öğrenir öğrenmez bırakmadı..Bırakan o olsaydı ondan önce bırakırdı.Hamiltonla konuştuktan sonra olunca bebeği bulup getirenin Hamilton olduğu anlaşılıyor..Ama bu konuda susmamalı artık.Tamam Azizenin varlığını Cevdetin görevine engel olur diiye sakladı ama bebeği saklamasının bir mantığı olamaz

Bak burda anlatıyor sonra bebek kapıya bırakılıyor.Spirro nun gücü onu ordan kimin aldığını bulmaya da getirip bırakmaya da yetmezdi.Birde neden Hamiltona anlatana kadar Azizenin Cevdetin eşi olduğunu öğrenir öğrenmez bırakmadı..Bırakan o olsaydı ondan önce bırakırdı.Hamiltonla konuştuktan sonra olunca bebeği bulup getirenin Hamilton olduğu anlaşılıyor..Ama bu konuda susmamalı artık.Tamam Azizenin varlığını Cevdetin görevine engel olur diiye sakladı ama bebeği saklamasının bir mantığı olamaz

Severim seniiii. Zahmet edipte bu kismi buldugun icin cok tsk ederim. Emegine saglik.

Evet doğru ben o sahneyi kacirmisim
O halde hamilton yine iki yuzly oynuyor öyle anlaşılıyor

Insallah bebek evlatlik verilmez. Birde o yunan kadina sinir oldum. Philiposun ogluna cocuklari sat diye akil verdi ya. Oglanin aklina girdi. Ayyy cildiricimmmm.

Bu bölümde mantıksızlıklar vardı daha doğrusu yönetmen hatası .cevdet yarana bakayım dediğinde azize kalkıp yara işte dediğinde cevdet kırbaç izini görmüş gibi bi tepki vermemişti,onu izleyiciye geçirseledi daha iyi olurdu.
bir de azizenin başına gelenleri nasıl tam anlamıyla anladı belki sadece kırbaçlandı ama o tecavüz edildiğinden de emindi.azizenin saçlarını tararken ona arkadan sarılırken azizenin gerilmesini ürpermesini korkusunu flaahback olarak hatırlayıp izleyiciye nasıl tecavüz edildiğinden emin olduğunu yaşatabilirlerdi.
bebek meselesine gelince asker bebeği kovuğa bıraktı ama belliki köylülerden biri sahip çıkmış.yetimhaneye bebeği bırakan o köylüdür diye düşünmüştüm ama hamilton bebeği bi şekilde bulup onlardan almış olması daha büyük bir ihtimal.
Ayrıca cevdetin azizenin başına gelenleri öğrendikten sonra silahıyla ortalığı kasıp kavuracağı sahne de bana çok mantıksız geldi.her ne olursa olsun cevdet hislerine yenik düşüp oradaki askerleri öldürecek kadar delirmemeliydi.bunun kendisinin ölümüyle sonuçlanacağını bile bile böyle bir hataya düşmek Cevdet karakteriyle bağdaşmadı.hamilton bunu gizlerken" yok artık cevdet akıllı adamdır o adamın cezasını bi şekilde akılcı bi yolla verir" diye düşünüyordum ama şaşırttı beni.
Kısacası bu bölüm her ne kadar güzel de olsa bazı soru işaretleri kafamda bıraktı,puzzlenin boşlukları gibi..

X