Vücut Kremleri Vaseline Vücut Losyonu + Kozmetik Ürünler :(

Vücut kremleri, losyonlar
Titanyum dioksit çevre zehiri ve kanser şüphesi olduğu için yazdım.. sebebi bilinmeye kanserlerin altında bu maddenin yattığı düşünülmekteymiş.. bir de ilaçlarda uyarılar var..
buradan görebilirsin deneyleri tam ingilizcem olsa çevirip yayınlardım -> TITANIUM DIOXIDE (sunscreen grade) || Skin Deep® Cosmetics Database | Environmental Working Group

ureayı da yukarıdaki arkadaş açıklamış sağolsun..

evet, baktım o siteye. bilimsel çalışmaların çoğunda da toksik veya kanserojen olduğuna dair bir bulgu olduğunu göremedim ben

evet, baktım o siteye. bilimsel çalışmaların çoğunda da toksik veya kanserojen olduğuna dair bir bulgu olduğunu göremedim ben

CANCER
type of concern product conditions reference
_Limited evidence of carcinogenicity products that may be aerosolized (airborne) Int'l Agency for Research on Cancer (IARC) - Carcinogens
_Limited evidence of carcinogenicity products that may be aerosolized (airborne) NIOSH Occupational Carcinogens
_Cancer - limited evidence products that may be aerosolized (airborne) California EPA, Office of Environmental Health Hazard Assessment, 2004

benim için bunlar yeterince çoğunluk oluşturuyor..
kanser şüphesi var deniliyor kesin bulgu olsa her şeyde kullanılmaz zaten, çok büyük kullanım alanı var bence kesin bulgu olsa bile yayınlamazlar..
bilimde şüphe varsa ben onu kabul etmem ne kanser yapıyo diyebiliriz ne de yapmıyo deriz bu durumda..

fakat spreylerde kullanılmasının kanserojen olduğu kesin

Titanyum Dioksit (Cl 77891): Göz farı, fondöten, ruj, diş macunu gibi ürünlere beyaz pigment katan maddedir. Cilt tarafından kolaylıkla emilmediği ve UV ışınları soğurduğu için güneş kremlerinde de kullanılır. Fakat solunum yoluyla vücuda girdiğinde bağışıklık ve organ sistemi için orta derecede zehirli olduğu sanılmaktadır. Aerosollü ürünlerde kullanımı kanserojen kabul edilmektedir. (zehirsizev . com)

Son düzenleme:
Bir sürü vücut losyonu alerji yaparken vaseline vücut losyonu hiç alerji yapmadı ve sürekli kullanıyorum.Sanırım kişiden kişiye değişiyor beyaz tenliyim ve tenim çok hassas

Cok ilginc gercekten ben bu sene dudak nemlendiricisiyle vücut losyonunu kullandım gayet memnun kaldım acikcasi.

hiç kullanmadım ama kozmetik lerin çoğunda aynı maddeler mevcuttur
sadece vazaline ye mahsus değildir bur durum
ayrıca kimysallardan sadece bir losyonla kurtulamıyoruz malesef
doğal diye bir şey kalmadı artık yapabiliceğimiz daha az maruz kalmak
hergün sürmezsinde haftada 2 gün sürersin

hiç kullanmadım ama kozmetik lerin çoğunda aynı maddeler mevcuttur
sadece vazaline ye mahsus değildir bur durum
ayrıca kimysallardan sadece bir losyonla kurtulamıyoruz malesef
doğal diye bir şey kalmadı artık yapabiliceğimiz daha az maruz kalmak
hergün sürmezsinde haftada 2 gün sürersin

Sadece vazeline mahsustur diyerek paylaşmadım konuyu okursanız anlardınız.

Vazelinin yaptığı kötü etki kozmetiklerin içeriklerini araştırmamı sağladı.. İsteyen farklı bir ürünün içeriğine bakarak belirttiğim kimyasallar bulunuyorsa kullanmaz.. Ewg'den herhangi bir ürünü almak istediğim zaman inceliyorum zararlıysa almıyorum artık.

Aslında sanıldığının aksine en kolay ulaşılabilir olan DOĞALlık istenirse bulunuyor yeter ki üretken ve bilgili olalım..

Ayrıca kozmetik ürününü 1 ay kullanmazsam aklıma bile gelmez o kadar uzağım yani, belki eskiden beri meraklı olsaydım çok önceden fark ederdim ne kadar zararlı olduklarını..

Yazın pancar gibi yanmış, haftalarca kıpkırmızı gezmiştim her yerde. yanımda yeterli krem yoktu, yazlığın orada da vaseline'i keşfettim, aloe fresh ve cocoa butter kremlerini kullandım, avuç avuç sürdüm haftalarca. üzerine de yazdan beri herhalde 4 5 tane daha bitirmişimdir. cocoa butter çok güzel çikolata kokuyor, aloe fresh gerçekten serinletiyor. herkese de tavsiye ederim açıkcası..

ben çok memnunum bu kremle karşılaştığım için.

kakaolusunu kullanmayın piyasada içinde en çok kansorojen bulunduran ürünlerden ama diğer vaselin kremleri daha masum normal... kakaolusu çok kansorojen içeriyo malesef

Arkadaşlar vaseline kullananlar varsa şiddetle önermiyorum ! şöyle ki ben bi iki hafta önce vaseline nin kakaolu vücut losyonunu aldım tabi almamdaki en büyük hata bu foruma bakmaktı bi ürün almadan önce ilk buraya bakardım ama artık pişmanım :KK43: ilk kullandığımda derimi soydu alerji yaptı sebebi başkadır diye düşündüm watsonstan almıştım sonra kutunun arkasındaki rakamlara baktım meğer son kullanma tarihi geçmiş (bundan sonra watsonstan hayatta alışveriş yapmam) tabi üzerinden biraz zaman geçtiği için geri iade edemedim. Daha sonra içeriğini araştırdım dehşete düştüm xxxx sitesinde bütün kimyasal içerikler ve araştırma sonuçları var içeriklerine tek tek baktığımda çoğunun zehir olduğu kanada'da japonya'da yasaklandığını sınırlandırıldığını öğrendim. üstelik vaseline UNİLEVER markası yani amerikan markasından ancak bu beklenir bundan sonra hayatta unilever P&G şirketlerinin markalarını almam o kadar çoklarki herkesin bilinçlenmesi lazım..... en dehşeti de bu şirketlerin hayvanlar üzerindeki testleri :KK43::-)-)@@@
vaseline kakaolu vücut losyonunun zehirli içeriği de şöyle ;

Dimethicone – kanser riski
Teofilin – Zehir
Laktik asit
Urea - bildiğimiz üre... Allah kahretsin bunları :mad:
Trietanolamin – Zehir
Setil alkol
Magnezyum alüminyum silikat – Zehir
Benzil benzoat – Zehir
COUMARIN – Zehir
Metilparaben – Zehir
Propilparaben
Fenoksietanol – Zehir
DİSODYUM EDTA
TİTANYUM DİOKSİT – Zehir

haklısın canım içinde en çok kansorojen bulunduran ürünlerden biri kakaolusu zaten diğer vaselinlerin içeriği normal daha masum kullanılabilir.,,iyi olmuş vucudun reaksiyon göstermiş şanslısın.,

X