Uzun ilişkiyi bitirip aniden evlenmek

Bezaza

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2020
51
16
Kızlar 6 yil süren bir ilişkim vardı..
Normalde de tarismali olan ilişkimiz aile sorunları , onun iş bulamaması , askerlik derken sanırım zaman da tüketmiş aramizdakileri bitti .
Yaklaşık 6 ay sonra biriyle tanıştım ve ilişkim başladı şu an bir yıldır ilişki yaşıyoruz . Yani ayrilali bir buçuk yıl olmuş evlilik kararı aldım nasipse önümüzdeki yaza evleniyorum. Fakat size danışmak istediğim konu şu ki sizce hızlı mi davranıyorum yas süresi daha fazla mi olmaliydi , bu durum eski iliskimdeki insani kötü etkileri duyduğunda. Ah almak istemiyorum . Şu an yaptığım eylem aldığım karar belki de onun ahi olarak hayat karşıma çıkardı diyorum bilmiyorum evleneceğim kişiyle aramda huzur sevgi var aşk yok karakter olarak bana çok gamsız duygusuz geldiği zamanlar da oluyor kafam karışıyor bazen. Ama artık aile kurmak çocuğum olsun o kadar istiyorum ki bu yola girmemde bu sebepler de çok etkili yeni bir insanın huyuna alisirken bunları hissetmem belki de normaldir bilmiyorum

Normalde de tarismali olan ilişkimiz aile sorunları , onun iş bulamaması , askerlik derken sanırım zaman da tüketmiş aramizdakileri bitti .
Yaklaşık 6 ay sonra biriyle tanıştım ve ilişkim başladı şu an bir yıldır ilişki yaşıyoruz . Yani ayrilali bir buçuk yıl olmuş evlilik kararı aldım nasipse önümüzdeki yaza evleniyorum. Fakat size danışmak istediğim konu şu ki sizce hızlı mi davranıyorum yas süresi daha fazla mi olmaliydi , bu durum eski iliskimdeki insani kötü etkileri duyduğunda. Ah almak istemiyorum . Şu an yaptığım eylem aldığım karar belki de onun ahi olarak hayat karşıma çıkardı diyorum bilmiyorum evleneceğim kişiyle aramda huzur sevgi var aşk yok karakter olarak bana çok gamsız duygusuz geldiği zamanlar da oluyor kafam karışıyor bazen. Ama artık aile kurmak çocuğum olsun o kadar istiyorum ki bu yola girmemde bu sebepler de çok etkili yeni bir insanın huyuna alisirken bunları hissetmem belki de normaldir bilmiyorum
Evlenmek için evleniyorsunuz, yapmayın bunu.

Yaklaşık 6 ay sonra biriyle tanıştım ve ilişkim başladı şu an bir yıldır ilişki yaşıyoruz . Yani ayrilali bir buçuk yıl olmuş evlilik kararı aldım nasipse önümüzdeki yaza evleniyorum. Fakat size danışmak istediğim konu şu ki sizce hızlı mi davranıyorum yas süresi daha fazla mi olmaliydi , bu durum eski iliskimdeki insani kötü etkileri duyduğunda. Ah almak istemiyorum . Şu an yaptığım eylem aldığım karar belki de onun ahi olarak hayat karşıma çıkardı diyorum bilmiyorum
Bence biraz hızlı olmuş..
Ex'in ahını alma vs konularını geçin, bitti gitti onları düşünerek ilerlenmez hayatta.
Ama şu önemli:
evleneceğim kişiyle aramda huzur sevgi var aşk yok karakter olarak bana çok gamsız duygusuz geldiği zamanlar da oluyor kafam karışıyor bazen. Ama artık aile kurmak çocuğum olsun o kadar istiyorum ki
Adama aşık değilsiniz. Karakterinde de size ters gelen zamanlar oluyor..
Neden evlenmek için acele ediyorsunuz?

Acaba diyorsan bir şeyler bitmemiştir. Bitseydi bunları hiç düşünmezdin. Evleneceğin kişiye acıdım.
Canım duygu özlem ile ilgili küçücük bir şey bile olsaydı bunu belirtirdim ictenlikle yazdım inan ki yok . Yengeç burcuyum onun da etkisi oluyor mu bilmiyorum ama benim karar verme süreçlerim hep bir sıkıntılı hep bir duygusal hep kötü ihtimali düşüne düşüne geçiyor maalesef . Onun için fikrinizi almak.istedim

Bence ex e inat olsun diye
25 yaşındayım inatlik bir durumumuz olmadı aldatılma vs yaşamadık kin öfke yok ortada bitmiş bir şey var . Artık kendimi daha iyi tanıyorum.ne istediğimi daha iyi biliyorum . Neden bu kararimin sonucuna dair fikir vermek yerine bu şekilde konusuyorsun

Uzaktan nötr olarak bakınca boyle mi görünüyor , halbuki ben onun yanında hissettiğim sevgi ve huzuru hayatımın tamamında da hissetmek istiyorum
İyi de evlenmek için yeterli sebepler değil yazdıklarınız,aşık değilim diyorsunuz.Aşık olmadığınız adamla nasıl aynı yatağa gireceksiniz ki?Sanki bir şeylerden kaçış gibi sizinki.

Canım duygu özlem ile ilgili küçücük bir şey bile olsaydı bunu belirtirdim ictenlikle yazdım inan ki yok . Yengeç burcuyum onun da etkisi oluyor mu bilmiyorum ama benim karar verme süreçlerim hep bir sıkıntılı hep bir duygusal hep kötü ihtimali düşüne düşüne geçiyor maalesef . Onun için fikrinizi almak.istedim
Daha 25 yaşında bitmiş iliskiden 6 ay sonra koşa koşa evlenmek benim mantığıma yatmadı. Arkanızdan atlı mı kovalıyor?

ben 3 ay içinde evlendim ama ilk görüşte aşktı. 7 sene oldu asla pişman değilim.
Bence süresinden çok nasıl hissettirdiği önemli. Aynı evin içine girene kadar kimse kimseyi tam anlamıyla tanıyamaz.
Ama sen aşık değilim diyorsun? Evlilik çok farklı ve ciddi birşey.
Yani onu arzuluyomusun? hastalıkta sağlıkta yanında olurmusun? her haliyle sevebilirmisin? Birgün herşeyini kaybetse öflemeden sabırla tekrar inşaa edermisin?

Neden bu kararimin sonucuna dair fikir vermek yerine bu şekilde konusuyorsun
Şöyle yapalım istersen sen bana duymayı istediğin cümleleri yaz, ben de yorum olarak yazayım sjsjsjsjs
Hakaret etmediğim sürece istediğim şekilde konuşurum.
Konuyu okuyunca bana hissettirdiğin şey inat olsun diye evlenmek istediğin 🤷🏻‍♀️

İyi de evlenmek için yeterli sebepler değil yazdıklarınız,aşık değilim diyorsunuz.Aşık olmadığınız adamla nasıl aynı yatağa gireceksiniz ki?Sanki bir şeylerden kaçış gibi sizinki.s

Daha 25 yaşında bitmiş iliskiden 6 ay sonra koşa koşa evlenmek benim mantığıma yatmadı. Arkanızdan atlı mı kovalıyor?
6 ay sonra tanıştık biz evlenme tarihimize göre hesaplarsak "bitmiş iliskimden iki yıl sonra " evlenmiş olacağım

İyi de evlenmek için yeterli sebepler değil yazdıklarınız,aşık değilim diyorsunuz.Aşık olmadığınız adamla nasıl aynı yatağa gireceksiniz ki?Sanki bir şeylerden kaçış gibi sizinki.
Aşk ve ten uyumunun farklı şeyler olduğunu düşünüyorum bence yapabilirim

X