Üşenme erteleme huyundan nasıl vazgeçilir ?

Nedesemolmuyor1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2019
2.830
1.409
32
Mesela yapsam çok uzun sürmeyecek bir iş aman zaten azcık bişey birazdan yapıyım diyorum yarın yaparım diyorum ama yerimden kalkınca da herşeyi yapıyorum kalkana kadar mesele😀 sonra mola veriyorum o mola bitmiyor🫢 böyle olan var mı nasıl bu huyu değiştiririz

Mesela yapsam çok uzun sürmeyecek bir iş aman zaten azcık bişey birazdan yapıyım diyorum yarın yaparım diyorum ama yerimden kalkınca da herşeyi yapıyorum kalkana kadar mesele😀 sonra mola veriyorum o mola bitmiyor🫢 böyle olan var mı nasıl bu huyu değiştiririz
Yazmaya üşendim 🤭😄😄

Yapman gereken bir şey varsa 10dan geriye kadar sayıp yapmak için yerinden fırlıyorsun kesin çözüm….

Olmaz olur mu ben de öyleyimdir. Kalkana kadar kalkınca dediğiniz gibi her işi yaparım. Bazen de başında heves ederim ortasında yorulurum 😅

Bu o kadar ben ki🥲 kendimden nefret etme derecesine geldim artık

Eğer sadece üşenmekse bunu yenmenin tek yöntemi bir iş oldugunda anında yapmak.
Biriktirince daha fazla vakit alacak şekilde geri geliyor bunu düşünün
Beşten geriye sayıp direkt kalkma yöntemini kullanabilirsiniz.
Eğer genel bir halsizlik yorgunluk durumu varsa da kan değerlerinize baktırın

O bende de var ertelemeyin hemen yapmaya çalışın

Aman iki çamaşır diye ertelediğim yığıntıyı bir saat katladim😤 hatta bazen öyle erteliyorum ki katlamadan bitiyor kirli sepetine girmiş oluyor 😂

Merhaba, ben de ayni durumdayım. Kişisel gelişim adı altında sevdiğim laflar konusunun son sayfalarını okumanızı tavsiye ederim. Bu huyunu törpülemeye yönelik okuduğum kitaptan alıntılar yer alıyor. Dilerseniz birlikte.konisadak küçük ödevler vererek üstüne gidebiliriz

Molalarınızda sevdiğiniz bir şey yapıyorsanız geri dönmeyi canınız pek istemez. Ayrıca araları kısa tutmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
X