üniversitede arkadaşlık meseleleri

Böyle şeyleri dert etmeyin.
Hayatında başka şeyler olmuştur, başka arkadaşları olmuştur, olur böyle şeyler. Okul başlayıp odada muhabbetiniz başlayınca yine eskisi gibi olursunuz.
Bi de, üniversiteden ömürlük arkadaş beklentisine pek girmeyin derim. İnsan gelişip olgunlaştıkça zevkleri de değişiyor, pek sürmüyor zaten o arkadaşlıklar..
geçtiğimiz ekim ayında üniversitede ilk yılıma başladım ve hazırlık sınıfı öğrencisiydim. okuldaki arkadaşlarımla pek samimi değildim ama kimseyle de sorunum yoktu normal arkadaştık. yurttaki arkadaşlarımlada hepsiyle aram iyiydi en çok samimi olduum yakın arkadaşım ise oda arkadaşımdı. bir çok şeyimizi paylaştıkk beraber ağladık ettik her şey iyi gibiydi sanki ömürlük bir dost bulmuşum gibiydi. Sonra benim vesilemle şuanki sevgilisiyle tanıştılar ve beraber olduktan sonra bazı şeylerin değiştiğini hissettim. elbette bişeyler değişecekti ama onun için pek bişey ifade etmediğimi düşünmeye başlamıştım. sonra deprem oldu okullar online oldu vs. arada konuşuyorduk fkat sonra konuşmamaya başladık konuşmaları başlatanın hep ben olduğumu fark ettim ben yazmasam yazmıyordu. bunu ona söylediğimdeyse yanlış anladığımı filan söylüyordu. en son yine ben yazmıştım ve o konuşmadan sonra bir daha yazmadım bir aydır yazmadım ve o da bana yazmadı. ne yapmalıyım bu sene tekrar oda arkadaşı oolcağız ve aramızda bir problem kavga hiçbişey olmadı. biraz üzgünüm bu konuda. İnanmak istemesem de üninin ilk yılı arkadaş arama serüveninde onun için sadece aynı odada kaldığımız için bir mecburiyetmiydim. sevgilisi dolayısıyla bir kızla yakın arkadaş oldu ve o zamandan beri bana ihtiyacı yokmuş gibi hissediyorum.

Böyle şeyleri dert etmeyin.
Hayatında başka şeyler olmuştur, başka arkadaşları olmuştur, olur böyle şeyler. Okul başlayıp odada muhabbetiniz başlayınca yine eskisi gibi olursunuz.
Bi de, üniversiteden ömürlük arkadaş beklentisine pek girmeyin derim. İnsan gelişip olgunlaştıkça zevkleri de değişiyor, pek sürmüyor zaten o arkadaşlıklar..
tabiki yani ben kimsenin önceliği olma derdin de filan da değilim aslında insanları anlamak konusunda da üstüme yoktur. ama birden konuşmayı kesmek görmezden gelinmek bunlar çok kafama taktığım şeyler. okul açıldığında tekrar nasıl bir muhabbet olacak bilmiyorum beni biraz ürpertiyor çünkü yani ne dicem ki hepimizin hayatında sorunlar oluyor benim de aillemle problemlerim oldu ama bilmiyorum yani

X