Tüp Bebek Merkezleri Uludağ Üniversitesi Raporlu Tüp Bebek Bekleyenler (2022)

cudo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2022
698
778
Uludağ üniversitesinde tüp bebek tedavisi yaptıranlar ve yaptırmak için sırada olanlar buradan tecrübelerimizi paylaşalım.
Rapor alma aşamasında olanlar sorularınızı elimden geldiğince cevaplayabilirim:KK200:

Uludağ Üniversitesi Tüp Bebek Telefon: 0224 295 26 26 - 0224 295 25 25

(28.11.2022)

bugün adetin 21. günü ilk randevuma gittim.
vajinal muayene yapıldı gelişmek üzere olan yumurtalara bakıldı rahim kalınlığı miyom falan kısa sürdü.
estrofem ve folidoce reçete edildi.
doktor verdiği kağıtta yapılacak testleri işaretledi kan testi, röntgen, ekg, anestezi randevusu . (kağıtta istenilen testler yumurta toplama işlemi anestezi ile olacağı için anesteziye uygun olup olmadığımızı tespit etmek için)
2 tüp kan verdim, ekg sıra yoktu hemen çektirdim, röntgende 40dk sıra bekledim, anesteziye gittim 11 gün sonrasına muayene için randevu verdi.
tüp bebek birimi adetin 2. günü tekrar gelmemi söyledi.

(07.12.2022)
adetimin 2. günü olan randevuma geldim.
yine vajinal muayene yapıldı sağ sol yumurtalar sayıldı. yapılan her işlem beyaz dosyaya yazılıyor.
20 adet meriofert150 ve tarlusal reçete edildi. her akşam aynı saatte 2 doz iğne.
salı tekrar kontrol.

(13.12.2022)
6. iğneden sonra gelişen yumurtalara bakıldı.
kan verdim estradiol değerine bakılacakmış.
cuma tekrar kontrol.

(16.12.2022)
bugün son muayenemi oldum. yine kan verdim estradiol değeri için.
bu akşam son iğnemi olup, cumartesi çatlatma iğnesi yapacağım.
pazartesi yumurta toplama olacak.

(19.12.2022)
Yumurta toplama işlemi için geldim. Anestezi için formu doldurmuştum teslim ettim.
Ovitrelle olunan saate göre opu işlemini sıraya alıyorlar.
Temiz tek kişilik bir odada bekledim üzerime ameliyat kıyafeti giydirildi çok beklemeden ameliyathaneye alındım.
Kiper Aslan gerçekleştirdi opuyu, ismimi yaşımı sordu sonrasını hatırlamıyorum=) yaklaşık 20 dk sürmüş.
Ameliyathanede uyandırıldım yukarı yine tek kişilik temiz bir odaya çıkarıldım. Adet sancısı gibi bir ağrı başladı ağrı kesici serum bağladı hemşire 2 saat dinlendim sonra dosyamla birlikte aşağı tüp bebek birimine indim tekrar.
Yarın kaç yumurta toplandığı hakkında bilgi vermek için arayacaklarmış.
Transfer için en az 2 adet dönemi beklenecek sonrasında dilediğin zamanda gelebilirsin denildi ve taburcu oldum.

Opu sonrası adet
Yumurta toplama işlemi sonrası regl kanamam 10. gün oldu o ay döngüm 23 gün sürdü.
Toplama işlemi sonrası 2. regl döngüm 31 gün sürdü.
İlk adetim erken, ikinci adetim geç gelmiş oldu. Sonrası adetlerim normal düzenine dönüp 28 gün olarak devam etti.

Tüm süreçler beklediğimden daha kolay ve stressiz oldu. Hastanede hemşireler ve asistanlarla muhatapsınız. Gürkan Uncu Işıl Kasapoğlu falan hiç görmedim bile Kiper Aslanı sadece opuda 10 sn gördüm. Genel olarak ilgililer diyebilirim.

Son düzenleme:
Merhaba herkese,
Sırada bekleyen biri olarak ben de yerimi alayım süreç ne göstere bilemem ama ben de güncel gelecek sorularınızı cevaplarım🎈
Umarım güzel günlerimizi duyurmak yakındır 🎉

Bende bu başlığı görmeden buna benzer bir başlık açtım. İyi olmuş açmanız. İlk transferimi oldum negatifti . 1 adet sonrası gel dediler gittim. Tadilatta Haziran'da açılacak dediler . Sonra eylüle sarktı. Eylülden sonra umarım Aralık olmaz.

16 Ağustos için infertilite polikliniğinden randevu aldım. Rapor çıkarmak için ilk aşamadayım yani. Gittiğimde neler yaptığımı buraya yazarım muhakkak. 🌸

16 Ağustos için infertilite polikliniğinden randevu aldım. Rapor çıkarmak için ilk aşamadayım yani. Gittiğimde neler yaptığımı buraya yazarım muhakkak. 🌸
Merhaba
Tüp bebeği orda yapmayacaksanız dışarıya rapor vermiyorlar ama siz gittiğinizde sorun.
Orda tedavi olacaksanız da rapor süreciniz amh değerine göre hızlı ilerler bence,
İşleriniz rast gitsin 🎈

Merhaba
Tüp bebeği orda yapmayacaksanız dışarıya rapor vermiyorlar ama siz gittiğinizde sorun.
Orda tedavi olacaksanız da rapor süreciniz amh değerine göre hızlı ilerler bence,
İşleriniz rast gitsin 🎈
Amh değerim 0.10 olduğu ve eşimde de sperm sayısı az olduğu için sanırım daha çabuk alabilirm raporu ama tabi emin değilim. Orada tedavi olmayı düşünmüyorum açıkçası. Yarın İstanbul Bahçeci'ye görüşme ve ilk muayene için gidicem. Raporu aldıktan sonra da tedaviye başlamayı düşünüyorum. Bakalım sorucam dediğiniz gibi umarım dışarıda kullanmam için verirler. Şuan bildiğim kadarıyla Uludağ tüp bebek merkezi tadilatta ve benim bekleyecek pek zamanım yok..

Amh değerim 0.10 olduğu ve eşimde de sperm sayısı az olduğu için sanırım daha çabuk alabilirm raporu ama tabi emin değilim. Orada tedavi olmayı düşünmüyorum açıkçası. Yarın İstanbul Bahçeci'ye görüşme ve ilk muayene için gidicem. Raporu aldıktan sonra da tedaviye başlamayı düşünüyorum. Bakalım sorucam dediğiniz gibi umarım dışarıda kullanmam için verirler. Şuan bildiğim kadarıyla Uludağ tüp bebek merkezi tadilatta ve benim bekleyecek pek zamanım yok..
Dediğiniz gibi tadilatta ama bitmek üzereymiş gittiğimizde bilgi verirler mutlaka size 🌿
Aslında dışarıya hiç rapor vermiyorlar ama tadilatta bir süre verdiler bunu da danışın 🌿

Merhaba canım.
Raporu alma hızının infertilite nedeniyle ilgisi yok herkes aynı testlerden geçiyor ve rapor alma işlemi en az 2 ay sürüyor. Ama tüp bebek sırasının önceliği infertilite nedeniyle ilgili.
Normal şartlarda raporu dışarıya vermiyorlarmış sadece ilk sıradakilere tadilat uzadığı için öyle bir imkan tanıdılar.
Eğer eylül ekim gibi açılacaksa tüp bebek senin raporunu dışarıya vermezler. Bu konuyu detaylı olarak üniversiteden öğrenip yola çıkmanı tavsiye ederim.

Bende bu başlığı görmeden buna benzer bir başlık açtım. İyi olmuş açmanız. İlk transferimi oldum negatifti . 1 adet sonrası gel dediler gittim. Tadilatta Haziran'da açılacak dediler . Sonra eylüle sarktı. Eylülden sonra umarım Aralık olmaz.
Hayırlısı nasılsa öyle olur inşallah canım.Sağlıklı olsun güzel bir zaman olsun inşallah. Bu kadar bekledik bir kaç daha bekliycez artık.

Merhaba herkese 34 yaşındayım özelde 2 negatif denemem olmuştu şimdi UÜ ne randevu aldım haftaya ilk defa gideceğim ama sürecin ne olduğunu hiç bilmiyorum ve ücretli mi fikri olanlar yazarsa çok sevinirim

Merhaba herkese 34 yaşındayım özelde 2 negatif denemem olmuştu şimdi UÜ ne randevu aldım haftaya ilk defa gideceğim ama sürecin ne olduğunu hiç bilmiyorum ve ücretli mi fikri olanlar yazarsa çok sevinirim
Tüp bebek tedavilerinde SGK dan yararlanabilmek için;
Mevcut evliliklerinden çocuk sahibi olmamak, Her iki eşten birinin En az 5 yıllık SGK'lı olmak ve en az 900 gün prim gün sayısına sahip olmak, Gebe kalmaya engel herhangi bir hastalığa sahip olmamak, Heyet Raporu almak gereklidir.
Heyet raporu için de eşinizden ve sizden gerekli testler isteyecekler.

Tüp bebek tedavilerinde SGK dan yararlanabilmek için;
Mevcut evliliklerinden çocuk sahibi olmamak, Her iki eşten birinin En az 5 yıllık SGK'lı olmak ve en az 900 gün prim gün sayısına sahip olmak, Gebe kalmaya engel herhangi bir hastalığa sahip olmamak, Heyet Raporu almak gereklidir.
Heyet raporu için de eşinizden ve sizden gerekli testler isteyecekler.
Çok teşekkür ederim ilk muayeneye az kaldı hadi hayırlısı inşallah

Merhaba canım.
Raporu alma hızının infertilite nedeniyle ilgisi yok herkes aynı testlerden geçiyor ve rapor alma işlemi en az 2 ay sürüyor. Ama tüp bebek sırasının önceliği infertilite nedeniyle ilgili.
Normal şartlarda raporu dışarıya vermiyorlarmış sadece ilk sıradakilere tadilat uzadığı için öyle bir imkan tanıdılar.
Eğer eylül ekim gibi açılacaksa tüp bebek senin raporunu dışarıya vermezler. Bu konuyu detaylı olarak üniversiteden öğrenip yola çıkmanı tavsiye ederim.
Merhabalar. Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim 🙏 Raporu dışarıya vermeme gibi bir durum olduğunu ben de daha önce okuduğum kadarıyla biliyorum. Üniversite'ye telefonla ulşamak mümkün olmadı şu zamana kadar o yüzden bilgi alamadım bu konuda. Ücreti mukabilinde tedaviden yararlanmak istediğim merkezi ve doktoru seçme özgürlüğüm olduğunu ve devlet desteğini de bu seçtiğim yerde kullanmak istememin hakkım olduğunu biliyorum. Bu konuda yasal olarak ne yapmak gerekir bir bilginiz var mı ? Raporu dışarı vermiyoruz gibi bir yaklaşımda Sağlık Bakanlığı'na durumu bildirmek gerekecek sanırım.

Merhabalar. Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim 🙏 Raporu dışarıya vermeme gibi bir durum olduğunu ben de daha önce okuduğum kadarıyla biliyorum. Üniversite'ye telefonla ulşamak mümkün olmadı şu zamana kadar o yüzden bilgi alamadım bu konuda. Ücreti mukabilinde tedaviden yararlanmak istediğim merkezi ve doktoru seçme özgürlüğüm olduğunu ve devlet desteğini de bu seçtiğim yerde kullanmak istememin hakkım olduğunu biliyorum. Bu konuda yasal olarak ne yapmak gerekir bir bilginiz var mı ? Raporu dışarı vermiyoruz gibi bir yaklaşımda Sağlık Bakanlığı'na durumu bildirmek gerekecek sanırım.
Rica ederim canım.
Ben tedavimi üniversitede yaptırmayı özellikle istediğim için raporunuzu dışarıda kullanabilirsiniz dediklerinde reddettim. Bu yüzden yasal olarak nasıl oluyor durum hiç araştırmadım bir fikrim yok maalesef.
Bir numara vereyim ben burdan ulaşıyorum 0224 295 25 45 ya da 0224 552 05 34.

Çok teşekkür ederim ilk muayeneye az kaldı hadi hayırlısı inşallah
İlk randevu kan tahlili olacak. Eğer tüp bebeği ücretli yaptırmak istiyorsanız bunu belirtin çünkü randevular daha erkene alınabiliyor ve tüp bebek için sıra beklemiyorsunuz.

Rica ederim canım.
Ben tedavimi üniversitede yaptırmayı özellikle istediğim için raporunuzu dışarıda kullanabilirsiniz dediklerinde reddettim. Bu yüzden yasal olarak nasıl oluyor durum hiç araştırmadım bir fikrim yok maalesef.
Bir numara vereyim ben burdan ulaşıyorum 0224 295 25 45 ya da 0224 552 05 34.
Çok çok teşekkürler 🙏

X