Tuvalet eğitiminde kaka tutma sorunu 😞😞

elvanbuyuksari

Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2022
46
5
31
Merhaba kızlar. Oğlum tuvalet eğitiminin 5. Gününde ve kakasını tutuyor sürekli yapmaktan korkuyor. Kendini sıkıyor kakası geldiğinde yapmamak için kıpkırmızı oluyor ama yine de yapmıyor tutuyor. Çok üzülüyorum gerçekten bu hep böyle mi gidecek bu sorunu yaşayan anneler ne zaman düzelecek ne yapmam lazım bilmiyorum nolur yardım edin 😢😢😣😣

Merhaba kızlar. Oğlum tuvalet eğitiminin 5. Gününde ve kakasını tutuyor sürekli yapmaktan korkuyor. Kendini sıkıyor kakası geldiğinde yapmamak için kıpkırmızı oluyor ama yine de yapmıyor tutuyor. Çok üzülüyorum gerçekten bu hep böyle mi gidecek bu sorunu yaşayan anneler ne zaman düzelecek ne yapmam lazım bilmiyorum nolur yardım edin 😢😢😣😣
İnşallah kabız olmadan atlatırsınız🙄🥺

Çocuklar kaka yı bir dışkı olarak değilde kendilerinden bir şeyler kopuyor bir uzuv gibi düşünüp tutma eğilimi gösterebilirler.Ya da bazı çocuklar genelde tepki olarak yapabiliyorlar. Şayet hazır değillerse ya da bir şeyleri anlamlandıramadan bu sürecin içinde kendileirni bulduysalar kontrol bende demeye çalışıyor olabilir. Sakince yaklaşıp. Kaka ile ilgili kitaplar okuyun. Kakaloji serisi var bi bakın. Teo nun kaka kitabı vs kaka nın nasıl olduğunu net bir şekilde açıklayacaktır.

Kivi kayısı gibi şeyler yedirip bağırsakların hareketlenmesini sağlayabilirsiniz. Şayet bunları yaptığınız halde inatlaşıyor ve yapmıyorsa destek almanızı öneririm oyun terapisiyle kolayca hallediyorlar😊

merhaba aynı sorunu yaşıyoruz ve üstüne kabızzlık sorunu vardı naptınz çözebldınz mı sıkıyor kendni resmen top top olmuslar yapmıyo fenalık geciricem çişi çözdü çok şükür ama bu büyük tuvalet ne olacak :KK43:

merhaba aynı sorunu yaşıyoruz ve üstüne kabızzlık sorunu vardı naptınz çözebldınz mı sıkıyor kendni resmen top top olmuslar yapmıyo fenalık geciricem çişi çözdü çok şükür ama bu büyük tuvalet ne olacak :KK43:
Bende aynı durumdayım artık sinirlerim çok yıprandı ☹️ Hala uğraşıyorum yapmıyor doktora gittik duphalac verdi ama hiç bir faydasını görmedim bugün başka doktora gideceğim inşallah belki farklı bir önerisi olur diye 😩 ne yapacağımı şaşırdım artık iyice

Bende aynı durumdayım artık sinirlerim çok yıprandı ☹️ Hala uğraşıyorum yapmıyor doktora gittik duphalac verdi ama hiç bir faydasını görmedim bugün başka doktora gideceğim inşallah belki farklı bir önerisi olur diye 😩 ne yapacağımı şaşırdım artık iyice
bgun ıkı kez yaptı kakasını ama altına malesef :KK43: duphalac devam edin dozajını artırın ozaman iyi geliyor kaç ml veriyosunuz

bgun ıkı kez yaptı kakasını ama altına malesef :KK43: duphalac devam edin dozajını artırın ozaman iyi geliyor kaç ml veriyosunuz
Canım ben başka doktora gittim dulcosoft ve enterogermina verdi bakalım bunun etkisi nasıl olacak onu bekliyorum daha yeni kullanmaya başladım ama kullananlar genellikle olumlu dönüş aldıklarını söylemişlerdi

Altına yapsın boşver içinde tutmasından iyidir zamanla alışır tuvalete 🥹 5 ml veriyordum ben sen kaç ml verdin ?
5ml de hıc yapmadı 15 ml verdm birkez de çözuldu sorun dahada vermedm sonrasında :) valla çişi çözdü ama buyuk tuvaletnı altına yapıyo altmı al dye aglıyor tuvalete yapmaktan korkuyor ne yapacagmı blmiyorum bu konuda tıkandım çişi ayrı skntı kakası ayrı bu nedir yahu 😫😩

5ml de hıc yapmadı 15 ml verdm birkez de çözuldu sorun dahada vermedm sonrasında :) valla çişi çözdü ama buyuk tuvaletnı altına yapıyo altmı al dye aglıyor tuvalete yapmaktan korkuyor ne yapacagmı blmiyorum bu konuda tıkandım çişi ayrı skntı kakası ayrı bu nedir yahu 😫😩
Biz daha çişi de tam çözemedik siz yine iyisiniz 😀 altına yaptı bugün 2 kere. Ben tuvalete götürüp yap demesem asla söylemiyor altına yapıyor 😒

Biz daha çişi de tam çözemedik siz yine iyisiniz 😀 altına yaptı bugün 2 kere. Ben tuvalete götürüp yap demesem asla söylemiyor altına yapıyor 😒
zamnla yapacaktır hic merak etmeyin dün sorunsuz sıfır alta kacrmakla geçti sukur gece zaten kuru kalkıyor ama bugn parkta salmış oyun oynarken onlarda olur artk diyorm öyle öyle alısacak :) ama buyuk tuvaleti bugun hic yapmadı buyuk ıhtımal tutuyor yarn gözüm üstünde olacak bir an önce onuda kavrasa iyi olucak havalar guzel biyere gidemiyorum eve kapandım valla :)

Merhaba ben yeğenlerime bakmıştım zamanında ozaman tam da tuvalete yeni alıştıkları dönemlerdi , idrar yaparlardı hep ama büyük tuvalete yanımda çıkamıyorlardı tutuyorlardı acaba korkudan değil de çekindikleri için yanınızda yapmıyor olabilir diye yazdım Annecim bitince beni çağır deyip 2-3 dk yanından ayrılın belki çocuk kendini kasmaz yapar birden belli olmaz .. yada tuvalet kapları var ya hani onların üstüne ilk etapta oturup yapsın zaten yaz geliyor iyice alışır gide gele merak etmeyin

Çişi aştınız mi peki ne kadar sürdü eğer aştiysaniz

zamnla yapacaktır hic merak etmeyin dün sorunsuz sıfır alta kacrmakla geçti sukur gece zaten kuru kalkıyor ama bugn parkta salmış oyun oynarken onlarda olur artk diyorm öyle öyle alısacak :) ama buyuk tuvaleti bugun hic yapmadı buyuk ıhtımal tutuyor yarn gözüm üstünde olacak bir an önce onuda kavrasa iyi olucak havalar guzel biyere gidemiyorum eve kapandım valla :)
Bende bugün anneme bıraktım valla o yaptırmış kakasını nasıl oldu anlamadım yani sorun bende mi 😀

Çişi aştınız mi peki ne kadar sürdü eğer aştiysaniz
Çişi şu şekilde. Sıkıştırıyor bacaklarını birbirine kenetliyor öyle anlıyorum o zaman hemen yaptırıyorum. Bazen de belki çişi gelmiştir diye oturtuyorum yap diyorum varsa yapıyor :) bu da yaklaşık bi 7 8 gün sürdü. Ama asla kendi söylemiyor ben yaptırıyorum

Bende bugün anneme bıraktım valla o yaptırmış kakasını nasıl oldu anlamadım yani sorun bende mi 😀
bi zaman sonra alısıyolar sanırım 8 veya 9 mu yanlıs hatrlamayaym 8.gunde basladı yapmaya galiba benmkide cok sukur artk tamamen braktk ama maleaef sorunlar peşimzi bırakmıyor ağız yarası aft oldu smdide gunlerdir gecmıyor losyon ve sprey kullanmaya basladk bugun krem fayda etmedi :KK43:

Bir süre boyle oluyor sonra duzeliyor. Bunlar bir süreç ve geçecek.

X