Türk Kahvesi Makinesi ya da Elektrikli Cezve

Mardu

Guru
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2011
34
30
Türk Kahvesi makinesi ya da elektrikli cezve satın almak istiyorum. İçi tamamen çelik, yavaş pişiren ve köpüklü... Hangi marka ve modelleri önerirsiniz arkadaşlar?

Materyalini hiç bilmiyorum ama annemde Arçelik'in en basit olan modeli vardı. Ben Karaca aldım benimki öyle güzel köpürtmüyor, Arçelik çok daha iyiydi

Çoğu arkadaşımın evinde kahve makinası var .Arçelik telve ikili bence en güzeli . Ben de yıllardır sorunsuz kullanıyorum

Turk kahvesi makinasini dunyanin en gereksiz icatlarindan sayiyorum. Evime hediye geldiginde degistirip cay makinasi almadigima pismanim. Elektrikli cezve; su en basit, en duz olanlarindan almak bence en mantiklisi.

Lezzeti bile aynı gelmiyor bana nedense

Ya ben aslinda bakir cezvenin ustune tanimam. Ama kalabalik misafir icin bu elektrikli basit cezve iyi oluyor.

Evimdeki kahve makinasi sutlu kahve falan yapanlardan daha bir kere keyif alarak kahve ictigimi bilmem.

Ya ben aslinda bakir cezvenin ustune tanimam. Ama kalabalik misafir icin bu elektrikli basit cezve iyi oluyor.

Evimdeki kahve makinasi sutlu kahve falan yapanlardan daha bir kere keyif alarak kahve ictigimi bilmem.
İşte tek güzel yanı kalabalığı düşününce çok pratik bir şey dakikalar içinde hallediyor 😄 Onun dışında gerçekten ne istediğim gibi köpük yapıyor ne de o güzel kokuyu alabiliyorum. Kahveyi az atsan köpük yapmıyor, bol koyunca acı oluyor bu sefer ve bazen çok fazla telve çıkıyor. Bakır cezvede hiç yapmadım onu da deneyeceğim mutlaka merak ettim.

X