Popüler Konu Tüp Bebek Merkezleri Başarı Oranı anketi İzmir Tüp Bebek Merkezleri

İzmir'de Bulunan Tüp Bebek Merkezlerinin başarı anketi

• Gözde Tüp Bebek Merkezi

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    76

Kazen

Yönetim
Administrator
14 Kasım 2001
21.404
69.779
Merhaba,
Sizlerden gelen talep doğrultusunda böyle bir anket açmamız istendi.

- Ankete oy verirken seçeceğiniz merkez aracılığı ile anne olmuş şartı aranmaktadır.
- Cevap seçenekleri içinde olmayan merkezleri lütfen bize bildirin ki ekleyelim.
- Diğer iller için lütfen benimle iletişime geçiniz

Bu konunun açılmış olması çok faydalı.
İzmirde tüp bebek deneyimleri olan arkadaşlar bizimle paylaşır mısınız?
Tedaviye başlamak bile yorucu çünkü seçim çok önemli. Özellikle devlet güvencesi olan yerlerde yaptıranlar yanıt bekliyoruz lütfen

Tedaviye başlamak bile yorucu çünkü seçim çok önemli. Özellikle devlet güvencesi olan yerlerde yaptıranlar yanıt bekliyoruz lütfen[/QUO
Tedaviye başlamak bile yorucu çünkü seçim çok önemli. Özellikle devlet güvencesi olan yerlerde yaptıranlar yanıt bekliyoruz lütfen
Tepecik kadın doğum hastanesi tüp bebek merkezi var. Daha önce 2 kez özelde aşılama yaptırdım olmadı. Tüp bebek için buraya başvurdum. Belirli sureclerden geçiyorsunuz. Öncelikle devlet güvencesinden yararlanmak için aşılama haklarını kullanıp kullanmadigina bakıyorlar. Birçok test yapılıyor.(genetik,hsg,sis,spermiyogram,smear) gibi bunların hepsi bir surec. Bunları anlatınca tedaviye başlandı. Doktorlar,hemşireler,embriyologlar çok titiz çalışıyorlar. Nitekim şükürler olsun benim ilk tüp bebek transferim pozitif sonuçlandı. 8 haftalık hamileyim. Allah dileyen herkese bu mutluluğu nasip etsin. Ben oradan çok memnun kaldım yine olsa yine giderim. İlaçların 1000 TL civarı tuttu. Transferde 420 olması lazım. Tüm masrafiniz bu

Ben 2 kere tinaztepede denedim. Erdal bey ve ekibi cok iyi insanlar. Erdal bey cok rahay bir doktor, gereksiz görürse en ufak bir ilaci bile vermez. Ve genelde standart tüp bebek tedavisi yapiyor. ikisi denemede de sağlıklı gebelik elde edemedik. sonra bir umut medicalparka geçtik, doktorum ahmet beydi. Doktorumdan memnunum ama ekipte tinaztepedeki sıcaklığı hissedemedim. Medicalpark bana daha profesyonel gelsede orda da ufak pürüzler yaşadık malesef ve malesef sonuç yine olumlu olmadi :KK43:

Bizde irenbe de 2 defa tup bebek yaptık.olumsuz oldu.kesinlikle artık tercihim değil..

Irenbe ilk denemem negatif. Ikinciyi denermiyim bilmiyorum ama doktorum iyi oldugu icin devam ederim.

Tepecik kadın doğum hastanesi tüp bebek merkezi var. Daha önce 2 kez özelde aşılama yaptırdım olmadı. Tüp bebek için buraya başvurdum. Belirli sureclerden geçiyorsunuz. Öncelikle devlet güvencesinden yararlanmak için aşılama haklarını kullanıp kullanmadigina bakıyorlar. Birçok test yapılıyor.(genetik,hsg,sis,spermiyogram,smear) gibi bunların hepsi bir surec. Bunları anlatınca tedaviye başlandı. Doktorlar,hemşireler,embriyologlar çok titiz çalışıyorlar. Nitekim şükürler olsun benim ilk tüp bebek transferim pozitif sonuçlandı. 8 haftalık hamileyim. Allah dileyen herkese bu mutluluğu nasip etsin. Ben oradan çok memnun kaldım yine olsa yine giderim. İlaçların 1000 TL civarı tuttu. Transferde 420 olması lazım. Tüm masrafiniz bu

Merhaba, Tepecikte transferinizi kim yaptı acaba? Benim ilk denemem olumsuz oldu. Yumurta toplamayı da transferi de Ebru Hanım yaptı. Şimdi 2. kez rapor çıkarıyorum. Bu sefer transferim olursa Ahmet Bey veya Nurgül Hanım'ı isteyeceğim. Ama ilk tercihim Ahmet Bey.

Kızlar merhaba..bende izmir de yaşıyorum 9 senelik evliyim...Izmir egepol de ayşen hanimla tedavime başladım..aslinda hikayem çok uzun sonra kendisinden memnun kalmadım şuan özel karataş hastanesine gidiyorum arzu hanıma 2 ay önce laporoskopi yaptı.. maalesef daha önceki doktorumun oyalaması sonucu tek tüpümü açabildi.. dün ayrı bir konu açmıştım yazan olmamış...izmirdeki arkadaşlar nerde hangi hastane de tedavi gördü sonuç aldı...merak ediyorum..ozeller de maliyet de çok fazla hem maddi hem manevi yipraniyor insan..sanirim onumuzdeki ay aşılama yapacak doktorum 600 lira demişti ilaçlar hariç tabi..devlet de yaptıran var mı birde aşılama tutmazsa tüp bebeğe yonlendirecek malum birkaç tüp bebek merkezi ile görüştüm 15 bini buluyor aşağı yukarı..tup bebek için rapor çıkaran var mı onuda merak ediyorum...yardimci olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum

Kızlar merhaba..bende izmir de yaşıyorum 9 senelik evliyim...Izmir egepol de ayşen hanimla tedavime başladım..aslinda hikayem çok uzun sonra kendisinden memnun kalmadım şuan özel karataş hastanesine gidiyorum arzu hanıma 2 ay önce laporoskopi yaptı.. maalesef daha önceki doktorumun oyalaması sonucu tek tüpümü açabildi.. dün ayrı bir konu açmıştım yazan olmamış...izmirdeki arkadaşlar nerde hangi hastane de tedavi gördü sonuç aldı...merak ediyorum..ozeller de maliyet de çok fazla hem maddi hem manevi yipraniyor insan..sanirim onumuzdeki ay aşılama yapacak doktorum 600 lira demişti ilaçlar hariç tabi..devlet de yaptıran var mı birde aşılama tutmazsa tüp bebeğe yonlendirecek malum birkaç tüp bebek merkezi ile görüştüm 15 bini buluyor aşağı yukarı..tup bebek için rapor çıkaran var mı onuda merak ediyorum...yardimci olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum

Merhaba, ben tepecikte tüp bebek yaptırdım. İlk denemem malesef tutmadı. Şimdi 2. Rapor için başvuru yaptım ve heyet için haber bekliyorum. Devlet hastanesinde aşılama için ücret ödemiyorsunuz. Ama malum sıra bekleme olabiliyor. Öncesinde sizden ve eşinizden tahlil ve testler istiyorlar.

Tüp bebekte Devlet raporu için sizde veya eşinizde hormonlarla, sperm veya tüplerle vs ilgili bir sorun yoksa 2 aşılama şartı var. SGK da 900 gün prim, (sizin veya eşinizin), nüfus kayıt örneği v. s. gibi birtakım resmi evraklar var şu an tam listeyi hatırlamıyorum. Bunun yanında genetik test istiyorlar. Tepecikte yaklaşık 1.5-2 ayda çıkıyor sonuç . Belirli günlerde sizden ve eşinizden kan testleri, sperm testi, dahiliye ve ürologdan uygun raporu, smear testi ve muayene oluyor. Bütün belgeleri toplayınca heyet için sıraya giriyorsunuz. Yaklaşık 1 ay sonra da heyet raporu çıkıyor ve 1 ay doğum kontrol hapı kullandıktan sonra tedaviye başlıyorsunuz. Bu sırada SIS ultrason çekiyorlar ve rahimde herhangi bir yapışıklık polip vs var mı bakılıyor. Yani çok detaylı bir taramadan geçiyorsunuz. Bu işlemler biraz uzun sürüyor malum devlet olunca. Benim ilk tedavimde ilaçlar 1000 TL civarı tuttu. Transfer için de 420 TL ödedik. Hemşireler doktorların yaklaşımı gayet iyi. Son bir not; tepecik hastanesi raporu dışarıya vermiyor. Ege veriyormuş sanırım.

ilk önce teşekkür ederim cevap verdiğin için...insallah yakında zamanda sende kavuşursun melegine...zorlu sureclerden geçiyoruz.. gayet açıklayıcı yazmışsın uzun uzun ama sormak istediğim bişey daha bu testlerin çoğu bana yapıldı zaten ozellerde şimdi rapor için devlet hastaneside mi yapacak tekrardan ..2 ay önce lapiroskopi de yapıldı...oncesinde rahim filmi de çekilmişti zaten...tek tüpüm acilabildi sadece...asilamayi da orda mi yaptırdınız...

ilk önce teşekkür ederim cevap verdiğin için...insallah yakında zamanda sende kavuşursun melegine...zorlu sureclerden geçiyoruz.. gayet açıklayıcı yazmışsın uzun uzun ama sormak istediğim bişey daha bu testlerin çoğu bana yapıldı zaten ozellerde şimdi rapor için devlet hastaneside mi yapacak tekrardan ..2 ay önce lapiroskopi de yapıldı...oncesinde rahim filmi de çekilmişti zaten...tek tüpüm acilabildi sadece...asilamayi da orda mi yaptırdınız...
Evet umarım kavuşuruz hepimiz inşallah. Rahim filmi zaten isteniyor onu yazmayı unutmuşum. Tahlillerin hepsi isteniyor . Smear 1 yıl geçerliymiş ben de bu raporda dışarda yaptırmıştım yazın medicalparkta onu verdim mesela kabul ettiler . Smear de 1 ay bekleniyor çünkü sonuç. Eşinden sperm testi mutlaka hastaneden istiyorlar. Ama dışarda yaptırdıklarını hem dosyaya koyuyorlar hem de ürolog da değerlendiriyor.

Aşılama 2 kere özelde oldu. 1 kere de tepecikte yapıldı. Tepecikte yapılan tuttu kanda çıktı hamileliğim ama tutunamadı malesef. Kese oluşamadan kaybettim.

Evet umarım kavuşuruz hepimiz inşallah. Rahim filmi zaten isteniyor onu yazmayı unutmuşum. Tahlillerin hepsi isteniyor . Smear 1 yıl geçerliymiş ben de bu raporda dışarda yaptırmıştım yazın medicalparkta onu verdim mesela kabul ettiler . Smear de 1 ay bekleniyor çünkü sonuç. Eşinden sperm testi mutlaka hastaneden istiyorlar. Ama dışarda yaptırdıklarını hem dosyaya koyuyorlar hem de ürolog da değerlendiriyor.

Aşılama 2 kere özelde oldu. 1 kere de tepecikte yapıldı. Tepecikte yapılan tuttu kanda çıktı hamileliğim ama tutunamadı malesef. Kese oluşamadan kaybettim.[/QUOTE

amin canim inşallahh.benimde kendiliğinden oluşan bir gebeligim oldu ama kimyasalmis.dusuk yaptim..3 sene önceydi ondan sonrada bir daha kalamadım zaten.. hangi özel hastanede yaptırdınız maliyeti ne oldu birde sakıncası yoksa sizdeki sorun neydi benim eşimde de varikosel var asılma şansını merak ediyorum açıkçası o yüzden sordum

Ben de geçen sene rapor sürecinde kendim hamile kaldım ama kalp atışı olmadığından kürtaj oldum. Bizde sorun yok sebepsiz infertilite. Aşılamayı su hastanesinde yaptırdım ama tavsiye etmiyorum. Benim 2. Aşılamamı kaydetmemişler rapor sürecinde sıkıntı yaşadım o yüzden. Doktordan imzalı kağıt götürdüm de öyle kabul ettiler neyse ki.

ben oraya tüp bebek için görüşmeye gittim dr mustafa bey ilgilendi...hic memnun kalmadım açıkçası bende çok fazla maliyet çıkardılar bana biraz paragöz bir hastane gibi geldi..bir daha gitmedim halen daha arıyorlar arada bir...maddi acıdan bana uygun olmadigini soyleyincede biseyler yapilabilir diyorlar..ama bikac araştırma sonucu memnun kalmayanlarin yorumlarini okumuştum...kafamdan orayı sildim kendisi bana aşılama önerdi tüp bebekden önce sonra deneyelim dedi bende ozel karatastas da olan doktoruma gidip anlattim zaten o yönlendirmişti orayı da...resmen bizelnlerden faydalanmaya çalışıyorlar tek dertleri para gibi davranıyorlar zaten zorlu bir surecten geçiyoruz birde bunlar ile ugrasiyoruz

ben oraya tüp bebek için görüşmeye gittim dr mustafa bey ilgilendi...hic memnun kalmadım açıkçası bende çok fazla maliyet çıkardılar bana biraz paragöz bir hastane gibi geldi..bir daha gitmedim halen daha arıyorlar arada bir...maddi acıdan bana uygun olmadigini soyleyincede biseyler yapilabilir diyorlar..ama bikac araştırma sonucu memnun kalmayanlarin yorumlarini okumuştum...kafamdan orayı sildim kendisi bana aşılama önerdi tüp bebekden önce sonra deneyelim dedi bende ozel karatastas da olan doktoruma gidip anlattim zaten o yönlendirmişti orayı da...resmen bizelnlerden faydalanmaya çalışıyorlar tek dertleri para gibi davranıyorlar zaten zorlu bir surecten geçiyoruz birde bunlar ile ugrasiyoruz

Bizim tercihimizi devlet hastanesi olarak yapmamızın sebeplerinin başında da bu özel hastanelerin paragöz olması geliyor. Ben açıkçası güvenemiyorum. Çevremden duyduklarımı da eklersek özel hastanede müşterisin ama devlette hasta muamelesi görüyorsun. Bizim ilk transferde embriyo orta kaliteydi. Embriyolog Can Bey bize sordu istemezseniz transferi yapmayacağım ama tutunma şansı var bence deneyelim dedi. Özel hastanede olsa size bu açıklamayı yapmazlar direk transfer ederler çünkü para alıyorla dedi. Ben kararı size bırakıyorum demişti. Tepecikte embriyologlar iyi ve yapılan işlemler aynı hatta daha detaylı tetkik ediliyor. Para skkıntısı olmasa belki çok araştırıp yine özelde yapardım ama devlete de içim rahat bir şekilde gidiyorum ben.

gününüz şartlarında özeller e yetişmek mümkün değil bizde asilamamiz tutmazsa devlet hastanesine basvurucaz...o yüzden şimdiden araştırmaya başladım...gercekten de müşteri gözüyle görüyorlar daha önce egepol hastanesine gittim 2 sene boyunca deneyin olur sknti yok deyip oyaladı durdu verdigim muayane ücretleri film ucretleri test ücretleri bir yana birde tek tüpümü kaybettim geç kalınmış belki okadar oyalamayip lapiroskopi yapsa ikiside acilacakti...tepecik bana çok ters diye tercih etmedim ama sizden duyduklarim içimi biraz rahatlatti..acikcasi doktorum 600 demişti aşılama için ama sanırım ilaçlar hariç fiyatı bu çünkü baz i arkadaşların yorumlarini okudum 1000 lirayı bulmuş

X