Tüketici hakları ile alakalı?

Sindyyrey

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2019
527
362
31
Arkadaşlar annem bir siteden nevresim takımı almış hiç haberim yoktu 110 TL değerinde. Ev e geldi bir bez parçası geldi, paçavra diyebiliriz hatta. Taç markalı nevresim takımı olarak alındı halbuki. Daha sonra internetten baktım alan herkes şikayetçi olmuş herkese benzer bez parçaları yamalı parçalar göndermişler sattıkları şey ile alakasız. Ne telefonlara cevap veriyorlar ne ulaşma imkanı var birçok kişi aynı durumda. Şimdi sormak istediğim tüketici haklarına şikayet edersem bir faydası olur mu? Daha önce şikayet eden var mı süreç nasıl ilerledi ne sonuca vardınız? Mesele para değil, mesele bu şekilde insanlardı doşandırmaları ve hala devam etmeleri. Annem gibi araştırmadan alan insanların hepsi mağdur olmaya devam edecektir. Bahsettiğim firma, Sezginler bilişim dağıtım.

Şimdi baktım, evet haklarında çok şikayet var.
Hatta İnternete yazdığınızda ilk şikayet var çıkıyor.
Yani bilmiyorum, verdiğiniz siparişin ekran fotoğrafı, satıcıyla (varsa) konuşmalarınız, numara ve iban vs duruyor mu? Şansınızı deneyin derim. Verdiğiniz parayı geri alamasanız bile en azından ceza falan alır.

Şimdi baktım, evet haklarında çok şikayet var.
Hatta İnternete yazdığınızda ilk şikayet var çıkıyor.
Yani bilmiyorum, verdiğiniz siparişin ekran fotoğrafı, satıcıyla (varsa) konuşmalarınız, numara ve iban vs duruyor mu? Şansınızı deneyin derim. Verdiğiniz parayı geri alamasanız bile en azından ceza falan alır.
Kapıda ödeme idi. Ve kargo ücreti ödemeden imza attırmadan vermedi kargoyu maalesef. Üstelik ptt kargo

Kapıda ödeme idi. Ve kargo ücreti ödemeden imza attırmadan vermedi kargoyu maalesef. Üstelik ptt kargo
Evet öyle. Normalde açtırmaları gerekiyor diye biliyorum ben. Olan olmuş artık. Sipariş numarası vs varsa halledersiniz diye düşünüyorum.

Öyle instagram facebook vb. Yerlerden aldıysanız geçmiş olsun yapacak bir sey yok.

tübis sayfasına girin sizi yönlendirir.
ayrıca tüketici haklarından çok dolandırıcılık gibi de düşünülebilir.
savcılığa suç duyurusunda da bulunabilirsiniz.

Evet öyle. Normalde açtırmaları gerekiyor diye biliyorum ben. Olan olmuş artık. Sipariş numarası vs varsa halledersiniz diye düşünüyorum.
yok açtırmıyorlar.ancak şeffaf kargo diye bir şey var.satıcı şeffaf kargoyla yollamayı kabul ediyorsa (o paketler daha pahalı olduğundan istemiyorlar genelde), alıcı kapıda şeffaf poşete bakıp almamaya karar verebiliyor.Ancak şu da var ptt görevlisinin önünde açıp "hasar varsa" tutanak tutup geri yolluyorsunuz.ama bu hasar mesela diyelim vazo aldınız kırık çıktı öyle.Onu ptt ve satıcı kendi aralarında hallediyor.

yok açtırmıyorlar.ancak şeffaf kargo diye bir şey var.satıcı şeffaf kargoyla yollamayı kabul ediyorsa (o paketler daha pahalı olduğundan istemiyorlar genelde), alıcı kapıda şeffaf poşete bakıp almamaya karar verebiliyor.Ancak şu da var ptt görevlisinin önünde açıp "hasar varsa" tutanak tutup geri yolluyorsunuz.ama bu hasar mesela diyelim vazo aldınız kırık çıktı öyle.Onu ptt ve satıcı kendi aralarında hallediyor.
Şeffaf kargo o kadar pahalı bir şey değil ki. Çok cüzi bir rakam var aralarında. Satıcının işime gelmediği için bence yalan söylüyorlar.

Konuya gelince de lütfen araştırmadığınız , bilmediğiniz yerlerden alış veriş yapmayın. Ortalık resmen çete ile dolu.
Geçmiş olsun ama yapacak bir şey olduğunu sanmıyorum.

Şeffaf kargo o kadar pahalı bir şey değil ki. Çok cüzi bir rakam var aralarında. Satıcının işime gelmediği için bence yalan söylüyorlar.

Konuya gelince de lütfen araştırmadığınız , bilmediğiniz yerlerden alış veriş yapmayın. Ortalık resmen çete ile dolu.
Geçmiş olsun ama yapacak bir şey olduğunu sanmıyorum.
instada bu dolandırıcıları ifşa eden sayfanın eski sahibi kadın kendi de çocuk kıyafeti satıyordu ayrıca.o paylaşmıştı fiyatları.normal poşet 10 kuruşsa seffaf 50 kuruş demişti.Ama dolandırıcı olmayan biri zaten gönül rahat etsin diye malına güvene güvene şeffafa koyar.O kadarcık farktan kaçmaz.

Şeffaf kargo ekstra ücrete tabi değil desek yeridir taşımacı ne tür bir poşette olduğuna takılmaz ek olarak ptt ile gönderdiklerine göre mutlaka fatura kesilmiştir ptt faturasız tahsilatlı gönderi taşımaz eğer ptt nin poşeti duruyorsa bana görüntüsünü atın yardımcı olayım

X