Tuhaf bir olay

Mistik şeylere çok inanmam, bi nedeni vardır elbet. Ama cocuk için korktuysanız marka adıyla aratın bi internette başına gelen var mıymış, yada markaya yazın. Nedenini bilemeyiz yani, herşey olmuş olabilir. Cocuk elinde bişeyle vurmuştur diycem, cam çok kalın diyeceksiniz, demiyorum :) durup dururken olamaz fiziken. En fazla nazar çıktı deyip geçin. Ama dandik bi markaysa çocuklu evde sorun olabilir işin şakası bi yana. Bi araştırın, yazın markaya. Almazsınız bidaha o marka.
Markasına baktım şimdi, çok eski bir Alman markası. Bu tencere kayinvalidemin bana mama isitmam için verdiği bir tencereydi. En az yirmi yıllık bir tencere. Kardeşim Almanya'dan getirdi demişti. Bu markanın değil ama yine bdv de buna benzer bir konu açılmış. Orada da kapak patlamış. O konuya bakıyorum şuan. Çoğu kişi göz var nazar patlamış vs demiş ama ben nazara goze vs oldum olası pek inanmam.

Markasına baktım şimdi, çok eski bir Alman markası. Bu tencere kayinvalidemin bana mama isitmam için verdiği bir tencereydi. En az yirmi yıllık bir tencere. Kardeşim Almanya'dan getirdi demişti. Bu markanın değil ama yine bdv de buna benzer bir konu açılmış. Orada da kapak patlamış. O konuya bakıyorum şuan. Çoğu kişi göz var nazar patlamış vs demiş ama ben nazara goze vs oldum olası pek inanmam.
Muhtemelen miniminnacık bi çatlağı vardı görmediniz en ufak darbede ordan yürüdü, tuz buz şekilde. Başka açıklama yok, kafanıza takmayın hiç.

İyi geceler herkese. Başına böyle bir şey gelen var mı diye yazmak istedim. Bugün, öğlene doğru mutfakta yemek yaparken, üç yaşındaki oğlum, mutfak dolabının aşağıdaki bölümünün kapağını açıp, cam tencere kapağını kaptığı gibi içeri kacti. Bunu genelde hep yapar. Tencere, tava, kapak... Kapağı açıp, bir seyler alıp içeri kaçar elinden almayayım diye. Genelde izin verirdim ama bugün gidip elinden aldım yerine koydum. Neyse, yemek yapmaya devam ederken dolapta biden güm diye bir ses. Tencereler mi düştü diye bakarken, her şeyin yerli yerinde durduğunu sadece o cam kapagin tuz buz olduğunu gördüm. Bir yerden düşmemiş ki düşmeye ısıya dayanikliydi, kaç kere düştü hiçbir şey olmadı. Üstüne bir şey mi düştü diye baktım ama yok koydugum gibi koydigum yerde ama tuz buz halde duruyordu. Kapağın tutma yeri fırlamış, dolabın içi toz camlarla dolmuş. Böyle bir şey ilk defa başıma geldi ve korktum açıkçası. Ya kapak oğlumun elindeyken böyle patlasaydi. Bu neydi?
Termoad mı ne o marka mıydı çünkü bunu yaşayan çok kişi var o markanın kapakları böyle kendi kendine patlıyo

Böyle yazılanlardan çok etkileniyom valla bi kerede bi üye paylaşmıştı ,eşi yanında uyurken eşinin kapıdan baktığını görmüştü yani iki karakter olarak düşünün 🙈🙈
Ay tövbe, güle güle yazılanları okuyodum bu yorumu gördüm eşimde görevde çocuklarimda uyuyo korktum şimdi gece gece hemen sabah olsa bari 🙄

Hanımlar rica ediyorum konuyu öcü böcüye cine bağlamayın, ki bu yaşananın cinle minle alakası yok, konu sahibi de söylemiş o kapağın defalarca düştüğünü, temperli camlarda temperleme yapılırken ortasına tansiyon denilen işlem yapılıyor, hatta bu tip cam patlamalarında halk arasında camın tansiyonu çıktı denir hiç duymadınız mı:)) sürekli aldığı darbeler sonrası biriken stres temperlilerin patlamasına neden olabiliyor, bugün yaşanan da bu.

Bu tarz cam kapaklar -yapıları gereği- normal kırılmıyor, aynen dediğiniz gibi tuz buz oluyor. Bizim de 12-13 yıllık tencere kapağımız aniden öyle dağıldı.

Yani siz ne olabileceğini düşünmüştünüz ki?

Merhaba, o camlar patlayabiliyor. Bizim de ondan kupa bardağımız var bir tanesi durduk yere aynı şekilde tuz buz oldu. Çok da kullanmıyorduk biraz büyük. Çarpma, sıkışma olmadı dolabın içinde kendi kendine patladı. Kimseyi korkutmak istemem ama cam duşakabinler de patlıyormuş.

Merhaba, o camlar patlayabiliyor. Bizim de ondan kupa bardağımız var bir tanesi durduk yere aynı şekilde tuz buz oldu. Çok da kullanmıyorduk biraz büyük. Çarpma, sıkışma olmadı dolabın içinde kendi kendine patladı. Kimseyi korkutmak istemem ama cam duşakabinler de patlıyormuş.
Evet duşakabinler de öyle maalesef
Kayınvalidemin yeni başına geldi😔

Benim de yıllar önce fırınımın camı patladı
Oğlum hastaydı o gün
Peşimde dolanıyor
Fırına ,yemeği yaptım koydum
Oğlumu uyuttum iyi ki uyutmuşum
O sırada kapı çaldı açmak için çıktım mutfaktan
Çok yüksek patlama sesi geldi
Bayılacaktım korkudan elim ayağım titredi

Ya içerde oğlum olsaydı diye kaç gün gözüme uyku girmedi 😔
Uyanık olsa sesinden de çok korkardı

Çok geçmiş olsun konu sahibi ve bu gibi durumları yaşayanlara

İyi geceler herkese. Başına böyle bir şey gelen var mı diye yazmak istedim. Bugün, öğlene doğru mutfakta yemek yaparken, üç yaşındaki oğlum, mutfak dolabının aşağıdaki bölümünün kapağını açıp, cam tencere kapağını kaptığı gibi içeri kacti. Bunu genelde hep yapar. Tencere, tava, kapak... Kapağı açıp, bir seyler alıp içeri kaçar elinden almayayım diye. Genelde izin verirdim ama bugün gidip elinden aldım yerine koydum. Neyse, yemek yapmaya devam ederken dolapta biden güm diye bir ses. Tencereler mi düştü diye bakarken, her şeyin yerli yerinde durduğunu sadece o cam kapagin tuz buz olduğunu gördüm. Bir yerden düşmemiş ki düşmeye ısıya dayanikliydi, kaç kere düştü hiçbir şey olmadı. Üstüne bir şey mi düştü diye baktım ama yok koydugum gibi koydigum yerde ama tuz buz halde duruyordu. Kapağın tutma yeri fırlamış, dolabın içi toz camlarla dolmuş. Böyle bir şey ilk defa başıma geldi ve korktum açıkçası. Ya kapak oğlumun elindeyken böyle patlasaydi. Bu neydi?
Ben elime alır almaz patlamıştı. Yemeğin üzerine kapatmaya meylettim paaaat. Hiç neden aramadım açıkcası olacağı oluyor bazen.

Büyük ihtimalle carpmalarin etkisiyle zaten son noktadaymis bir ısı ya da genleşme ile de patlamış.

X