Transferden Sonra Ovitrelli Kullandınızmı Kafam Karıştı

gitaro

Kalbiyolojik Anne ve Baba
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2010
105
198
Merhabalar,

transfer sonrası yapılanları okudum ve bir konuda kafam karıştı.

1. sabah akşam crinone jel kullanıyorum
2. günde 1 kez aspirin
3. folic plus kullanıyorum

3 şubatta transferim yapıldı, 15 şubatta sonuç alınacak.

bugün 8 şubat 5. günüm ve, doktorum günün herhangi bir saattinde 250mg ovitrelli dirsekten vuracaksınız dedi

bunu yumurta toplama işleminden önce olmuştuk ve çatlatma iğnesi olarak kullanmıştık

şimdi 5. günümde 1 defaya mahsus bu neden kullanılacak, bilen varmı

o zaman doktorumada sormadım,

bu konuda hiç bir bilgim yok canım ama merak ettim bende daha önce böyle bir şeye ben de rastlamadım ama doktorun bir bildiği vardır heralde
inşallah sonucun pozitif olur ve herşey güzel gider

bence tekrar telefonla ulaşıp doktoruna sormalısın.. sormadan yapma derim bende ilk defa duyuyorum . bende aynı işlemlerden geçtim am sadece krino jel kullandım. ovitrelle çatlatma ignesi zararı bile dokunabilir Allah korusun.. Çekinmeden ara arkadaşım, okadar tedavini boşa götürmemiş mantıklı bir açıklamayı ögrenmiş olursun..

Gitaro arkadaşım çatlatma iğnesi dediğimiz hamilelikte yükselmesini beklediğimiz beta Hcg hormonudur, bunu tutunmaya destek olarak verebiliyorlar. Yine de doktorunla bir görüş derim.

benim tedavimde yeni bitti ama hiç böyle bişey yapmadım...doktorunu arayıp nedenini sorarsan mutlaka mantıklı bi açıklama yapacaktır sana

sonucu bizede bildir canım bende merak etttim sebebini...umarım pozitif sonuçlanır tedavin

meraba doktorum banada yaptırmıştı çatlatma ignesi , e2 düşmesini engelemek hemde bebeğin tutunmasını saglamak içinmiş ama dolaşım problemin varsa riskli bir durummuş bende varis vardı İki gün sancıdan kıvranmıştım .Ama düşen degerim o sayede yükselmişti

merhabalar,

transfer sonrası yapılanları okudum ve bir konuda kafam karıştı.

1. Sabah akşam crinone jel kullanıyorum
2. Günde 1 kez aspirin
3. Folic plus kullanıyorum

3 şubatta transferim yapıldı, 15 şubatta sonuç alınacak.

Bugün 8 şubat 5. Günüm ve, doktorum günün herhangi bir saattinde 250mg ovitrelli dirsekten vuracaksınız dedi

bunu yumurta toplama işleminden önce olmuştuk ve çatlatma iğnesi olarak kullanmıştık

şimdi 5. Günümde 1 defaya mahsus bu neden kullanılacak, bilen varmı

o zaman doktorumada sormadım,

2 denememin 2 sindede yapıldı. Transferin 5. Günü yapılıyor
bunu herkes bilmiyor karşılaşan çok az
ama bızim doktorun hastaları bu yöntem le hamile kaldı
benımde 2. Cisi tutmuştu
sanırım ovitrel (pregnıl) hücrelerin çoğalıp bölünmesini kolaylaştırıyor.

bende de kullanılmıştı. daha doğrusu decapeptil diye bi çatlatma iğnesi. tutunmayı kolaylaştırıyomuş, yada çatlamayan iğneleri çatlatıp adet döngüsünün bozulmasını engelliyomuş. için rahat edecekse tekrar doktoruna sor ama bence yanlışlık yoktur... sağlıcakla iyi haberler al inşallah

merhaba,
bugün transfer sonrası 6 günüm
bu ovitrelli arkadaşlarında yazdıkları gibi tetikleme amaçlı kullanılıyormuş

dün akşamda itibaren karnımda ağrı hissettim, internette araştırdım, "yüksek ateş , kanama ve şiddetli ağrı" olursa hemen doktorunuza boşvurun yazıyordu, ama diğer belirtiler olmadı, şimdi iyiyim , ama günler geçmiyor :)

ilk denemem tutmamıştı 1 normal, 1 iyi durumda 2 transfer olmuştu

bu deneme doktorum çok iyi durumda olduğunu söylediği 3 yumurta tranfer etti, hayırlısı allahtan artık, dua etmekten başka bir şey kalmadı şu an.

arkadaslar,
transferin 1.günü brevactid diye bir catlatma ignesi oldum.
5.gün bir tane daha olacagim.güya tutunmaya yardimci olacakmis.
bu isimde veya baska isimde,transferden sonra igne yapaniniz var mi?
ise yaradi mi?

arkadaslar,
transferden sonra catlatma ignesi yapan var mi?
transferin 1. günü brevactid isminde bir catlatma ignesi yaptim.(dr. verdi igneyi)
5.günü bi daha yapacagim.tutunmaya yardim edecekmis güya.
bu igneyi yapan ve faydasini gören oldu mu?

kizlar,
transferden sonra catlatma ignesi yapip faydasini gören oldu mu?

kizlar,
transferden sonra catlatma ignesi yapip faydasini gören oldu mu?

canim benim denemelerimde bana merkez vermemisti ; ama umut tup bebek merkezi sanirim uyguluyor bunu evet deneyen ve pozitifi soncu alanlar var..hatta bana merkez neden vermemisti diye kafayad atakmistim bir ara..birde sanirim opuda tum yumurtalar toplanmiyoyay olgun olmayanlar ve gorunmeyenler mesela..onlari catlatmak icin verildigini duymustum..sonucta oyle yada boyle doktoruna guveniyosan sorun yok

Arkadaşlar bugün transferim 9. Günü beta HCG 37 çıktı. Ama iki gün önce gonapeptyl çatlatmak iğnesi yapmıştım acaba onun etkisi mıdır. Lütfen gören biri olsun yoruma ihtiyacım var

Ahdim vardi eger hamileysem kendi soruma kendim cevap verip benden sonrakilere yardimci olacagim demistim. 7. Gun gona peptyl catlatma ignesi vermisti doktorum karnimdan kendim yaptim. 9. 10. 11. Gunler idrarda silik ikinci cizgi gordum. Ama hep igneden diye dusundum. 9. Gun 37 cikan hcg bugun 12. gun 145 cikti. Hamileyim

X