Lise Yorum ve Soruları Tm mf dil? Yardım edin nolur özellikle eğitimciler ama herkes baksın

AdventureTime

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2016
932
397
Ben 16 yaşındayım lise 2deyim ve yakında alan seçimi olacak.ama ben çok kararsız kaldım meslek olarak belirli bir hedefim yok.matematiğim çok kötü.biyolojim dil anlatımım iyi.ingilizcemin de çok iyi olduğunu söylüyorlar.almancam da fena değil iyi sayılır.kimyayı iyi çalışınca yapabiliyorum.fiziği de çok çalışsam yaparım.tarihim orta derece.coğrafyam da biraz kötü gibi ama ona da adamakıllk çalışırsam yaparım.edebiyatım da iyidir.
Hangi alanı seçmeliyim bilmiyorum sınavlara genelde son günden akşamdan çalışırım ama dersleri dinlerim notlarımı alırım sadece matematiğe 1-2 hafta önceden başlarım bayağı video izlerim eski dershanemdeki bi hocaya giderim sınava yakın haftalarda o bana ders verir soru çözer.faydası da olur çok değil ama olur.çok soru çözmem çünkü çözemem.temelim de zayıf matematikten ortaokuldan beri başarısızım.sınavlarım hep düşük gelir zor geçerim.
Sizce ne seçmeliyim dil düşünüyorum ama emin olamadım.iş imkanları nasıl ne olabilirim?
Eşit ağırlık seçmeli miyim sayısala yönelip çok fazla mı çalışmalı mıyım?
Hangi bölümde ne olunur? Biraz maaşı dolgun ve masa başı tarzı sıkıcı olmayan bir iş istiyorum.Böyle bir meslek yapacağım ve düzgün bir üniversite kazanabileceğim lise alanı var mı?
Yardım edin

Tabii ki sayısalı seçip yoğun bir şekilde çalışmalısın. Sonra puanının daha yüksek gelme ihtimalin var, esit ağirlıkların da önüne geçebilirsin. Lisedeyken haikaten çok iyi bir liseye gidiyordum tutturdum hukuk okuyacağım diye, eşit ağırlık seçtim, üniversiteyi de hemen ilk senemde istediğim yeri zorlanmadan kazandım. Şimdi her şey kolay olunca, sayısal seçip kendimi zorlayıp tıp okumalıydım diyorum, en kötü ihtimalle eczacılık. İşte böyle de bi anımdır :halay: Şimdiki aklım olsa kesinlikle sayısal seçerdim. Meslek yelpazesi çok geniş ve hukuk gerçekten can sıkan bir bölüm.

öncelikle ilerde ne meslek istediğine karar verdinmi. bu alan seçiminde göz önünde bulundurman gereken şey olacak. matim kötü diyosun ama diğer sayısalları calısınca yaparım demissin. yani şuan sayısal da seçsen olur tm de olur cünkü edebbiyat falan iyiymiş . dilim de iyi diyosun ben sana bişey öneremicem hayalinde ne varsa onun peşinden git:21::21:

Biyolojiyle kimyayı yapan iyi sayısalcı değildir. Fizikle matematiği yapan iyi sayısalcıdır tatlım. Fiziği yapıyorum demişsin. O zaman matematiği de yaparsın hırslanıp azimlenirsen. Meslek yelpazesi geniş ama sırf bunun icin mf seçilmez. Bence eşit ağırlıktan gitmen de iyi olabilşt

X