Bölgesel İncelme Titreşimli zayıflatıcılar işe yaramıyor

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler

dids

f & d
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
6.481
23
43
Formunu korumak veya incelmek isteyenlerin önüne sunulan seçeneklerin bir çoğu metabolizma uzmanlarına göre sadece “sahte görüntü” sağlıyor

Gazi Üniversitesi Endokrin, diyabet vemetabolizma Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. İlhan Yetkin, egzersize dönük olan yöntemlerin dışındakilerin metabolizmaya bir etkisinin olmadığı inancında.

Prof.Yetkin, yağ hücrelerini idrarla dışarıya attığı iddia edilen yöntemlerin de yanıltıcı olduğunu belirterek şöyle diyor: “Ancak egzersiz ve egzersize dönük olan yöntemler metabolizma üzerinde etkili olabilir.

Onun dışında durduğu yerde kalın eşofmanlar giydirilerek terleyen kişide çok önemli bir değişiklik olmaz. “yağ hücresi idrarla atılmaz” Bel korseleri, bantları gibi titreşimli aletlerin yağları eritme yönünde bir yararı olmaz. Çünkü vücudun yağı, yağ hücreleri içindedir.

Çeşitli yöntemleri tanıtırken yağların idrarla atıldığı yönünde insanları yanıltıyorlar. Bunların hiçbiri doğru değil. Yağ hücresinin içindeki yağ, hiçbir şekilde idrarla atılmaz. Vücutta kalır. Eğer vücutta kısa süre sonra görülen bir değişiklik varsa bu tamamen sahte bir görüntüdür.

Vücudun biçimlenmesi ve su kaybına bağlıdır bu. En geç bir hafta içinde vücut tekrar eski şeklini alır. Tüm ağızdan alınan hapları, çayları, içecekleri değerlendirirsek bunlar metabolizmayı hızlandırmaz. Olumlu etkileri ise son derece sınırlı. Dolayısıyla bunları zayıflama amacıyla kullanmak doğru değil.

Zararı ise şu;

Bu maddelerin bir kısmı vücuttan su atıcı maddelerdir. “TV karşısında koşun!” Lida yasaklandı ama her gün yeni lidalar ortaya çıkıyor. Bu maddenin karaciğerine zarar verdiği çok hastamız oldu. Bazılarını karaciğer biyopsisine gönderdik.”

Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’nden Doç. Dr. Ahmet Temizhan da sorduğumuz tüm yöntemler için “Doğru demek de yanlış demek de yanlış” değerlendirmesini yapıyor.

Doç. Temizhan, şunları söylüyor:

Bu yöntemlerle ilgili bilimsel veri yok. Bu nedenle desteklememek lazım. Ancak insanların zayıflamak için gösterdiği her çabayı teşvik etmek gerekir. Bu nedenle heveslerini de kırmamalı. En kolay şey yürüyüş yapmak.

Bazı uygunsuz egzersiz aletleri sakat bırakabilir. İnsanlar oturdukları yerde elektrikle, titreşimle incelmeyi bekliyor. Bu mümkün değil. Egzersiz ve diyetin bir arada yapılması gerekir. Bölgesel kilo vermeye yönelik uygulamalar değil, koşu bandı veya bisiklet tercih edilmeli.

Kilo vermek isteyenler genelde ani bir kararla hızla zayıflamaya yöneliyor ancak hızlı verilen kilo çok çabuk alınıyor. İdeali ayda 3 - 4 kilo vermek.Eğer evde koşu bandı tercih ediyorsanız, koşu bandınızı televizyonun karşısına koyun

(alıntıdır)

titreşimli kemerlerin mantıgını ank uni besyoda gorevli bi beden egitimi hocasına sormustum...bende var işe yarar mı diye....
genel mantık...titresimli kemerler "asla" kilo verdirmez...sadece nasıl masaj seluliti azaltır,kan akısını hızlandırırsa bunda da aynı mantık....eger cok fazla sarmanız varsa cidden işe yarıyor...bunun dısında pek bi etkisi yok...sahsen ben vibroshape i kullandım arada da hala kullanıyorum...sadece bel bolgesine kullandım ve evet verdigim kilolardan belim 10cm inceldi ama bunun 2-3cm i de bu alet sayesnde oldu diyebilirim....
alacak olanlar da bunlara gore almayı dusunsunler...nacizane fikrima.s.​

Eşim sipariş etmişti bu zımbırtıdan..Çok dayanıksız biz iki haftada iki tane bozduk..Yani gelen ürün kaliteli değil..(reklamlarda gösterilendi) Bu şekilde zayıflamanında mümkün olduğunu sanmıyorum..Ayrıca inanılmaz kaşıntı yaptığı için kullanamıyorsunuz zaten.. Bence hiç almayın..Denenmiş ve onaylanmıştır..

Eşim sipariş etmişti bu zımbırtıdan..Çok dayanıksız biz iki haftada iki tane bozduk..Yani gelen ürün kaliteli değil..(reklamlarda gösterilendi) Bu şekilde zayıflamanında mümkün olduğunu sanmıyorum..Ayrıca inanılmaz kaşıntı yaptığı için kullanamıyorsunuz zaten.. Bence hiç almayın..Denenmiş ve onaylanmıştır..

o bozuklugunu biz erkek arkdsmla hallettik....
simdi bunların mekanizması bi tüp ve oynayan bi vidadan ibaret...vida dondukce icindeki agırlıklar donmeye baslıyor...ama işte sistem vidanın donmesiyle calıstıgı icin arada bir vida sıkısabiliyor...ya da tam tersi cok gevsiyor ve takur tukur sesler gelmeye baslıyor...
ben boyle oldugu anlarda acıp icini vidaları sıkıstırıp geri kpatıyorum...
acıkcası vibroshape de benim en buyuk korkum kablonun kısa devre yapması idi...cunku bu yuzden elektrik de carpabilrdi...ama bozulan cogu vibroshapelerin sorunu buymus vida:roflol::roflol: eger evde elektronik aletleri acmayı bilen ve actıgını geri kapatabilen biri varsa o sorun cok cabuk halloluyor.... a.s.

Ben de bu konudaki tecrübemi paylaşayım..
Yıllar önce titreşimli zayıflama kemeri kullanmıştım. Ölçülerimi aldım, bir ay düzenli yapıp sonra tekrar ölçtüm. Belimde hiç incelme olmamıştı.

1.5 yıla yakın zamandır titreşimli masaj makinesi kullanıyorum. Makinenin platrofmunda, ayakta dururken masaj kemerinin bacağınıza, belinize veya basenlerinize yerleştirebiliyor ve ön panelinden manuel olarak titreşimi arttırabiliyorsunuz.

Her gün düzenli olarak 30 dakika yapıyorum. Ve selulitlerimde %90 azalma oldu.
Yani, evet zayıflatmıyor olabilir ama selülit için ideal çare.

Selülitlerim için; krem /el masaj makinesi / güzellik merkezinde yosunlu selülit masajı denemiş ancak hiçbirinden fayda görmemiştim. Ama bahsettiğim makine olayı çözdü. :teytey:

Ha-a tamamen yok olmadı. Sıfır değil ama sıfıra yakın. Ama benim selülitlerim, özellikle de birkaç yerde çukurlaşma boyutundaydı. Demek ki diyorum selülit görünümü daha yüzeyde olanlar için bu alet kesin çözüm.

o bozuklugunu biz erkek arkdsmla hallettik....
simdi bunların mekanizması bi tüp ve oynayan bi vidadan ibaret...vida dondukce icindeki agırlıklar donmeye baslıyor...ama işte sistem vidanın donmesiyle calıstıgı icin arada bir vida sıkısabiliyor...ya da tam tersi cok gevsiyor ve takur tukur sesler gelmeye baslıyor...
ben boyle oldugu anlarda acıp icini vidaları sıkıstırıp geri kpatıyorum...
acıkcası vibroshape de benim en buyuk korkum kablonun kısa devre yapması idi...cunku bu yuzden elektrik de carpabilrdi...ama bozulan cogu vibroshapelerin sorunu buymus vida:roflol::roflol: eger evde elektronik aletleri acmayı bilen ve actıgını geri kapatabilen biri varsa o sorun cok cabuk halloluyor.... a.s.

eğer garantisi bitmedi ise değiştirme imkanın var arkadaşımın kemeride vibro shape arıza yaptı telefon etti istediler yenileyip gönderdiler

eğer garantisi bitmedi ise değiştirme imkanın var arkadaşımın kemeride vibro shape arıza yaptı telefon etti istediler yenileyip gönderdiler

canım ben açıkarttırma sitelerinden birinden almıstım urunu..garanti belgesi yoktu..yurt dısından gelme ..
normalde 100-120ytl falan ya vibroshapeler ben 60a almıstım ocak ayında:eek:
ama kolay mekanizma cidden bozuldu dielim ki garanti belgesi de yok..az cok anlıyorsanız mekanizmalardan halledersiniz tekrar almanıza gerek yok ya da tamir ücreti odemenizesengözlerimebaksanab

arkadaşlar ben ccs vibro shape mi yaklaşık 3-4 hafta önce aldım. aldığım gün merak edip bel ve kalça ölçülerime baktım . neredeyse her akşam 30-40 dk kullanıyorum ve bel bölgemden 3, göbek kısmımdan da 2 cm gitmiş. Tabi benim kadar kilolu bir insanda bu karşıdan farkeedilmiyor ama. mezure farkediyor :))
ama kilo kaybı kesinlikle olmuyor. sanırım uygulama yapılan bölgeyi şekillendiriyor. birnevi pasif jimnastik olayı.

evet evet haklısınız kızlar kilo verdirmiyo ama kan dolaşımı hızlandırdığı ve selülitlere iyi geldiği inkar edilemez bir gerçek. ben kullanıyorum çok memnunum. hem masajı insanı dinlendiriyor. kaşıntı yapmasının sebebi de o esnada kan dolaşımının hızlanması. adetken kulanmayın:roflol: sabah kalktığınızda yatak çarşaf batabilir :roflol:

merhaba arkadaşlar.
doğum yaptıktan sonra bütün kilomu verdim ama eski halime geri dönemedim.doğumdan önce basenlerim yoktu bacaklarım zayıftı. şimdi hem egzersiz yapıyorum hem yediklerime dikkat ediyorum ama yinede incelemedim. vücudumda çok yumuşak.
benim istediğim sadece bacaklarımı inceltsin yada sıkılaştırsın. bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
bu titreşimli aletlerin içinde en iyisi vibroshape mi?
kullananlar lütfen yardımcı olsun.yerimseniben

merhaba arkadaşlar. benim acilen sıkılaşmam lazım yoksa daha ilerde toparlıyamayacağım vucüdumu.
merak ettiğim bir konu var yardımcı olursanız çok sevinirim.
vibro shape nasıl çalışıyo. fişe takılı durması gerekiyomu yani.yoksa evin içinde iş yaparken kullanabiliyomuyuz?
hemen cevap verirseniz çok sevinirim
çünki artık çok sabırsızlanıyorum hemen almak istiyorum

ama power plate işe yarıyomuş
sezen aksu bile kullanmaktaymış duyumlarıma göre

merhaba arkadaşlar. benim acilen sıkılaşmam lazım yoksa daha ilerde toparlıyamayacağım vucüdumu.
merak ettiğim bir konu var yardımcı olursanız çok sevinirim.
vibro shape nasıl çalışıyo. fişe takılı durması gerekiyomu yani.yoksa evin içinde iş yaparken kullanabiliyomuyuz?
hemen cevap verirseniz çok sevinirim
çünki artık çok sabırsızlanıyorum hemen almak istiyorum

merhaba..
evet,vibro shape fişteyken çalışıyor,kablosu uzun sayılır ama odanın içinde azıcık yüreyecek kadar,ben aleti taktığım zaman hafif egzersiz de yapıyorum bu arada... diyet yapıyorum artı 5in1 içiyorum...bir de biraz yürüyüş ve vibroshape...arkadaşların dediği gibi kilo verdirmese bile göbek ve kalça sıkılaştırması gayet güzel...

merhaba..
evet,vibro shape fişteyken çalışıyor,kablosu uzun sayılır ama odanın içinde azıcık yüreyecek kadar,ben aleti taktığım zaman hafif egzersiz de yapıyorum bu arada... diyet yapıyorum artı 5in1 içiyorum...bir de biraz yürüyüş ve vibroshape...arkadaşların dediği gibi kilo verdirmese bile göbek ve kalça sıkılaştırması gayet güzel...

çok teşekkürler cevabın için
internetten almayı düşünüyorum ama daha önceden hiç alışveriş yapmadım bi sorunla olabilirmi?
çünki kredi kartı no yu vermek gerekiyo.bu konudada cevaplarınızı bekliyorum

merhaba...
ben kozmetik,kitap,elektronik alet hepsini internetten alıyorum..
tabi ki her siteye güvenilmez.öncelikle alışveriş yaptığın yerde kredi kartı bilgilerini gireceğin sayfanın güvenliğine bakmalısın... mesela adres çubuğunda "http" nin "https"ye dönüşmesi gerekiyor.
eğer nolur nolmaz diyorsan,limiti en düşük kartını kullan ya da varsa diğer ödeme yöntemlerini seç. (havale,eft,kapıda ödeme).
kolay gelsin...

hayırlı günler...

merhaba...
ben kozmetik,kitap,elektronik alet hepsini internetten alıyorum..
tabi ki her siteye güvenilmez.öncelikle alışveriş yaptığın yerde kredi kartı bilgilerini gireceğin sayfanın güvenliğine bakmalısın... mesela adres çubuğunda "http" nin "https"ye dönüşmesi gerekiyor.
eğer nolur nolmaz diyorsan,limiti en düşük kartını kullan ya da varsa diğer ödeme yöntemlerini seç. (havale,eft,kapıda ödeme).
kolay gelsin...

hayırlı günler...

çok teşeşkür ederim cevabın için

bende kullandım zayıflamak için titreşimlik kemer ama tek yaptıgı diyelimki 1 saat duruyo direk tuvalete gidiyon su içmiyom bu nerden geliyo dedirtmişti bana yaniii :):)) ama diger türlü faydası oldugunu düşünmüyom zaten abartılıda bi titretmiyokiii

Kim demiş işe yaramıyor diye :)))))) benim görünüşümdeki değişiklik ve bizim sokaktaki meraklı hatunlar sayesinde, oturduğum ilçedeki çeyizlik mağzalarında kemer satışları patladı. Ama gerçekten düzenli kullanmak, kalpten uzak tutmak lazım.

bende aldımmm zayıflama kemeriii:)işe yaricana inanıyorumm ben yaaa:)her gün 1 saat yapcamm:)

Kızlar bende de vardı, iade ettim çok kötü oluyordum takınca, baş dönmesi, kaşıntı yaptı, ayrıca hiçbir faydası yok bence..Beyhude bişey..

X