Tırnak mantarına son!!!!Sonunda kurtuldum.

Eki Görüntüle 1099654 bu şekilde kızlar tırnaklarım. diğer iki tırnaklarımda sorun yok. ilk 3 parmağın tırnakları sorunlu.

Mantarli tirnak sararmış kalın kesimi zor böyle kesinde ici kum gibi dökülüyor ayrıca ağrı ve uzun süreli kapalı ayakkabı giyine Mora'rma oluyor ve mantarli tirnak kaşınirrrr
Sizinki mantara pek benzemiyor şekil bozukluğu gibi ihmal etmeden doktora giderseniz sanırım tırnağınızı kurtarabilirsiniz
Gecmis olsun

Benim de ayak baş parmağımda tırnağım feci..mantar..sapsarı ıyyyyk yani :KK43:( yanlış pedikürden oldu arkadaşlar aman dikkat...tecrübesiz birine denk geldim oya oya mahvetti tırnağımı...darbe almış gibi..gittikçe sevimsizleşti..bi süredir karbonat içiyorum az çok düzelme var bir de aynısefa kremini deneyeceğim,umarım ikisi bir işe yarar da güzelim yazı bana zehir etmez...

Merhaba arkadaşlar benim yüzümde kırmızı benek benek lekeler vardı,o kadar çok kozmetik kerm kullandım anlık geçirdi hepsi.Daha sonra kozmetiğin,boşa para olduğunu düşünerek bitkisel bişeyler almaya karar verdim ve araştırmaya başladım.Yüzüm için aynı sefa kremi aldım....Bunu araştırırken bu kremin mantarada iyi geldiğini öğrendim.Benim 3 seneden beri ayak baş parmağımda mantar vardı biçok kez doktora gittim,nibulen kullandım 1 yıl.Kısa süerliğine geçiyor sonra tekrarlıyordu.Yazın açık sandelet giymekten utanıyordum artık,çünkü tırnağım sap sarı ve altı bir tuhaf oluyordu....Yüzüm için kullandığım kremi denemek maksadıyla tırnağımada sürdüm şu anda tırnağımda mantar falan kalmadı,sağlıklı bir tırnağım var diğer tırnaklarım gibi.Allaha çok şükür kurtuldum şu iğrenç görüntüden ve tırnağına ne oldu senin demelerinden.Her gece yatmadan tırnağıma kremi sürüp masaj yaptım tırnağıma,hergün akşam muhakkak tırnağıma krem sürmeden ayaklarımı yıkadım,eve geldiğimde yıkamış dahi olsam.Sabah akşam kullancak vaktiniz varsa öyle yapın.Yanlız kremi sürdükten sonra iyice emilene kadar tırnağın üstüne bişey gelmesin,kerm silinmesin yani.Ben birde banyodan sonra sadece bana ait ve ayaklarımı silmek için kullandığım ayrı bir havlu kallanmıştım.Şimdiden sizlere kolay gelsin.Çok zor geçen bir hastalıktı ama ben bu şekilde geçirdim allah çok şükür....Hepinize geçmiş olsun.

Gecmis olsun...
Peki o Krem yüzündeki kirmizi lekelere iyi geldimi? Benimde yüzümde kirmizi benek benek kirmizi lekeler var. Dogum lekesi.

Gesendet von meinem iPhone mit Kadınlar Kulübü

Gecmis olsun...
Peki o Krem yüzündeki kirmizi lekelere iyi geldimi? Benimde yüzümde kirmizi benek benek kirmizi lekeler var. Dogum lekesi.

Gesendet von meinem iPhone mit Kadınlar Kulübü

Gecmiş olsun.Benim dogum lekesi degildi,lekelerim gecti tekrarlamadıda.Denemekte fayda var.

Eki Görüntüle 1099654 bu şekilde kızlar tırnaklarım. diğer iki tırnaklarımda sorun yok. ilk 3 parmağın tırnakları sorunlu.

merhaba arkadaşlar.bende uzun yıllardır tırnak mantarıyla uğraşıyorum Allaha şükür kurtuluyorum. SARIMSAK.. inanın çok etkili . lütfen uygulayın. 15-20 adet sarımsağı ezin yada robottan geçirip küçük bir kavanozda muhafaza edin. ayaklarınızı ılık suda biraz bekletip tırnaklarınızı yumuşatın ve üst kısımlarını özellikle iyiçe törpüleyin.incelsinler biraz.iyiçe kurulayın. sonra temiz, kulak temizleme çuğunu ezilmiş sarımsakta ıslatıp tırnaklarınıza sürün.özellikle de tırnak altına suyun gitmesini sağlayın.yıkamayın silmeyin kurusunlar.günde 4-5 defa uygulayın. ben onunçu günümdeyim bugün farkettim ki tırnağın altındaki hastalıklı tabaka kuruyarak parçalanıyor. tırnağımı kestikçe devam ediçem uygulamaya.. lütfen sizde uygulayın kısa sürede farkı göreçeksiniz. lütfen şunu yapmayın... ezilmiş sarımsağı tırnağınızın üstüne koyup parmağınızı bağlamayın. ilk açemilik :) ben yaptımda sarımsağın değdiği yerler 1 saat içinde yandı resmen.

hepinize açil şifalar diliyorum.sevgilerimle.

aynısafa kremini aktar sivilceler için vermişti yüzü besliyo geçekten ama biraz yağlı olduğu için kullanmamıştım şuan duyunca çok sevindim. akak tırnağımda var ve baş parmağıma sıçradı kurtarmam lazım onu diğerine takma tıknak tanıyorum ama başparmakta hoş olmaz. Hem kremi kullanıcam hemde sarımsağı çok teşekkürler

aynısefa süper bi krem arkadaşlar, tırnağımdaki mantar ciddi gelişme gösterdi..tırnak dipten temiz geliyor çok şükür uzadkça kurtuluyorum herkese tavsiye ederim. Ayrıca annemin de nasır problemi vardı iki üç uygulama da bile etkisini gösterdi,şimdi düzenli kullanıyor o da.Herkese şifa olsun inşallah :)

Bende de var bu illet.kayinvaldemin terligini giymistim dalginlikla sonra badima bunkar geldi.ilac tedavisi gordum tam gecti derken tekrarladi yine.hamilelikte dusunuyorum nasil yapicam bilemedim.ustelik elimin bas parmak tirnagida biraz supheli.iyice deli oldum psikolojimi bozdu resmen

Ya kızlar bu siteyi sürekli takip ediyordum da sırf bu konu için üye olmak istedim. Az önce hastane randevu sisteminden randevu alıp bu yazıları okuyunca randevumu iptal ettim. Bu mantar olayı göze batana kadar dikkatimi çekmedi ama sonradan fark ettim ki bir iki yıldır ben çıkıyorum demiş de ben görememişim.. Yarın bu kremi edinip hemen kullanmaya başlayacağım.. Aklıma takılan iste mantar , ayak baş parmağımda tırnağın uç (yani kesilen) kısmında ben onu kesiyorum orası uzayınca eski haline geri dönüyor. Ama nerede ne okuduysam dipten temiz tırnak gelmesi ile iyileştiğini fark ettim deniyor fark edememekten de çekinmiyor değilim :-)

Bende bir yerde okumuştum ve uyguladım... Sonuç harika :KK76: Vicks, hepinizin evinde muhakkak vardır, iki hafta boyunca her gece yatmadan önce tırnağınıza sürüyorsunuz ve geçiyor. Çok az birşey kaldığını düşünürseniz sürmeye devam ediyorsunuz. Geçmiş olsun kızlaar...

Arkadaslar merhaba benim elimin bas parmaginda var eczanede satilan reklamlari olan bir ilac kullandi hic ise yaramadi ayni sefa kremini duydum ama kullanmak nasip olmadi. Benim tirnagimin alti bos degil ustunde enine cizgiler var girintili cikintili duruyo yandan bakildigi zaman. Kesilip ole surun demisler ama benim tirnagimin alti bosl degil yine masaj yaparakmi uygulamam gerekicek.

Selam kızlar Aynı dertten maalesef bende muzdaripim. Ben öncelikle doktora gittim Bana terbisil ve funit ilaçlarını verdi. Bu ilaçları her ay biri olmak üzere dönüşümlü 1 yıl boyunca düzenli kullandım Karaciğere zarar vermesi nedeniyle her ay kanım alınıp karaciğer değerlerime bakıldı bir problem olmayınca da ilaçlara devam ettim Ancak 1 yıl sonunda asla tamamen geçmedi hafifçe azalır gibi oldu tedaviyi 1 yılın sonunda bırakınca tekrar eski haline döndü. Şimdi burada yazılanları okuyunca heyecanlandım. En başından okudum gerçekten tırnaklarında bu sorun olup kurtulan arkadaşlar adına çok sevindim ve bizlerle paylaşan tüm arkadaşlara da teşekkür ederim. Hemen gidip Mecitefendi Aynı Sefa kremini aldım Ancak ben bu arada bir haftadır Vicks Vaporub'un tırnak mantarına iyi geldiğini okuduğum için ona başlamıştım. Şimdi ikisini bir devam etsem mi yoksa sadece aynısefa kremini mi kullansam karar veremedim. Hiç ikisini kullanan oldu mu acaba?

Kizlar... bende bu sitede okuduktan sonra Macitefendi AyniSefa kremi kullanmaya basladim. Ama kullanmadan once tirnagimi kagit zimpara ile iyice incelttim. Kagit zimparanin en incesini kullanin. Nalburdan alabilir yada aldirabilirsiniz. Mantarli tirnagin direkt ustune kullanmak vakit kaybi. Tirnagi sabirla zimparalayarak iyice inceltin. Sonra yikayip kurutun ve kremi her aksam uygulayin. Bu sekilde uygulayinca 1 haftada bile degisimi goruyorsunuz. Sagolasin Guzelimm....

merhaba kizlar,
bu konu sahibi olan Guzelim*eeee cooooook tesekkur ederim. shukran borcluyum diye bilirim.
kizimin 4 yashi var, ve gecen seneden bu yana (azeriyim, turkce pek iyi konushmaya bilirim, kusura bakmayin lutfen) el tirnaginda kalinlashma oldu, doktora 1 kac kere gittik, kac ilac verdiyse hic birinin faydasini goremedim. bi de kizim kreshe gidiyor, herkez ondan tiksinecek diye stresden oluyordym nerderse, birgun bu forumda bu topigi gordum, almak istedim amma Bakude o kremden yok, Mecitefendi de Bakuye kargo yapmiyor. kisasi, aynisefa yagi buldum Bakude. tinagi incelttim ve her gun o yagi kullandim!!! gitti mantar!!!! allah senden coooook razi olsun Guzelim*****

Mantarla ilgili yorumlarınızı okudum ve gerçekten iyileşmenize çok sevindim. Çünkü aynı sorunu ben de yaşıyorum. Bugün aktarcıda bakacağım Aynsefa kremine inşaallah bende sizin gibi şifa bulurum. Sonucu buraya yazacağım :)

bir yil önce okumustum bu konuyu
ondan sonra tirnaga ilk önce elma sirkesi sürdüm sonra zeytinyagi (icine sarimsak atmistim özünü yaga salsin diye) en son bu mecitefendinin ayni sefa kremini .. hepsini kulak cubuklariyla sürdüm tirnaga tabi hep baska cubuk kullandim temizlik acisindan sonra pansuman yaptim birgün öyle kaliyordu ..bir iki ay sonra faydasini gördüm hemen..
ama faydasini gördügüm icin saldim kendimi..nasil olursa yaparim gecer cözümü artik bende diyerek :KK53:
cok zahmetli oluyor da..hergün yapardim ama sanirim üc dört günde yapilsa yine faydasini görürsünüz..

bende en kisa zamanda baslamaya düsünüyorum yine..artik kurtulsam keske hemencecik.. cok uzun suruyor bunun sifasi ..yavas uzuyor tirnaklar off :KK43:

X