Tırnak batığı yüzünden pedikür tavsiye edildi..Pedikür nasıl yapılır, acıtır mı ?

Aynı sorun bendede vardı.Ayak baş parmağım yanı şişmişti,tırnak ve et kısmına sanki kan oturmuştu.Sebep o parmağın iç kısmından yana doğru kıymık denilen birşeyin uzamasıymış.İyi bir pedikürcü buldum konuştum.O kıymığı çıkardı ya nasıl rahatladım.Düzenli olarak ayda bir gidip aldırıyorum sorun kalmıyor.Kıymık deyip geçmeyin valla cam gibi sanki parmağımla bastırınca beynim resmen zonkluyordu.

Sebepleri
1-Yanlış tırnak kesimi
2-Yanlış ayakkabı seçimi sivri ve önü dar kalıp ayakkabı giyimindenmiş.

cnm pedikur fln cresı yok sadece rhtlatıyo bnm arkadasımdada aynı problem vardı doktor ne olursa olsun uzatacaksın etın ıcınden cıkıcak yuruyemesende uzt dedı arkadasımda uzattı ve suan hc sorun yok tırnagındakı morluuklar fln da gctı uztma evresı bıraz sıkıntılı ama bol ayakkabılr gyın uztın tırnagınızı arkadasım kurtuldu bu dertten

Merhaba bende nbio estetik eskisehirde ayak bakim uzmanıyım eğer batik tırnak probleminiz varsa medikal ayak bakim yapan yerlere gidebilirsiniz tırnağı çektirmek çözüm değil çünkü yine aynı şekilde tırnak geliyor batik için tırnak altına tampon tel takimi gibi uygulamalar var

ben düz kesiyorum ve sonra tırnak sertleştirici şeffaf oje sürüyorum böylelikle kenarları kırılmıyor. tırnağı çok kısa kesmezseniz etinize de girmiyor.

biraz tırnak kenarındaki etleri çok hafif temizleyebilirsiniz. ama çok gerekliyse. kuruma vs yoksa bu işlemi yapmam.

çocukken okumuştum bunu bir yerde düz kesmek gerekli ayak tırnaklarını, o yüzden hayatımda hiç tırnak sıkıntısı yaşamadım.

arkadaşlar doğumdan sonra tırnak batması yaşıyorum. pedikür yaptırmam tavsiye edildi. daha önce hiç yaptırmadım. 2 aylık bebeğim var. he deyince gidemiyorum heryere. o yüzden bilgi almak istiyorum sizden. kaç saat sürüyor. acıyor mu. ne kadarda bir yaptırmalıyım. ve ortalama ücret nedir. teşekkürler.
Pedikur değilde bence medikal ayak sağlığı yaptırın erkek arkadaşım a batik için once tel taktılar sonra bant gibi birşey su an nerdeyse iyileşmek uEre

Merhaba,

Ben de bant taktırdım. Şu an hiçbirşeyim yok artık. Üstelik takar takmaz ağrı geçti. 2 sene oldu batık problemim yok artık. İsterseniz size yaptırdığım yerin adını verebilirim.
Geçmiş olsun

X