Thermomix Kullanan var mı?

perrmanganat

Güven denen şey tek kullanımlık..
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2009
1.419
631
Merhabalar. Bugün bir arkadaşımla konuşurken thermomix adında bir akıllı mutfak robotundan bahsetti. Teknolojik, hayatı kolaylaştırıcı şeylere merakımdan araştırmak istedim. Almak istiyorum çok pahalı, bu nedenle aklıma yatması lazım. Kullanan var mı? Kullananlar memnun mu merak ettim.

Merhabalar. Bugün bir arkadaşımla konuşurken thermomix adında bir akıllı mutfak robotundan bahsetti. Teknolojik, hayatı kolaylaştırıcı şeylere merakımdan araştırmak istedim. Almak istiyorum çok pahalı, bu nedenle aklıma yatması lazım. Kullanan var mı? Kullananlar memnun mu merak ettim.
Merhaba ben kullanıyorum, kullanmayı becerince gerçekten işleri kolaylaştırıyor. Ama Türk yemeklerine çok uygun değil bence. Daha çok sos, tatlı, haşlama vs için iyi. El altında hem rondo, hem pişiren bir şey hem hassas tartı olması gerçekten güzel. Ben biraz beceriksizimdir Kek tarifleri falan güzel yapıyor, benim yerime köfte yoğuruyor falan yani. Baya kullanışlı. Ama orta halli bir aile için bence lüks. Şu an 45 bin lira olmuş, bana annem hediye almasaydı ben almazdım 😂

Merhaba ben kullanıyorum, kullanmayı becerince gerçekten işleri kolaylaştırıyor. Ama Türk yemeklerine çok uygun değil bence. Daha çok sos, tatlı, haşlama vs için iyi. El altında hem rondo, hem pişiren bir şey hem hassas tartı olması gerçekten güzel. Ben biraz beceriksizimdir Kek tarifleri falan güzel yapıyor, benim yerime köfte yoğuruyor falan yani. Baya kullanışlı. Ama orta halli bir aile için bence lüks. Şu an 45 bin lira olmuş, bana annem hediye almasaydı ben almazdım 😂
Teşekkür ediyorum, sonra detaylı araştırdım ben benim için sarma sarmayacaksa gereksiz geldi 😁
Bazı videolar izledim ya çok basit şeyler yapıyordu ya da zorsa bile illaki uğraştırıyordu. Yani misal içli köfte hamurunu yoğuruyor ama yine sen çıkarıp köfte şeklini vermek zorundasın. Koyduğun gibi hazır yemek çıkarmıyor yani. Bir de malzemeler tek seferde konmuyor, başını bekle dur 🙃 3. dakika şunu 5 dakika bunu ekleyeceğim diye. Benim almak istediğim robota tüm malzemeler aynı anda konmalı, robot her şeyi de kendi yapmalı 😂 yoksa anlamam robot falan, bildiğin rondo ocak benim için. Bu yüzden jetgillerin robotu Roziyi almaya karar verdim 🤣

bence müq müqqqq 😂😂 ama fazla geliyorsa arçeliğin de benzer ve çok daha uygun bir yardımcısı var. benim ablam çeyizine arçelik olanı aldı. araştırabilirsiniz o da çok güzel. 40 bin vermek biraz abartı geliyor bana halam yurt dısından hediye olarak getirmisti. arçeliğinki de bu valla bende olmasa bunu alırdım.

Eklentiler

• IMG_2098.png
    IMG_2098.png
    197,3 KB · Görüntüleme: 3
X