Deri ve Cilt Hastalıkları Tereddütlerim var .

15 yıl önce kullandım. 6 ay sürdü tedavim. Yüzüm pırıl pırıl oldu artık regl döneminde nile sivilce çıkmıyor.
Her ay kan testinizi mutlaka yaptırın
Dudaklarınız parçalanacak laroche lipstick öneririm.
Yüzünüz kuruyacak gerilecek aynı markanın nemlendiricisi çok işe yaramıştı.
Kesinlikle hamile kalmamanız öneriliyor.
Ruhsal değişikliklere sebep oluyor, sabırsız tahammülsüzdüm. 1 yıl içinde herşey düzeliyor[/QUOTE]

15 yıl önce kullandım. 6 ay sürdü tedavim. Yüzüm pırıl pırıl oldu artık regl döneminde nile sivilce çıkmıyor.
Her ay kan testinizi mutlaka yaptırın
Dudaklarınız parçalanacak laroche lipstick öneririm.
Yüzünüz kuruyacak gerilecek aynı markanın nemlendiricisi çok işe yaramıştı.
Kesinlikle hamile kalmamanız öneriliyor.
Ruhsal değişikliklere sebep oluyor, sabırsız tahammülsüzdüm. 1 yıl içinde herşey düzeliyor
[/QUOTE]
Öyle bir anlatmışsınız ki gidip eczane bulup alasım geldi birden 😊
Eğer kullanırsam testleri ihmal etmem zaten. Sağlık konusunda dikkatliyimdir. Endişem de o yüzden zaten 😊
Zaten evli değilim, hamilelik olayı imkansız da.
Psikolojik olarak etkilenmekten en büyük endişem de. Çünkü bir sınava hazırlanmam gerek ve zorlu olacak 😏

Çukur değil de benimkiler yolunan ve izi güneşin de etkisiyle kahverengi lekeye dönen bir şeyler oldu ya 😏 Önceki cildimi düşünüyorum da şimdikinin kapatıcılı halinden bile kat kat iyiydi ya
İşte bu ilaç tüm derini soyacak aynı zamanda dudakların çok kuruyacak
İlk bir - iki ay yüzün daha kötü köpürecek ondan sonra tamamen iyileşip soyulmaya başlıyor ve yüzünde hiç bir şey kalmıyor
Süreç böyle

gluten ve süt ürünleriyle alakali değildir demissiniz ama bende olabileceğini düşünüyorum boyle bir ilaci kullanmadan once denemeye değmez mi? ben rozasea hastasiyim..kizariyorum ve sivilceler çıkıyor cildimde..gittigim doktorlar tedavisi olmadığını söylediler. En son gittigim doktor bu ilaci onerdi ama ben kullanmak istemedim tabi sizden farkli biraz durumum..benimki otoimmun bir hastalik olduğu icin geçse de yine çıkar diye düşündüm. Su an birçok fonksiyonel tip uzmani doktorlari takip ediyorum. Glutenin süt ürünlerinin soyle bir ilgisi olabiliyor bunlar karaciğeri yoran gıdalar. Karaciğer yorulur isini yapamazsa , toksinler atılamazsa sivilceye sebep olabilir. Onceden olmamis olmasi bu ihtimali kaldirmaz cunku karacigeriniz 7 8 aydir islevini goremiyor olabilir. Deneyip gozlemlemekten zarar gelmez diye düşünüyorum karar sizin:) ben bu diyete başlayınca yüzüm kötüydü ve daha iyi bir noktadayim su an. Benimki hastalık olduğu icin 3 5 ayda gecmesini beklemiyorum belki siz daha iyi sonuc alirsiniz. Fonksiyonel tip uzmanlarini takip etmenizi öneririm. Dışta ne varsa ictekinin habercisidir unutmayin:) cildimiz detoks gorevi üstlenerek temizliyor vücudu. Ayrica sunu da ekliyeyim ki ciğ beslenme cok iyi geliyor sivilceye..cok beceremediğim bir sey benim ama tum vitamin mineralleri kayiplar olmadan almis oluyoruz.

İşte bu ilaç tüm derini soyacak aynı zamanda dudakların çok kuruyacak
İlk bir - iki ay yüzün daha kötü köpürecek ondan sonra tamamen iyileşip soyulmaya başlıyor ve yüzünde hiç bir şey kalmıyor
Süreç böyle
Görünen o ki tek yol bu ilacı kullanmak veya takmadan yaşayabilmek.
2.sini yapamıyorum. Aynaya bile bakmıyorum kaç gündür .. o kadar çok şey denedim ki kil maskeleri, meyve maskeleri, soda kürü vs vs.
Hiçbiri de en ufak etki etmedi..
Daha da yıprattığımla kaldım.
Son bir haftadır sadece sabah akşam bioderma jeliyle yıkıyorum..
Kullandığım jel,güneş kremi,kil maskesi ,kullandığım bb krem piyasada olan en iyi markalardan. Ama düzelmeyince düzelmiyor . Olmadı. Ben artık pes ettim, ve tek çare bu ilaç diye görüyorum artık

Eğer kullanırsam testleri ihmal etmem zaten. Sağlık konusunda dikkatliyimdir. Endişem de o yüzden zaten 😊
Psikolojik olarak etkilenmekten en büyük endişem de. Çünkü bir sınava hazırlanmam gerek ve zorlu olacak 😏
[/QUOTE]

🤗 eczane reçetesiz satmıyor zaten
Sınavınız çok önemliyse ve son 4 aydan sonrasına denk gelecekse erteleyin bence o kadarda masum bir ilaç değil malesef. Sivilceler üzerinde etkisi çok büyük ama geçici bir süreliğine de olsa etkiliyor psikolojiyi

10 sene önce kullandım. Ki o zaman ergenlikteydim. İkisi üst üste binip kombo olmuştu resmen.
İlk önce olumsuz yanlarını söyleyeceğim ki buna rağmen neden ilacı desteklediğimi daha iyi anla diye. İlaç vücuttaki tüm yağı çekiyor. Gözündeki, burnundaki, cildindeki, saçındaki, eklemlerindeki.. her yerin kuruyor. O dudakların çatlaması efsane değil ne yazık ki, çantanda bir sürü kremle gezmen lazım. Leke istemiyorsan (benim çok kaldı) sürekli güneş kremi kullanmalısın. Kuruluktan kemiklerin ağrıyabilir, burnun kanayabilir, gözlerini kapatırken acı çekebilirsin. Psikolojiyi de bozuyor ama halihazırda bir psikolojik rahatsızlığın yoksa (ki ben ergenlikteydim) çok sıkıntı olmayacağını biliyorum. Ama tabi hassaslaşıyorsun, yani biraz adet öncesi dönemde yaşamak gibi.
Burnum sınavın ortasında kanamaya başladı, annem bana bisküvi almayı unuttu diye 2 saat aralıksız ağladım, merdivende eklem ağrısından adım atamadım ama bir kere bile ‘hay lanet olsun bu ilaca’ demedim. 15.günden itibaren suratındaki o değişimi fark ediyorsun. Krem mrem hikaye arkadaşım sivilce sorunun varsa ve gerçekten bu kadar ağırsa hiçbir şey seni bu ilaç kadar mutlu edemez. O çarşamba pazarı gibi suratımın bebek poposuna dönüşmesi öyle bir zevkti ki özgüvenim yerine geldi resmen.

gluten ve süt ürünleriyle alakali değildir demissiniz ama bende olabileceğini düşünüyorum boyle bir ilaci kullanmadan once denemeye değmez mi? ben rozasea hastasiyim..kizariyorum ve sivilceler çıkıyor cildimde..gittigim doktorlar tedavisi olmadığını söylediler. En son gittigim doktor bu ilaci onerdi ama ben kullanmak istemedim tabi sizden farkli biraz durumum..benimki otoimmun bir hastalik olduğu icin geçse de yine çıkar diye düşündüm. Su an birçok fonksiyonel tip uzmani doktorlari takip ediyorum. Glutenin süt ürünlerinin soyle bir ilgisi olabiliyor bunlar karaciğeri yoran gıdalar. Karaciğer yorulur isini yapamazsa , toksinler atılamazsa sivilceye sebep olabilir. Onceden olmamis olmasi bu ihtimali kaldirmaz cunku karacigeriniz 7 8 aydir islevini goremiyor olabilir. Deneyip gozlemlemekten zarar gelmez diye düşünüyorum karar sizin:) ben bu diyete başlayınca yüzüm kötüydü ve daha iyi bir noktadayim su an. Benimki hastalık olduğu icin 3 5 ayda gecmesini beklemiyorum belki siz daha iyi sonuc alirsiniz. Fonksiyonel tip uzmanlarini takip etmenizi öneririm. Dışta ne varsa ictekinin habercisidir unutmayin:) cildimiz detoks gorevi üstlenerek temizliyor vücudu. Ayrica sunu da ekliyeyim ki ciğ beslenme cok iyi geliyor sivilceye..cok beceremediğim bir sey benim ama tum vitamin mineralleri kayiplar olmadan almis oluyoruz.
Öncelikle teşekkür ederim uğraşıp bu kadar uzun yazmışsınız 😊
Dediğiniz açıdan hiç düşünmemiştim.
Süt ürünlerinin karaciğeri yorduğunu. aşırıya kaçmadan tüketirdim.
Atıyorum kahvaltıda kibrit kutusu kadar peynir. Ya da sabahları kefir içerdim bir bardak. Akşam yatarken bir kase yoğurt mesela.
Genel olarak beslenme şeklim 15 yıldır hep böyle 😊
Ekmeği geçelim önemli değil de bu diyet olayı süt ürünlerini komple kesmek mi 😳

🤗 eczane reçetesiz satmıyor zaten
Sınavınız çok önemliyse ve son 4 aydan sonrasına denk gelecekse erteleyin bence o kadarda masum bir ilaç değil malesef. Sivilceler üzerinde etkisi çok büyük ama geçici bir süreliğine de olsa etkiliyor psikolojiyi
[/QUOTE]
Sınavıma şuan 14 ay var. Sınav dönemine denk gelecek komple :)

10 sene önce kullandım. Ki o zaman ergenlikteydim. İkisi üst üste binip kombo olmuştu resmen.
İlk önce olumsuz yanlarını söyleyeceğim ki buna rağmen neden ilacı desteklediğimi daha iyi anla diye. İlaç vücuttaki tüm yağı çekiyor. Gözündeki, burnundaki, cildindeki, saçındaki, eklemlerindeki.. her yerin kuruyor. O dudakların çatlaması efsane değil ne yazık ki, çantanda bir sürü kremle gezmen lazım. Leke istemiyorsan (benim çok kaldı) sürekli güneş kremi kullanmalısın. Kuruluktan kemiklerin ağrıyabilir, burnun kanayabilir, gözlerini kapatırken acı çekebilirsin. Psikolojiyi de bozuyor ama halihazırda bir psikolojik rahatsızlığın yoksa (ki ben ergenlikteydim) çok sıkıntı olmayacağını biliyorum. Ama tabi hassaslaşıyorsun, yani biraz adet öncesi dönemde yaşamak gibi.
Burnum sınavın ortasında kanamaya başladı, annem bana bisküvi almayı unuttu diye 2 saat aralıksız ağladım, merdivende eklem ağrısından adım atamadım ama bir kere bile ‘hay lanet olsun bu ilaca’ demedim. 15.günden itibaren suratındaki o değişimi fark ediyorsun. Krem mrem hikaye arkadaşım sivilce sorunun varsa ve gerçekten bu kadar ağırsa hiçbir şey seni bu ilaç kadar mutlu edemez. O çarşamba pazarı gibi suratımın bebek poposuna dönüşmesi öyle bir zevkti ki özgüvenim yerine geldi resmen.
O derece mi kuruyor vücut.
Arkadaşım var , bu konuyu ona da sordum o da kullanmıştı. Bana şey dedi : bana en büyük faydası ilacın saçlarım yağlanmıyordu dedi. 10 gün de yıkanmasam saçlarım yağlanmıyordu dedi.
Kendisi o dertten muzdaripmişti.
Vücuttaki yağı aldığını biliyordum da bu derece olduğunu bilmiyordum.
Ama önlemini aldıktan sonra tertemiz bir surat için ömür boyu değil aslında , 6 ay kadar bu sıkıntıları çekmeye değer sanırım

Merhabalar hanımlar.
Geçen sefer gittiğim özel dermatologa bugün tekrar gittim. Kullandığı kremlerden sonra 1,5 ay sonra gel demişti.
Sadece alnımda yoğun olan sivilceler şuanda iki yanağıma da yayılmış durumda. Elim durmuyor ve yoluyorum. Bu defa da iyice yara okuyor, iyileşme süreci uzuyor :KK43:
Ergenlik döneminde bile tek sivilce olmayan yüzüm 26 yaşından sonra sivilce doldu.

Ve en kötüsü de dermatolog Eylül ayı girmişken roaccutane tedavisine başlayalım gerekli tetkikleri yapıp dedi :KK43:
Başka krem bir şey kullansam dedim.
Çok rahatsız isem ve bir an önce geçmesini istiyor isem en etkili yolun bu olduğunu söyledi.

Bu ilaç hakkında endişelerim var. Gidip tahlilleri yapıp başlamak veya farklı bir dermatologa daha gitmek.
İki yol var şuan..
Bu ilacı kullanıp,bedensel ve ruhsal olarak olumlu olumsuz değişim gözleyenlerden yorum almaya geldim.

Aynı sorunu vücudum için yaşadım sonradan alerjiden olduğu anlaşıldı, hiç bir tedaviye cevap vermedi alerji ilacına başlayınca hepsi geçti

Bahsettiğiniz ilacı kullanmadan önce testler yapılıyor hatta doktor her bitişinde yazmadan önce test yaptırıyor diye biliyorum. Size yapıldı mı?

Neden ya da nasıl içebiliyorsun o_OBildigim kadarıyla zaten zayıfsın,diyette değilsindir herhalde.
Hoşgeldin abla 😊
Valla 1.5 litrelik cam şişeye koyuyorum suyu. Yanıbaşımda devamlı içiyorum. Yaz kış fark etmez 😊
Canım istemese de su içmek iyidir diye içiyorum.😊
Hatta geçen senelerde yaz aylarında 4 litre felan içiyordum,bu sefer de su iyidir diyoruz da zehirleniriz felan diye yine 3 e düşürdüm.
Şuanda 50 kiloyum. O yüzden de kilo alamıyor olabilirim . Diyet felan değil 😊

Bahsettiğiniz ilacı kullanmadan önce testler yapılıyor hatta doktor her bitişinde yazmadan önce test yaptırıyor diye biliyorum. Size yapıldı mı?
Benim henüz yapılmadı. Tam kan sayımı olması gerekiyor ve aç gitmem gerekiyor.
Bir de kararsız kaldığım için tamam ben bu ilacı kullanacağım demediğim için kararsız ayrıldım

Hoşgeldin abla 😊
Valla 1.5 litrelik cam şişeye koyuyorum suyu. Yanıbaşımda devamlı içiyorum. Yaz kış fark etmez 😊
Canım istemese de su içmek iyidir diye içiyorum.😊
Hatta geçen senelerde yaz aylarında 4 litre felan içiyordum,bu sefer de su iyidir diyoruz da zehirleniriz felan diye yine 3 e düşürdüm.
Şuanda 50 kiloyum. O yüzden de kilo alamıyor olabilirim . Diyet felan değil 😊
Hosbulduk canım,iyi gördüm seni:)
Suyu benim içmem gerek asıl,diyetteyim ama ancak zorlarsam içebiliyorum.
O ilacı oğlum kullandı,ergenlik sivilcelerinden usanmıştı artık,hiç sorunsuz tamamlandı çok şükür,korkma,sonucu çok güzel oluyor.

X