Deri ve Cilt Hastalıkları Temre, demirevi duyan bilen ?

Canım bak bu bence kesinlikle vücut mantarı tinea korporis, aslında çok basit bir tedavisi var, kremi ve hapı var ama hep yanlış teşhisten vücuda yayılıp genişliyor, bunu ben de yaşadım, bir ay boyunca yanlış tedavi uygulandı, çok ağrılı ve kaşıntılıdır ayrıca inanılmaz bulaşıcı, kişisel temizliğe ve havlu değişimine çok dikkat et lütfen. Benim sonradan doğru teshis kondu bir kaç aya iz kalmadan geçiyor merak etme
Ya muhakkak tecrübeniz var haklısınızdır ama ben biyopsi bile verdim mantar olsa çıkmaz mıydı bilemiyorum gerçekten mantar olabilir mi :KK43:(

İki ,üç doktora gitmenizi oneririm.Teshis konursa şifası da bulunur .Genelde lazer öneriliyor bu tarz lekeler için ama sonuçta uzman görmeli.Cok geçmiş olsun .

Ya muhakkak tecrübeniz var haklısınızdır ama ben biyopsi bile verdim mantar olsa çıkmaz mıydı bilemiyorum gerçekten mantar olabilir mi :KK43:(
Lütfen farklı cildiyecilere gidin, korkutmak istemem ama doğru teşhisi alamadığı için mantarı geçmeyip yüzü çukur hale geleni tanıyorum. Kendi kendine asla geçmiyor

Yanlış kremler kullandığından farklı boyut aldı o zaman senin ki. Vücut mantarı hakkında doktorunla görüş cnm. Benim neredeyse söndüler. Ama benimki kaşıntı yapmıyor. 2 çeşit bu mantar türü
Ya inanamıyorum gerçekten mantar ve bunu anlamadılar mı ben kaç aydır uğraşıyorum özele gittim üniversite hastanesinde hemşireyim oraya gittim kimse mantar demedi ya

Hemen atayım farklı şekilleri var sönük hali de var daha ufak hali de var 7 ay oldu nerdeyse ağustostan beri uğraşıyorum son attığım da şuanki hali az önce çektim
Şimdi emin oldum vücut mantarı bu canım. Benim kaşıntı yapmadığından ve kaşımadığımdan bu kadar koyulaşma olmuyor onu anladım. Doğru tedaviyle geçiyor endişelenme

Yanlış kremler kullandığından farklı boyut aldı o zaman senin ki. Vücut mantarı hakkında doktorunla görüş cnm. Benim neredeyse söndüler. Ama benimki kaşıntı yapmıyor. 2 çeşit bu mantar türü
Evet kesinlikle iki çeşidi var ben çok şiddetli geçirmiştim 🥺 aynen sizin yaraların aynısı bende de vardı, bir süre sonra üst kısmı turuncu iğrenç sulu ve ağrılı yaralara dönüşüyor döküntü oluyor ama tedavi edilmediği sürece aynı yerden yeniden çıkıyor

Ya inanamıyorum gerçekten mantar ve bunu anlamadılar mı ben kaç aydır uğraşıyorum özele gittim üniversite hastanesinde hemşireyim oraya gittim kimse mantar demedi ya
Kadınlar kulübü nde eski bir üye var onu okumuştum. O bayan o kadar çok doktor gezmiş ki kaç ay yanlış tedavi uygulanmış. En son vücut mantarı üstünde durmuşlar ve doğru tedaviyle atlatmış.

Yani gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum hemşireyim gece nöbetlerinde kaşıntı bir tutuyor aman yarabbi, allersetler havada uçuştu ama kesmiyor yırtmak istiyorum ya çok korkuyorum iz kalmaz değil mi

Yani gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum hemşireyim gece nöbetlerinde kaşıntı bir tutuyor aman yarabbi, allersetler havada uçuştu ama kesmiyor yırtmak istiyorum ya çok korkuyorum iz kalmaz değil mi
İlk çıktığı şekil nokta kadar sonra büyüyor. ve tedaviyle devam ettiğim hali atıyorum. 3 4 gün sonra tamamen silinecek bu iz

Eklentiler

• IMG_20210306_214234.jpg
    IMG_20210306_214234.jpg
    62,2 KB · Görüntüleme: 389
  • IMG_20210306_214217.jpg
    IMG_20210306_214217.jpg
    46,9 KB · Görüntüleme: 391
Çok geçmiş olsun temreyi bilmem ama kesinlikle demirevi değil annemin bileğinde çıkardı demirevi eskiden böyle değildi.

İlk çıktığı şekil nokta kadar sonra büyüyor. ve tedaviyle devam ettiğim hali atıyorum. 3 4 gün sonra tamamen silinecek bu iz
Hemen doktora gideceğim tekrar, ama benimkisi pek sulu değil aksine kupkuru pul pul acaba mantar sulu mu oluyor ?

Hemen doktora gideceğim tekrar, ama benimkisi pek sulu değil aksine kupkuru pul pul acaba mantar sulu mu oluyor ?
Yok canım sulu olmuyor. Kuru oluyor. Pullanma da muhtemelen kaşıdığın için oluyor. Bende pullanma yok. Kaşımadığım için pullanmıyor diye düşünüyorum

Peki siz nemlendirdiniz mi cildinizi hiç bi krem sürdünüz mü ?
Benim cildim kuru hassas. Hatta cildimin suya alerjisi bile var. Öyle her çeşmeden akan suda duş alamıyorum. O yüzden kış ayında cildimi nemli tutmam gerekiyor. Yaz ayında duş aldığım su kaliteli ise zorlanmıyorum. Ya sudan bulaştı bana ya da kediden. Ama hayvandan bulaşan kaşıntılı oluyormuş. Topraktan sudan bulaşan kaşıntısız oluyormuş. Kediden şüphelendim ama bu durumda yine su bela oldu başıma diye düşünüyorum. Çünkü olduğum ile geleli 1 sene oldu. Haliyle duş aldığım su da değişti. İlk defa başıma geliyor bu durum benim de. Doktorunuzu değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Ve vücut mantarı üstünde durduğunuzu belirtin.

Zona olmasın hemşireymişşin Allah kolaylık versin şu dönemde stresten çıkması çok normal heleki sizin meslek Rabbim tüm sağlık çalışanlarının yardımcısı olsun inşallah... Dışarı çıkıp fşnk fink gezen insanlarda görse sizlerin hallerini sıkıntıdan stresten ne hale geldiniz çok üzüldüm geçmiş olsun inşallah

X