Gebeliğe Hazırlık Tekrarlayan düşük, boş gebelik, kürtaj, genetik vb testler...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kesinlikle katılıyorum ama hematoloji ve kalp damar ilaç kullanımı önermemişti bana. Hematoloji aktif bir pıhtı yokken ve varis varken kalp damar takipli olmamı öneriyor. Bu kadın doğumcu ise hep öneriliyor çok iyi olduğu için güveniyorum doktoruma. Aslında ileri teknolojiye sahibiz fakat doktorlar neden böyle yapıyor anlamıyorum. Çocuk olmuyor dersin stres yaptın ondan olmuyor. Tetkik istersin sanki kendine yük gibi. Yarına çıkacağımızı bilmediğimiz şu dunyada her gün çok önemli ve kıymetli. 1sene dene olmazsa bakıcaz mantığı da çok saçma. Annelik psikolojisi kadın psikolojisi insan hemen olsun istiyor. Olmuyorsa sebebini öğrenmek ve çözmeye çalışmak. Vardır bi bildikleri ama çok zaman kaybettirdiklerini düşünüyorum.Bir de doktorlara ek bazı kadınlar da böyle. Mesela paylaşıyorum arkadaşımla sorun yoktu ama olmadı doktora gitsem diye. Stres yaptın. Gitme hemen olacak diye bişey yok. 3 ayda bakmaz. Millet 10 sene deniyor.bla bla bla.... aslına bakarsan bu hamilelik süreci de insana çok şey öğretiyor. Biyütüyor. Vücudunu dinle tedavine sen şekil ver diyor resmen.Hayırlısı bakalım hepimiz için. İnşallah buradan müjdeli haberleri paylaşacağımız günler yakındır 🙏
Ne güzel anlatmışsın ya sonuna kadar katılıyorum. Umarım doğru yolda gidiyoruz tedavi açısından. Ben en başından beri kimseyle paylaşmadım birkaç yakın arkadaşım dışında onlarda evli değil sanki daha anlayışlı oldular bilmediklerinden de olabilir 😊onun dışında kimseye söylemedim çünkü bazen iyi niyetle söylenmiş birsey bile hakaret gibi gelebiliyor empati konusunda da eksik bir millet olduğumuz için kendi içimde yaşamak durumunda kaldım. İnşallah bir daha yaşamayız da bebisimiz gelir artık bize🙏🥰

Bende öyle düşündüm inşallah öyledir. Amin genetik test yaptırdım sonuçlar gelince yine stresli günler başlayacak 😪
Merhaba ben de uc başarısız gebelik geçirdim. Genetik test mi diyoruz genel olarak . Ayrı ayrı isim yok değil mi? Zaten doktor kendi mi öngörüyor

Merhaba .Yazdıklarınızı görünce benim yaşadıkşarıma çok benzettim. Bende 6 kimyasal , 1 boş gebelik kürtajla sonuçlandı. Bende kan pıhtılaşması ,hipotroid ve bağışıklık sistemle ilgili sorun var Dr.um bana gebelik başladığı anda kan sulandırıcı iğne ve prednol başladı en düşük doz vücudumla savaşması için ama malesef yeterli gelmedi ve bebek oluşmadı. Bi sonrakinde prednol dozunu arttıracağını söyledi . Eylülde kürtaj oldum ama hala yeni bi gebelik düşünemeyecek gibiyim yine aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum oyüzden direk tüp bebek yapmayı düşünüyorum yaz tatilinden sonra. İnşallah sizde isteyen herkeste sağlıklı bir hamilelik geçirir en kısa zamanda 🙏🏻
Bağışıklık sistemi hangi testte çıktı

Merhaba ben de uc başarısız gebelik geçirdim. Genetik test mi diyoruz genel olarak . Ayrı ayrı isim yok değil mi? Zaten doktor kendi mi öngörüyor
tıbbi genetik bölümüne randevu alıp gidebilirsin doktorun sevk etmesi şart değil ama çıkan sonuç beni üzdü açıkçası hemen tüb bebek ya da embriyoya genetik tarafına yönelmek istemiyorum maddi manevi daha da yorucu bir süreç Rabbim nasip edecekse o evlat bizim olacaksa olur olarak bakıyorum meseleye herkesin imtihanı başka bu da bizim imtihanımız

Hepinize umut olması için yazıyorum bir sürü şey yaşadım ama kısaca bahsedeceğim bir dış gebelik iki düşük yaşadım t rahim denildi bebeklerim 8.haftadan önce ölüyordu doktorlar T rahim buna sebep olmaz dediler ki son gebelikte oksapar 6000 kullandığım halde düşük yapmistim tüm testleri yaptırdım mantıklı sebep bulunmadı bir profesör t rahimden kaynaklanıyor gel ameliyatı yapalım dedi temmuz 15 te laparoskopi ve histeroskopi oldum şimdi 11 haftalık ikizlere hamileyim normal yolla evet şimdi rahim ağzı kısa erken doğum olabilir gibi sıkıntılar yaşıyorum ama inanın hsg de rahim anomalisi varsa duzelttirin lütfen Rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

Çok geçmiş olsun canım 😔 devlette tıbbi genetik bölümüne gidiyorsunuz anlatıyorsunuz yaşadıklarınızı onlar bakıyorlar. Kadın Doğum doktoru da yazabilir yapılacak testleri. Ben ve eşime kromozom testi yapıldı. Ayrıca bana kan pıhtılaşması bakıldı. Bağışıklık testini yapmadı kromozomaldan şüpheleniyor bir şey çıkmazsa yaparız dedi.

Hepinize umut olması için yazıyorum bir sürü şey yaşadım ama kısaca bahsedeceğim bir dış gebelik iki düşük yaşadım t rahim denildi bebeklerim 8.haftadan önce ölüyordu doktorlar T rahim buna sebep olmaz dediler ki son gebelikte oksapar 6000 kullandığım halde düşük yapmistim tüm testleri yaptırdım mantıklı sebep bulunmadı bir profesör t rahimden kaynaklanıyor gel ameliyatı yapalım dedi temmuz 15 te laparoskopi ve histeroskopi oldum şimdi 11 haftalık ikizlere hamileyim normal yolla evet şimdi rahim ağzı kısa erken doğum olabilir gibi sıkıntılar yaşıyorum ama inanın hsg de rahim anomalisi varsa duzelttirin lütfen Rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah
Canım benim çözüm bulunabilmesine ve gebeliğin sağlıkla ilerlemesine çok sevindim. Doğru doktoru bulmak ne kadar önemli. Umarım daha çok güzel hikayeler duyarız. Allah bebeğini sağlıkla kucağına nasip etsin inşallah 🥰

maşallah size sağlıkla kavuşun inşallah :)
ben 4 defa yaşadım 9 haftaya geliyoruz bebekler 6.7. haftalarda gelişimi kalbi duruyodu
hsg temiz bağışıklık iyi pıhtılaşma var iki gende ancak 3.de 4000 lik oksapar 100 mg coraspirin kullandık aynı oldu
4.de dozu artırdık 6000 oksapar 150 ecopirin extra önlem amaçlı prednol de kullandık kalbini bile net duyamadık aynı oldu
biz bi çaresini bulamadık maalesef

Çok geçmiş olsun canım 😔 devlette tıbbi genetik bölümüne gidiyorsunuz anlatıyorsunuz yaşadıklarınızı onlar bakıyorlar. Kadın Doğum doktoru da yazabilir yapılacak testleri. Ben ve eşime kromozom testi yapıldı. Ayrıca bana kan pıhtılaşması bakıldı. Bağışıklık testini yapmadı kromozomaldan şüpheleniyor bir şey çıkmazsa yaparız dedi.
Teşekkür ederim canım. Diyelim ki kromozomlarda sıkıntı çıktı. Erkekte veya kadında. Bunun tedavisi var mı? Ne yapılabilir?

maşallah size sağlıkla kavuşun inşallah :)
ben 4 defa yaşadım 9 haftaya geliyoruz bebekler 6.7. haftalarda gelişimi kalbi duruyodu
hsg temiz bağışıklık iyi pıhtılaşma var iki gende ancak 3.de 4000 lik oksapar 100 mg coraspirin kullandık aynı oldu
4.de dozu artırdık 6000 oksapar 150 ecopirin extra önlem amaçlı prednol de kullandık kalbini bile net duyamadık aynı oldu
biz bi çaresini bulamadık maalesef
Prednol dozunuz kaçtı ben 16 mg kullandım bebeklerden herhangi birini genetik teste gönderdiniz mi inanin çaresiz değilsiniz

Canım benim çözüm bulunabilmesine ve gebeliğin sağlıkla ilerlemesine çok sevindim. Doğru doktoru bulmak ne kadar önemli. Umarım daha çok güzel hikayeler duyarız. Allah bebeğini sağlıkla kucağına nasip etsin inşallah 🥰
Amin inşallah Gaziantep ten Ankara'ya geliyorum inan doktorum için tabi önce Allah sonra doktorlar Rabbim bizi kendinden başkasına muhtaç etmesin

Teşekkür ederim canım. Diyelim ki kromozomlarda sıkıntı çıktı. Erkekte veya kadında. Bunun tedavisi var mı? Ne yapılabilir?
Benim bildiğim tüp bebek sağlıklı yumurta sperm transferi yapıyorlar yine doktora gittiğimde sorarım başka yöntemi var ki diye ama pek sanmıyorum. Bana sonuçları bekle dedi gebelik için genlerde sorun varsa sakat olabilirmiş ama tüp bebekle sağlıklı çocuk dünyaya getirme olasılığımkz var.

Amin inşallah Gaziantep ten Ankara'ya geliyorum inan doktorum için tabi önce Allah sonra doktorlar Rabbim bizi kendinden başkasına muhtaç etmesin
Amin canım ya bebisin dünyaya geldiğinde bizimle paylaşır mısın? Hem dua ederiz senin için hem de bu güzel habere sevinir hikayeni anlatırız umutsuz kadınlara 😊benimde birgun bebisim olursa her şeyi yazacağım buradan. O kadar olumsuz şey okuyoruz ki bize güç veren umut olan şeylere ihtiyacımız var. Allah sana kolaylık ve sağlık versin sana ve bebisine. Her şeyden öte kısmet tabi olacağı varsa oluyor ne yaparsan yap.

Prednol dozunuz kaçtı ben 16 mg kullandım bebeklerden herhangi birini genetik teste gönderdiniz mi inanin çaresiz değilsiniz
16 mg imiş
Bağışıklık testi yaptırdım düşük çıktı yani serum kullandırırlae belki diye ama gerek yokmuş
3.yü gönderdik 5 6 kromozom bakılmış sanırım temizdi

16 mg imiş
Bağışıklık testi yaptırdım düşük çıktı yani serum kullandırırlae belki diye ama gerek yokmuş
3.yü gönderdik 5 6 kromozom bakılmış sanırım temizdi
Bağışıklık testini yine tıbbi genetik bolumumu yapıyor yoksa başka bölüme mi gitmemiz gerek

X