Tek diş sorunu. Resimli

chix

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2010
276
140
Merhaba,
(Pandemi durumundan sebep dişçiye gidip soramadığım için burdan sizden bilgi almak istedim.)
Benim önden sadece bir dişim öne gelmiş ve ön iki dişim uzun ve geniş olmasından pek hoşnut değilim. (üst resim) Bu yüzden ön iki dişimi hem biraz kısaltmak hemde o yamukluğu düzeltip sonrasında beyazlatmak istiyorum. (alt resimdeki gibi) yani güzel bi gülüş istiyorum :)
Ne tür işlemler uygulanabilir? Sağlam dişi kestirmek/çektirmek ne kadar doğru? Yaşım 27. aslında diş teli takılabilir ama fiyatının fazla olması ve uzun tedavi gerektirdiği için istemedim.
teşekkürler şimdiden

Eklentiler

• E07B041C-C2CE-4890-85DA-DF42F994D1AE.jpeg
    E07B041C-C2CE-4890-85DA-DF42F994D1AE.jpeg
    83,5 KB · Görüntüleme: 285
Merhaba,
(Pandemi durumundan sebep dişçiye gidip soramadığım için burdan sizden bilgi almak istedim.)
Benim önden sadece bir dişim öne gelmiş ve ön iki dişim uzun ve geniş olmasından pek hoşnut değilim. (üst resim) Bu yüzden ön iki dişimi hem biraz kısaltmak hemde o yamukluğu düzeltip sonrasında beyazlatmak istiyorum. (alt resimdeki gibi) yani güzel bi gülüş istiyorum :)
Ne tür işlemler uygulanabilir? Sağlam dişi kestirmek/çektirmek ne kadar doğru? Yaşım 27. aslında diş teli takılabilir ama fiyatının fazla olması ve uzun tedavi gerektirdiği için istemedim.
teşekkürler şimdiden

Senden büyüğüm tellerimde var. Yaşa bakma daha düzgün olsun diyorsan tel taktir çok mutlu olacaksın. Benim gibi inşallah

Merhaba,
teşekkürler şimdiden
Sağlam dişe ben olsam işlem yaptırmam. Diş teli vs ile eğriliği düzeltseniz daha iyi bence sonrada beyazlatma işlemi yapın. Dişleriniz güzel maşallah

Beyazlatma işlemini her türlü yaptirabilirsiniz.
Çektirmek veya kısaltmak saçma. Sağlam dis zaten çekilmez de kestirmek de ağrılara sebep olabilir. Bence ya tel taktir ya da bırak böyle kalsın.

Diş beyazlatma fiyatları her yerde değişiyor fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı

Ortadentiler yapıyor istediğiniz işlemi normal diş drlari yapmıyor

Ahhh ahhh okadar özeniyorum ki ana dişleri olanlara
Benim üst dişlerim kaplama ve sıkıntısı hiç bitmiyor
Asla kestirmeyin çooookkk pişman olursunuz
Ayrıca dişleriniz çokta göze batmıyor gayet iyi

Ben de hiç beyazlattırmadım fakat farklı yerlerde arkadaşım yaptırmıştı. 600 ₺ gibi bir ücrete.
diş beyazlatmayı hiç önermem. ben iyi yerde 1200tl beyazlattım ve 2-3 ay gitti sonra zamanla eski rengine döndü. 3 ton açılmıştı ve öyle beyaz da değildi kırık beyaz oldu.

Merhaba,
teşekkürler şimdiden
Kendimi gördüm sizde :) ah o tek diş var ya. Tel taktırsan uğraşmaya değmez gibi. Telin de sıkıntısı çok. Tel taktıran arkadaşım daha sonra kaplama yaptırmak zorunda kaldı. Ben de tam 27 yaşıma kadar kafam karışk yaşadım. Size özelden fotoları atarım. Açıkçası ben dişime emax yaprak porselen yaptırdım. Çok memnunum.

X