Tek Başına Yurtdışına Yaşamaya Gidenler.. Tanışalım, Sohbet Edelimm..

Ankara'dayım ben şimdi.Almanya'da Heidelberg'te yaptım Erasmus'u. Yine oraya gitmek istiyorum.Henüz c1 alacak yeterlilikte değilim çalışmam gerek ama başvuru nasıl olacak,alanımı nasıl seçeceğim ve ne kadar para lazım bilemiyorum.

Wow cok güzel sehir orasi .
ben orayi cok severim

gittin mi sen canım. fotoğrafları çok güzel gerçekten.. ben almanyada berlin ve hamburg dışında bir yere gitmedim hala.. çok gezmek istiyorum da bana katılan yok, yalnız gezmeyi de sevmem :KK70:

Gittim bize yakin zaten. Ben de Berlin'e gitmedim hic. Imkanin varsa gez yalniz. Dil ögrenmek icin cok güzel bir yöntem.

haklısın canım, ama azıcık bi iznim olsa hemen türkiyeye gitmenin yollarını arıyorum.. ya da evde yatıyorum :işsiz:
Ayni ben ilk seneler öyleydim. Hala öyleyim ya. Yani tatil plani olunca hep köklerime gidioyrum. Ben öyle diyorum. Gurbet kökünü birakip gitmek gibi. Ait hissetmiyorsun. Saglam durmak zor gibi. En ufak rüzgarda savruluyorsun. Gecmisini paylastigin kimse yok. Benim icin türkce konusacagim kimse yok. Ah o nasil bir yokluk. Söyle bir filmden bir kitaptan konusacagim ya da yaninda cildiracagin kimsem yok.Burdakilere göre sekillenmekteyim :KK70: onunda baska getirileri var ama o da katki sagliyor. Degisime cok direndim. Yanlisti :KK70:
huh ne dolmusum yine

Ayni ben ilk seneler öyleydim. Hala öyleyim ya. Yani tatil plani olunca hep köklerime gidioyrum. Ben öyle diyorum. Gurbet kökünü birakip gitmek gibi. Ait hissetmiyorsun. Saglam durmak zor gibi. En ufak rüzgarda savruluyorsun. Gecmisini paylastigin kimse yok. Benim icin türkce konusacagim kimse yok. Ah o nasil bir yokluk. Söyle bir filmden bir kitaptan konusacagim ya da yaninda cildiracagin kimsem yok.Burdakilere göre sekillenmekteyim :KK70: onunda baska getirileri var ama o da katki sagliyor. Degisime cok direndim. Yanlisti :KK70:
huh ne dolmusum yine

seni o kadar iyi anlıyorum ki.. şöyle dolu dolu sohbet edebileceği birini arıyor insan, ailesini özlüyor, eski evini, odasını.. eski beni o kadar özlüyorum ki, bi daha onu bulamayacak gibiyim.. dönsem bile.. öyle garip hisler..
türkçe konuşabildiğim yine akrabalarım var ama kendi ailemin yerini tutmuyor tabii.. sen evli değil miydin canım, eşin türk değil galiba.. kızın büyüsün onunla konuşursun o zaman :KK70: aykeşke aynı şehirlerde olsaydık ya..

seni o kadar iyi anlıyorum ki.. şöyle dolu dolu sohbet edebileceği birini arıyor insan, ailesini özlüyor, eski evini, odasını.. eski beni o kadar özlüyorum ki, bi daha onu bulamayacak gibiyim.. dönsem bile.. öyle garip hisler..
türkçe konuşabildiğim yine akrabalarım var ama kendi ailemin yerini tutmuyor tabii.. sen evli değil miydin canım, eşin türk değil galiba.. kızın büyüsün onunla konuşursun o zaman :KK70: aykeşke aynı şehirlerde olsaydık ya..

Evet :110:
Keske ama burayi kesfetmem de cok iyi oldu En Büyük KK:halay::KK36:

Yeni sekme acinca neden hep bu sayfa aciliyor :KK70:

Kaydetmişsin galiba :KK70:
Almanca nasıl gidiyor ya, benim yeni kurs çok yoğun baya şey öğrendik ama tekrar etmiyorum aşırı tembelim lingen duymasın :KK70: ama inşallah bu haftasonu 3 haftayı tekrar edicem

Kaydetmişsin galiba :KK70:
Almanca nasıl gidiyor ya, benim yeni kurs çok yoğun baya şey öğrendik ama tekrar etmiyorum aşırı tembelim lingen duymasın :KK70: ama inşallah bu haftasonu 3 haftayı tekrar edicem

Süper aman yogun olsun en iyidi o. Benim almanca gitmiyor. :KK43: öyle durruyor durdugu yerde. Topike yaziyoruz iste. Artik tv hic izleyemiyorum. Hem ev hem.mutfak hem cocuk hem kk var:KK70: almancaya vakit kalmiyor. Benim.iyi bir kariyer plani yapmam lazim. Ama nasil :KK43:

Kızlar "Mit sich begnügen" ne ya bulamadım bi yerde TopraKahveBob TopraKahveBob lingen lingen :KK70:
Um sich handeln..

Bizim bildiğimiz verlassen başına sich ve auf alınca güvenmek oluyormuş ya.. terk etmek ne alaka güvenmek ne alaka.. nefretlik almanca, ama seni yenicez pislik :p

Kızlar "Mit sich begnügen" ne ya bulamadım bi yerde TopraKahveBob TopraKahveBob lingen lingen :KK70:
Um sich handeln..

Bizim bildiğimiz verlassen başına sich ve auf alınca güvenmek oluyormuş ya.. terk etmek ne alaka güvenmek ne alaka.. nefretlik almanca, ama seni yenicez pislik :p

O kadar cümle icinden nefretlik almancayi secip. Evet iste bu dedim. :KK70: gerisi yok

X