Tek arkadaşım eşim

kanayanyaram

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2024
141
24
28
Evet arkadaşlar evlendim başka bir şehre geldim.burada hiç arkadaşım yok iş yerinde de ben arkadaş yapmak istemiyorum bana hepsi çıkarcı geliyor evlendiğim zaman gerçek arkadaşlarımın yüzünü gördüm düğünüme gelmek şöyle dursun tebrik bile etmediler. Oysa ben onların herşeyine gitmiştim.Aştım bunları artık, eşimle aram iyi arkadaş eş herşey oluyor bana lakin ben bu yalnızlıga epey alıştım insanlarla mrb mrb kafasındym tanımak tanışmak sormak soruşturmak istemiyorum az insan çok huzur meselesi tabi bazı zamanlar da da eşim yokken falan sıkıldığım oluyor ama genel olarak iyiyim şimdi size sormak istediğim benim gibi olanınız var mı? Yoksa biraz sosyalleşmelimiyim kendime ufaktan da olsa arkadaş yapmalımıyım (dost kazığı yemeyi özledim galiba) yoksa ben anormalmiyim bişeyler yazarsanız sevinirim

Ben de aynı durumdayım açıkçası… dediğin gibi başka şehire evlendim. Allah var, o arkadaşlarımın hepsi geldi. Doğum yaptım, gene geldiler. Telefonda sürekli konuşuruz. Ben gittikçe görüşürüz. İzinleri vs ayarladıkça onlar da gelirler… ama burada da insan biri olsun istiyor bazen dediğin gibi. Zaten eşime de hep şey diyordum “ burada hiç arkadaşım yok, kendi arkadaşımı kendim doğuracağım “ 😄 öyle de yaptım. Şimdi 5 aylık minik bir kızım var. Gündüzleri onunla, akşamları eşimi de dahil edip takılıyoruz… az önce bile eşim iş güç arasında eve geldi. Mangallık bir şeyler aldım. Pazar günü pikniğe gidelim. İstemezsen başka bir plan da yapabiliriz dedi… öyle kendi kendimize takılıyoruz kızımla biz de

Evet arkadaşlar evlendim başka bir şehre geldim.burada hiç arkadaşım yok iş yerinde de ben arkadaş yapmak istemiyorum bana hepsi çıkarcı geliyor evlendiğim zaman gerçek arkadaşlarımın yüzünü gördüm düğünüme gelmek şöyle dursun tebrik bile etmediler. Oysa ben onların herşeyine gitmiştim.Aştım bunları artık, eşimle aram iyi arkadaş eş herşey oluyor bana lakin ben bu yalnızlıga epey alıştım insanlarla mrb mrb kafasındym tanımak tanışmak sormak soruşturmak istemiyorum az insan çok huzur meselesi tabi bazı zamanlar da da eşim yokken falan sıkıldığım oluyor ama genel olarak iyiyim şimdi size sormak istediğim benim gibi olanınız var mı? Yoksa biraz sosyalleşmelimiyim kendime ufaktan da olsa arkadaş yapmalımıyım (dost kazığı yemeyi özledim galiba) yoksa ben anormalmiyim bişeyler yazarsanız sevinirim
Kendiniz bilinçli bir tercihte bulunmuşsunuz. Dert bunun neresinde ?

Sosyalleşmek iyidir iyidir, gene mesafeli olun ama bir iki insan lazım gene de şart değil ama

Bende senin gibiyim. 1 arkadaşım tek var,dediğin gibi az insan çok huzur

Ben de aynı durumdayım açıkçası… dediğin gibi başka şehire evlendim. Allah var, o arkadaşlarımın hepsi geldi. Doğum yaptım, gene geldiler. Telefonda sürekli konuşuruz. Ben gittikçe görüşürüz. İzinleri vs ayarladıkça onlar da gelirler… ama burada da insan biri olsun istiyor bazen dediğin gibi. Zaten eşime de hep şey diyordum “ burada hiç arkadaşım yok, kendi arkadaşımı kendim doğuracağım “ 😄 öyle de yaptım. Şimdi 5 aylık minik bir kızım var. Gündüzleri onunla, akşamları eşimi de dahil edip takılıyoruz… az önce bile eşim iş güç arasında eve geldi. Mangallık bir şeyler aldım. Pazar günü pikniğe gidelim. İstemezsen başka bir plan da yapabiliriz dedi… öyle kendi kendimize takılıyoruz kızımla biz de
Darısı başıma o arkadaştan:)

Ben bu çevredeki herkesten kazık yemeyi anlamıyorum sanırım. Evet arkadaş kazığı yedim ama hala devam eden eski arkadaşlarım da var. Yeni ortamlarda kurdum. İnsan sosyal bir canlıdır. Kocanın yeri ayrı arkadaşın yeri ayrı. Ben bu kadar arkadaşsız kalmayı anlamıyorum açıkçası.
Ben size anlatsam roman olur yaşadıklarımı

Darısı başıma o arkadaştan:)
Çocuklar büyüyüp kendi hayatlarını kuruyorlar. O zaman ne yapacaksınız?
Annem 70ine merdiven dayadı hala eski arkadaşlarıyla görüşüyor. Kiminin kocası vefat etti mesela. Arkadaşlarıyla evlenince kopanlar şimdi yapayalnızlar. Hayat uzun bir yolculuk. Bu kadar yalnız kalmak da iyi değil.
Kusursuz insan yok. Arkadaşlıklarda bazen idare etmek gerekir. İnsanları kusurlarıyla kabul etmek gerekir.
Benim ilkokul arkadaşım bekar mesela. Hiç bir zaman araya mesafe koymadım. Koymamak için de elimden geleni yaptım. Her zaman şahane bir insan da değil. Kızdığım kırıldığım oldu, kızdırdığım kırdığım da oldu. Ama bir yerde tamir edip devam ettik.

Ben size anlatsam roman olur yaşadıklarımı
İnanın ben de anlatsam roman çok çıkar. Bitirdiğim çok arkadaşlığım da var. Lise üniversite beraber okuduğum en yakın arkadaşımla görüşmüyorum mesela.
Ama ilkokul, lise, üniversite, yurtta oda arkadaşım olan hala görüştüğüm çok arkadaşım da var. Kimi başka şehirde. Bazen geliyorlar bazen biz gidiyoruz bazen sadece telefonla konuşuyoruz. Ama insan biriktirmeyi seviyorum ben.
İnsanları olabildiği kadar idare etmeye çalışıyorum. Tolere edebileceğim her hatayı tolere ederim ben.
Şu an okullu çocuğum var. Onun arkadaşlarının anneleriyle kendime grup kurdum mesela. Onlarla da eski arkadaşlarım kadar kanka formatında olmasa da arkadaşlık kurmaya gayret ediyorum.

X