tedavime devam edip etmemek konusunda kararsızım

Morgxuxl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2007
885
10
43
ne yapacağımı bilemiyorum kızlar 2. aşılamadan çok ümitliydim olduktan sonra eşime 'bebişlerimizin gelmesine 9 ay kaldı' bile demiştim. ama olmadı :1no2: 21 kasımda gelen adetimle bebişlerim hayallerimden dahi silinip gittiler. ve ben çok yıprandım. dr.um 1 ay dinlenme verdi 3.aşılamayı sonrasında yapalım dedi. bense 3. aşılamayı yaptırsam mı yoksa hayatımı birazda doğal seyrine mi bıraksam çok kararsızım fisfisfis sizler benim herzaman yanımda olan arkadaşlarımsınız şimdi sizlere soruyorum ne yapmalıyım :uhm:

bence 3. aşılamayı yaptırmalısın yüzmüş yüzmüş kuyruyuna gelmişsin yawwww neden ümitsizinkiiii yaaaa offf morgülüm yapma böyleee ....ümitli oll kuvvetli ol inann ilk önce inanan sonra araştır uygula ve sonraa bütünn kalbinle dua et....

evet bunları hep yapıyorsundur ama ümitsizliğe kapılmadan yap bir olmaz bir dah o da olmaz bir daha elbet olacak canım yaa ben öyle inanıyorumm sende hiç bir zaman inancını kaybetme.....

14. gündesin bilmiyprum yanıı çalışın belki tedaviye falan gerek kalmaz:))))))))

morgül canım bence de bekleme çünkü beklemek demek zaman kaybı

3 aşılamayı yaptırmanı tavsiye ederim, maden çok üzülüyorsun fazla bir şey beklemeden prosedür olarak yaptır da tüpbebek hakkın doğsun

yaşında genç tüpbebeğe geçmene gerek kalmaz inşallah

belki kendiliğinden olur ama zaman kaybetme bebeklik arkadaşında dediği gibi yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsin
hayrlısı olsun canım

artık eşimle birlikte olmaktan bile soğudum bebeklik 'nasılsa hamile kalamıyorum ne gereği var ki diyorum'
gün hesaplamalarıysa boş ver gitsin ben ki bir pkos'lu olarak hesaplarım dahi hep yanlış çıkıyor.
anlaşılan kollarım hep böyle boş kalacak ve annelik sadece rüyalarımda tattığm bir duygu olacak....

canim üzülmeni anliyorum fakat biraz acele etmiyor musun??? dur daha henüz 2. denemeyi yapmissin.istersen tabiki biraz zamana birak.....ama kolay degil öyle zorlu bir yol bu..... sabirli ol... yillarca hem maddi manevi yipraniyor insan ama kavustugunda inan hepsine degiyor.....sansin bol olsun...... sabirli ol,sakin ol,durumun varsa devam et tedaviye....abla tavsiyesi...ŞenizŞenizöpüyorum canim moralini bozma onunda bir vakti vardir.

morgül canım arkadasım pes etmek yok.bu ay kendi çabanla bişeyler yap ama önümüzdeki ay başla tedavine bırakma senın tek yapman gereken kendını kaptırmaman ve ümitsiz olmaman. ya benı göz önüne al benım yasadıklarımı en iyi sen biliyorsun.allahım bana sonunda verdi cok şükür.senınde olacak sakın ümitsiz olma.ve tedavine devam et.rabbim hiç ummadığın anda sana o güzel duyguyu yasatacak.bana hangi kosullarda verdiğini cok iyi biliyosun yılmak yok yersin sopayı.allha emanet ol ve sakın ümitsiz olma allaha sığın o sana en iyisini er yada gec verecektir

meralun ben aşılamalarımı hep özelde yaptırdım dolayısıyla da 3. aşılamayı dahi yaptırsam tüp bebek için rapor alamayacağım. bildiğim kadarıyla tüp bebek için raporu üniversite hastaneleri verebiliyor sadece... bende diyorum ki yaza kadar dinlensem de sonrasında bir üniversite hastanesine mi başvursam?...
kararsızlık çok kötü yaaa....

ezgican bebişinin takvimini gördüm ya canım ne kadar duygulandım anlatamam sen bunu hak edeli çok zaman olmuştu ne demiştim sana hatırlasana 'bu ay gelecek senin yaramazın'.... ve çok şükür allahıma geldi...
ama benim yaramazımla ilgili nedense içimde hiç bir kıpırtı yok.....

Canım insan elinde olmadan çok yıpranıyo..ben bildiğin gibi 4. aşılamamı yaptıracam ama tutmayan aşılamada öyle çok yıprandımki hastanelik olmuştum seni çok ii anlıyorum..kendini hazır hissetmiyosan biraz ara ver canm...ben mesela 6 ay ara verdim ve artık aşılama yaptırmak istiyorum dedim kendi kendime hazır olunca tekrar başladım...doktorum bizim için psikoloji çok önemli dedi hazır değilsen yine erteleyelim dedi bende yok istiyorum 1 kere daha deneyelim dedi zaten buda son olmassa tüp bebek olacak...

sakın haaaaaaa pes etmek yok arkadasım bıraz dınlen ama tekrar basla lutfen sen bebısını bebısınde senı daha fazla beklemesın dımı

canım bencede hemen pes etme evet gerçekten çok yıpranıyoruz sürekli hastanelerde ama mucizemize bir adım daha yaklaşabilmek için sabrediyoruz... her ay bir değişiklik çıkıyor banamı öle geliyor bilmem bizde geçen ay 3. aşılamadan sonra tüp bebeğe geçecekken bir sorun çıktı şimdi 4. aşılama için iğnelerimi yapıyorum hatta bugün doktordaydım kontrol için uzak mesafe git gel zor ama sana diyebileceğim tek şey sabır.. sabır... sabır... elbet bir gün bizimde yüzümüz gülecek....

canim biliyorsun ben 3. asilamada hamile kaldim ustelik hic umudum yokken bence devam et tedavine belki seninde 3. de olacak allah bilir!!!

artık eşimle birlikte olmaktan bile soğudum bebeklik 'nasılsa hamile kalamıyorum ne gereği var ki diyorum'
gün hesaplamalarıysa boş ver gitsin ben ki bir pkos'lu olarak hesaplarım dahi hep yanlış çıkıyor.
anlaşılan kollarım hep böyle boş kalacak ve annelik sadece rüyalarımda tattığm bir duygu olacak....

allah gonulden isteyen ve dua eden hicbir kalbi evlat sevgisinden mahrum birakmaz canim sabir olacak!!!

Morgül Sakin Pes Etme Canim Benim 3.de Tutmadi Bende Hiç Ara Vermedim 3 Ay üstüste Yaptim Istersen Bu Ay Normal Yollardan Dene önümüzdeki Ay Tekrar Denersin Aşilamayi.canim Ayrica Bende 3 Aşilamamida özelde Oldum Ben Tüp Bebek Düşünüyorum şimdi Yararlanamayacakmiyim Yani şimdi çok üzüldüm Arkadaşim Ya Beklemem Lazim Bahara Kadar O Zaman Yeni Evime Taşinicam şu An Tüp Bebek Yapmamda Imkansiz O Zaman

şimdiki doktoruma ilk gittiğimde ben çok doktor değiştirdim lafım üzerine bana baya kızmıştı...bu işler süreklilik ister...habire doktor değiştirilmez...doktor hastasını tanımalı ve ona en iyi tedavi yöntemi uygulamalı demişti...şimdi senin doktorun eğer bir ay dinlen sonra tekrar aşılama dediysy bi bildiği vardır...eğer aşılamayla sonuca varamayacağınıza emin olsaydı tüp bebek yapalım derdi herhalde...senin doktorun sende umut görüyor...bide biz görsek kendimizde herşey daha kolay olacak...seni anlıyorum morgülcüm...ama kendi kafamıza göre hareket etmek bence iyi olmaz.....

hepinize fikirleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar sağolun beni çok rahatlattınız eğer bir aksilik olmazsa bu ay dinlenecem ve sonrasında da 3. aşılamam için kolları sıvayacam inşallah dualarınızı bekliyorum...

hepinize fikirleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar sağolun beni çok rahatlattınız eğer bir aksilik olmazsa bu ay dinlenecem ve sonrasında da 3. aşılamam için kolları sıvayacam inşallah dualarınızı bekliyorum...

Sevgili arkadaşım, bence en doğru kararı vermişsin. Hepimiz aynı durumdayız, biliyorum çok yıpranıyoruz. Ben de önceki senelerde hep bunalıp, sıkılıp ara vermiştim. Ancak gördümki hiçbir faydası olmuyor, seneler su gibi akıp gidiyor. Bu sene kafaya koydum; ne olursa olsun sonuna kadar gideceğim. Aşılama, yok olmadı tüp bebek. ''Pozitif ve ya negatif'' bir sonuca bağlamak gerekiyor. Ara verip beklediğinde, o belirsizlik insanı daha çok yıpratıyor. Rabbim mutlaka hakkımızda hayırlısını nasip edecektir. Umutlarımızı yitirmememiz dileğiyle...

bende 2 kere yaptim olmadi.3 uncuye cesaret edemiyorum.ben fransada yasiyorum.galiba yaza kadar bekleyip turkiyede yaptircam.ama istersen biraz bekle.biraz dinlensin vucudun.ben en son eylul ayinda yaptim.kendimi toparlamam zor oldu.eger kendini guclu hissediyorsan yap.ben yapamiyorum.

valla morgülcüm doğru karar ben daha aşılamaya bu ay başlıycam inşallah. bu sitede hamile olanları birbirlerine destek olanları gördükçe moralim düzeliyor. bende desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar. çünkü çok karamsarım. üstelik durumumu ailemz falan kimse bilmiyor. burada da konuşmadığımda bunalıyorum.

ne yapacağımı bilemiyorum kızlar 2. aşılamadan çok ümitliydim olduktan sonra eşime 'bebişlerimizin gelmesine 9 ay kaldı' bile demiştim. ama olmadı :1no2: 21 kasımda gelen adetimle bebişlerim hayallerimden dahi silinip gittiler. ve ben çok yıprandım. dr.um 1 ay dinlenme verdi 3.aşılamayı sonrasında yapalım dedi. bense 3. aşılamayı yaptırsam mı yoksa hayatımı birazda doğal seyrine mi bıraksam çok kararsızım fisfisfis sizler benim herzaman yanımda olan arkadaşlarımsınız şimdi sizlere soruyorum ne yapmalıyım :uhm:

Devam et Morgülcüm sakın yılma pes etme.Ben ara verdim ama benimki mecburi yaradan dolayı.Yoksa bende ara vermeyi düşünmüyordum.Yeterince bekledik zaten denemekten başka seçeneğimiz yok.Evet zor belki ama olsun o bi kaç gün umut edip beklemek bile güzel.Benim bu ay o bir kaç günüm bile olmayacak :KK43:

X