Uyku Problemi Tecrübeli anneler, bu durum nereye kadar gidecek?

ProXima

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2021
722
1.968
İki aylık bir kızım var, biraz küçük doğdu 2,500 gram. İlk zamanlar uyanamıyordu, beslemek için zorla uyandırıyordum çünkü sarılık olmuştu. Şimdi ise asla uyuyamıyorum. İki hafta önceye kadar kolay uyuyordu ama son iki haftadır uyutmaya çalışmak saatlerimi alıyor. Saatlerce uyumadığı için de yorgun düşüyor ve hiç uykuya giremiyor. Banyo ettir, beyaz gürültü aç, piş pişle hiç bir şey kar etmiyor resmen. Hiç istemediğim halde hamakta sallamayı bile denedim. Bu arada bir şekilde uykuya dalsa bile on dakika sonra tekrar ve tekrar uyanıyor, çözemiyorum neden böyle? Bu nereye kadar gidecek bu şekilde?.uyku rutini oluşturmaya çalışıyorum ama bir işe yaramıyor. Dört aya kadar uykuların düzensiz olması normal diyorlar ama bu düzensizlik değil yavrum resmen uyumuyor.

4.ayda uykular bicak gibi duzeldi bizde. Birde atak haftalarina bakin internetten. Atak haftalari 40.hafta dogan bebeklere gore veriliyor bu yuzden duzeltme yapmaniz lazim. Mesela 8.hafta atagi var. Benim bebegim 37 haftalik dogdu ve bu atak 11.haftada gerceklesti.

Mesaji tamamlamadan yolladim. Atak haftalari da zorlu ve uykusuz geciyor. Su an boyle bir donemde olabilir bebeginiz

Uyku rutininizi ise yaramadigini dusunerek kesinlikle bozmayin. Olusturdugunuz rutin 5-6.aydan sonra ise yariyor. Youtubeda kolik bebek muzikleri vardi 2 saatlik bir muzik, inanilmaz ise yarıyor.

Uyku rutininizi ise yaramadigini dusunerek kesinlikle bozmayin. Olusturdugunuz rutin 5-6.aydan sonra ise yariyor. Youtubeda kolik bebek muzikleri vardi 2 saatlik bir muzik, inanilmaz ise yarıyor.
Onları da deniyorum ama yok, bu kadar nasıl uykusuz kalıyor anlayamıyorum ben. On yedi saat uykusuz kaldı geçen gün, bayılması lazım artık uykusuzluktan o cin gibi bakınıyor.

İki aylık bir kızım var, biraz küçük doğdu 2,500 gram. İlk zamanlar uyanamıyordu, beslemek için zorla uyandırıyordum çünkü sarılık olmuştu. Şimdi ise asla uyuyamıyorum. İki hafta önceye kadar kolay uyuyordu ama son iki haftadır uyutmaya çalışmak saatlerimi alıyor. Saatlerce uyumadığı için de yorgun düşüyor ve hiç uykuya giremiyor. Banyo ettir, beyaz gürültü aç, piş pişle hiç bir şey kar etmiyor resmen. Hiç istemediğim halde hamakta sallamayı bile denedim. Bu arada bir şekilde uykuya dalsa bile on dakika sonra tekrar ve tekrar uyanıyor, çözemiyorum neden böyle? Bu nereye kadar gidecek bu şekilde?.uyku rutini oluşturmaya çalışıyorum ama bir işe yaramıyor. Dört aya kadar uykuların düzensiz olması normal diyorlar ama bu düzensizlik değil yavrum resmen uyumuyor.
Atak haftalrindadir.Bide kesfediyor dunyayi artik.Yeni dogan gibi gunde 12 saat uyumayacak haberiniz olsun🙈

Onları da deniyorum ama yok, bu kadar nasıl uykusuz kalıyor anlayamıyorum ben. On yedi saat uykusuz kaldı geçen gün, bayılması lazım artık uykusuzluktan o cin gibi bakınıyor.
Sizi cok iyi anliyorum bende ayni yoldan kisa sure once gectim. Bebeginizi sallayip uyutmaya çalışabilecek baska birisi var mi? Esiniz, anneniz, kayinvalideniz vs. Uykusuzluktan gergin oldugum zaman bebegim kesinlikle uyumazdi, eşim uyutmaya calisinca uykuya dalardi. O negatifligi ve stresi bebekler hissediyor. Kolik bir bebek mi?

Sizi cok iyi anliyorum bende ayni yoldan kisa sure once gectim. Bebeginizi sallayip uyutmaya çalışabilecek baska birisi var mi? Esiniz, anneniz, kayinvalideniz vs. Uykusuzluktan gergin oldugum zaman bebegim kesinlikle uyumazdi, eşim uyutmaya calisinca uykuya dalardi. O negatifligi ve stresi bebekler hissediyor. Kolik bir bebek mi?
Kolik, evet eşim çok yardımcı. Bir gecede dört beş kere o uyutuyor geri uyanıyor, dört beş kere ben uyutuyorum. Her seferinde sadece beş dakika uyuyup geri uyanıyor.

İki aylıkken ne kadar uyuyorlar ki, internete baksanız 16 saat filan diyo iyice moralim bozuluyor.
İnternete bakmayin yani.Her cocuk bir degil sonucta .Gazi olabilir?gaz damlasi falan kullandiniz mi?Ac olabilir?Benim kizim kaka yapmadan catlasa uyumazdi.Beklerdik kaka yapmasini yapar oyle uyurdu 1 yasa kadar.

Benim büyük de kolikti doktor 6. Aya kadar demişti 8 ayda düzelmeye başlamıştı malesef. Hiç ama hiç durmazdı. Bol bol masaj yapın rezene ve papatya çayı için. Siz stresli olursanız uyku stresi daha da artar. Gaz yapan yiyeceklerden uzak durun ki sütünüz de etkilenmesin.

İnternete bakmayin yani.Her cocuk bir degil sonucta .Gazi olabilir?gaz damlasi falan kullandiniz mi?Ac olabilir?Benim kizim kaka yapmadan catlasa uyumazdi.Beklerdik kaka yapmasini yapar oyle uyurdu 1 yasa kadar.
Gaz damlası kullanıyorum, gaz masajları yapıyorum sürekli. Aç mı acaba diye emzirdikten sonra mama teklif ediyorum çoğu zaman yemiyor, yese de çok az alıp bırakıyor. Düzenli kaka yapıyor. Tuhaf olan ağlamıyor yani ağlayıp dursa başka bir sıkıntısı var ondan uyumuyor diyeceğim ama o da değil.gülücükler atıyor arada bana.çözemedim ben artık. Uykusu gelmiyo desem gözler yorgun kıpkırmızı, esniyor sürekli.

Ben bebeklerim için isme olan ninnilerden indirmiştim..uyku saati gelince kısık ses açıyordum ve bebeğimi odasına götürüp uyutmadan yatırıyordum.Uykusu sırasında hep aynı oyuncağı yanına koyuyordum böylece bakıcı sürecinde de kreşde de aynı oyuncağa sarılıp kolayca uykuya geçtiler.

Yanlış anlamazsan doyduguna eminmisin benimde oğlum ilk ay asla uyumuyordu uyusa bile uyaniyordu hemen ama ben daha sonra günde iki buçuk litre su tükettim sütüm baya arttı şuan düzene girdi ben açti oyuzden uyumuyor diye şüpheleniyorum. Yani aglamiyordu ama bakıyordu. Sık emiyor ama uyumasida güzel enazindan

Uyku rutini olmaz malesef daha çok küçük. Benim oğlanında bi günü diğer gününü tutmuyor ben durumu kabullendim artık ona göre hareket ediyorum. Bazen kucakta uyuyor, bazen memede, bazen beyaz gürültüyle, bazen sallanarak, bazen göğsüme yatıyor, bazen evde gezerken uyuyor... Ne isterse onu bulup öyle uyutuyorum. Bu arada bizimki de uykuya dalsa bile sürdüremiyor. Geceleri ben tek elini tutarak uyutuyorum ayrıca emzik veriyorum, kundak yapmıyorum. Elini tutarak uyutmak bana da iyi geliyor bence sizde deneyin. Bazen eşimle birlikte uyuyabiliyor. Gündüzleri ise bu aralar şununla uyuyor

Gaz damlası kullanıyorum, gaz masajları yapıyorum sürekli. Aç mı acaba diye emzirdikten sonra mama teklif ediyorum çoğu zaman yemiyor, yese de çok az alıp bırakıyor. Düzenli kaka yapıyor. Tuhaf olan ağlamıyor yani ağlayıp dursa başka bir sıkıntısı var ondan uyumuyor diyeceğim ama o da değil.gülücükler atıyor arada bana.çözemedim ben artık. Uykusu gelmiyo desem gözler yorgun kıpkırmızı, esniyor sürekli.
Uyumayı bilmiyorlar annesi, uyku çok zor onlar için 😅 Sakinleşmeyi beceremiyor malesef kendi kendine. Sizin yardım etmeniz lazım öyle düşünün. Melis Keşan - uyanış diye bir kitap var okuyun derim

X