Makarnalar Tavuklu Mantarlı Kremalı Tagliatelle-Barilla Tagliatelle Sponsorluğunda

2. tarif de benden gelsin dedim :) Çok severek yapıp yediğim ancak uzun zamandır yapmadığım bir tarifti. Bu bahane ile bende yemiş oldum :)​

Malzemeler

Barilla tagliatelle makarna
krema
mantar
tavuk ğögsü
Fesleğen(isteğe bağlı)
Margarin
Tuz
rendelenmiş kaşar

Eki Görüntüle 2052132

Yapılışı:

Tencereye su ve tuz koyulup kaynatılır. Makarna klasik usul pişirilir.

Eki Görüntüle 2052122

ardından süzülür. Ve derin tencere ocağa alınarak istenilen şekilde doğranan tavuklar eklenir.

Eki Görüntüle 2052123

Ardından içerisine margarin eklenerek rengi değişene kadar pişirilir. Krema zaten yağlı olduğu için azıcık ekledim ben.

Eki Görüntüle 2052124

Tavuklar piştikten sonra tuz eklenerek mantarlar eklenir. mantar sulu olan bir sebze olduğu için çok görünsede suyunu çekince azıcık kalıyor.

Eki Görüntüle 2052125

kapak kapalı bir şekilde mantarlar suyunu çekene kadar pişirilir.

Eki Görüntüle 2052126

pişen mantarların içerisine krema eklenir.

Eki Görüntüle 2052127

krema kaynayana kadar pişirilir.

Eki Görüntüle 2052128

ardından içerisine haşlanıp süzülmüş makarna eklenir ve karıştırılır. Bu aşama da kremayı makarna çekene kadar 4-5 dakika ara ara karıştırılır.

Eki Görüntüle 2052129

içerisine isteğe bağlı olarak fesleğen atılır. taze yada kuru fark etmez ben çok yakıştırıyorum fesleğeni makarnalara :)

Eki Görüntüle 2052130

Eki Görüntüle 2052131

Üzerine kaşar serpilir. :)

Ve Servise hazır Afiyet olsun :KK68:

Eki Görüntüle 2052135

Yaa çok beğendimm ağzım sulandı resmen kesin denicem:KK66: elinize sağlık başarılar:KK68:

Azıcık tabagın resmini ön plana çıkarsaydın sunum fotonda :)
Başarılar dililiyorum canım :KK200:

Geç kahvaltıdan beri bir şey yememiştim bugün, canım çekmişti konunuzu ilk gördüğümde de, kremayı da almıştım o zaman hatta, fırsat olmamıştı yapmaya, bu akşam eve gelince üşenmeden yaptım, tavuk buzlukta diye sadece onu koyamadım, kuru fesleğen koydum, ailecek üçer tabak yedik:) gayet güzel ve hafif oldu. Bundan sonra hep yaparım artık. Elinize sağlık , başarılar.

Geç kahvaltıdan beri bir şey yememiştim bugün, canım çekmişti konunuzu ilk gördüğümde de, kremayı da almıştım o zaman hatta, fırsat olmamıştı yapmaya, bu akşam eve gelince üşenmeden yaptım, tavuk buzlukta diye sadece onu koyamadım, kuru fesleğen koydum, ailecek üçer tabak yedik:) gayet güzel ve hafif oldu. Bundan sonra hep yaparım artık. Elinize sağlık , başarılar.

:KK68:

Denedim gerçekten çok güzel oldu:kk77:

:KK68:

2. tarif de benden gelsin dedim :) Çok severek yapıp yediğim ancak uzun zamandır yapmadığım bir tarifti. Bu bahane ile bende yemiş oldum :)​

Malzemeler

Barilla tagliatelle makarna
krema
mantar
tavuk ğögsü
Fesleğen(isteğe bağlı)
Margarin
Tuz
rendelenmiş kaşar

Eki Görüntüle 2052132

Yapılışı:

Tencereye su ve tuz koyulup kaynatılır. Makarna klasik usul pişirilir.

Eki Görüntüle 2052122

ardından süzülür. Ve derin tencere ocağa alınarak istenilen şekilde doğranan tavuklar eklenir.

Eki Görüntüle 2052123

Ardından içerisine margarin eklenerek rengi değişene kadar pişirilir. Krema zaten yağlı olduğu için azıcık ekledim ben.

Eki Görüntüle 2052124

Tavuklar piştikten sonra tuz eklenerek mantarlar eklenir. mantar sulu olan bir sebze olduğu için çok görünsede suyunu çekince azıcık kalıyor.

Eki Görüntüle 2052125

kapak kapalı bir şekilde mantarlar suyunu çekene kadar pişirilir.

Eki Görüntüle 2052126

pişen mantarların içerisine krema eklenir.

Eki Görüntüle 2052127

krema kaynayana kadar pişirilir.

Eki Görüntüle 2052128

ardından içerisine haşlanıp süzülmüş makarna eklenir ve karıştırılır. Bu aşama da kremayı makarna çekene kadar 4-5 dakika ara ara karıştırılır.

Eki Görüntüle 2052129

içerisine isteğe bağlı olarak fesleğen atılır. taze yada kuru fark etmez ben çok yakıştırıyorum fesleğeni makarnalara :)

Eki Görüntüle 2052130

Eki Görüntüle 2052131

Üzerine kaşar serpilir. :)

Ve Servise hazır Afiyet olsun :KK68:

Eki Görüntüle 2052135

Bnde istiyom :'(

X