Tanri Sizi Seyrediyor

BarbunyaPilaki

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
826
7
Belki bilirsiniz, 11 Eylülden kurtulanlardan birisi bir şirket başkanıydı, çünkü o gün oğlu çocuk yuvasına başlamıştı ve önce
oraya gitmişti.

başka birisi kurtuldu çünkü sosis getirme sırası ondaydı.

bir kadın geç kalmıştı çünkü çalar saati zamanında çalmadı.

birisi NJ Turnikesinde takılmıştı çünkü bir araba kazası olmuştu.

bir tanesi üzerine yemek dökmüştü ve lavaboya giysisini silmeye gitmişti.

birisinin o sabah arabası çalışmadı.

bir tanesi telefona cevap vermek üzere yerinden ayrılmıştı.

birisinin, okuluna gitmek için yeterince hızlı hazırlanmamış mızmız bir çocuğu vardı.

bir tanesi iş yerine çıkan asansörü son anda kaçırmıştı.

birisinin, yeni aldığı ayakkabılar ayağını vurmuştu ve ise giderken yolda eczaneden yara bandı almak için oyalandı. bu sayede bugün hala hayatta.

bir dahaki sefere, eğer o sabah her şey ters gidiyor gibi gelirse,şöyle düşünün:
"Tanrı şu dakikada tam da burada olmamı istiyor."

araba anahtarlarını bulamıyorsanız, her trafik lambasında takılıyorsanız, köpürmeyin;
Tanrı sizi seyrediyor.

Tanrı sizi tüm bu küçük sinir edici şeyler ile birlikte korusun, bunların olası amacını anlamanız dileğiyle..

Yapacağımız her işte, atacağımız her adımda bir aksilikle karşılaştığımızda mutlaka o işte bir hayır aramak lazım, çok güzel bir yazıydı teşekkür ederim.

Aksilik olarak düşündüğümüz olaylar bazen bizim için şans olabiliyor değil mi? Aslında insanın her zaman olumlu düşünmesi kendisi ve çevresindekiler için çok önemli, olumsuz düşünen ve çevrelerine negatif enerji yayan insanlar aileleri ve çevreleri için huzursuzluk ve mutsuzluk kaynağı oluyorlar.

Leydim ben de öyle düşünüyorum. Ben şehirlerarası gidip geliyorum hergün geçen gün otobüsün arkasından eşimle arabayla gittik zorla yakaladık. Otobüs durmuştu tam ben binecekken beni görmedi devam etti epey arkasından koştum ama yine görmedi. Kızmadım belki de böyle olması daha hayırlıdır dedim. Bi sonraki otobüse bindim orda tanıdığım biri ile karşılaştım günlerdir belediyeye götürmem gereken bi belgeyi götüremiyordum belgeyi benim için aldı ve götürdü. İnince demek ki bunun hayrı buymuş diye düşündüm

canım çok güzel bir paylaşımdı. hep öyle düşünüyoruz zaten, bir aksilik oluyorsa ve gideceğimiz yere geç kalıyorsak eğer mutlaka burda olmamızı gerektiren bir durum vardır demeliyiz.
sevgilerimle...

Tesadüfi şeyler çok Doğru Ben çok Zor Sinir Olan Biriyim
Genelde Herşeyin Allahtan Geldiğine Ve Bizi Her Daim Gördüğünede Inanirim.........

X