Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sürekli idrar hissi

Her zaman mi aynı.
Mesela ben stres heyecan gibi durumlarda hep idrarim var hissederim.giderim ama olmaz yada çok az olur.

Her zaman mi aynı.
Mesela ben stres heyecan gibi durumlarda hep idrarim var hissederim.giderim ama olmaz yada çok az olur.
Evet hep var gibi son 1 aydır ama bazen başka bişeyle ilgilenirken hissetmiyorum ama sonra kendi kendime kalınca hemen hissediliyo yani genel olarak hep var hissi

Merhaba. Eğer sistit olmadığından eminseniz, gaz da bu durumu yapar.
Karın bölgesinde biriken gaz 300 cc idrarınız varsa, bunun hepsini yapmanıza müsaade etmez, çıkarsınız 10 dakika sonra yine tuvaletiniz gelir.
Gaz dedim ama, illa öyle karın ağrıtan/şişiren miktarda olmasını beklemeyin.

Karın bölgesinde biriken gaz 300 cc idrarınız varsa, bunun hepsini yapmanıza müsaade etmez, çıkarsınız 10 dakika sonra yine tuvaletiniz gelir.
10 dakika sonra değil daha çıkarken elimi yıkarken zaten tuvaletim geliyo yani tam boşaltamıyorum gibi geliyo peki gazsa Nasıl geçirebilirim

10 dakika sonra değil daha çıkarken elimi yıkarken zaten tuvaletim geliyo yani tam boşaltamıyorum gibi geliyo peki gazsa Nasıl geçirebilirim
Gazın çeşitli sebepleri var, neden kaynaklandığı önemli. Stresten olabilir, şehrin havası, suyu ya da tüketilen yiyecek ve içecekler. Gaz için ilaçlar elbette var, ki onları da doktorunuza danışarak alabilirsiniz (eğer gaz denirse). Bunun dışında hızlı şekilde yürümek önerilir.

Maydanoz iyi geliyor. Kaynatıp için bir kaç gün.

Psikolojik olabilir mi? Bende mesela dışarıda istediğim an tuvalete ulaşamayacağım bir yerdeysem tuvaletim az gelsede stres yapıyorum sıkışırım diye.. Bir defa İstanbul trafiği malum berbat uzun saatler trafiğe takılınca çok zor durumda kalmıştım ondan sonra daha çok stres yapmaya başladım galiba az bile gelse çok sıkışmışım hissine kapılıyorum panikleyip.

Bunu yazacaktım ben de de gaz durumlarında çok baskı olur, gazın da etkisi büyük.

arkadaşlar sürekli idrar hissi duyanlar var mı ya 1 aydır bunu çekiyorum ve aşırı aktif mesane olduğu söylendi ilaç kullanıyorum ama hiçbi faydası olmuyo doğal yöntemler falan var mı bildiğiniz ? Ayrıca evli falan da değilim yani ve enfeksiyon da değilmiş ama daha bugün doktordan geldim başka bi ilaç verdi bi etkisi olmadı tabi henüz ilk gün bu ama ben umudumu kaybettim iyice ve aşırı derecede moralim bozuk daha 19 yaşındayım bu arada ve şu hissi yaşamaktan deliricem
Bir anda fazla su icmeye basladiysaniz olabilir. Su icerken oturmaya gayret gosterin, hava sicakta olsa ayaginiza corap giyin ve bel bolgenizi kapali tutmaya calisin.
Tuvalette yasayan biri olarak bunlari yaparsam rahat ediyorum.

Banada sistit gibi geldi enfeksiyon yogun olmasa idrar yolunu etkileyen bi siskinlik vardir iceriden. Kizilcik suyu bulabilirseniz alin ici birebir

Mesane o kadar kolay genişleyip küçülebiliyor ki bi süre çok sık gittiysen mesane küçülmüştür artık az bi idrarda hemen baskı yapıyordur. Sen simdi 1 hafta idrarını tutabildin kadar tut biriktir 2 saat 3 saat öyle git tuvalete genişler yavaş yavaş

Ah bende çekmistim onu bende enfeksiyon vardı hemde bekarken olmuştu canım bence doktor değiştir

Ya idrar kesen dardır. ya da alıştırmış olabilirsin idrara sık çıkmaya kendini. şeker hastalığı da olabilir

Sorunun aynısı birebir bende de var 7 yıl oldu neredeyse 1 gram azalmadı tekrar üniversite hastanelerinden bir dr a gideceğim geceleri unutmuyor sabahları sürekli var hissi yaşam kalite ni bozuyor

Oooo eski konu hortlamış ama benzer durumları yaşayanlar için yazayım barii :KK14:

Durumun sebebi yuksek ihtimal enfeksiyon oluyor.
Bir sebebi de vücudun su tutmaması diye biliyorum.Bu hem iyi hem de rahatsiz edici bir durum.
Aldıgınız sıvıları hemen çıkarma geregi duymaktan kaynaklanıyor.
Mesela bir insan yatmadan önce su icmesine ragmen sabaha kadar tuvalete gitme ihtiyaci hissetmezsen bir baska kisi tuvalete gitmek icin bir kac kere uyanabiliyor.
Olumlu yanı ise vücudun su toplama (ödem)gibi durumları yasama riskinizin az olmasi...
Saglikli günler...

Sorunun aynısı birebir bende de var 7 yıl oldu neredeyse 1 gram azalmadı tekrar üniversite hastanelerinden bir dr a gideceğim geceleri unutmuyor sabahları sürekli var hissi yaşam kalite ni bozuyor
Gecmis olsun. 7 yildir suruyorsa sizinki mesane sarkmasi olabilir mi? Ben de 2 hafta kadar yasadim bu sorunu. Sistitden sonra gelismisti. Doktorun verdigi ilactan sadece 1 tane aldim ve gecti cok sukur.

Gecmis olsun. 7 yildir suruyorsa sizinki mesane sarkmasi olabilir mi? Ben de 2 hafta kadar yasadim bu sorunu. Sistitden sonra gelismisti. Doktorun verdigi ilactan sadece 1 tane aldim ve gecti cok sukur.
Benimde bir enfeksiyon sonrası gelişti tekrar gittiğimde enfeksiyon yoktu fakat idrar hissi hiç geçmedi ağrı ayda yanma yok siz hangi ilacı kullandınız gecti

Merhaba, aynı problemi yaşadığım için yazmak istedim. Doktorunuz hangi ilacı vermişti acaba? Teşekkür ederim.

X