Sürekli dert dinlemek ama derdinin asla dinlenmemesi

Sizinle ilgisi yok. Üzülmeyin bu kadar.

Öncelikle gelen cicekcide o kadar çok ilaclaniyorlar ki evde bir hafta kalan çiçek o ilacı alamayınca ölüyor.

İkincisi, gelen çiçeğin asla saksısını değiştirmeyin uzun bir süre.

Çiçeğin cinsine göre en uygun yere çiçek birakilir ve mümkün olduğunca alışana kadar yeri çok değiştirilmez.

Bundan onda solmak uzere olan bir çiçeğiniz olursa , çiçekçiye götürün, bakımını yapar size orada.
Ben de uzun süre saksısını değiştirmedim ama değiştirmedim diye öyle olduğunu düşünüyorum. Gelir gelmez değiştirip başka saksıya koysaydım belki yaşardı diyorum.
Evet bana bir ders oldu bundan sonra çiçekçiye götüreceğim.

Ben de uzun süre saksısını değiştirmedim ama değiştirmedim diye öyle olduğunu düşünüyorum. Gelir gelmez değiştirip başka saksıya koysaydım belki yaşardı diyorum.
Evet bana bir ders oldu bundan sonra çiçekçiye götüreceğim.

Yok hiç ilgisi yok. Cicekcide o saksiyla yıl dolduruyorlar. Hatta eve gelen çiçeğin mevsimi değilken , yerine alismadan degismemek gerekiyor.

Anladım ben sizi benim de başıma çok gelir. Hep kendi dertlerini anlatır bir arkadaş o da yetmez dert olsa onu küçümser, iyi bir iş yapsam bir şekilde küçümser ya da kendini över. Hep o haklı, hayattaki en büyük dert onun ki, en güzel işleri o yapar. Ben çok nadir arıyorum. Sıkıldım onu değiştiremeyeceğime göre kendime ne iyi geliyorsa onu yapıyorum. Enerjimi yiyen beni önemsemeyen herkesten bir adım uzaklaşıyorum. Bu kadar önemsemeyin demekki huyu öyle. Yapcak bir şey yok yani. Huylu huyundan vazgeçmez. Anlayacağını da sanmıyorum.

Anladım ben sizi benim de başıma çok gelir. Hep kendi dertlerini anlatır bir arkadaş o da yetmez dert olsa onu küçümser, iyi bir iş yapsam bir şekilde küçümser ya da kendini över. Hep o haklı, hayattaki en büyük dert onun ki, en güzel işleri o yapar. Ben çok nadir arıyorum. Sıkıldım onu değiştiremeyeceğime göre kendime ne iyi geliyorsa onu yapıyorum. Enerjimi yiyen beni önemsemeyen herkesten bir adım uzaklaşıyorum. Bu kadar önemsemeyin demekki huyu öyle. Yapcak bir şey yok yani. Huylu huyundan vazgeçmez. Anlayacağını da sanmıyorum.
Ben de anlayacağını sanmıyorum konu iyi tamam sana bir daha bir şey anlatmayacağıma gelecek. Ben gerçekten seviyorum onu dertlerini de dinliyorum kendi derdim gibi benimsiyorum değer veriyorum amaa böylesi de üzüyor. Bir süre mesafeli olalım belki anlar

arkadaşınız patavatsızmış da sizde de prenses sendromu var herhalde. patavatsızlık etmiş, sizin çiçek gitmiş bu kendi çiçeğini atıyor tamam gıcık birşey ama sus kaldır fotoğrafı filan diye mesajlar ses kayıtları atmak nedir. daha önceden daha ciddi meselelerde bu patavatsızlık canınızı sıktıysa o anda söyleseydiniz. ayrıca herkesin kendisine göre tuhaf bir huyu vardır; o da herseye sevgilisine bağlıyormuş. arkadaşlığına değer veriyorsanız he he der orayı geçiştirirsiniz, yok fazla sinirinizi bozuyorsa görüşmezsiniz olur biter. ayrıca bazı acılar herkesin empati kurabileceği acılardır; sevdiğin insan kaybı gibi şeyler. ama çiçek sizin için önemli diye herkes aynı ruh haline nasıl bürünsün. benim için de babamdan kalan bir kahve takımı çok önemli, kırıldı ben çok üzüldüm ama başkası öyle üzülemedi diye anlayışsız mı oluyor. kusura bakmayın da ben sizi fazla drama Queen buldum. benim olduğum bir grupta bir arkadaşım çiçeğim çiçeği diye ağlak ses kayıtları suuuus mesajları filan atsa öeh derim

Ben
arkadaşınız patavatsızmış da sizde de prenses sendromu var herhalde. patavatsızlık etmiş, sizin çiçek gitmiş bu kendi çiçeğini atıyor tamam gıcık birşey ama sus kaldır fotoğrafı filan diye mesajlar ses kayıtları atmak nedir. daha önceden daha ciddi meselelerde bu patavatsızlık canınızı sıktıysa o anda söyleseydiniz. ayrıca herkesin kendisine göre tuhaf bir huyu vardır; o da herseye sevgilisine bağlıyormuş. arkadaşlığına değer veriyorsanız he he der orayı geçiştirirsiniz, yok fazla sinirinizi bozuyorsa görüşmezsiniz olur biter. ayrıca bazı acılar herkesin empati kurabileceği acılardır; sevdiğin insan kaybı gibi şeyler. ama çiçek sizin için önemli diye herkes aynı ruh haline nasıl bürünsün. benim için de babamdan kalan bir kahve takımı çok önemli, kırıldı ben çok üzüldüm ama başkası öyle üzülemedi diye anlayışsız mı oluyor. kusura bakmayın da ben sizi fazla drama Queen buldum. benim olduğum bir grupta bir arkadaşım çiçeğim çiçeği diye ağlak ses kayıtları suuuus mesajları filan atsa öeh derim
Ben kaldır demedim ki atma tamam daha kendi çiçeğinin fotoğraflarını, ben kendi derdime çare arıyorum dedim doğru okuduğunuza emin misiniz?
Ayrıca niye benimle aynı ruh haline bürünsün? Böyle bir beklentim yok? Sadece örneğin sizin tavsiye istediğiniz bir konuda birisi kendi sahip olduğu bir şeye baaaak işte benim var baaak işte benim var dese siz ne dersiniz merak ettim. Aynı şey işte tamam da diyorum nasıl baktın naptın boşver bırak öyle diyor e akıl istiyorum? Danışıyorum?
peki siz sussss eeeaağh deyin :)

Ben mi abartıyorum diyorum da istiyor ki saatlerce sadece onun problemi dinlensin, eviriyor çeviriyor meseleyi kendine getiriyor, yani anlamıyorum bile bir bakıyoruz onun meselesinden konuşuyoruz. Bir de şöyle bi huyu var alakalı alakasız her şeyi her konuyu sevgilisine bağlıyor mesela atıyorum dedim ki ben yumurta sevmem diyo ki aaa x sever. Şimdi ben orada ya x ne alaka allah aşkına desem, problem oluyor. Mesela benim 2-3 ay önce ufak çaplı bir işim oldu bunun mutluluğu için aradım işe girdim diye aaa x de o işi yapacak diye başladı x’in hayallerini anlatmaya. Şaştım kaldım
Linç yemek istemem ama kadınların çoğu böyle. Bir arkadaş sevgili yapsa o artık grubun sevgilisi gibi oluyor dinle dinle içimiz şişiyor. Hatta bir tane arkadaşım vardı kavga ederken bazı mesajları bana yazdırırdı. Bir tanesi vardı her konuyu sevgilisine ve onunla yaşadığı olaylara getirirdi. Bu bence kültürel bir durum. Çoğu kadın iyi bir kısmet bulma kafasıyla yetiştiriliyor en modern, eğitimli diyeceğimiz kişilerin bile beyninin bir köşesine bu yerleştirilmiş. İlişki yaptıklarında da odaklarının çoğu oraya kayıyor. Hobi, eğitim, kendine ait hedefler arka planda kalıyor hal böyle olunca konuşacak konuları da hep ilişkiye dair oluyor. Şurada bile dert konularının çoğu evlilik, görümce, kayınvalide, sevgili üzerine. Dikkat ederseniz yine çoğu kadın evlendikten hatta düzenli bir ilişki yaptıktan sonra arkadaşlık ilişkilerini azami miktara indiriyor ama erkeklerde bu yok. Sonra ayrılınca da sosyal destek yetersizliğinden kadınlar karalar bağlamaya, ayrılığı atlatamamaya başlıyor çok üzücü.

Çiçek meselesi değil bence burda olay
İnsanlar seni ağlama duvarı yapmış sanki
Sürekli kendi derdini anlatıp karşısındaki insana duvar muamelesi yapan insanlara dayanamıyorum
Bence sende onları dinleme
Kendi adıma biri bana birşey anlatınca çok gerekli değilse kendimden örnek vermem
Olaylara genel yorum yaparım
Fazla ilişki meselelerine girmek istemem
Çünkü bir arkadaşım gelip bana sevgilisini çekiştiriyor şöyle yaptı böyle yaptı sende iki laf söylüyorsun sonra alınıyor falan tripleniyor
O yüzden ben yorum yapmıyorum artık
Söylüyorum da ben özel meselere girmek istemiyorum çünkü şöyle bir atasözü var karı koca arasına girilmez gerçekten çok doğru
Zaten erkek konusu dışında konuşabileceğim tonla konu var

Çiçek meselesi değil bence burda olay
İnsanlar seni ağlama duvarı yapmış sanki
Sürekli kendi derdini anlatıp karşısındaki insana duvar muamelesi yapan insanlara dayanamıyorum
Bence sende onları dinleme
Kendi adıma biri bana birşey anlatınca çok gerekli değilse kendimden örnek vermem
Olaylara genel yorum yaparım

Fazla ilişki meselelerine girmek istemem
Çünkü bir arkadaşım gelip bana sevgilisini çekiştiriyor şöyle yaptı böyle yaptı sende iki laf söylüyorsun sonra alınıyor falan tripleniyor
O yüzden ben yorum yapmıyorum artık
Söylüyorum da ben özel meselere girmek istemiyorum çünkü şöyle bir atasözü var karı koca arasına girilmez gerçekten çok doğru
Zaten erkek konusu dışında konuşabileceğim tonla konu var
Beni anladığınız için çok teşekkür ederim. :)
Altını çizdiğim yere yüzde yüz katılıyorum biraz fazla tepki gösterdim belki de çünkü herrrrrr seferinde böyle olmasından sıkıldım. Tepki gösterince ya da ne alaka şimdi bu deyince de karşı taraf anlamıyor e örnek veriyorum işte konuşuyoruz oluyor halbuki ben bu şekilde iletişim kurmak istemiyorum Benim anlattığım konunun kapanıp yine aynı şeylerden bahsediyor olmak sıkıyor beni kendisini seviyorum ama doğru iletişimi de nasıl kuracağımı bilmiyorum. Çiçek meselesi bile olsa sadece konu, dertse büyük küçük benim derdim, anlatmak istiyorum konuyu sabotaj etmesinden yoruldum

Beni anladığınız için çok teşekkür ederim. :)
Altını çizdiğim yere yüzde yüz katılıyorum biraz fazla tepki gösterdim belki de çünkü herrrrrr seferinde böyle olmasından sıkıldım. Tepki gösterince ya da ne alaka şimdi bu deyince de karşı taraf anlamıyor e örnek veriyorum işte konuşuyoruz oluyor halbuki ben bu şekilde iletişim kurmak istemiyorum Benim anlattığım konunun kapanıp yine aynı şeylerden bahsediyor olmak sıkıyor beni kendisini seviyorum ama doğru iletişimi de nasıl kuracağımı bilmiyorum. Çiçek meselesi bile olsa sadece konu, dertse büyük küçük benim derdim, anlatmak istiyorum konuyu sabotaj etmesinden yoruldum
Arkadaşın bencil bir insan
Benim ilişkim benim sorunlarım benim hayatım modunda
Dinleyecek birini bulunca da bırakmıyorlar
Bir kere de sen sor be kızım nasılsın diye ama yok
Biliyorum bu tipleri ya
Ben kendi adıma iletişimi minimum tutuyorum bu tip arkadaslarımla
Sende bunu yapabilirsin
Önemli olan burda çiçek meselesi değil seni üzen bir konuda arkadaşının sana destek vermemesi işte
Her zaman bu oluyorsa dediğim gibi minımumn tut iletişimi

Bu yüzden iyi gün dostlarının hepsine yol verdim gittiler, kalanlarla mutluyum. Sende sana iyi gelen insanlarla kal, gerisi fazlalık, gerisi can sıkıntısı...

Çok seviyorum gerçekten kendisini ama sürekli dinleyen taraf olmaktan çok yoruldum ve bunu sağlıklı bir şekilde nasıl anlatacağım bilmiyorum. Öfkeyle yeter artık sus falan dedim küstü o da. Çözmek istiyorum ama ben adım atmaktan yoruldum hep verici taraf gibi hissediyorum kendimi. Ben gündelik bir şeyler anlatırken de aynı mesela sırf dert değil, ben bir şeyler anlatırım o da ben konuşurken bir şeyler düşürür ay aman Of ay şuna baktım da Of böyle oldu da der araya bir şeyler sokar. Sinirlerim ama sevdiğimden de bir şey demem

Canım haklısın. Bence arkadaşına söyle sana bir şey derse. Ben orda üzgünken yaklaşımın duyarsızdi de. Bence haklısın yani. Sorarsa da sakince anlat derdini.

Aslında tanıyorum asla kötü niyetli biri değil ama ben dolduğum için artık tepki gösteriyorum yani bi rahatsızlık atlattım geçenlerde hemen erkek arkadaşının başına gelen başka hastalıktan söz ediyor ya durup düşününce diyorum ki acaba bana yardımı olur diye mi anlatıyor ben mi kötü düşünüyorum ama öteki yandan da sıkıldım gerçekten sıkıldım. bu problemin de çözümünü bulamıyorum başka sıkıntımız yok gerçekten

Soylemen lazım. İyi niyetliyse hatasını anlar dikkat eder. Belki farkında değildir.

Sanırım derdiniz çiçekten çok dinlenmemek ve hep dert dinleyen taraf olmak bununla ilgili Tülay Kök videoları var izleyebilirsiniz gerçekten çok faydalı aynı sorunu hep yaşıyoruz nedense
Teşekkür ederim tavsiyeniz için bir kaç videosundan yararlanmıştım ben de tekrar izleyeceğim :)

Anladığım kadarıyla bu kişiyle anlaşamıyorsunuz. Madem öyle kesin iletişimi uğraşmayın.
Normalde anlaşıyoruz diyorum ya zaten çok sevdiğim birisi ama farkında olarak mı olmayarak mı sürekli yaptığı bir şey bu. Bunu çözmek istiyorum ama galiba şu an kendisi küstü ben de arayıp da kendimi açıklamak istemiyorum artık

Eğer o kurtaramadığın çiçek orkide ise ağlamana gerek yok ben bana orkide çiçek hediye etmelerini yasakladım kaçıncı çiçek öldü kuruyalı bu çiçeğin kaprisinden bildiğim için artık kimseye aldırmıyorum

Masallah Allah dert vermesin hep böyle şeylere agla ne dıyeyım 🤦‍♀️ insan bir çiçege aglar yetmeyıp arkadaslarına dert yanar mı 🤷‍♀️ Kimse kimsenin bu sacma derdi ilgilenmez.. Ararsın yada gidersin bir çiçekciye ögrenırsın eger internette yeterli bilgiyi bulamıyorsan 🤔 hani ciddiye alınacak bir dert olsa.. Annem öldü desen bak benımki yasıyor diye fotograf atacak halleri yoktur eminim. İnsanlardan beklentin cok fazla. Kim bilir ne dertleri var onların sana belli etmedikleri sen kalkmıs şaka gibi ama cicegim öldü diyorsun 🤷‍♀️ Ne diyebilirler ki sana çiçekci degiller neticede onlarında şansına yaşıyor çiçekleri.

X