Superdry+vaser lipo oldum

Geçmiş olsun gayet güzel görünüyor umarım komple iyileştiğinizde daha da memnun kalırsınız. Ben Ahmet Karacalar a bacak silikonu+yağ istiyorum yalnız maliyeti düşündürüyor :KK43: 30bin dediler bu işlem için. Bence çok uçuk bir rakam :KK43: Daha ekim 2016da hoca ile mailleşmiştik. Bana vaser hi def de dahil olmak üzere 15 bin fiyat vermişti 2 yıl dolmadan 2 kat zam neye göre geliyor anlamak mümkün değil :KK12: şimdi başka doktor da bakıyorum mecburen..
tesekkur ederim, bu tabi cok sis hali daha ayak ve diz kemikleri odemde gomulu haha,ama gidisattan umutluyum. Evet maalesef cok yuksek ucretler. Biz de varimizi yogumuzu verdik ne yalan soyliyim. Cok haklisiniz. Ama size tavsiyem, biriktirin biraz daha gec olsun da ucuza kacmayin. Estetik mudahalelerde cok buyuk risk ucuza kacmak.tabi ins olacaginiz kisi ucuza,kacan,degil de, insafli bi profesyonel olur. Insallah,tam gonlunuzdeki gibi olur ve maddi sikintiya girmeden halledersiniz<3

unlu hocalarin da olmasi gerekenden cok yuksek meblaglar aldigina kesinlikle katiliyorum. Silikon bence fiyati yukseltmis iyice. Ahmet karacalar prof bide, baya buyuk hoca yani, onun da etkisi oluyo fiyata. Belki sadece uzman, yine becerikli eller uygun fiyata olur. Superdry cok guvenilir bi yontem ama,paraniz birikir gibiyse yine ahmet karacalar derim ben. Gecmis olsun,sevgiler.

Merhaba bugun tam 14.gunum. Artik 3 gundur gece corabi cikarip uyudugum icin bi sorunum kalmadi. Agrilar cok hafif duzeye indi, uzun sure yatarsam,ayak bilekleri agriyo hala biraz,kalkarken bikac adim zor oluyo. Ama uyuyorum ya,hepsine raziyim. Bence ccl3 corap kullaniyosaniz ilk 10 gun dayanin,sonra cikarip uyuyun. Ekstra odem olmadi bende, gece 12 gibi cikarip sabah 6-7 gibi giyiyorum yalniz, hani 9 saat uyumuyorum.biraz bilek cevresi odem yapiyo ama uyku icin deger. Tabi ciplak degil, korseyle uyuyorum,o da azicik olsa da sikiyo.

Cok halsizim sadece,demir hapi kullaniyorum.henuz kan vermedim,ama ameliyatta cok kaybedildigine eminim,vaser kisminda.

Onun disinda spora basladim yani,soyle basladim, 10 dk.lik yuruyus videosu ile. Cumartesi esimle ormanda doga duruyusu yapicaz,asil o zaman baslamis olucam. Pilates, yuzme gibi seylere 1 ay sonra basliyosunuz.ama 2.haftadan itibaren yuruyus yapabilirsiniz demisti doktor.

bugun basladigim video bu,gayet hafif,yerinde.

Merhaba bugun tam 14.gunum. Artik 3 gundur gece corabi cikarip uyudugum icin bi sorunum kalmadi. Agrilar cok hafif duzeye indi, uzun sure yatarsam,ayak bilekleri agriyo hala biraz,kalkarken bikac adim zor oluyo. Ama uyuyorum ya,hepsine raziyim. Bence ccl3 corap kullaniyosaniz ilk 10 gun dayanin,sonra cikarip uyuyun. Ekstra odem olmadi bende, gece 12 gibi cikarip sabah 6-7 gibi giyiyorum yalniz, hani 9 saat uyumuyorum.biraz bilek cevresi odem yapiyo ama uyku icin deger. Tabi ciplak degil, korseyle uyuyorum,o da azicik olsa da sikiyo.

Cok halsizim sadece,demir hapi kullaniyorum.henuz kan vermedim,ama ameliyatta cok kaybedildigine eminim,vaser kisminda.

Onun disinda spora basladim yani,soyle basladim, 10 dk.lik yuruyus videosu ile. Cumartesi esimle ormanda doga duruyusu yapicaz,asil o zaman baslamis olucam. Pilates, yuzme gibi seylere 1 ay sonra basliyosunuz.ama 2.haftadan itibaren yuruyus yapabilirsiniz demisti doktor.

bugun basladigim video bu,gayet hafif,yerinde.

Merhaba zeynep sen ne süpersin ya tam bisey sorucam anlatmışsın tam foto at dicem atmissin beni hic zorlamadin:KK66:Gerci ben karin lipo icin arastiriyorum. Buarada mukemmel bacaklar görüyorum ödemli demissin ama çok güzel. Ama eski halini merak ettim. Bu doktora neden karar verdin

bacakların böyle dümdüz muydu şekil mi verildi masallah
yok canim tam tersi, ic bacak ve ozellikle diz ici(hatta dişi) cok cikintiliydi. Hoca da en problemli yerin diz cevrem oldugunu soylemisti ki,bu barizdi. Bende hastalik dilerde yigilma ile baslamisti zaten. Icbacak ve diz yuzunden hic duzgun bacagim yoktu, kalinliktan ziyade bu duzensiz yigilmalar sorundu. Simdi gecti insallah. Cok tesekkur ederim

Merhaba zeynep sen ne süpersin ya tam bisey sorucam anlatmışsın tam foto at dicem atmissin beni hic zorlamadin:KK66:Gerci ben karin lipo icin arastiriyorum. Buarada mukemmel bacaklar görüyorum ödemli demissin ama çok güzel. Ama eski halini merak ettim. Bu doktora neden karar verdin
tesekkur ederim canim, elimden geldigi kadar acik yardimci olmaya calisiyorum. Eski halinin fotosu yok maalesef, o bacaklarla foto cekilmek istemedigim icin sanirim gercekten hic yok olsa atardim inan. Ama diz icleri ve ic bacak, biraz da basende yagli cikintilar dusun.oyle biseydi:) iltifatin icin tesekkurler,moral oluyo valla.

Doktora nasil karar verdim,ahmet karacalar zaten bacak estetigi ile nam salmis biriydi. Ben de gittim gorustum, daha once botox, dudak dolgusu ve rino icin ayri 3 estetik cerrah gordum. Ahmrt hoca hepsinden farklitdi acikcasi. Biraz sacma, tuhaf hareketler sergileyebiliyo bazi cerrahlar. Ben de meslegin icinde oldugum icin cok acik konusamicam ama, egolari, yerli tersiz dominant davranislari cok rahatsiz etmisti beni 2 tanesinin. Sadece burnumu yapan ozan balik cok iyiydi, onun da işini pek begenmemistim(simdi begeniyorum ama ilk basta hic begenmemistim. Haha baya yeni begenmeye basladi
4-5 yildan sonra). Kisaca 1.sebep akli basinda,guven verici olup olmamasiydi doktorun,bunu da muayenede yorumladim:) ahmet hoca bana cok elegan,cok akli basinda, cok mantikli gercekci konusan biri olarak geldi. Profesor olmasina ragmen egosu yok.cok efendi, cok yerinde konusan biri. Biraz sessiz,ama sizi iyi dinleyen biri.

2.ve aslinda 1.kadar onemli sebep kullandigi teknik.superdry,cevre dokulara zarar vermeden yag aliyor. Ama karinda kullaniliyo mu bilmiyorum.

3.sebep yaşi,dolayisiyla tecrubesi.profesor zaten, ben de hekim oldugum icin hocam gozuyle baktigim,saygimi bu acidan da kazanan biri oldu,yaptigi calismalara goz atica(yine superdry ile ilgili). Ayrica adamin tokalasmasindan bile karizma, estetik akiyor. Yani kotu bi is cikarmayacagina oyle ikna oluyosunuz ki:)

rino donemimde de tanisaydim keske kendisini, yani ben kendimi komple emanet ederim, ileride ihtiyacim olursa tekrar bi estetik cerraha, baskasina gitmem asla. Kesinlikle tavsiye ediyorum yani,karin islerini gormemis olsam da. 2.tavsiyem de ozan balik olur,o da iyi yani, insan olarak cok durust ve iyi biriydi bence.

Gecen 13.gunumu 14.diye yazmisim. Simdi 15.gunum. Epey toparladim. Sikinti 13-14 gun diyebilirim. Tabi ccl3 corap odemleri cok hizli hallettigi icin ve 12.gunumden beri geceleri 6-7 saat korseyle uyudugum icin. Artik oturabiliyorum, yurumem tamamen normal 3 gundur. Bitek sabah kalkarken, alt baldirda agri tutukluk uyusukluk oluyo. Morluklarim %60-70 gecti. 10 gun daha bu coraplayim,sonra bi kucugune gecicem. Insallah o da bunun ilk gunleri kadar canimi yakmaz.

Ilk haftadan sonra kalan tek sorunun (artik yavas yavas agri ve kisitliliklar biterken) odem oldugunu yazmistim. Odem cok cok az dizimde ve ondan fazla ayak bileklerimde kaldi sadece. Ozellikle solda ciddi var ama yani, yuvarlak kemiklerim odemin icinde gomulu :) ama daha 2 hafta oldu, bunun daha 2.ay corabi var :)

ayak basparmaginizin derisini tutarak odem testi yapabilirsiniz bu arada. Benim hala tutulmuyo.ama 2.parmagi tutmaya basladim,gerginlik gitmis.

Pazartesi kursa gidicem,gunluk 5 saat disarda olucam artik, gelismeleri paylasirim yine. Bu arada gercekten yuruyus cok iyi geliyo,ameliyat epey halsiz birakiyo insani, ustune uykusuzluk, cani istemiyo insanin ama biraz kendinizi zorlayin, yurudukce acilip mutlu oluyosunuz.

Bu arada ameliyat sonrasi aile hekimliginizde kan verip hemoglobin,demir,demir baglama kapasitesi vs baktirmanizi SIDDETLE oneririm. Kanamali bi operasyon vaser kismi, turk kadinlarinda kansizlik cok yaygin, kansiz olmasaniz bile ameliyattan sonra takviye gerekebilir bi sure. Halsizlik devam etmesin, spor yapmak gerekecek:)

16.gun. Hatirlatmak istedigim cok onemli bisey var. Ameliyt gununuzu MUTLAKA regl bittikten hemen sonraya denk getirin. 2 hafta hem PMS şişmeleri,agrilari ve ruh hali degisiminden kurtulursunuz, hem ilkc
2 hafta ped,tampon degistirmek cok zor olur o corapla ve morluklar acilarla. Ilk hafta zaten perineniz, yani vajina ve etrafi da şişiyo odemden ve aciyo yani. Ustune regl mahveder adami.

Ben pms teyim simdi,4-5 gune regl olucam. Doymak bilmiyorum,ama tutuyorum kendimi. Tatli krizini ise hurma ile cözdüm, tabi glikoz katkisiz kaliteli hurma. Tavdiye ederim.

16.gun. Hatirlatmak istedigim cok onemli bisey var. Ameliyt gununuzu MUTLAKA regl bittikten hemen sonraya denk getirin. 2 hafta hem PMS şişmeleri,agrilari ve ruh hali degisiminden kurtulursunuz, hem ilkc
2 hafta ped,tampon degistirmek cok zor olur o corapla ve morluklar acilarla. Ilk hafta zaten perineniz, yani vajina ve etrafi da şişiyo odemden ve aciyo yani. Ustune regl mahveder adami.

Ben pms teyim simdi,4-5 gune regl olucam. Doymak bilmiyorum,ama tutuyorum kendimi. Tatli krizini ise hurma ile cözdüm, tabi glikoz katkisiz kaliteli hurma. Tavdiye ederim.
Ahmet hoca istanbulda mi sizin branşınız nedir buarada? Ben Ankara ve Izmır de arıyorum.Bir de hekimim demissin ben nedense yaşı olan hekimlere daha çok güveniyorum. O yüzden de zorlaniyorum. Yanlış mi düşünüyorum? Kendi mesleğin öğretmen okadar çok 10 senelik oldum okadar farklı çocuklarla karsilastimki artik birşeylerin ustası oldum. Hatta hala çok yetermişim.Hekimi de öyle düşünüyorum nekadar çok karin lipo popo estetiği yaptıysa okadar başarılıdır bence.Acaba bu düşüncem yanlış mi

Ahmet hoca istanbulda mi sizin branşınız nedir buarada? Ben Ankara ve Izmır de arıyorum.Bir de hekimim demissin ben nedense yaşı olan hekimlere daha çok güveniyorum. O yüzden de zorlaniyorum. Yanlış mi düşünüyorum? Kendi mesleğin öğretmen okadar çok 10 senelik oldum okadar farklı çocuklarla karsilastimki artik birşeylerin ustası oldum. Hatta hala çok yetermişim.Hekimi de öyle düşünüyorum nekadar çok karin lipo popo estetiği yaptıysa okadar başarılıdır bence.Acaba bu düşüncem yanlış mi
evet ahmet karacalar istanbulda. Dediginiz cerrahi branşlar için dogru, cunku el becerisidir nihayetinde. Her iki taraftan da istisnalar coktur ama, yani genc ve cok basarili, yasli ve o kadar basarili olmayan. Ama genel olarak evet, tecrube cerrahide cok onemli. Ahmet Karacalar da bunun bir ornegi zaten. Estetik cerrahide sadece bazen yaşli olanlar eski kafali olabiliyor veya dedigim dedik oluyo hastayi dinlemiyo falan, o baska :)

ogretmenlikte de oyledir elbette ama ben hekimlik icin cerrahi disindaki her bolumde tam tersini dusunuyorum. Genc hekimler, ornegin bir docent bi profesorden daha parlak olabiliyo sik sik.cunku bilgileri taze, daha dinamik, gelismeleri daha iyi takip edebiliyo vs. Benim bransim psikiyatri.

18.gun. Morluklarim ic bacakta hala gecmedi, yani gittikce soldular ama epey var hala. Bunun disinda hicbi sorun kalmadi, bilekte ve dizde sislikler hala var tabii ama ciddi bi odemden gunlerdir eser yok. Dun itibariyle elevasyon yastigindan da kurtuldum, 1 ay kullan demisti asistan hanim ama yapamicam daha fazla yani sirt ustu hareketsiz uyunmuyo daha fazla insan,donm3k istiyor :) zaten gerek de kalmadi bence yastiga, dedigim gibi ekstra sisme yok. Artik gayet hizli yuruyorum,oturuyorum, dun itibariyle az da olsa yuz ustu yatabildim de. Tek yapamadigim hareketler comelmek ve diz ustunde egilmek. Bide merdiven inip cikarkeb hala yavasim. Zaten dun ilk kez yatar pozisyonda dizlerin ustune donebildim iste. Haftaya yeni coraba gecicem ins, 1 ay-1 ay giyiliyodu coraplar ama ben 3 hafta-3 hafta planliyorum.ne kadar cabuk kurtulsam kar gozuyle lol.

Dedigim hareketleri yapabilince,morluklar tamamen gecince ve yeni corapta yazarim.

Selam 3.haftayi bitirdim. Haftaya bu coraptan kurtulup yenisine geciyorum. En azindan biri bitiyor cok sukur!

Artik yuzustu yatabiliyorum, yatak gibi yumusak yerde diz ustunde de durabiliyorum ama hemen duzeliyorum,yani daha dizlere yuklenme zamani gelmemis :) ama yuzustu uyuyabilmek,yatakta ozgurce donmek vs cok rahatlatici. Tabi bunlari dun gece corapla ilk kez(ilk hafta haric) uyuyabildigim icin yaptim, korseyle guvensiz hissediyo insan bacaklarini,donemiyor fazla, put gibi yatmaya devam ediyorum korseyle. Corapla rahat uyuyamadim yine, tekrar korseye donucem geceleri.

Bu arada burada sicaklar yeni basladi ve corapla gercekten sabir dualari ediyorum. Yazin ameliyat olmama tavsiyesi verenler cok hakliymis. Ben almanyayi bildigim icin yine bi nebze rahat,iki hafta sonra yine serin epey cunku. ama turkiyenin yazinda kesinlikle onermem. Kişin mis gibi olunur, corabin derdi yari yariya azalir yani.

Suan hala sabir donemindeyim, haftaya obur corapla olan 1 ayima baslamayi bekliyorum dort goz. Gercekten cok bunaltti bu ameliyat muhabbeti ya, cok cok zor cok uzun bi is. Guzelligine bisey diyemem ama, hic hayal etmezdim, kapem gibi bacaklarim olacagini. E boyle olunca degdi diyo tabi insan ama ne bileyim, beni mucadele uzunlugu,agri acisi,her gun bu corapla olmak vs hersey cok bunaltti artik cidden. Bide bu hafta regl atlattim bu corapla bu sicakta.tam delirmelikti. Allahtan bol bol sabir diliyorum dadece, mizmizlanmamaya calidiyorum:)

Merhaba 1 ayi bitirdim, 2.coraba geceli 2 gun oldu. Bu sefer siyah aldim, biraz daha duzgun dursun diye kiyafetlerle. 2.corap korktugum gibi acitmadi, normal digeri gibi devam ediyor. Ama corap gnel olarak cok gicik, cok rahatsiz bisey. Ben sahsen nefret ediyorum yani 4 hafta gecsin diye gun sayiyorum:)

sanirim 1.ayin sonunda cogunluk "pek de degmedi mi acaba?" Fazina giriyor. Tabiki bacaklarim eskisine gore cok guzel ve saglikli, ama acisina ve maddiyatina degecek kadar fark yok gibi geliyor bikac gundur. Asistan 3.ayin bitmesini bekleyin demisti, zaten olculer de o zaman aliniyomus, o yuzden kesin karar icin oncelikle bu coraptan kurtulmayi ve 3.ayi bekliyorum.

Bu arada ben hic diyet yapmadim, sadece fastfood ve tatliyi biraktim. Coooom kotu besleniyodum eskiden, oglen hamburger aksam pizza gibi. Simdi sadece ev yemegi yedim ve taflilardan, kizartma ve fastfoodlafdan uzak durdum.bunun olumsuz etkisi olmus mudur bilmiyorum, yani ilk gunden daha iyi beslenseydim mi diyorum. Ama farkin olacagini sanmiyorum. Amacim saglkkli ve yavas yavas azaltarak midemi kucultmekti. Ilk 1 ay, agrilar corap vs derken cok da zorlamak istemedim kendimi diyetle. Ama artik basliyorum 2.ayda. Benim diyetim soyle olacak:

Seker, sut, peynir(beni tetikleyen bi yiyecek), kizartma,fastfood, unlu her seye veda. Tereyagi zaten kullanmam. Sebze ve meyve agirlikli beslenme. Ve ozelllikle aksam yemeklerinden %80 doyarak kalkma %100 degil, 3-4 lokma az yiyerek yani. Formulum hep boyledir benim. Bunu yasamxtarzi daha once yapmistim, simdi de yapicam. Daha onceden birakma sebebim, ustte cok guzel incelip bacaklarda lipoodem yuzunden bi fark olmamasiydi.

Bu arada hala dizlerimin hemen ustu ve ayak bilegimde odem var goruluyor. Bide alt bacagim kalin gibi geliyo, belki odem oraya indi, anlayamiyorum. Son durum bu sekilde. Insallah 1-2 ay sonra sonuc istedigim gibi olur, herkesin de istedigi duruma kavusmasi dilegiyle opuyorumm.

2.ayin ilk haftasi bitti. pilatese basladim artik. Simdilik evde yapiyorum. Ama 2-3 ay sonra yuzmeye ve daha degisik sporlar icin bi salona falan yazilmayi dusunuyorum. Ben her zaman bunlarin hayata kademe kademe oturtulmasi gerektigi gorusundeyim. Cunku yaklasik 2 yildir alt kisimda sporla bi degisim yapamadigimdan kusmustum spora. Simdi birden deli gibi bi rutin oturtamayacagimi biliyorum yani :) o yuzden size de gercekci olmanizi oneririm.

Benim duzenim su sekilde: 2 gun yapiyorum, 1 gun ara veriyorum,sonra yine 2 gun. boylece haftada 5 yapmis oluyorum. Gunde 30 dk pilates(simdilik alt vucut sadece) biraz da 1 kiloluk dambilla kol calismasi yapiyorum. beslenmemi kafamdaki mukemmel sekle oturtamadim acikcasi, ama fena da degilim. en azindan tatli ve fastfood dan guzel uzak duruyorum. ekmekten vazgecemedim daha:KK43:

peyniri 1 lt yagsiz sut ve yarim litre yagli sut ile sirke ve limonla ev yapimi tuketiyorum. yani peynirden de vazgecemedim :KK70: onun disinda her sey yolunda.

alt bacagim hala odemli, ama zaten 3 ayda bile %70i oturuyomus. ilk ay goruntuden cok daha memnundum acikcasi.suan pek degilim sislikler inmeden karar veremiyorum. ama karar bildirmek icin tarih 8 eylul kafamda yani 3 ay sonrasi. coraptan nefret etmneye devam ediyorum.tabi eski acilar kalmadi ama 2 ay boyunca bu coraplari giymek zorunda kalmak bence cok kotu.2 gunde 1 elde yikiyosunuz bide,sarkitarak asmak yasak falan. cile yani bence. neyse 3 haftam kaldi, gun saymaya devam.

sorunuz olursa cevaplarim.sevgiler.

Merhaba. 1 haftaya iki ay olmus olacak. 1.aydaki pismanlik ggercekten gecici, suan cok memnunum goruntuden. Sarkma dalgalanma filan yok, bu cok soruluyor. Haftaya corap cikinca foto aticam.

Sicaktan dolayi spor yapamamak canimi cok sikiyor.bide corap hic cekilmiyor,kesinlikle kisin olunmasi gereken bir ameliyat bu.

Olculerim anlik: 19.5 bilek, 32.5alt baldir en tombik yerden.ust ic bacak 49 en tombik yerden.daha incelir mi bilmiyorum ama bu bile guzel :)

Olculerim anlik: 19.5 bilek, 32.5alt baldir en tombik yerden.ust ic bacak 49 en tombik yerden.daha incelir mi bilmiyorum ama bu bile guzel :)

Aynı bir günlük tutar gibi o kadar ayrıntılı ve güzel anlatmışsınız ki, hepsini en baştan sona kadar okudum.
Ben küçüklüğümden beri bacak kalınlığından şikayetçiyim. Üst bedenim hep incedir, kendim de 163 boy, 50 kiloyum fakat ne diyet yaparsam yapayım ne spor yaparsam yapayım bacaklarımda en ufak bir incelme olmuyor:KK43:( O yağlar sarkmış ve şişmiş bir durumda bacağıma yapışmışlar sanki. Bacak kalınlığım yüzünden, olduğumdan en az 5 kilo daha fazla görünüyorum. Ne şort, ne kısa bir etek ne açık renk pantolon giyemiyorum. Bu bacak kalınlığı hali psikoloji mi de o kadar etkiliyor ki, günlük tüm faaliyetlerime programlarıma, mutluluğuma mutsuzluğuma direkt etkisi var:KK43:( Bu ameliyatı ben de çok düşünüyorum, o sebeple yazdıklarınız ve memnuniyetiniz ameliyat sonrası tüm sıkıntıları anlatmanıza rağmen bana umut oldu. En son yazışınız üzerinden 9 gün geçmiş, şimdiki haliniz nedir? Sıkıntılarınız azaldı mı, ödemler biraz indi mi? Bacaklarınızın inceliğinden memnun musunuz? Dört gözle cevabınızı bekliyorum

X