spot beyaz eşya?

missmelek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2010
120
1
arkadaşlar, beyaz eşyalarımızı almaya başlayacağız ufak ufak. bir arkadaşım ihraç fazlası spot ürünler satan birkaç yer tavsiye etti... beğendiğiniz bir markanın ürününün kodunu veriyormuşsunuz, onlar size o markada o ürünü getiriyorlarmış..

bu şekilde eşya alımı hakkında bilgisi ya da fikri olan var mı? peşin alınca çok uyguna geliyor deniliyor fakat ben tereddütlüyüm. bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

çalıntı veya dolandırıcılıkla elde edilmiş maallar genelde spotta oluyor diye biliyorum. babam da beyaz eşyacı. mesela babamdan aldıgı malı gidip spota veriyor ve borcunu ödemiyor gibi düşün. çalıntı mallarda sıkıntı olur ve garantisinin başlaması açısından garanti kapsamında olup olmadıgını iyice incele derim.

spottan olunca bildiğim kadarıyla zaten garantisi olmuyor ama emin değilim. ha bazı yerler var direk fabrikadan alıp satıyor ufak defoları oluyor işte dolabın kapaında hafif çizik vs öylesi garantili oluyormuş

Son düzenleme:
ooo iyice bi araştırmak gerek o zaman ya, çalıntı mal falan Allah korusun. teşekkürler paylaştıklarınız için.

arkadaşlar yok öyle bir durum, çalıntı falan.
ha olan yerler vardır, kesin konuşamayız belki ama, araştırmak lazım.
arkadaşım sen nerdesin bilmiyorum ama, İstanbulda büyük spotçu çarşıları var ve sıfır, defosuz, garantili ürünler satıyorlar.

nerden biliyorum;
daha 1ay önce eşyalarımızı spotçudan aldık,
hepsi sıfır ve garantili.
üstelik beyaz eşyaları servisleri gelip takıyor ve garanti belgelerini elinize veriyorlar.
(yani defo falan olduğunda kurmuyorlar, "değiştirin" diyorlar)

hatta şöyle söyleyeyim;
buzdolabını evimize çıkarırken küçücük bir yerini duvara sürtüp çizdiler,
önemli olmamasına rağmen buzdolabını geri götürüp, yenisini getirdiler.

yani çok iyi araştırıp almak lazım.
biz fiyatlarından da servislerinden de çok memnun kaldık.

üff ne çok yazdımmkaydirigubbakcemile

tvins,, bu spotçular çarşısı Topkapı dışında nerede var biliyor musun acaba? verdiğin bilgiler içi teşekkür ederim ayrıca..

canım ben topkapıdakini bilmiyorum.
haa dur, hatırladığım kadarıyla orası 2.el satıyordu (ama, çok eskiden, yani yanıltmak istemem).

biz beyaz eşyalarımızı, büyükçekmece spotçular çarşısından,
yatak odası, yemek odası ve koltuk takımımızı yenibosna spotçular çarşısından,
bir de küçük bir odamız var, oraya köşe takımı, onu da ipek mağazasından aldık.

şunu belirtmek isterim; özellikle mobilyalarda teşhir ürününü değil yenisini gönderiyorlar.

beyaz eşyalarımız 2 günde,
mobilyalarımız 1 haftada,
köşe takımı ise 10 günde geldi.

ama, köşe takımında bir sıkıntı yaşadık ve +10gündür daha çözülemedi.

yani demek istediğim, biz spotçulardan çok memnun kaldık.
biraz da bütçe meselesi, her yere bakmakta fayda var diye düşünüyorum.

umarım yardımcı olabilmişimdir

canım ya inan o kadar makbule geçti ki yazdıkların.. bende araştırdım senden sonra.. kocamustafapaşada biyer buldum, bir de bu dediğin yerlere bakıcam inş.. tekrar teşekkürler...

kardeşimde bütünn eşyalarınıı ordan dizdii hatta halıı ve köşe takımıı aldıı muhteşemmmm

haa dur, hatırladığım kadarıyla orası 2.el satıyordu (ama, çok eskiden, yani yanıltmak istemem).

şunu belirtmek isterim; özellikle mobilyalarda teşhir ürününü değil yenisini gönderiyorlar.

merhaba cnm senin aldığın yer tam olarak nerede bende o şekilde almak istiyorum tşk

merhaba cnm senin aldığın yer tam olarak nerede bende o şekilde almak istiyorum tşk

hangisini soruyorsun anlayamadım???

büyükçekmecedeki (tüyapın ilerisi) mobilyaların aynısı, çoğu spotçuda vardı, oyüzden beyaz eşyalarımızı ve portmantoyu oradan aldık.
portmanto benim için önemli, inanki bukadar kullanışlısını hiçbir yerde görmemiştim. (annem bizimkini görünce evdekinin nekadar gereksiz yer tuttuğunu anladı:))

yenibosnada da (açık oto pazarının karşısı sayılır) çok fazla beyaz eşya seçeneği yok, ama, mobilyalar güzeldi.
yemek o., yatak o. ve koltuk takımı aldık.

nerede yaşadığını bilemiyorum ama, aslında kolay yerdeler.

anladığım kadarıyla umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
hangisini soruyorsun anlayamadım???

büyükçekmecedeki (tüyapın ilerisi) mobilyaların aynısı, çoğu spotçuda vardı, oyüzden beyaz eşyalarımızı ve portmantoyu oradan aldık.
portmanto benim için önemli, inanki bukadar kullanışlısını hiçbir yerde görmemiştim. (annem bizimkini görünce evdekinin nekadar gereksiz yer tuttuğunu anladı:))

yenibosnada da (açık oto pazarının karşısı sayılır) çok fazla beyaz eşya seçeneği yok, ama, mobilyalar güzeldi.
yemek o., yatak o. ve koltuk takımı aldık.

nerede yaşadığını bilemiyorum ama, aslında kolay yerdeler.

anladığım kadarıyla umarım yardımcı olabilmişimdir.

cnm sağol biz hepsini alıcaz yani herşey eksik :)ümraniyedeyim tşk ettim

msjını yeni gördsüm, büyük ihtimalle eşyalarını almışsındır.
ama, hala istersen tarif edebilirim.

sana yazdığımdan beri ilk defa açtım umarım cvp verirsin daha almadık evim yeni bitti 1-2ay sonra alcam yerini söylersen sevinirim

arkadaşım sen nerdesin bilmiyorum ama, İstanbulda büyük spotçu çarşıları var ve sıfır, defosuz, garantili ürünler satıyorlar.

nerden biliyorum;
üstelik beyaz eşyaları servisleri gelip takıyor ve garanti belgelerini elinize veriyorlar.

hatta şöyle söyleyeyim;

canım ben de bu yaz evleneceğim yazdıklarını okudum da spot almak istiyorum ben de sanırım istanbulda yaşıyorsun acaba nerden aldın eşyalarını daha önce memnun kalınmış bi yere bakmak istiyorum ben de dolandırıcılık da çok oluyo sanırım bu piyasada. şimdiden tşk ederim:)

merhaba yenibosnadaki spottan mobılya aldığınızı okudum hala memnunmusunuz?satış sonrası destek verdıler mı ?
birde hangı firmadan alsınız acaba?

merhaba yenibosnadaki spottan mobılya aldığınızı okudum hala memnunmusunuz?satış sonrası destek verdıler mı ?
birde hangı firmadan alsınız acaba?
merhaba, mobilyadan çok da memnun kaldığımızı söyleyemem, değiştirdik bile.
İstanbulda oturmadığımız için satış sonrası destek için ulaşmaya çalışmadık, oyüzden bilemiyorum.
ama, beyaz eşyalardan çok memnunum (çünkü, markanın yetkili servisleri ilgileniyor)

canım ben de bu yaz evleneceğim yazdıklarını okudum da spot almak istiyorum ben de sanırım istanbulda yaşıyorsun acaba nerden aldın eşyalarını daha önce memnun kalınmış bi yere bakmak istiyorum ben de dolandırıcılık da çok oluyo sanırım bu piyasada. şimdiden tşk ederim:)
Çok zaman geçmiş ama nereden aldınız acaba spot eşya? Dolandırıcılardan sıkıldık artık…

Çok zaman geçmiş ama nereden aldınız acaba spot eşya? Dolandırıcılardan sıkıldık artık

nerden biliyorum;

hatta şöyle söyleyeyim;

neresi acaba burası?

X