Söz/nişan takı

Tamam da konunun yine altınla alakası yok ki. Eşinizin ailesi size altın da alsa yine değersiz hissedecektiniz. Yaşadığınız olayları bilmiyorum ama değerim yok demişsiniz. Demek ki eşinizin ailesiyle alakalı bir durum bu. Uyuşamamışsınız. Malla,mülkle ilgisi yok.
Ya zaten malla ilgisi yok eğer öyle olsaydı evlenmezdim. Hiçbir olay yaşanmadı konu sahibin anlattığı gibi tartışma da çıkmadı. Sadece anlatmak istediğim eğer başından sözümüzün hiçbir değeri yoksa böyle de devam eder. Aileyle alakalı ama konu sadece altınla da ilgili değil sorulmadan birşeyler yapılması önünü arkasını düşünmeden ben bilirim ben yaparız tarzı. Mesela eşimin borcunun olduğunu bile bile evlendim ve hala ödüyoruz zaten. biraz altınlarımdan da verdim konu altın değil siz anlamamışsınız

Dişil enerji ben ne alaka?
Beyimin gözünde değersiz olduğumu şu an anladım. Ama olsun. Takı istemediğim için dişil enerjisi artan eşimin ev işlerinde yardımcı olmasından, parasal mevzularda salon beyefendisi gibi takılmasından ben gayet memnunum.
Ağırlığınca altın takıp da eril enerjisi nirvanaya ulaşan, imzayı atıp anasına eti senin kemiği benim diyen, tv karşısında ossura ossura göbek kaşıyan buram buram eril beylerinizden üç beş altın karşılığında siz de memnunsunuzdur zaten. Win win..
Siz niye bu kadar hırslı yazdınız🤣osura osura filan. Baya şizo beyninizle çok güzel kurgulamissiniz. Benim eşimin öyle olduğunu nerden çıkarttınız. Ben konu sahibinin konusuna göre yorum yaptım. Kendi kendinize senaryo çizmissiniz yazınızda bir alaka göremedim. İlk defa böyle kurgu uçuran şizo gördüm🤣o zaman bende sizin senaryonuza göre karşılık vereyim. Madem siz ona aliskinsiniz. Evlenirken bitane bileklik bile alabilecekken almamayı tercih edip belediyenin toplu nikah törenlerinde fakir fukara yardımı olarak kıyılan nikahlarda evlendiğiniz,disil enerjili "ay aşkooğ senin değerin bilezik mi ben bi çöp bile yapamam(yapmak istemiyorum)"diye Kerimcan kılıklı hafif kocanizla size mutluluklar. Altın takılan bayanlara "değerin bu mu değerin de değerin" diye zirlayarak milletin kocasına konuyla alakasız laf atıp altinsizlik krizine girip köşenizde "aslında bana hiç bisey takılmadı, takı takilanlara kiskancliktan g.tüm çatladı ama belli de etmemeliyim en iyisi kocasına osuruyor yazayım dur sen"diye saldırıyorsun belli. Hadi koltuğunda aglayip klavye delikanliligina devam sen. Olmadi Kerimcan kocana makyaj yaparsın

Beyimin gözünde değersiz olduğumu şu an anladım. Ama olsun. Takı istemediğim için dişil enerjisi artan eşimin ev işlerinde yardımcı olmasından, parasal mevzularda salon beyefendisi gibi takılmasından ben gayet memnunum.
Ağırlığınca altın takıp da eril enerjisi nirvanaya ulaşan, imzayı atıp anasına eti senin kemiği benim diyen, tv karşısında ossura ossura göbek kaşıyan buram buram eril beylerinizden üç beş altın karşılığında siz de memnunsunuzdur zaten. Win win..
Bu arada iban atında bi set yollim takın gezin. Bu kadar delirmeyin buralarda belli ediyorsunuz durumunuzu senaryo uçuran kadın🤣

Ben sizin yorumunuzu görene kadar banlanmışsınız zaten takı takılan bayanlara saldirmaktan🤣

Altınla değerli olmayı neden bagdastirdiniz anlamadım. Zaten kendine olan değerinin altinla bir alakası yok. Onlar düğünde geline takılan hediyelerdir. Ben altın-değer ilişkisini çözemedim. Bu şekilde düşünürseniz zaten çok farklı bir boyuta gider konu. O bahsettiğim akraba kendisi evlenirken esine tam altın miktarı ne kadarsa o kadar yapıldı bu arada. Hiçte sattılar kizlarini demedi. Çünkü hediye olarak görülür bizim tarafimizda.Altin-kızın özdegeri ilişkisi çok komik. Size kv niz bir bilezik taktığında sizi satın almış mı oluyor,değerin bu demiş mi oluyor anlamadım. Ona bakılırsa gelin bohcasi da yapılıyor. Neler alınacaksa alınıyor. Gelinin değeri mi oluyor. Yada düğün mekanını herkes kendi durumuna göre yapıyor oda mi değer belirliyor. Altını neden öyle kosulladiniz zihninize?Altınlar havadan alınmıyor zaten alamayan alamaz. İki kişi arasında anlaşır bu konuyu büyütmeye gerek yok. Altınlar geline özel günü olduğu için hediye olarak takılıyor. Damadın parasıyla alınmıyor bu arada maaşlı çalışan genç damat kac bilezik kac set alabilir?Siz niye damada göre yorum yaptınız. Aileler yapıyor altını genelde istemeyen yapmaz. Altınlar kadının oluyor demişsiniz.Ortakta olabilir kadınında olabilir yada bazı bayanlar eşi istiyor hepsini veriyor adaminda olabilir yani o iki kişi arasında. Siz isterseniz kocaniza takın seti ne diyim taksın gezsin madem. Ben kendi fikrimi yazıyorum katilmayabilirsiniz elbette ki
Yazdıklarımla yaptığınız yorumun alakası yokta neyse zaten üyelik iptal olmuş

Ya zaten malla ilgisi yok eğer öyle olsaydı evlenmezdim. Hiçbir olay yaşanmadı konu sahibin anlattığı gibi tartışma da çıkmadı. Sadece anlatmak istediğim eğer başından sözümüzün hiçbir değeri yoksa böyle de devam eder. Aileyle alakalı ama konu sadece altınla da ilgili değil sorulmadan birşeyler yapılması önünü arkasını düşünmeden ben bilirim ben yaparız tarzı. Mesela eşimin borcunun olduğunu bile bile evlendim ve hala ödüyoruz zaten. biraz altınlarımdan da verdim konu altın değil siz anlamamışsınız

çoğu kişi mal mülk altınla değer mi verilir diycek ama siz deger verdiğiniz bir insana herşeyin en iyisini yapmaz mısınız?
E hanımefendi böyle yazmışsınız. Bu cümlenizden tam olarak altın alınan/isteyen değerli olurmuş gibi bir anlam çıkıyor. Ben neyini anlamamışım 😂

Kizlar altından anlayan herkes burdayken bişey sorucam, yaklaşık bir kg altınla şu aralar ne tür bir yatırıma yonelirdiniz? Ev araba hariç

E hanımefendi böyle yazmışsınız. Bu cümlenizden tam olarak altın alınan/isteyen değerli olurmuş gibi bir anlam çıkıyor. Ben neyini anlamamışım 😂
Değer verdiğiniz insana herşeyin en iyisini yapmak istersiniz yazıyor özellikle altın değil ayy valla ugraşamıycam. tamam siz Kendi bildiğiniz doğrultusunda ilerleyin

Şöyle helal süt emmiş 4 tane gelin alırdım.
Kız sesli güldüm 😂lazım değil çok şükür, gelen de bunu alır en fazla💩 Popolarini sıkıp çalışıp kendileri alsalar böyle dilenci gibi dolanmasalar hep bir rahatlayacaklar ama anlatamayız, illa gebe kalınacak o iki tel bilezige

Kizlar altından anlayan herkes burdayken bişey sorucam, yaklaşık bir kg altınla şu aralar ne tür bir yatırıma yonelirdiniz? Ev araba hariç
Ayol belli ki dirsegine kadar bilezik , gırtlağına kadar reşat döşeli bütün hatunlar burda toplanmış , bu işten anlarlar diye bı soru sorduk, kimse de cevap vermedi ya? Yazzıklar olsun hepsinize 🥴 kaynanam takmadı diye mi ciddiye alınmadım?

Ayol belli ki dirsegine kadar bilezik , gırtlağına kadar reşat döşeli bütün hatunlar burda toplanmış , bu işten anlarlar diye bı soru sorduk, kimse de cevap vermedi ya? Yazzıklar olsun hepsinize 🥴 kaynanam takmadı diye mi ciddiye alınmadım?
Ayy git kendi konunu kendin ac ya sürekli altin takan kadinlar söyle altin isteyen kadinlar böyle tamam askim sen altin isteme en iyisi sensin en modern sensin

Bu kolye reşat ve bugün nerdeyse 100 bin lira. Bilezik 30 olsa 130 bin.

Neyse, siz neden iki kişi madem kendi rızanızla evlenmeye karar verdiniz oturup aileleri karıştırmadan hesap kitap yapmıyorsunuz? İkinizinde ailesi yaklaşık 100 bin versin geri kalan her şeyi halledin o şekilde. Bugün sen bu bizim geleneğimiz dersin onlarda kendi geleneklerini yaptırmaya kalkarlar ağlarsın.

Birde yani böyle kolye mi kaldı. Biraz böyle daha kullanışlı şey isteseydin.
Sizle aynı ülkede mi yaşıyoruz acaba şüphe ettim. Reşat altınla cumhuriyet altını arasında o kadar bir fark yok, altın da düştü tam altın şu an 16 bin civarı reşat da o civarlarda hadi olsun olsun kolye olduğu için 20 bin olsun, yok 500 bin abartsaydınız.
Konu sahibi biz de evlendik ama kimseden bir çöp alın takın demedik bu devirde hala şunu isteriz muhabbeti çok banal geliyor bana ki müstakbel nişanlınız ev almış gerçekten daha napsın size ve annenize yaranabilmek için?

Sözde bişey takılmaz ama nişanda yüzük harici altın mutlaka takılır. Öyle bi adet yok dememesine şaşırdım çünkü gördüğüm bildiğim bütün gelinlere nişanda altın takıldı her yörenin adetinde var bu. Ama ne takılacağını istemeniz biraz fazla olmuş olabilir. Resimdeki kolye baya bi para her aile onu alamaz normal bi kolye ve bileklik isteyebilirsiniz. Bana mesela bileklik kolye ve küpe takılmıştı, genelde de bizim çevremizde böyle oldu
İşlerine gelmeyince zaten bizde öyle adet yok derler. Bu kayınvalidelerin hepsi de aynı ya. Düşünün , tekrar düğün günü gelmemek için bize diyor ki benim kayınvalide kişisi , biz kına günü kızı çıkartıp evimize götürürüz . Bizde adet böyle . Tam bir yalancı , nerde böyle bir adet var ya . Kına gecesi gelin mi alıp götürülür koca evine

Hanımlar selam,

benim 6. ayda nişanım var yani şimdiye kadar sadece aileler tanıştı, ama 6. ayda isteme, söz, nişan hepsi bir arada olacak. Bizde genelde adet gelin kiza bi kolye (görselde ekledigim tarz) ve bir bilezik takılır, yüzük kesilirken. Lütfen yok paragöz yok altıncı diye yorum yapmayın. Ve yüzük kesilirken takılan takılar düğünde geri verilip erkek tarafına düğündedeki takılarla tamamlanıp tekrar takılır. Bakın annem biz şu kadar bilezik bu kadar bilezik alın asla demedi sadece düğünde takılan takılara ben karışmam durumunuz neyse ona göre takarsınız dedi. Ama yüzük kesilirken düğünde ne takacaklarlarsa ondan birazini taksınlar dedi yani tek dediğimiz tek istediğimiz şey bu gelin bohçası falan istemedik mesela ama yine de biz de öyle bir adet yok durumumuz yok biz takamayız dediler haliyle sevgilimle ben ve anneler arasında bir tartışma çıktı ben ne yapmalıyım… Eki Görüntüle 3426262 bana yardım edin
Nisanda evet takılmalı ama bunu kız evi asla dile getirmemeli bence çok gorgusuzce geliyor bana herkes kendi bütçesi ne el verdiyse şani ne gerektiriyorsa onu takar hem siz kaç yaşındasınız nisanlanizin işi ne aileler duruma ne karisiyor valla bizim ailenin başına böyle birşey gelse annemler takacaklari varsa takmazlar

X