Sorumsuz Komşular Ve Bitmeyen Böcek Sorunu ..

Anneannemin eski apartmanında da garaj ve sığınak olan en alt bölümlerden geliyormuş.
Lavabo ve tuvalet giderlerinin borusu en altta sızma yapmış hem rutubet olmuş hem catlak ve orada hamam böceği dolu merdivenlere,aralara bazen evlere giriyordu
Orası sorunlu bir apartmanda yapamadilar öyle oturuyor komşular anneannem taşındı.

Birde Eskişehir'de eski Odunpazarı evleri vardır meşhur.
Oralarda çok hamam böceği olur biz çok küçükken o evlerde oturmuştuk.
Özellikle geceleri evin her yerinde o böcekler olurdu annem her yere ilaç yapardı evet ölüyorlar ama onlar çok fazla üreme yaptığı için etkisi olmazdı.
Orada da ilaçlama şirketleri bina eski, giderler eski zaten Eskişehir altı porsuk su dolu bu böceklerden kurtulmanız imkansız derdi ki evden ayrildik.
Eski, gideri bozuk,nemli rutubetli ve bahçe olan evlerde çok oluyor böcekler.
Size tevsiyem zirai ilaç satan yere gidin en uygun ilacı verir püskürtme tabancası da alın bir odayı yapın iyice kapatın,kapı altına da yastık, çarşaf gerin diğer odaya gelmesin koku,kedinize de zararı olmaz tek tek odaları ilaçlayin.
İlaçlanan odayı iki gün açmayın ve o ilacı giderlere de dökün.

Merhaba arkadaşlar , daha önce de hamam böcekleriyle alakalı konu açmıştım .
7 ay önce taşındığım evimde 7 gün ancak huzurla oturmuşumdur . Binanın hatta sokağın genel sorunu olarak düşündüğüm hamam böceğine bir türlü çözüm bulamıyorum . Profesyonel ilaçlama şirketi küçük bi şehirde yaşadığımızdan dolayı 2 tane ve ne yazıkki kokusuz ilaçlama yapmadıkları evde kedim olduğu için ilaçlama yaptıramadım. Kendim 2 ayda bir Bayer in kokusuz konsantre ilacıyla ilaçlama yapıyorum belediyeyle de görüşüp kanalizasyonlara ilaçlama yaptırdık . Geçen haftaya kadar çok büyük bir problemim yoktu 3 ayda bir falan bir tane ölü böcek buluyorduk . Geçen hafta birden bire yavru böcekler çıkmaya başladı ,tabi ilaç etkisiyle ölüyorlar evde açıklık yok heryeri silikonla kapattık . Bina merdivenlerine de öldüklerini görünce komşularla görüştüm kesinlikle böcek olmadığını söylüyorlar . Sadece benim evimde ve merdivenlerde böcek olup diğer dairelerde olmaması mümkün mü ? Hatta bir tanesinin bana sunmuş olduğu çözüm çok canımı sıktı .. Tuvalete sürekli su döküyorum bişey de gelmiyor dedi sağolsun :))) Bugün jel ilaçta aldım ama onu kullandığım zaman binadaki diğer böcekleri de eve çekermiyiz diye korkuyorum ? Kullanan var mı her iki ürünü birlikte kullanabilir miyim ? Evden taşınmak gibi bir şansım yok çözüm bulmak zorundayım :KK43:
Aynı sorunu ben de yaşadım evde görür görmez ilaçlattım , gelen adam şırınga gibi yem de sıktı , raidin yemlerinden aldım ama ona sıgmazlardı zaten kocamanlardı ,sonrasında asla cam kapı açmadım. Dış kapıyı açarken bile 10 kere kontrol ediyorum ama ilaçtan da etkili olan benim eve çok şükür yumurtlamamışlar. Bütün giderleri boşluk kalmayacak ve böceklerin kaldıracamayacağı ağırlıklarla kapatın. Hatta lavabo giderleri değilde üstte yuvarlak delik oluyorya taşma deliğimi ne deniyor ordan çıkarken görmüştüm orayı da kapatın ben poşet tıkadım ama bunun için de kapak oluyor galiba. Bütün delikleri kapayınca çok şükür bir daha görmedim.
İlaç yapılınca adam evden çıkmama gerek olmadığını söyledi hatta bende sahte mi diye düşündüm ama arkadaşlarımında öyle demişler. Evden çıkılan ilaç zirai ilaçlar oluyor tabii o da etkilidir.
Benim evden çıktığı zaman apartmanda da ölülerimi görmüştüm ama bu aralar yoklar. İğrenç yaratıklar inşallah bir daha çıkmazlar
Bu resimdeki ilaç da öldürmede çok başarılı

Eklentiler

• 0FFB2124-1939-4EE5-ABA0-54FD7170DE4A.png
    0FFB2124-1939-4EE5-ABA0-54FD7170DE4A.png
    241,6 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
7 ay önce taşındığım evimde 7 gün ancak huzurla oturmuşumdur . Binanın hatta sokağın genel sorunu olarak düşündüğüm hamam böceğine bir türlü çözüm bulamıyorum . Profesyonel ilaçlama şirketi küçük bi şehirde yaşadığımızdan dolayı 2 tane ve ne yazıkki kokusuz ilaçlama yapmadıkları evde kedim olduğu için ilaçlama yaptıramadım. Kendim 2 ayda bir Bayer in kokusuz konsantre ilacıyla ilaçlama yapıyorum belediyeyle de görüşüp kanalizasyonlara ilaçlama yaptırdık . Geçen haftaya kadar çok büyük bir problemim yoktu 3 ayda bir falan bir tane ölü böcek buluyorduk . Geçen hafta birden bire yavru böcekler çıkmaya başladı ,tabi ilaç etkisiyle ölüyorlar evde açıklık yok heryeri silikonla kapattık . Bina merdivenlerine de öldüklerini görünce komşularla görüştüm kesinlikle böcek olmadığını söylüyorlar . Sadece benim evimde ve merdivenlerde böcek olup diğer dairelerde olmaması mümkün mü ? Hatta bir tanesinin bana sunmuş olduğu çözüm çok canımı sıktı .. Tuvalete sürekli su döküyorum bişey de gelmiyor dedi sağolsun :))) Bugün jel ilaçta aldım ama onu kullandığım zaman binadaki diğer böcekleri de eve çekermiyiz diye korkuyorum ? Kullanan var mı her iki ürünü birlikte kullanabilir miyim ? Evden taşınmak gibi bir şansım yok çözüm bulmak zorundayım :KK43:
Bizim evde de arada bir çıkıyordu üstelik mutfaktan geliyorlardı WC den falan da değil sorun binamizdaymis.kokusuz Bayer sıkıyorduk biz de sadece bizim evde var saniyorduk.ama bir gün ilaçlama şirketinden geldiler sorun binadaymis her evin lavabo giderine sıktılar.bence komşularınız kabullenmiyor ve tek tük çıktığı için de sorun etmiyorlar. İlaçlamaya yanasmama ve kabullenmeme sebepleri ciddiye almamaları bence.bizim evde bebek var hatta o zamanlar emekliyordu çok korkuyordum hatta ve hatta ta hamileyken görürdüm sonra 1-2 ay görmezdim o kadar fobim vardı ki çocuğu düşürmekten korkuyordum :KK70: ama şirketin ilacı guvenliymis birkaç saat dokunmadık lavabolara sonra çamaşır suyu sirke vs döktük büyük böcek görmedik daha da ama şimdi yine ara ara minicik görüyoruz ölmüş halde.sorunu binadan çözmeden yok olmazlar.hic mi kabullenen komşunuz yok?ayrıca isterseniz kadir ezildi gibi titiz olun eğer o hayvanlar binaya dadandiysa yine gelecektir öyle lavaboya su dokmekle falan yok olmazlar. Ama iyi yönden bakarsak anladığım kadarıyla evinize yuva yapmamışlar

Evet 7 aydır bu sorunla mücadele etmeye çalışıyorum , belediyeyle ilçe tarımla heryerle görüştüm belediyenin tek yaptığı kanalizasyonları ilaçlamak oldu oda işe yaramadı . Binanın bulunduğu çevrede çok fazla fırın pastane var hatta bina altında da var kanalizasyon ilaçlanmadan önce akşamları sokakta da görüyordum ama artık onlar yok .. İki gün önce bir pastaneden poğaça alırken yerde hamam böceği gördüm almadan çıktım belediyeyle görüştüm denetleyen yok daha ne yapabilirim bilmiyorum taşınmam mümkün değil öyle olsa arkama bile bakmam mecburi burdayız burda 3. Evim işe yakın araba kullanmıyorum ev kiraları da malum ama herşeyden soğudum dışardan yemek ve ekmek yiyemiyorum daha ne yapmam lazım bilmiyorum kimsenin umrunda değil
Bocegi pastanede mi gordunuz?

İlaçlama şirketi dışında kurtulamazsınız.

maalesef yok :KK43: Evimde hiç canlı böcek görmedim birden fazla da yoktu son bir haftadır ölmüş yavrular görünce tedirgin oldum sizinde mi böyleydi yani arasa bir mi görüyordunuz ben evimde yaşayan böcek var mı emin olamıyorum kaynağı nere nerden geliyor çözemedik :KK43:

Yahu otelde mi yok kedinizi koyun kutuya gidin? Hayvan kabul eden oteller oluyor ya da haftasonu kaçın bir yere. Ne sunulsa yok diyorsunuz nasıl olacak çözüm?

her turlu ilaci satin almama ragmen evi ilaclamadan kurtulamadim ben .hatta subat gibi yavruluyorlarmis o zaman ilaclama gerekiyormus ama yazin yaptirdigimda da bir daha gormedim sukur .

Yahu otelde mi yok kedinizi koyun kutuya gidin? Hayvan kabul eden oteller oluyor ya da haftasonu kaçın bir yere. Ne sunulsa yok diyorsunuz nasıl olacak çözüm?
Hanımefendi gidecek yerim olsa giderim zaten , küçücük bir yerde mecburiyetten yaşıyorum sokaklar ve işletmeler böcek dolu da yazıyorum . Gidip kalabileceğim uygun bir otel olsa buraya konu açmak yerine evimi zirai ilaçla ilaçlatır kurtulurum ama ben kedilerime zarar vermeden ilaçlatabilir miyim bu durumu yaşamış çözüm bulmuş biri var mı onu soruyorum sizin düşündüklerinizi bende düşündüm tek değilim evde yeni doğum yapmış bir kedim var yavrularla birlikte 3 kedi var kutuya koyup çıkabilecek durumda değilim yorumunuz için teşekkür ederim .

Bizim evde de arada bir çıkıyordu üstelik mutfaktan geliyorlardı WC den falan da değil sorun binamizdaymis.kokusuz Bayer sıkıyorduk biz de sadece bizim evde var saniyorduk.ama bir gün ilaçlama şirketinden geldiler sorun binadaymis her evin lavabo giderine sıktılar.bence komşularınız kabullenmiyor ve tek tük çıktığı için de sorun etmiyorlar. İlaçlamaya yanasmama ve kabullenmeme sebepleri ciddiye almamaları bence.bizim evde bebek var hatta o zamanlar emekliyordu çok korkuyordum hatta ve hatta ta hamileyken görürdüm sonra 1-2 ay görmezdim o kadar fobim vardı ki çocuğu düşürmekten korkuyordum :KK70: ama şirketin ilacı guvenliymis birkaç saat dokunmadık lavabolara sonra çamaşır suyu sirke vs döktük büyük böcek görmedik daha da ama şimdi yine ara ara minicik görüyoruz ölmüş halde.sorunu binadan çözmeden yok olmazlar.hic mi kabullenen komşunuz yok?ayrıca isterseniz kadir ezildi gibi titiz olun eğer o hayvanlar binaya dadandiysa yine gelecektir öyle lavaboya su dokmekle falan yok olmazlar. Ama iyi yönden bakarsak anladığım kadarıyla evinize yuva yapmamışlar
Minik böcekler yine giderden mi geliyor acaba ? Komşulardan kabullenen kimse yok olsa ücreti ben vermeyi bile teklif ettim merdivende var olan böcekler ne hikmetse onların evine girmiyor onlar çok temizler kendilerince suyla gidiyor biz zaten su nedir bilmiyoruz :)) Çok şükür evime ilaç sayesinde yuva yapmadılar giderlere bende ilaç döktüm ama iki ay sonra tekrar gelmeye devam etti

Minik böcekler yine giderden mi geliyor acaba ? Komşulardan kabullenen kimse yok olsa ücreti ben vermeyi bile teklif ettim merdivende var olan böcekler ne hikmetse onların evine girmiyor onlar çok temizler kendilerince suyla gidiyor biz zaten su nedir bilmiyoruz :)) Çok şükür evime ilaç sayesinde yuva yapmadılar giderlere bende ilaç döktüm ama iki ay sonra tekrar gelmeye devam etti
Evet yine mutfaktan geliyorlar biz lavabo borularını değiştirdik ama yine görüyorum ölü halde. büyüyecekler yine gelecekler diye korkuyorum.en son bı tane mutasyona uğramış godzilla gibi böcek görmüştüm o da ilaçlamadan sonra o ilaç katliamından kurtulmuş :KK70: yani fare halt etmiş yanında hemen kaçtı eşim dışarı bile atamadı öyle hızlıydı üç gün euzu bemeleyle girdik mutfağa eşim bile o neydi öyle dedi.en son ilaç sürdük dolap arkasinin oraya bir daha görmedik. Çamaşır suyuyla banyo yaparız utanmasak ama geliyorlar işte çözüm bulamadık biz de tam. Muhtemelen yine gelecekler yine ilaclanacak. Zaten ilaç şirketlerinin hiçbiri garanti veremiyor.siz kendi evinize çağırın bence ilaçlama ekibini. Bosverin binadakileri madem oralı değiller.

Ben sizin konunuza daha evvel yazmistim. Benim semtimde jeotermal var, kökünün kurumasi mümkün degil. Bireysel olarak evinizi ilaclattirip, gider kapaklarinin uzerine ağır biseyler koyup, baca kapaginida bantlamalisiniz. Birde pencerelere sineklik gerekiyor. Hatta soyle soyleyeyim raidin hamam bocegi yemleri var ya. O tuzaklarin içine giremeyecek kadar sisko burdaki bocekler ama bizim evde cikmiyor. Yaklasik 10 yil evvel bikez ilaclattirip, böceklerin giris alanlarini kapattik. O gunden beri yoklar.

Bende ge
Bende geçen yıl taşindiğimda vardı evimde,bu sene hiç görmedim çok şükür noldu bilmiyorum.

Hamam böceği sıkıntısi yaşamadim ama kalorifer böceği denen kimisi kanatlı o sarı boceklerle çok mücadele ettik .eve geldiğimde tek tük çıkıyordu ilacliyordukc

Sonra üst komşu taşınınca bacalardan gelmeye başladılar .bacaları kapattık evi ilaçlamaya devam ettik oraya taşınan komşu da ilaclayinca sorun çözüldü .

Muhtemelen birinin evinde vardır pisliginden farketmişyordur yada apartmanda kalorifer dairesi varsa ordan da geliyor olabilir Bayer in ilacı benim dediğim böcekte çok başarılı belki hamam böceğinin de kökünü kazir

Ben sizin konunuza daha evvel yazmistim. Benim semtimde jeotermal var, kökünün kurumasi mümkün degil. Bireysel olarak evinizi ilaclattirip, gider kapaklarinin uzerine ağır biseyler koyup, baca kapaginida bantlamalisiniz. Birde pencerelere sineklik gerekiyor. Hatta soyle soyleyeyim raidin hamam bocegi yemleri var ya. O tuzaklarin içine giremeyecek kadar sisko burdaki bocekler ama bizim evde cikmiyor. Yaklasik 10 yil evvel bikez ilaclattirip, böceklerin giris alanlarini kapattik. O gunden beri yoklar.
Evet sizi hatırlıyorum , burda da var termal dediğiniz gibi ordan kaynaklı muhtemelen . Sadece bizim dairenin ilaçlanması yeterli olur mu siz bina yı mı ilaçlatmıştınız?

Hamam böceği sıkıntısi yaşamadim ama kalorifer böceği denen kimisi kanatlı o sarı boceklerle çok mücadele ettik .eve geldiğimde tek tük çıkıyordu ilacliyordukc

Sonra üst komşu taşınınca bacalardan gelmeye başladılar .bacaları kapattık evi ilaçlamaya devam ettik oraya taşınan komşu da ilaclayinca sorun çözüldü .

Muhtemelen birinin evinde vardır pisliginden farketmişyordur yada apartmanda kalorifer dairesi varsa ordan da geliyor olabilir Bayer in ilacı benim dediğim böcekte çok başarılı belki hamam böceğinin de kökünü kazir
Ah komşular 🤦‍♀️ Bayer in ilacı olmasaydı şuan evimde böcekler bağımsızlığını ilan etmişti . Komşularım da böcek olduğuna ikna olur umarım bizde kazırız kökünü

Evet yine mutfaktan geliyorlar biz lavabo borularını değiştirdik ama yine görüyorum ölü halde. büyüyecekler yine gelecekler diye korkuyorum.en son bı tane mutasyona uğramış godzilla gibi böcek görmüştüm o da ilaçlamadan sonra o ilaç katliamından kurtulmuş :KK70: yani fare halt etmiş yanında hemen kaçtı eşim dışarı bile atamadı öyle hızlıydı üç gün euzu bemeleyle girdik mutfağa eşim bile o neydi öyle dedi.en son ilaç sürdük dolap arkasinin oraya bir daha görmedik. Çamaşır suyuyla banyo yaparız utanmasak ama geliyorlar işte çözüm bulamadık biz de tam. Muhtemelen yine gelecekler yine ilaclanacak. Zaten ilaç şirketlerinin hiçbiri garanti veremiyor.siz kendi evinize çağırın bence ilaçlama ekibini. Bosverin binadakileri madem oralı değiller.
Belki inanmazsınız ama o godzilla bizim tavan aramıza girdi fare olduğunu düşünüp tavandaki kartonpiyerli söküp baktık birde ne görelim kocaman böcek 😂😂 ilaçlama şirketi bize ayda bir ilaçlama yapmanız lazım diğerleri ilaçlatmadığı sürece yine gelir dedi Burda bi kaç arkadaş çok mu zor evden bir iki gün çık ilaçlat yazmış ama benim sürekli ev ilaçlatmak için kedileri toplayıp götüreceğim bir yer yok sorun benim evimden kaynaklı değil giderden dışardan geliyor bu böcekler kaynağını bulup çözmek önemli . Giderlere yine ilaç dökecem bakalım bugün sizinde düşen ölüyormuş çok şükür yoksa çok çabuk çoğalırlar 😖

Havalar çok sıcak olduğu için bir yerlerden çıkıyorlar sanırım. İç anadoludayım. Küçük bir apartmanda yaşıyorum. 4 senedir hiç hamam böceği görmemiştim. Geçen gece apartmanda yürürken gördüm. K-Otrin vardı evde eşim hemen apartmanı ilaçları spreyle. Kalan üç dört gün hep ölü hamam böceklerini gördük.

Anneannemin eski apartmanında da garaj ve sığınak olan en alt bölümlerden geliyormuş.
Lavabo ve tuvalet giderlerinin borusu en altta sızma yapmış hem rutubet olmuş hem catlak ve orada hamam böceği dolu merdivenlere,aralara bazen evlere giriyordu
Orası sorunlu bir apartmanda yapamadilar öyle oturuyor komşular anneannem taşındı.
Aslında eski bir binada değil , ama giderlerinde bir sorun var muhtemelen ve dediğiniz gibi sığınak olan bölüm çok rutubetli görünüyor anahtarını vermedikleri için oraya ilaçlama yaptıramıyorum belki sadece orası bile ilaçlansa çözülmüş olur

X