Soğan kürü

Ya canım kasık ağrılarım o ihtimali getiriyor aklıma her defasında zaten mutlu da oluyorum ama sonrasında tüm vücut eklem ağrılarım başlayınca tamam diyorum yine olmamış bir haftaya adet başlayacak. Kaçıncı aydır aynı şeyi yaşıyorum. Ayın ilk 15 günü regl + deneme süreci, üçüncü haftası ha yerleşti ha yerleşiyor beklentisi, son hafta vücut ağrıları ve regl.
Şimdi bat ne zaman senin

Canım bende denicem şuan reglim regl bittikten 2 gün sonra mı başlanıyordu süreci anlatır mısn birde bende pcos var 1 yıldır gebelik olmadı bende denicem inşallah olur :KK43:
Ben mesajı biraz geç gördüm belki başka görenler yanıtlamıştır canım ama şöyle anlatayım ben de. Adetlerin düzenli ise adetin bittikten iki gün sonra başlıyorsun. 15 gün sabah akşam uyguluyorsun.

İçi beyaz soğanla yapman gerekiyor. 1.5 su bardağı kaynar suya 1 orta boy soğanı sadece en dış kabuğunu soyarak dörde bölüp atıyorsun. 5-6 dk kaynayınca kapatıp süzersin. 10-15 dk soğuma ideal, ılık içmen lazım. Bunu açken yapmanın vücuda başka yararları da olduğu söyleniyor. Kan şekerini düzenlemek, sindirimi kolaylaştırmak. Ki ben bu açıdan faydasını çok gördüm… Ama midene dokunursa biraz tokken yapabilirsin. Genelde dokunmuyor asidi kalmadığı için. Tadı mideni bulandırırsa hafif limon sıkıp da içebilirsin.

Eğer düzenli adet gözüyorsan kürü yaptığın dönemin ortalarında yumurtlama yaşamış olman gerekiyor zaten. Adete bir hafta kala da bırakıyorsun işte 15 günün sonunda.
Bu ilk ay. Sonraki aylar ise adete 10 gün kala yapman ve adet başlayınca bırakman öneriliyor ama ben bunu yapmayacağım. Pcos için demeyebilirsin. Yani sana kalmış istersen iki ay da böyle devam edebilirsin. Ama sonra ara vermen gerekiyor birkaç ay.

Umarım açıklayıcı olmuştur. İnşallah hem kistleri atar vücuttan hem de gebeliğe vesile olur 🙏

Bana kalırsa 5 gün sonra takvime kalırsa 7 canım. Ama yumurtlamanın üzerinden 10 gün geçti, var olsa çıkardı kanda.
Yumurtlamanın üzerinden 17 gün geçtikten sonra belli oluyormuş askım öyle duymuştum

Ben mesajı biraz geç gördüm belki başka görenler yanıtlamıştır canım ama şöyle anlatayım ben de. Adetlerin düzenli ise adetin bittikten iki gün sonra başlıyorsun. 15 gün sabah akşam uyguluyorsun.

İçi beyaz soğanla yapman gerekiyor. 1.5 su bardağı kaynar suya 1 orta boy soğanı sadece en dış kabuğunu soyarak dörde bölüp atıyorsun. 5-6 dk kaynayınca kapatıp süzersin. 10-15 dk soğuma ideal, ılık içmen lazım. Bunu açken yapmanın vücuda başka yararları da olduğu söyleniyor. Kan şekerini düzenlemek, sindirimi kolaylaştırmak. Ki ben bu açıdan faydasını çok gördüm… Ama midene dokunursa biraz tokken yapabilirsin. Genelde dokunmuyor asidi kalmadığı için. Tadı mideni bulandırırsa hafif limon sıkıp da içebilirsin.

Eğer düzenli adet gözüyorsan kürü yaptığın dönemin ortalarında yumurtlama yaşamış olman gerekiyor zaten. Adete bir hafta kala da bırakıyorsun işte 15 günün sonunda.
Bu ilk ay. Sonraki aylar ise adete 10 gün kala yapman ve adet başlayınca bırakman öneriliyor ama ben bunu yapmayacağım. Pcos için demeyebilirsin. Yani sana kalmış istersen iki ay da böyle devam edebilirsin. Ama sonra ara vermen gerekiyor birkaç ay.

Umarım açıklayıcı olmuştur. İnşallah hem kistleri atar vücuttan hem de gebeliğe vesile olur 🙏
Teşekkür ederim o kadar zahmet ettin anlattın pcos var ama ben düzenli adet görüyorum çok şükür deneyeceğim canım şuan reglim 1. Günü inşallah hayırlı sağlıklı evlatlarım olur benimde💗🙏🏻 ama bir kere denedikten sonra 6 ay denemeyin diyorlar şimdi ben bu ay denesem ikinci ay da tekrar aynı sekilde denesem sorun olurmu acaba

Teşekkür ederim o kadar zahmet ettin anlattın pcos var ama ben düzenli adet görüyorum çok şükür deneyeceğim canım şuan reglim 1. Günü inşallah hayırlı sağlıklı evlatlarım olur benimde💗🙏🏻 ama bir kere denedikten sonra 6 ay denemeyin diyorlar şimdi ben bu ay denesem ikinci ay da tekrar aynı sekilde denesem sorun olurmu acaba
Valla tatlım İ. Saraçoğlu hocanın özellikle pcos olan kadınlara tavsiyesi ilk ay bu şekilde yapmak, sonraki ay da adetine 10 gün kala başlayıp adet olana kadar içmek. Ama sen bilirsin ikincisi sana kalmış. Düzenli adet görüyorsan ikinci kez deneme istersen. Soğan kürü bende kanamaya yol açtı bu arada belki yazışmalarda görmüşsün. 9. gün kanama yapınca ben 10. günü de tamamlayıp bıraktım. Bıraktıktan itibaren de 1 hafta lekelenme yaşadım yani yine. Başına böyle şeyler de gelebiliyor hazırlıklı ol :)) Ama lavinya'da aynı şeyler olmadı mesela hatta o hamile kaldı, bünyeden bünyeye değişebiliyor :) Senin yaşın kaç bu arada, ilk ay mı demiştiniz deneme sürecinde, ne kara süredir evlisin canım?

İnşallah hamile kalırsın canım ben 21 yaşındayım 1 yıl korunduk 1 yıldır da cocuk istiyoruz pcos oldugu icin olmuyor bende

İnşallah hamile kalırsın canım ben 21 yaşındayım 1 yıl korunduk 1 yıldır da cocuk istiyoruz pcos oldugu icin olmuyor bende
Canım yaşın çok büyük değilmiş ki. Hiç stres yapmamaya çalış. Biz de ilk zamanlar korunduk sonra istedik olmadı. Tam tüp bebeğe niyetlendiğimiz ay hamile kaldım. Tam 3 senemiz dolduğunda bebeğim doğdu. İyi ki hemen olmamış diyorum. Eşimle baş başa vakit geçirebildik. Birbirimizi daha iyi tanıdık. Evliliğimiz daha iyi oturmaya başladı. Bebekten sonra birbirine ayırdığın zaman ister istemez çok azalıyor, romantizm aynı şekilde. Gezip tozamıyorsun rahatça. Eşim benden 8 yaş büyük o yüzden çok fazla beklemek istemedim ben işin aslı yoksa daha uzun korunurdum. Ha evlat da çok tatlı Rabbim isteyen herkese nasip etsin ama hiç streslenip sıkma kendini. Evliliğinin tadını çıkar 💮

Canım yaşın çok büyük değilmiş ki. Hiç stres yapmamaya çalış. Biz de ilk zamanlar korunduk sonra istedik olmadı. Tam tüp bebeğe niyetlendiğimiz ay hamile kaldım. Tam 3 senemiz dolduğunda bebeğim doğdu. İyi ki hemen olmamış diyorum. Eşimle baş başa vakit geçirebildik. Birbirimizi daha iyi tanıdık. Evliliğimiz daha iyi oturmaya başladı. Bebekten sonra birbirine ayırdığın zaman ister istemez çok azalıyor, romantizm aynı şekilde. Gezip tozamıyorsun rahatça. Eşim benden 8 yaş büyük o yüzden çok fazla beklemek istemedim ben işin aslı yoksa daha uzun korunurdum. Ha evlat da çok tatlı Rabbim isteyen herkese nasip etsin ama hiç streslenip sıkma kendini. Evliliğinin tadını çıkar 💮
Günaydın canım. Eşimde bende bebegimiz olsun istiyoruz. Benim hep hayalimdi erken anne olmak 😍 rabbim insallah nasip eder

Canım bende denicem şuan reglim regl bittikten 2 gün sonra mı başlanıyordu süreci anlatır mısn birde bende pcos var 1 yıldır gebelik olmadı bende denicem inşallah olur :KK43:
Merhabalar bende 1 yıldır deniyorum ama bebek olmadı pcos var adetlerim düzenli olur sizin son durumunuz nedir nasıl bir yol izliyorsunuz

Bende de pcos var 15 yıl önce kondu tanısı. 4,5 yıllık evliyim. 1,5 yıldır da korunmuyoruz. 30-34 gün arası oluyor adetlerim, yumurtlama testlerinde pozitif de görüyordum. Zannediyordum ki yumurtalarım büyüyor, çatlıyor, ilişki yaşıyoruz ama olmuyor. Meğerse yumurtalarım hiç büyümüyormuş. Son 2 aydır femara kullanıyorum. Doktorum pcosluların yumurta zarları daha kalın olur. Sen çatlatmazsan kiste döner dedi. Nitekim daha önce klomen kullandığımda 5 cm kiste dönüşmüştü. Son ayki denememizde çatlatma iğnesini yaptırdık. Belirtilerim oldu; halsizlik, göğüslerde aşırı hassasiyet, uyku hali gibi. Ama kimyasalmış maalesef. Çok yıpratıcı bir süreç. Bu son 1 yıldaki 7. Doktorum sanırım. Bir tanesi adet sonrası gittiğimde “A senin yumurtlaman geçmiş” deyip 3 ayı böyle geçirmeme neden oldu. Meğer yumurtalarım hiç büyümemiş bile. Ben her bir bilgiyi ayrı doktordan ve en çok da bu siteden aldım. Pcoslulara önerim; rahim filmi, yumurta takibi ama doktorun ölçüm yaptığı şekilde, çatlayıp çatlamadığının kontrolü olmalı. Tabi eş için de kontroller. Bende bu ay hamilelik; femara+ ovitrelle ile olmuştu. İnşallah isteyen herkes en kısa zamanda hayırlısıyla evlatlarına kavuşur. Belki bir faydası olur yazdıklarımın diye belirtmek istedim.

X