Soğan Kürü ile Hamile Kaldım :)

brunettee

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.360
467
Herkese Merhabalar...

Yaklaşık 7 yıllık evliyim. 3 yıl önce tedavisiz gebe kaldım ama 2 aylıkken bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum. Yaklaşık 5 yıldır hamile kalamıyordum.

Polkistik over sendromum var ve düzensiz adet oluyorum. Bazen 47 gün sonra, bazen 37, 27... bu şekilde düzensizdi. Gittiğim bütün doktorlar (10'a yakın) kistlerin küçük olduğunu ve gebe kalmaya engel olmadığını söylediler.

HSG çektirdim ve rahmim normalden küçük ve yan duruyormuş, bir tüpüm tamamen tıkalıymış. 5 doktora gittim. Tedavisiz gebe kalmış olmamın bir mucize olduğunu söylediler ve aynı durumu tekrar yaşama ihtimalin tedavisiz çok zor dediler. Hatta aşılama ile bebeğin tutması çok zor direk tüp bebek dediler. Maddi durum itibariyle önümüzdeki birkaç ay bu tedaviye başlamam çok zordu.

Sürekli dua ederek, soğan kürünü uyguladım. 1 ay uyguladım ve tam zamanında adet gördüm, üstelik adet kanamalarım önce kahverengi olur sonra kırmızıya döner ve yaklaşık 10-15 gün devam ederdi. Bu kez kırmızıydı ve 5 gün sürdü. Sonra 7 gün yaptım ve bıraktım. ( Yumurtlama dönemini bilmediğimiz için gün aşırı ilişkiye girdik ve her ilişki sonrası 15 dakika belimin altına yastık koyup, bacaklarımı yukarı kaldırıp bekledim. ) Adetim yine her zaman ki gibi gecikti ve idrarda test yaptım negatif çıktı. Bir gün sonra kanda yaptırdım. 19.26 çıktı :) 2 gün sonra 35.88 :)

Şuan çok küçük bebişim. Daha 1 aylık... Doktorların mucize dediği şey, şuan karnımda :) Rabbim sağ salim, sağlıklı bir şekilde kucağımıza almamızı nasip eder inşallah. Darısı bebiş isteyen herkesin başına.

Yoktan var eden Rabbimin izni, İbrahim Saraçoğlunun aracılığıyla bu soğan kürüne ulaştım. Allah razı olsun. Mutlaka deneyin. Ben Ayetel Kürsinin gücüne çok inanırım. Rabbime hep bu şekilde sığınırım. Umarım gebeliğim güzel bir şekilde devam eder, bebeğimi kucağıma alırım. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.

Soğan Kürü;
1,5 su bardağı klorsuz suyu kaynatın.
1 orta boy yemeklik beyaz soğanın kabuklarını soyup 4'e-5'e bölüp kaynayan suya atıp, 5 dakika daha kaynatın.
Ilıyınca süzüp için.
Sabah ve akşamları aç karnına uygulanıyor. Kokusu kötü gelirse limon sıkabilirsiniz. Ben hep limon sıkarak içtim. Akşamı unutunca gece yatarken içtim.

Herkese Merhabalar...

Yaklaşık 7 yıllık evliyim. 3 yıl önce tedavisiz gebe kaldım ama 2 aylıkken bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum. Yaklaşık 5 yıldır hamile kalamıyordum.

Polkistik over sendromum var ve düzensiz adet oluyorum. Bazen 47 gün sonra, bazen 37, 27... bu şekilde düzensizdi. Gittiğim bütün doktorlar (10'a yakın) kistlerin küçük olduğunu ve gebe kalmaya engel olmadığını söylediler.

HSG çektirdim ve rahmim normalden küçük ve yan duruyormuş, bir tüpüm tamamen tıkalıymış. 5 doktora gittim. Tedavisiz gebe kalmış olmamın bir mucize olduğunu söylediler ve aynı durumu tekrar yaşama ihtimalin tedavisiz çok zor dediler. Hatta aşılama ile bebeğin tutması çok zor direk tüp bebek dediler. Maddi durum itibariyle önümüzdeki birkaç ay bu tedaviye başlamam çok zordu.

Sürekli dua ederek, soğan kürünü uyguladım. 1 ay uyguladım ve tam zamanında adet gördüm, üstelik adet kanamalarım önce kahverengi olur sonra kırmızıya döner ve yaklaşık 10-15 gün devam ederdi. Bu kez kırmızıydı ve 5 gün sürdü. Sonra 7 gün yaptım ve bıraktım. ( Yumurtlama dönemini bilmediğimiz için gün aşırı ilişkiye girdik ve her ilişki sonrası 15 dakika belimin altına yastık koyup, bacaklarımı yukarı kaldırıp bekledim. ) Adetim yine her zaman ki gibi gecikti ve idrarda test yaptım negatif çıktı. Bir gün sonra kanda yaptırdım. 19.26 çıktı :) 2 gün sonra 35.88 :)

Şuan çok küçük bebişim. Daha 1 aylık... Doktorların mucize dediği şey, şuan karnımda :) Rabbim sağ salim, sağlıklı bir şekilde kucağımıza almamızı nasip eder inşallah. Darısı bebiş isteyen herkesin başına.

Yoktan var eden Rabbimin izni, İbrahim Saraçoğlunun aracılığıyla bu soğan kürüne ulaştım. Allah razı olsun. Mutlaka deneyin. Ben Ayetel Kürsinin gücüne çok inanırım. Rabbime hep bu şekilde sığınırım. Umarım gebeliğim güzel bir şekilde devam eder, bebeğimi kucağıma alırım. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.

Soğan Kürü;
1,5 su bardağı klorsuz suyu kaynatın.
1 orta boy yemeklik beyaz soğanın kabuklarını soyup 4'e-5'e bölüp kaynayan suya atıp, 5 dakika daha kaynatın.
Ilıyınca süzüp için.
Sabah ve akşamları aç karnına uygulanıyor. Kokusu kötü gelirse limon sıkabilirsiniz. Ben hep limon sıkarak içtim. Akşamı unutunca gece yatarken içtim.

Hayırlı olsun canım bizde bebek istiyoruz olmuyor sorunumuz hemen hemen aynı gibi merak ettiğim şu soğan küründe kaç gün uygulayacağım adetten kaç gün sonra başlamam gerekli? bilgilendirir misin lütfen bende başlayayım?

Hayırlı olsun canım bizde bebek istiyoruz olmuyor sorunumuz hemen hemen aynı gibi merak ettiğim şu soğan küründe kaç gün uygulayacağım adetten kaç gün sonra başlamam gerekli? bilgilendirir misin lütfen bende başlayayım?

Teşekkür ederim. Rabbim size ve isteyen herkese nasip eder inşallah.
Adetimin bittiği gün başlayıp, sabah ve akşam aç karnına olmak üzere 15 gün içtim. 15 günün sonunda ara verdim ve tam zamanında adet oldum.
Adetimin bittiği gün tekrar başladım. Ama düzenli devam edemedim. 15 gün içmek gerekiyordu 7 gün içtim.

Hayırlı olsun canim Rabbim sağ salim sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin. Inan okuyunca çok sevindim darısı bebek bekleyen herkesin başına (inşallah )

Bende bu ay başladım soğan suyu kürüne sağ tarafımda polikistik görüldü ultrasonda inşallah şifa olur herkes 2-3 gün sonra akıntı oluşturur vs die yazmış ama bende hiç bişey oluşmadı herşey normal :) bugün 6. Günüm

Merhaba arkadaşlar. Bende iki ay önce pko lu olduğumu öğrendim.doktorum 3 ay daha bekleneni sonra rahim filmi çekeceğimizi söyledi.bir ay bekledim hamilelik olmadi bu ay da soğan kuru yaptim 15 gün uyguladim son günümde adet oldum.normalde ya klasik 30 33 günde bir olurdum. Doktora gitmeyi düşünüyorum kistimde küçülme var mi faydasi geldi mi diye.inşallah Allah isteyen herkese saglikli bebekler nasip eder

Ben ve esimde 5 ay denedik sonra kontrole gittim doktor enfeksiyon dışında sıkıntı yok dedi sonra 2 ay ara verdik ama sık sık enfeksiyon oluyordu o da Bebis sahibi olmamızı engelliyormus. Sonra her gün kanamalarım başladı doktor polip var dedi bende doğal nasıl çözüm bulurum diye araştırırken soğan kurunu keşfettim. Adetim den 10 gün önce başladım 7.gun adet oldum çok yoğun kanamam oldu 8 gün sürdü ertesi ay yapmadım sonra adetim gecikince test yaptım hamileymisim çok şükür. Soğan suyu mucizesi. Bebek sahibi olmak isteyenler Mutlaka deneyin bende ise yaradı

Konuyu ben açmıştım. Evet hamile kaldım ancak gebeliğim düşükle sonuçlandı. Tüplerimden birinin kapalı olduğu söylendi laparoskopik ameliyat oldum. Bir tüpüm kapalı tamamen. Açılmadı. Soğan kürünü yapmıyorum ama 1 ay düzeli yapmış olmama rağmen sürekli düzenli adet görüyorum. Sadece bundan dolayı bile uygulanması gerekiyor diye düşünüyorum.

Konuyu ben açmıştım. Evet hamile kaldım ancak gebeliğim düşükle sonuçlandı. Tüplerimden birinin kapalı olduğu söylendi laparoskopik ameliyat oldum. Bir tüpüm kapalı tamamen. Açılmadı. Soğan kürünü yapmıyorum ama 1 ay düzeli yapmış olmama rağmen sürekli düzenli adet görüyorum. Sadece bundan dolayı bile uygulanması gerekiyor diye düşünüyorum.
Geçmiş olsun canım Allah sabır versin. Tüpler neden kapalı acaba bilgin var mı? Kapalı olmasına rağmen nasıl gebelik gerçekleşmiş? Bence sen soğan suyuna devam et Saraçoğlu 4 ay demişti öyle biliyorum bence soğan suyu içtiğin süre zarfında çocuk deneme ben öyle yapmıştım belki düşüge neden olur diye

Arkadaşlar Merhaba,
Çok yakınım olan bir kişi 1 yıldır deniyordu ve hamile kalamıyordu. Yumurtlama ilacı kullandı. İğnesi kullandı. sonra olmayınca bıraktı ümidi kesti sadece son ay soğan kürü yaptı etkisi var mıdır bilmiyorum ama sizle paylaşmak istedim o ay hamile kaldı hamileliği devam eder mi bilemiyorum ama size de ümit olur düşüncesi ile haber vermek istedim.
İnşallah hepinizin dileği gerçek olur. Ümidinizi sakın kaybetmeyin.

Bugün ultrason muayenesinde dr um sağ overde 1.7 cm lik kist olduğunu söyledi. kist için soğan kürü uygulasam olur mu diye sordum. dr um soğan kürü kist yapıyor, uygulama dedi. soğan suyunun kist üzerine etkilerini okudum. kararsız kaldım. uygulamalı mıyım uygulamamalı mıyım kafam karıştı. kullanan arkadaşlara soruyorum. sonrasında kist oluşumu oldu mu? yada kist oluşturdu mu? dr umun dediği doğru mu?

Dr ların büyük çoğunluğu alternatif tıpa karşı. benim dr um hayıt çayına devam et dedi. soğan suyuna hayır dedi.

Sevincim bebeğimi kaybetmem ile sonuçlanmıştı. Ama soğan kürü sayesinde 1 yıldır düzenli adet oluyorum. Ve korunmayı bıraktığım ay tekrar gebe kaldım. Maalesef o da düşükle sonuçlandı. Genetik tahliller, pıhtılaşma paneli, hormon tahlilleri hepsi yapıldı ve hiç bir sorun yok. Ama düşük yapıyorum. Bu sorunu yaşayıp, çözüm bulan oldumu aranızda. Tekrar gebe kalmaktan ve düşükle sonuçlanmasından çoook korkuyorum.

X