Mutfak Püf Noktaları Soğan doğrarken gözlerimin yanmasından 1-2 saat duramıyorum.

katikula

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2008
34.741
12.322
Arkadaşlar soğan doğrarken gözlerim anında başlıyo şapır şapır akmaya
ve kızarıyolar
öyle çok yanıyolarki
kaç defa yıkıyorum yüzümü
ama geçmek bilmiyo...
bi çözüm öneriniz varmı bunun için:uhm:

canım ben soğanı soyduktan sonra yıkıyorum ve suyu açık tutup doruyorum biraz azalıyor birde böyle dene istersen

Ben de çok ağlarım doğrarken :gitme: ama denemediğim yöntem kalmadı musluğu açık bırakmalarmı dersin,ağız da su bekletmekmi,sakız çiğnememk mi artık ne ararsan vardı denemediğim tek yöntem şu kaldı istersen sen bunu bir dene soğanı 4 parçaya böldükten sonra bir poşet yardımıyla buzlukta bekletirsen göz yaşarmıyormuş nekdar geçerli bilmiyorum...​

Ben de çok ağlarım doğrarken :gitme: ama denemediğim yöntem kalmadı musluğu açık bırakmalarmı dersin,ağız da su bekletmekmi,sakız çiğnememk mi artık ne ararsan vardı denemediğim tek yöntem şu kaldı istersen sen bunu bir dene soğanı 4 parçaya böldükten sonra bir poşet yardımıyla buzlukta bekletirsen göz yaşarmıyormuş nekdar geçerli bilmiyorum...​

ben daha kabuğunu soymadan başlıyorum ağlamaya
nasıl bölem onu 4 parçaya
:roflol:

sen bayağı duyarlısın ozaman rondo al diycem ama ona da kabuklarıyla atılmıyor:1rolleyes: bulamadım valla:sm_confused:

Bende ağlarım ama 10 dk sonra yanma geçer benim de ağlıyınca burnum akar yokmu ona bi çare:gitme: nekadar iğrencim dimiii:roflol::roflol:

sen bayağı duyarlısın ozaman rondo al diycem ama ona da kabuklarıyla atılmıyor:1rolleyes: bulamadım valla:sm_confused:

Bende ağlarım ama 10 dk sonra yanma geçer benim de ağlıyınca burnum akar yokmu ona bi çare:gitme: nekadar iğrencim dimiii:roflol::roflol:

EVET EPEY Bİ DUYARLIYIM CANIM NAPSAMKİ :uhm:
BENDE SENİN GİBİYİM CANIM İĞRENÇ DEĞİLSİN RAHAT OL
İĞRENÇSENDE BENDE İĞRENCİM O ZAMAN kaydirigubbakcemile3

=) ben lens kullanıyorum normalde.göz tabakasını sardıgı için sogan dograrken kesinlikle yaşarma olmuyo =) lens kullananlar bilirler bunu.bunun haricinde hiç bi çözümü yok =)

benimde çok yanardı evlenmeden önce kaydirigubbakcemile3evlenince geçti çok aşır neşir oldum artık soğanlarla ondanmı bilmem artık yanmıyo

canım istersen bolca soğanı rondada doğra sonra kavonaza doldur ağzını sıkıca kapat buzdolabında günlerce dayanıyo herseferinde gözlerin yanmamış olur bide ekmek çiğneyin diyolar doğrarken

canım ben soğan soyarken ağzımda su tutuyorum inan çok işe yarıyo dene mutlaka

soğanın gözlerini yakmasının sebebi solunum yoluyla ilgili.. nefes almadan soğanı istersen gözünün içine sok yanmaz..:))
yani soğan doğrarken nefesini tutarsan gözün artık hiç yanmaz çünkü bende aynı senin gibiydim... 2 saate yakın geçmezdi.. buarada eğer bir nefes tutumuna doğramayı yetiştiremezsen içeri odaya koş yeni nefes çek gel:))

canım ben soğan soyarken ağzımda su tutuyorum inan çok işe yarıyo dene mutlaka

soğanın gözlerini yakmasının sebebi solunum yoluyla ilgili.. nefes almadan soğanı istersen gözünün içine sok yanmaz..:))
yani soğan doğrarken nefesini tutarsan gözün artık hiç yanmaz çünkü bende aynı senin gibiydim... 2 saate yakın geçmezdi.. buarada eğer bir nefes tutumuna doğramayı yetiştiremezsen içeri odaya koş yeni nefes çek gel:))

ay tşk ederim kızlar ya denicem valla :roflol:

sogani soymadan once buzlukta beklet

bunları çok denedim olmuyor bir faydası hemen çeşmeler akıyor...
en sonunda çözümü deniz gözlükleri ile buldum soğan doğrarrken takıyorum işim hallettikten sonra çıkarıyom ohhh mis gibi...
hatta 1 tanesini kırdım bile kaydirigubbakcemile3

bunları çok denedim olmuyor bir faydası hemen çeşmeler akıyor...
en sonunda çözümü deniz gözlükleri ile buldum soğan doğrarrken takıyorum işim hallettikten sonra çıkarıyom ohhh mis gibi...
hatta 1 tanesini kırdım bile kaydirigubbakcemile3

deniz gözlüğümü? kaydirigubbakcemile3 onları takarak soğan doğradığımı düşünemiyorum evlenince...nişanlım hemen terkeder heralde mutfağı sen kimsn dye:roflol:

soğanı doğramadan önce bi kaç saniye buzlukta beklet ve doğra yerimseniben

valla en etkili çözüm bu oldu benim için kaydirigubbakcemile3
sende alıştırmaları önceden başlat yemek yaparken böle şöle yaparım de adam seni mutfakta görünce düşüp bayılmasın ama epey alay konusu olunuyor o ayrı :jeyyar:

valla en etkili çözüm bu oldu benim için kaydirigubbakcemile3
sende alıştırmaları önceden başlat yemek yaparken böle şöle yaparım de adam seni mutfakta görünce düşüp bayılmasın ama epey alay konusu olunuyor o ayrı :jeyyar:

walla gunlerce dılınden dusurmeyecegı kesın beyfendının... :roflol:

canım bende aynen senin gibiyim...
gözleirm çok fena tahriş oluo...
1-2 saat geçmio acısı..
soğanı balkonda açık havada doğramaya çalışıorum..
bunu bi yerde duymuştum gerçekten yakmıo..
hoş bu ara havalar soğuk ama yinede gözlerimin yanmasından iidir...

X