Sivas///58

EMİNEM BENDE SİVASLIYIM DÜŞÜNCELERİNE KATILIYORUM SİVAS ANLATTIĞIN KADAR GÜZEL BİR YER...TÜM SİVASLILARA SELAM OLSUN...

Selamlar

Arkadaşlar ben Sivas'lı değilim ama geçen haftamı bir arkadaşım sayesinde sizin memleketinizde geçirdim.

Çok güzel bir tatil yapmış oldum. Tertemiz bir kar vardı soğuktu ama güzeldi. Gördüğüm kadarıyla temiz ve düzenli bir kent. Beyazların kenti.. Gezme fırsatıda buldum. Kalesi, konakları, camileri, müzeleri hepsini gezdim.

Susamışlar Konağı, Apti Ağa, Osman Ağa konakları, Çifte Minare, Ulu Cami, Gökmedrese (restorasyon nedeniyle kapalıydı), İnönü Müzesi (buda malesef ısıtma nedeniyle kapalıydı) 4 Eylül Müzesi hepsi gezilmesi görülmesi heyecan veren yerler.. 4 Eylül müzesinde en çok etkilendiğim yer Sivas Kongresinin yapıldığı odaydı. Bağımsızlık duraklarımızdan en önemlilerinden biri olan bu odayı görmek o anı hissetmek mutluluk verdi bana.

Güzel bir kent orda güzel günler geçirdim ve ona ithaf ettiğim bir dörtlükle veda ettim...

Dağlarınla bir minarelerin,
Yolların türküler boyunca,
Beyaza bürünmüş kent,
Beni izlerimle sakla.

Camdan Kalp Ne Kadar Güzel Gezdiğin Yerleri Bizimle Paylaşman
Hele Son Dörtlük . Emğine Sağlik Canim.

canım kuzenim şuan da sivas ta asker sivas deyince bir hoş olurum ben de .ama çok seviyor orayı.yurdum insanının gönlüne sağlık.....her yöremizin insanı güzel...

Bende sivas divriğiliyim kkda çok sivaslı varmış ne güzel:) sivasda doğdum nişanlım sivaslı arkadaşlarımın %90 sivaslı.Sivası çok seviyorum canım memleketim benim ya:emir_bebek:

ben de sivas imranlı'ya bağlı uzuntemur köyündenim. Geçen yaz ilk kez gittim sivas'a ve inanılmaz hoşuma gitti oralar. Hatta babama burad yaşayalım falan dedim ama kış kendini göstermeye başlayınca vazgeçtim:razz: Buraların kışı bile yaz orada yaşayamazdım sanırım. Ama yine de birgün fırsatım olursa orda yaşamayı isterim. Neden olmasın:yes:

Bak yaa özledim şimdi oraları. Dere de balık tutmayı, dağlarda kuşburnu toplamayı falan... Offff of. Şimdi orda olmak vardı bu sıcaklarda yanmaktansa orada dere kenarında balıklarla uğraşmayı tercih ederdim. :laugh: :laugh: Hatta eşşeğe bile bindim. Çok eğlenceliydi.:laugh: :laugh:

ben sivas zara lıyım canım çok yakınız biz bolucan yada beypınara bağlıyız hiç görmedim sivası daha bizim oralarda kimsemiz kalmamış malesef herkes istanbulda

Bende sivas divriğiliyim kkda çok sivaslı varmış ne güzel:) sivasda doğdum nişanlım sivaslı arkadaşlarımın %90 sivaslı.Sivası çok seviyorum canım memleketim benim ya:emir_bebek:

divriği yakınız yakınnn

Selam Sivas'lı arkadaşlarım.Ben ve eşimde Sivas'lıyız.Ben sivas_zara Bağlama köyü,Eşimde Çaypınar köyü.İstanbulda ikamet ediyorum.29 senedir hiç gitmedim Sivas'a.Zaten bütün akrabalarımızda istanbulda.Eşimin köyünde ailesi ev yaptırıyor.Belki gitme şansım olur.Görmek istiyorum bende memleketimi.Bütün Sivas'lı hemşerilerime kucak dolusu sevgi ve selamlarımı yolluyorum.

aaa hemşerim varmış bende zaralıyım beypınar veya bolucana bağlı

selam arkadaşlar benim de eşim sivaslı.ama bizde sivaslı olduk galiba.sivası bende beğeniyorum gerçekten çok güzel bir şehir.sivaslı arkadaşlar herkeze selamlar....

cigdemcigim benim ailemde divrigili camsikli tanidiklarimizda var

gülüss hemserimsin bende anne baba sivas divrigiliyim

zaralıyız ama ben hiç görmedim oraları,ulaşta yaşamıştık ben çok küçükken,ulaşı bilen varmı?

antrenör buradanda sivaslılara bakabilirsin:

Link Silinmiştir.

Ben yalovadayım ama sivasliyız akrabalar var sivasta..yazları geliyoruz..hepinizi öpüyorum...

sivaslılar 7 sayfa doldurmuş ama ben yokum olmaz ya bende sivaslıyım annem ayıptır söylemesi çavuşbaşılı,babam hafikli ama biz yalovada oturuyoruz.burada çok sivaslı var.elini sallasan sivaslıya çarpıyor olleyyy.akrabalar dolu sivasta

merhaba aranıza yeni katıldım. manisa oturuyoruz ama annem ve babam sivaslı annem altınyayla babamda şarkışladan. memleket havası başkadır.

X